21.10.2010 21:05 CET
0 : 3
(0:1)

Città di Palermo - CSKA Moskva 0:3

CSKA Moskva si připisuje třetí vítězství ve skupině F a suverénně vede tabulku, ve čtvrtečním utkání Armějci porazili Palermo na jeho hřišti vysoko 3:0. O góly vítězů se postarali dvoubrankový Seydou Doumbia a střídající Tomáš Necid.

Míč se snažilo od úvodního hvizdu kontrolovat CSKA, rychlí agilní hráči Palerma ale v prvních minutách dělali hodně problémů moskevské obraně. Jako první zahrozil záložník Italů Abel Hernandez, ale na Akinfejeva nevyzrál. Následně došlo k velmi kontroverznímu momentu u branky CSKA, asistent na čarách totiž nesprávně signalizoval ofsajd, kdyby nechal praporek dole, Sicilané by se zcela jistě dostali do vedení.

V době, kdy hráči Palerma soustředili tlak na branku CSKA, podniklo armádní mužstvo rychlý a účinný brejk, který zastavil faulem na Gonzaleze brankář Benussi. Sudí Robert Schörgenhofer neváhal s nařízením pokutového kopu. Penaltu vzal na sebe útočník Vágner Love, ale na Benussiho nevyzrál a Ital se stal hrdinou okamžiku. Co se nepovedlo Vágnerovi, povedlo se ve 34. minutě jeho útočnému kolegovi Seydou Doumbiovi. Reprezentant Pobřeží slonoviny hlavou rozvlnil síť po centru obránce Nababkina z pravé strany.

Hostitelé odpovědli průnikem a následnou střelou Maccaroneho, s ní však dobře postavený gólman Akinfejev neměl problémy. Na druhé straně hřiště zahrozil opět agilní Doumbia, který si na levé straně pohrál s obranou Palerma, ale ke střele se nakonec nedostal.

Doumbia si vše vynahradil v 58. minutě, kdy se až neuvěřitelně snadno prosadil přes dva zadáky sicilského mužstva a nekompromisně zakončil - 2:0. Ihned poté šel hrdina CSKA ze hřiště a příležitost dostal český reprezentant Tomáš Necid. Na nějakou dobu převzali iniciativu hostitelé, blízko kontaktního gólu byl Cassani, jeho tečovaná střela Berezuckým jen těsně minula branku modročervených.

V době kdy se hnalo Palermo za kontaktním gólem, významně je přibrzdilo vyloučení Javiera Pastoreho. Tvůrce hry domácích, který se ve čtvrtečním utkání vůbec neprosadil, byl vyloučen po druhé žluté kartě za ironický potlesk směrem k rozhodčímu. Na svých oblíbených 3:0 stanovilo CSKA v 82. minutě, Sekou Oliseh z pravé strany naservíroval ideální přihrávku Tomáši Necidovi a český legionář se sám před brankářem nemýlil. CSKA vede tabulku s devíti body a skóre 9:0. Palermo je třetí o bod za pražskou Spartou, která překvapivě remizovalo s druholigovým švýcarským klubem Lausanne 3:3.

Autor: David Kubáň / Eurofotbal.cz