22.06.201611:42

Boateng měl svalový problém

Německo si díky výhře 1:0 nad Severním Irskem zajistilo první místo ve skupině C, přišlo ovšem o jednoho hráče - zcela fit není obránce Jérôme Boateng. "V průběhu přestávky měl svalový problém. Myslel jsem si, že bude lepší ho vystřídat, nechtěli jsme riskovat. Pokud by se jednalo o něco vážnějšího, přišli bychom o něho na dva nebo tři týdny, proto to střídání," vysvětloval trenér Joachim Löw.

sport-express.ru
22.06.201611:13

Španělé prohráli na ME po 4 385 dnech

Po 4 385 dnech okusili Španělé hořkost porážky na mistrovství Evropy. Úřadující dvojnásobní šampioni včera prohráli 1:2 s Chorvatskem, naposledy odcházeli s prázdnou v roce 2004 po souboji s Portugalskem (0:1).

22.06.201610:09

ČR - Turecko sledovalo 1,24 milionu diváků

Úterní rozhodující duel českých fotbalistů proti Turecku na mistrovství Evropy sledovalo na ČT sport 1,24 milionu diváků, což bylo nejvíce ze všech zápasů národního týmu. Oznámilo to tiskové oddělení ČT. Češi prohráli 0:2 a na šampionátu skončili. Utkání sledovala třetina lidí, kteří měli večer zapnutou televizi, což z přenosu udělalo druhý nejsledovanější pořad večera. Páteční remízu s Chorvatskem vidělo 857.000 diváků a úvodní prohru se Španělskem pak 912.000 lidí.

ČTK
22.06.201609:10

Schweinsteiger novým rekordmanem Německa

Záložník Bastian Schweinsteiger včera nastoupil ke svému 15. zápasu na evropských šampionátech a v tomto ohledu se stal novým německým rekordmanem. O jeden start méně na svém kontě má Philipp Lahm.

dfb.de
21.06.201622:54

Chorvatsko - Španělsko 2:1

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Chorvatsko - Španělsko 2:1 (45. Kalinić, 87. Perišić - 7. Morata).

21.06.201622:53

Česko - Turecko 0:2

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Česko - Turecko 0:2 (10. Yilmaz, 65. Tufan).

21.06.201621:58

Löw: Neměli bychom si zahrávat

Německo porazilo Severní Irsko a zajistilo si postup z prvního místa skupiny C, přesto nedokázalo proměnit spoustu šancí. "O poločase jsme měli vést tři čtyři nula. Ve vyřazovací části by nás tohle mohlo mrzet. Tam musíme šance proměňovat a ne si takhle zahrávat," prohlásil po utkání německý kouč Joachim Löw.

ČTK
21.06.201621:47

Poločas: Chorvatsko - Španělsko 1:1

Poločasový výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Chorvatsko - Španělsko 1:1 (45. Kalinić - 7. Morata).

Poločas: Česko - Turecko 0:1

Poločasový výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Česko - Turecko 0:1 (10. Yilmaz).

21.06.201621:15

Villara uspal zápas Slováků s Anglií

Předseda španělského fotbalového svazu a dočasný šéf UEFA Ángel María Villar vzbudil posměšné i rozhořčené reakce na sociálních sítích. Na nich dnes koluje video, na němž šéf španělského fotbalu klimbá v hledišti při pondělním zápase fotbalového eura ve Francii. Informoval o tom španělský deník El Mundo. Zatímco fanoušci Slovenska se u televizních obrazovek nervózně kousali do rtů a britský princ William se na tribuně v St. Etienne chytal za hlavu při neproměněných šancích anglických fotbalistů, Villara bezbrankový zápas uspal. Šestašedesátiletého Villara, o němž se také hovoří jako o možném uchazeči na uvolněné místo předsedy UEFA, při tom zachytily televizní kamery. Na tribuně seděl někdejší záložník baskického Bilbaa právě vedle britského prince Williama, který zápas prožíval s výrazně větším zaujetím.

