28.04.2011 21:05 CET
2 : 1
(0:0)

Benfica udolala Bragu a do finále má o něco blíže

V semifinále Evropské ligy se představili hned tři portugalské celky, proti sobě v tomto duelu nastoupily Benfica a Braga a diváci se dočkali jak střeleckých pokusů, tak i brankových situací, i když to zezačátku utkání na moc gólů nevypadalo.

Aktivněji začal domácí tým, již v páté minutě se do zakončení dostal Luisao, přesně ale nedokázal zamířit. Jen pár minut poté zkoušel štěstí Javi Garcia, ani on neposlal Benficu do jednobrankového vedení.

A tak zahrozili hosté, ve dvacáté první minutě Paulao z první napálil balón, jemuž ale v cestě do sítě zabránil pozorný gólman domácích Roberto. Střelecky aktivnější Benfica se opět k větší příležitosti dostala až ve třicáté třetí minutě, opět z toho branka nebyla, poté si hráči domácích dokázali ještě pár střeleckých příležitostí vytvořit. Žádná z nich se ale neujala, a i když Benfica v první půli hostující Bragu přestřílela, oba celky šly do šaten za bezbrankového stavu 0:0.

Krátce po začátku druhé půle však se již domácí hráči dočkali zaslouženého vedení, když Cardozo hlavičkoval do tyče a dorážející Jardel už s trefením prázdné branky neměl problém. Benfica se ale z vedení 1:0 neradovala dlouho, o tři minuty později hostující Vandinho zakončoval pohotově hlavou a srovnal stav utkání na 1:1.

S góly se v druhém poločase roztrhl pytel, domácí se z vyrovnání rychle oklepali a v šedesáté minutě poslal svoje mužstvo krásnou ranou z přímého kopu do vedení 2:1 Oscar Cardozo. Benfica byla v této fázi utkání zdaleka aktivnější než hosté z Bragy, navýšení skóre se však zatím nedočkala, hosté občas zahrozili, ale domácí je k ničemu vážnějšímu odmítli připustit. Benfica tlačila, ale větší brankový rozdíl si do odvety nedokázala vypracovat, což by je mohlo v konečném součtu velice mrzet.

V rozmezí devíti minut, konkrétně padesáté až padesáté deváté minutě jsme viděli všechny tři branky zápasu a domácí Benfica si do odvety bere sice vedení 2:1, ale pro Bragu rozhodně nic ztraceného není, neboť se jí podařilo vstřelit velmi vážený gól na hřišti soupeře. Domácí sice ve vysokém poměru hosty z Bragy přestříleli, spokojit se ale musejí pouze s jednobrankovým náskokem. V odvetném utkání je tedy ještě čeká spousty práce, aby dotáhli svoji pouť až do finále letošního ročníku Evropské ligy.

Autor: Martin Bečan / soccernet.com, livesport.cz