29.03.2012 21:05 CET
2 : 1
(1:0)

AZ Alkmaar - Valencia CF 2:1

Fotbalisté Alkmaaru dokázali využít současné špatné formy španělského soupeře a nakonec po tuhém boji před vlastními fanoušky zvítězili. Výhra o jednu branku navíc s inkasovanou trefou jim sice žádnou jistotu postupu do semifinále nedává, ovšem úspěch proti třetímu celku tabulky až zase tak moc lidí nečekalo.

Po vyrovnaném úvodním dějství se domácí v první nastavené minutě dočkali vedení zásluhou Bretta Holmana. Španělský soupeř sice pět minut po přestávce srovnal, jenže deset minut před koncem zařídil vítězství domácího celku Maarten Martens.

Utkání od samého začátku probíhalo v přátelském duchu bez ostřejších soubojů, sudí musel vytahovat z kapsičky žlutou kartu pouze třikrát, navíc poslední dvě až v závěrečných minutách. Přitom do vedení mohli jít hned v 10. minutě hosté, jenže střelu Roberta Soldada vytěsnil gólman Esteban Alvarado konečky prstů na roh. V dalším průběhu byly k vidění spíše náznaky šancí, hosté ale byli přeci jen o něco aktivnější a byli blízko gólu ve 40. minutě.

Ale přímý volný kop Costy vytěsnil Alvardo opět brilantně konečky prstů za svou brankou. A Alkmaar se tak dostal do vedení jako slepý k houslím v poslední možnou chvíli. Po rohovém kopu Martense na zadní tyč trefil Holman skvěle svůj volej a poslal míč co vzdálenějšího horního rohu. Španělský celek však ihned po pauze ožil, vstřelil branku a v úvodní dvacetiminutovku druhého dějství naprosto ovládl.

O vyrovnání se v 51. minutě postaral Mehmet Topal, který se po centru Antonia Barragana brilantně zbavil Dirka Marcelise a na zadní tyči umístil svou hlavičku do dolního rohu. Hosté mohli skóre otočit, jenže nejprve Alvardo uspěl tváří v tvář Soldadovi a následný rohový kop vytěsnil nad břevno. Poté ale domácí opět nabírali dech a nakonec v 79. minutě převrhli misky vah na svou stranu. Holman krásně unikl po levé straně, vyměnil si s Martensem balón a nakonec mu ho předložil před prázdnou branku, Martens se snadno trefil přímo pod břevno.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com