03.07.201614:16

Khedira zřejmě dohrál na Euru

Mistrovství Evropy s největší pravděpodobností skončilo pro Samiho Khediru. Ten si ze čtvrtfinálového utkání s Itálií odnesl zraněný stehenní sval a s jistotou přijde o semifinále.

sport1.de
03.07.201612:17

Portugalsko znovu i s Guerreirem

Raphaël Guerreiro se v semifinálovém utkání s Walesem vrátí do sestavy Portugalska. Nová akvizice Borussie Dortmund se během posledního týdne potýkala se svalovými problémy, nyní už je však levonohý univerzál znovu plně k dispozici.

lequipe.fr
03.07.201610:59

Mikrofon nakonec půjde do dražby

Mikrofon, který portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo zahodil minulý týden do jezírka v hotelovém areálu v Lyonu, poslouží dobré věci. Televizní stanice CMTV ho nechala vylovit a prodá ho v dražbě, jejíž výtěžek půjde na pomoc postiženým dětem z Funchalu. K incidentu došlo před posledním zápasem Portugalců v základní skupině mistrovství Evropy při procházce národního týmu. K Ronaldovi přikročil přes členy ochranky jeden z novinářů, kteří výpravu doprovázeli. Jednatřicetiletý kanonýr na jeho otázku vůbec nezareagoval, jen mu sebral mikrofon a za chůze ho odhodil do vody. Ronaldo totiž nemá s CMTV dlouhodobě dobré vztahy. Soukromá stanice pravidelně zveřejňuje citlivé informace z jeho soukromí a zaměřuje se i na jeho rodinu. Na otázky reportéra CMTV odmítl hvězdný hráč odpovědět už na jedné z pozápasových tiskových konferencí v roce 2014.

ČTK
03.07.201610:30

Hummels nuceně vynechá semifinále

Semifinálové utkání mistrovství Evropy, kde na Německo čeká jeden z dvojice Francie - Island, vynechá Mats Hummels. Ten si ze včerejšího čtvrtfinálového zápasu s Itálií odnesl druhou žlutou kartu a musí si tak odpykat disciplinární trest.

lequipe.fr
03.07.201609:53

Zranění zastavilo rovněž Gómeze

Sami Khedira nebyl jediným hráčem Německa, který musel předčasně opustit včerejší čtvrtfinálové utkání mistrovství Evropy s Itálií. Vinou svalového zranění musel po 72. minutách ze hřiště i Mario Gómez, jehož start, podobně jako u reprezentačního spoluhráče, ve čtvrtečním semifinále zůstává nejistý.

soccerway.com
03.07.201608:36

Neuer: Nikdy jsem nezažil podobný rozstřel

Německo zvládlo vyčerpávající penaltový rozstřel s Itálií a slaví postup do semifinále mistrovství Evropy. "Nikdy jsem nezažil penaltový rozstřel, jako byl tento. Myslím, že většina Italů se snažila mířit do středu branky. Bylo to zvláštní čelit tolika střelcům," řekl německý brankář Manuel Neuer. "Skóre 1:1 po 90 minutách bylo trochu smolné. Myslím, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme prošli do semifinále," doplnil gólman mnichovského Bayernu.

ČTK
02.07.201623:51

Německo - Itálie 1:1, na penalty 6:5

Výsledek dnešního čtvrtfinále mistrovství Evropy: Německo - Itálie 1:1 i po prodloužení, 6:5 na penalty (65. Özil - 78. z penalty Bonucci).

02.07.201622:53

Po 90 minutách: Německo - Itálie 1:1

Výsledek dnešního čtvrtfinále mistrovství Evropy po 90 minutách: Německo - Itálie 1:1 (65. Özil - 78. z penalty Bonucci).

02.07.201621:55

Německo přišlo o zraněného Khediru

Sami Khedira odehrál ze čtvrtfinálového utkání mistrovství Evropy mezi Německem a Itálií pouze úvodní čtvrthodinu. Na vině bylo zranění třísel, díky čemuž musel záložníka Juventusu na hrací ploše nahradit Bastian Schweinsteiger.

lequipe.fr
02.07.201621:48

Poločas: Německo - Itálie 0:0

Poločasový výsledek dnešního čtvrtfinále mistrovství Evropy: Německo - Itálie 0:0.

02.07.201619:55

Základní sestavy: Německo - Itálie

Základní sestavy čtvrtfinalistů Eura 2016: Německo - Neuer; Kimmich, Hector, Howedes, Hummels, Boateng; Khedira, Ozil, Muller, Kroos; Gomez. Itálie - Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Florenzi, Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio; Pellè, Eder.