ČTK
21.06.201620:48

Slovensko, Maďarsko a Chorvaté postupují

Po dnešních výsledcích na mistrovství Evropy mají jistý postup do osmifinále mistrovství Evropy také Chorvatsko a Maďarsko, které závěrečné zápasy ve skupinách teprve čekají. Jistotu už má i Slovensko, které se vejde mezi čtyři nejlepší týmy na třetích místech, jelikož Albánie ve skupině A a Severní Irsko ve skupině C mají na třetích místech o bod méně. Do osmifinále už postoupily Francie se Švýcarskem, Wales s Anglií, Německo s Polskem a Itálie se Španělskem.

ČTK
21.06.201620:17

Základní sestavy: Chorvatsko - Španělsko

Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy - Chorvatsko: Subašić - Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko - Rog, Badelj - Pjaca, Rakitić, Perišić - Kalinić. Španělsko: de Gea - Juanfran, Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba - Busquets - Fàbregas, Iniesta, Silva, Nolito - Morata.

kicker.de
21.06.201620:06

Základní sestavy: Česko - Turecko

Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy - Česko: Čech - Kadeřábek, Sivok, Hubník, Pudil - Pavelka, Plašil - Dočkal, Darida, Krejčí - Necid. Turecko: Babacan - Gönül, Topal, Balta, Köybasi - Tufan, Inan - Mor, Turan, Sen - Yilmaz.

ČTK
21.06.201619:52

Ukrajina - Polsko 0:1

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Ukrajina - Polsko 0:1 (54. Blaszczykowski).

21.06.201619:50

Severní Irsko - Německo 0:1

Výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Severní Irsko - Německo 0:1 (30. Gómez).

21.06.201618:58

V Lille se před osmifinále vymění trávník

Organizátoři mistrovství Evropy ve Francii se rozhodli pro play off vyměnit trávník na stadionu v Lille. Výměna se uskuteční v pátek, aby byl trávník připravený na nedělní osmifinále. Na stadionu Pierra Mauroye se bude hrát také 1. července čtvrtfinále. Ve středu se ještě na současném povrchu odehraje závěrečné utkání skupin mezi Itálií a Irskem. Ve čtvrtek začne jeho odstraňování a v pátek dojde na instalaci nového trávníku, který bude přivezen z Nizozemska. UEFA v prohlášení uvedla, že menší opravou projde trávník také v Marseille, kde se bude hrát čtvrtfinále a semifinále, a také na Stade de France v Paříži, kde je v plánu osmifinále, čtvrtfinále i finále 10. července.

ČTK
21.06.201618:47

Poločas: Severní Irsko - Německo 0:1

Poločasový výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Severní Irsko - Německo 0:1 (30. Gómez).

21.06.201618:46

Poločas: Ukrajina - Polsko 0:0

Poločasový výsledek dnešního utkání mistrovství Evropy: Ukrajina - Polsko 0:0.

21.06.201618:12

Maďarsko dostalo za výtržnosti pokutu

Maďarská fotbalová asociace zaplatí kvůli výtržnostem fanoušků při sobotním utkání mistrovství Evropy s Islandem pokutu 65 tisíc eur (asi 1,76 milionu korun). Rozhodla o tom disciplinární komise UEFA. Při zápase v Marseille (1:1) se maďarští příznivci střetli s ochrankou a policií, když se snažili přelézt plot dělící divácké sekce na stadionu Vélodrome. Fanoušci také třikrát během utkání použili pyrotechniku. Maďarsko je blízko postupu do osmifinále, závěrečné utkání ve skupině F odehraje tým německého trenéra Bernda Storcka ve středu v Lyonu proti Portugalsku.

ČTK
21.06.201617:26

Základní sestavy: Ukrajina - Polsko

Základní sestavy pro dnešní utkání mistrovství Evropy - Ukrajina: Pjatov - Butko, Kučer, Fedeckyj, Chačeridi - Rotan, Stěpaněnko - Jarmolenko, Zinčenko, Konopljanka - Zuzulja. Polsko: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Jodłowiec - Zieliński, Kapustka - Milik - Lewandowski.