15.12.2011 19:00 CET
3 : 1
(2:1)

Hannover 96 - Vorskla Poltava 3:1

Německý Hannover zakončil poslední zápas Evropské ligy na výbornou, poslední celek tabulky z Poltavy porazil před vlastními fanoušky 3:1. Ve skupině pojal za svou s jedenácti body druhou příčku, tu první získal po výhře v Kodani jediný neporažený Standard Lutych. Hosté se loučí s pohárovou Evropou posledním místem.

Domácí trenér Mirko Slomka nasadil do zápasu okleštěnou sestavu, jelikož jeho týmu opravdu o nic velkého nešlo a ani ta ho nakonec nezklamala. Do brány nastoupil poprvé v sezóně Markus Miller, šest základních článků dokonce zůstalo pouze na lavičce. A Miller v první půli příliš práce neměl, naopak mohl mít radost ze dvou vstřelených gólů.

Nejprve otestoval hostujícího gólmana Dolganskije útočník Ya Konan, na něj ale se svou střelou ještě nevyzrál. Skóre nakonec otevřel ve 24. minutě Rausch. Pinto si připsal asistenci a jednadvacetiletý záložník krásnou ránou z dvaceti pěti metrů načal účet. O devět minut později pak podobnou střelou navyšoval na 2:0 právě Ya Konan.

Kdyby nebylo poslední minuty prvního dějství, mohli domácí odcházet do kabin naprosto spokojeni. Avšak Vorskla dokázala snížit proměněnou penaltou Bezuse. Rozhodčí Trattou viděl souboj Eggimana na Januziho ve vápně jako nedovolený. A to už Bezus zahrozil již po půlhodině hry, kdy jeho pokus minul bránu jen o decimetry.

I ve druhém poločase měl však Hannover možnost zahrávat pokutový kop. Tentokráte to byl zrovna Januzi, kdo fauloval v šestnáctce Rausche. Jenže ten z bílého puntíku neproměnil, vyznamenal se proti němu Dolganskij. Dvanáct minut před koncem nakonec upravil po Ya Konanově kolmici na 3:1 Sobiech.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com