3 : 1
(0:1)
Inönü, Istanbul

Besiktas zvítězil nad Stoke a slaví první příčku ve skupině

Fotbalisté Besiktase splnili svou misi a po vítězství 3:1 nad Stoke nejenže definitivně potopili šance Dynama Kyjev, které ještě mohlo usilovat o druhé místo, rovněž se o bod dostali právě před svého soupeře a zajistili si první místo ve skupině. Hosté po poločase vedli, ovšem domácí, za které hrál i Tomáš Sivok, ve druhém třemi góly stav otočili.

Besiktas se musel obejít bez dvou opor. Zranění totiž byli ostrostřelec Quaresma a Simao, nicméně i hosté začali od začátku bez jednoho článku základní sestavy, Pennant si totiž sedl na lavičku. Domácí nakonec svůj úkol zvládli na jedničku, byť po poločase nemohli být s průběžným výsledkem příliš spokojeni.

Hosty přivítal hned na úvod bouřlivý potlesk fanatických istanbulských fandů, kteří oslavovali návrat z vězení slavného hráče i trenéra Besiktase v jednom Tayfura Havutcua, jenž se na svobodu dostal po pěti měsících. První větší šanci zápasu měli domácí Ernst, Veli Kavlak a Almeida, brankář Begovič však všechny jejich pokusy zlikvidoval.

Na druhé straně si dokázal dobrou šanci vytvořit Jerome, gólově se ovšem prosadil až po půlhodině Fuller. Ten ve středu hřiště hezky obral o míč Korkmaze a zvláštní táhlou ránou, kterou možná gólman Rüstü mohl i polapit, načal účet. Fuller pak o pár chvil později střílel znovu, Rüstü však tentokráte jeho nebezpečnou střelu vyrazil nad břevno.

Ve druhém poločase už ovšem turecký muž v rukavicích, jenž se mezi tři tyče postavil poprvé od dubna, jelikož měl poraněnou achilovku, další gól za svá záda nepustil. A co ho rozhodně těšilo, že branky padaly právě do sítě soupeře. V 57. minutě Upson zfauloval ve vápně Almeidu, za což se kopala penalta.

A protože Upson tím navíc zmařil zjevnou brankovou příležitost, byl vyloučen. Fernandes pak poslal Begoviče na druhou stranu a z bílého puntíku vyrovnal. Fernandes poté mohl skórovat i podruhé, Begovič se ovšem proti němu vytáhl. Nakonec Besiktas poslal do vedení v 74. minutě Pektemek.

Fernandes zahrál rohový kop perfektně, Pektemek se v lehu akrobaticky krásně opřel do hlavičky a zamířil přesně k tyči. Vítězství 3:1 a zároveň prvenství ve skupině pak pečetil v 82. minutě Edu, který za hranicí vápna krásně napřáhl a svou dělovkou nechal Begoviče jen proletět se ve vzduchu, přitom míč se za chvilku zatřepotal v síti.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com