26.02.2009 20:45 CET
2 : 2
(2:0)

AC Milán - Werder Brémy 2:2

AC Milán končí v Poháru UEFA! Italský favorit měl odvetu s Werderem Brémy skvěle rozehranou, když vedl už 2:0, jenomže hosté z Německa předvedli fantastický výkon a ve druhém poločase zásluhou Pizarra vyrovnali a po prvním remízovém zápase 1:1 postupují.

Úvodní desetiminutovku utkání zcela ovládl Werder. První střelecký pokus si připsal Claudio Pizarro, ale nebyl přesný. Další ránu mimo tři tyče vypálil Alexandros Tziolis. Po šesti minutách byl poprvé prověřen brankář Dida, jenž si však poradil se střelou Mesuta Ozila. Další šanci připravil pro Pizarra Diego, ale znovu se vyznamenal domácí gólman. Milán měl svou první šanci až v 11. minutě, ale Patova střela byla příliš slabá.

Jedním z nejnebezpečnějších hráčů brémského celku byl Diego, jenž znovu prověřil brankáře Didu. Brazilský strážce domácí svatyně však zatím odolával. Stejně tomu bylo i po dvaceti minutách, tehdy zakročoval proti střele Nalda. Milán sice doposud nevymyslel skoro nic, jenomže zatímco Brémy útočily, ale branku vstřelit nedokázaly, domácí vytěžili z minima maximum.

Ve 27. minutě zahrál v pokutovém území po Beckhamově střele rukou Torsten Frings a sudí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Andrea Pirlo a poslal AC do vedení. Domácí se vedení ujali velice se štěstím a to je neopustilo ani ve 33. minutě. To totiž k dělovce napřáhl Alexandre Pato a přesnou ranou poslal Milán už do dvoubrankového vedení.

Na druhé straně se snažil odpovědět Werder, jenomže kýženou branku stále vstřelit nedokázal. Zklamali Almeida, Ozil i Mertesacker. Milán mohl těsně před poločasem definitivně rozhodnout, ale hosty udržel ve hře dobrým zákrokem proti Seedorfově střele brankář Vander.

Brémy se ale ani po poločase nevzdaly a byly odhodlány vstřelil svou první branku. Diegovi ale ještě nebylo přáno, když se jeho jedovatá střela s pomocí Zambrotty do branky nevešla. První ránu Milán paradoxně nedostal v podobě branky, ale skrze zranění Clarence Seedorfa, jehož musel po pár minutách druhého dějství nahradit Flamini.

Domácí se snažili držet míč na svých kopačkých, ale v 63. minutě zahrozil Pizarro, do jehož dělové rány se položil Zambrotta a zabránil brance. Milán si však toto varování příliš k srdci nevzal, protože o minutu později se již Pizarro po Diegově střele nemýlil. Werder byl rázem zpět ve hře, protože další branka by mu zajišťovala postup.

Němci stále útočili a Milán příliš nevzdoroval, čehož litoval 11 minut před koncem. Hrdinou okamžiku se opět stal Claudio Pizarro, který přetavil v branku svou další hlavičku. Za stavu 2:2 se již karta obrátila a postupal Werder.

Brémy nepolevily ani po vyrovnávací brance a AC rozhodně nevypadlo, že by mělo ještě něco vymyslet. A nakonec se tak i stalo, když domácí víceméně nedokázali ohrozit soupeřovu branku a mohli v závěru ještě inkasovat. Po remíze 2:2 tedy do další fáze soutěže senzačně, ale nutno podotknout, že zaslouženě, postupuje Werder Brémy.

Autor: Ondřej Holzman / goal.com