02.07.201617:41

Francouzi letěli na tiskovku vrtulníkem

Velmi nezvykle cestovali francouzský trenér Didier Deschamps a kapitán týmu Hugo Lloris na dnešní tiskovou konferenci před nedělním čtvrtfinále mistrovství Evropy s Islandem. Na pařížský stadion Stade de France přiletěli vrtulníkem. Francouzský výběr se rozhodl šetřit poničený trávník a proto zrušil tradiční trénink v dějišti zápasu. Místo toho se připravoval zhruba 60 km od Paříže v Clairefontaine, trenér s kapitánem ale přesto museli na Stade de France dorazit kvůli mediálním povinnostem. "Kvalita hřiště je na prvním místě. Neměli jsme problém se přizpůsobit," uvedl Deschamps s tím, že původně požádal o policejní eskortu, ale vedení domácího týmu přišlo s jiným nápadem. "Policie nám dala k dispozici vrtulník. Bylo to pěkné gesto," přidal sedmačtyřicetiletý kouč.

ČTK
01.07.201622:49

Wales - Belgie 3:1

Výsledek dnešního čtvrtfinále mistrovství Evropy: Wales - Belgie 3:1 (30. A. Williams, 55. Robson-Kanu, 86. Vokes - 13. Nainggolan).

01.07.201620:06

Základní sestavy: Wales - Belgie

Základní sestavy pro dnešní čtvrtfinále mistrovství Evropy - Wales: Hennessey - Chester, A. Williams, Davies - N. Taylor, Allen, Ledley, Ramsey, Gunter - Robson-Kanu, Bale. Belgie: Courtois - Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku - Nainggolan, Witsel - Ferreira-Carrasco, De Bruyne, Hazard - R. Lukaku.

uefa.com
01.07.201617:53

De Rossi dnes trénoval s týmem

Daniele De Rossi zvýšil naději, že by mohl nastoupit k zítřejšímu čtvrtfinále mistrovství Evropy proti Německu. Italský záložník si z osmifinále se Španělskem odnesl svalový problém a jeho sobotní start byl ještě včera nepravděpodobný, dnes ovšem znovu trénoval s týmem.

lequipe.fr
01.07.201614:41

Gunnarsson bude na Francii připraven

Island může pro další průběh mistrovství Evropy počítat i se záložníkem Aronem Gunnarssonem. Ten měl problémy se zády a vynechal včerejší trénink, nejedná se ovšem o nic, co by ohrožovalo jeho start ve čtvrtfinále s Francií.

lequipe.fr
01.07.201611:20

Plavec Agnel by obeplaval Island

Dvojnásobný olympijský vítěz v plavání Yannick Agnel dal na twitteru trochu unáhlený slib, že v případě triumfu islandských reprezentantů na mistrovství Evropy tento ostrovní stát obeplave. Jeho s nadsázkou napsaná poznámka vyvolala na sociálních sítích a v médiích mnoho reakcí, které čtyřiadvacetiletému Francouzi splnění slibu příliš nedoporučují. "Pokud Islanďané vyhrají Euro, poplavu kolem Islandu," uvedl olympijský vítěz na kraulařské dvoustovce Agnel. Fotbalisté nejmenší země, která se kdy kvalifikovala na ME, překvapivě v osmifinále vyřadili Anglii a v nedělním čtvrtfinále se utkají s domácí Francií.

ČTK
01.07.201610:11

De Rossi by mohl stihnout Německo

Itálii čeká ve čtvrtfinále evropského šampionátu zápas s Německem, do kterého by nakonec přece jen mohl zasáhnout Daniele de Rossi. Ten si z osmifinálového duelu se Španělskem (2:0) odnesl zraněný stehenní sval, jeho stav se však podle posledních zpráv zlepšuje.

transfermarkt.de
30.06.201623:44

Polsko - Portugalsko 1:1, 3:5 na penalty

Výsledek čtvrtfinále mistrovství Evropy: Polsko - Portugalsko 1:1 i po prodloužení, 3:5 na penalty (2. Lewandowski - 33. Renato Sanches).

30.06.201623:33

Lewandowski dal 2. nejrychlejší gól historie ME

Dnešní úvodní čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy ve Francii přineslo druhou nejrychlejší branku v historii šampionátů starého kontinentu. Polský útočník Robert Lewandowski otevřel v Marseille proti Portugalsku skóre už po minutě a 40 sekundách hry. Rychlejší byl jen Rus Dmitrij Kiričenko, který v roce 2004 dal Řecku gól po 67 vteřinách. Jen čtyři dny vydržel na druhém místě historické tabulky irský středopolař Robbie Brady, který ve víkendovém osmifinále proti domácí Francii skóroval po minutě a 58 sekundách. Na páté místo klesl český záložník Petr Jiráček, jenž se na minulém Euru v Polsku trefil proti Řekům na začátku třetí minuty.