01.12.2011 21:05 CET
2 : 1
(1:1)

Bilbao zvládol úlohu favorita, ale s odretými ušami

Piaty zápas pre Slovan mohol dopadnúť opäť úplne inak, ale aspoň vsietil druhý gól a držal sa statočne. Ani tentokrát to však nepomohlo k zisku čo i len jediného bodu, domáci boli určite lepší. Baskovia totiž vsietili gól v prvej a poslednej štvrťhodine zápasu a to rozhodlo.

Duel začal niektorými rýchlymi akciami domácich, ale Putnocký bol bez práce. Vystrašil ho až v 12. minúte tvrdou strelou Llorente, no mieril nad. Po štvrťhodine hry sa však už skóre menilo. Susaeta opäť centroval z Kolčákovej strany, lopty odrazil Had iba ku De Marcosovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Putnocký dokonca inkasoval aj jasličky - 1:0. Slovan nemal žiadne šance, pohrozil až v 22. minúte, to keď pekne unikol Bagayoko a posielal dobrý center na Šeba, ale skôr bol pri lopte brankár Iraizoz. V 27. minúte neustrážil Llorenteho Dobrotka a španielsky útočník opäť pálil, no aj teraz letela jeho strela mimo. Po polhodine hry si vypýtal faul Milinkovič a k priamemu kopu si loptu postavil Halenár.

Jeho tvrdá strela skončila na brvne a odrazila sa späť do ihriska, veľká škoda pre belasých, mohlo byť vyrovnané. Weissovci si začali dovoľovať viac a boli agresívnejší, no tá akcia, na ktorú sa čakalo prišla až v 39. minúte. Zo svojej polovice ihriska našiel vpredu Šeba výborným pasom Milinkovič, zdalo sa, že útočník belasých loptu nedobehne, ako stokrát predtým, lenže zaváhal aj gólman Iraizoz, Šebo poriadne zašprintoval, posunul si loptu do pravej strany a z mierneho uhlu trafiť prázdnu bránu jednoducho musel, pretože góly snáď dávať ešte úplne nezabudol - 1:1! V závere polčasu ešte dvakrát sebecky vystrelil Milinkovič, ale okrem toho sa už nič vážne nestalo, aj keď Baskovia ešte hrozili a mali menšiu prevahu.

Po zmene strán smeroval na začiatku hneď nepríjemný center na Herreru, ale sám pred Putnockým loptu nezasiahol a tak z toho nič nebolo. Šancu mal z priameho kopu opäť Halenár, tentokrát mieril po tečovanej strele iba do rúk Iraizozu. Po rohu sa následne dostal k hlavičke Martinez, minul. V 55. minúte hlavičkoval po Žofčákovom centri Šebo, ale len koníčkom do rúk gólmana. Neuspel ani Itturaspe, jeho štandardka bola veľmi nepresná. Slovan dôsledne bránil, domáci boli futbalovejší, ale nie tak agresívni, ako v prvom dejstve. Bilbao hrozilo, aj z priamych kopov, ale Susaeta, či Muniain riešili šance možno zbrklo, možno málo razantne. Putnocký všetko chytal, Had a Dobrotka v obrane miestami excelovali. Rozhodla ale situácia zo 75. minúty. Ďalšia štandardka sa po odvrátení dostala ku De Marcosovi, center využil Susaeta a prapodivnou hlavičkou, ale výborne umiestnenou nedal Putnockému šancu, ktorý sa nestihol do brány vrátiť a inkasoval tak pomerne lacnejší gól - 2:1. Veľká škoda pre Slovan, opäť mal minimálne bod na dosah.

Domáci klub ešte mal nieľkoko príležitostí, hostia hrali vabank, ale vpredu neboli dostatočne presní a tak sa rodili šance na druhej strane. Často však zastavil útok ofsajdový verdikt rozhodcu, najmä pri góle na 3:1, ktorý ale neplatil pre neexistujúci ofsajd. Po vyšachovaní padol jasný gól, Bilbao bolo ukrátené o výraznejšie skóre. V závere sa obraz hry nezmenil, no gól nepadol a tak sa Španieli radujú z jasného prvého miesta.

Autor: Ľubomír Hudačko