Zvláštní italský přístup k rivalitě aneb O historii Triple X

15.07.2017 00:03 - Profily, historie
 
Když se Andrea Pirlo roku 2011 stěhoval ze San Sira do Turína, přispěl tak k trvalé změně na mocenském poli Serie A — Juventus následně šestkrát v řadě opanoval domácí soutěž. Teď má potenciál něco podobného v opačném gardu způsobit Leonardo Bonucci jakožto nová posila AC Milán...

Jak připomíná James Horncastle ve svém článku pro ESPN, Bonucci není úplně stejný příklad jako Pirlo už jen z toho pohledu, že zatímco trenér Massimiliano Allegri záložníka v jeho poslední sezoně na San Siru víceméně odstavil, Bonucci letos stále odehrál nejvíc minut ze všech hráčů v poli ihned po Higuaínovi.

Ať už se každopádně třicetiletý stoper ukáže být tím pomyslným jazýčkem na vahách nebo nikoliv, jeho přestup k rivalovi není ve finále, po zvážení více faktorů a ligové minulosti, až tak šokující.

Po letošních rozporech s koučem Allegrim se sice dalo čekat, že z Juventusu odejde a v Anglii byl o Bonucciho velký zájem, vzhledem k loňským zdravotním problémům jeho syna se však zároveň nedalo počítat s tím, že bude chtít opustit Itálii. A přestupy mezi tamními konkurenty přece nejsou ničím výjimečným...

Stará dáma se s ďáblem paktovala už od přelomu 20. století. Enrico Canfari sice pomáhal založit Juventus, ovšem jako kamarád zakladatele AC Milán Herberta Kilpina si třikrát zahrál i za Rossoneri, včetně jednoho zápasu z roku 1904 proti Bianconeri samotným. Aniž by to samozřejmě sám tušil, Canfari už tehdy dláždil cestu Bonuccimu a mnohým dalším, kteří později ochotně přehlíželi bující rivalitu a často bez velkých kontroverzí měnili jeden velký italský klub za druhý.

První opravdu významný příklad takového přesunu mezi Velkou trojkou — a v tomto případě i čistě v rámci Milána — zahrnoval uhlazeného elegána Giuseppeho Meazzu, po němž je dnes pojmenováno legendární San Siro. Onen přestup se udál během druhé světové války, on sám však žádné velké boje dvou znepřátelených táborů nevyvolal — Peppin byl totiž na sklonku kariéry a nezosobňoval již dále onu hrozbu, která dříve tak vehementně brala dech v barvách Interu i reprezentace.

Meazza, který se potom na rok zastavil i v Turíně, nás přitom nenuceně přivádí také dovnitř exkluzivního klubu zvaného Triple X. On sám se stal teprve jeho druhým členem, zatímco Bonucci otevírá již druhou desítku. Historie fotbalistů se třemi cennými zářezy na pažbě se začala psát roku 1927 s Luigim Ceveninim III a celý seznam dnes vydá na skvělou otázku do hospodského kvízu.

Zvládnete vyjmenovat všechny borce, kteří si zahráli za oba milánské kluby i Juventus? Jde o věru prestižní klub, do něhož se mezi poválečným rokem 1949 (Enrico Candiani) a rokem 1985 (Aldo Serena) nezapsal vůbec nikdo. Teprve od roku 2004 se strhla lavina o šesti nových přírůstcích. A teď Bonucci.

Lidem mimo Itálii frekvence přechodů mezi rivaly zpod Apenin, i ochota hráčů měnit konkurenční barvy, obvykle vyráží dech. Dlouhá historie takových transferů do značné míry příslušníky všech fanouškovských táborů učinila téměř stoprocentně imunními vůči "velkým zradám", ačkoliv nelze říct, že příznivci Juventusu Bonucciho odchod polykají snadno (zde se sluší poznamenat, že Bonucci i jeho žena ihned po oznámení dohody čelili ostré vlně urážek na sociálních sítích — pozn. překladatele).

Přitom je radno nezapomínat, že pro veškerý cynismus a precedens, který velí neočekávat ve fotbalovém světě příliš loajality, ty největší příklady klubismu nedávné historie najdeme v Itálii: Totti, Del Piero, Maldini, Zanetti. Zároveň existují i příklady extrémních reakcí fanoušků na porušení křehkého "kodexu". Nejslavnější sekce fanoušků AS Řím, ultras C.U.C.S, byla kupříkladu po podpisu bývalého dlouholetého libera Lazia Lionella Manfredonii natolik rozpolcená, že se v důsledku úplně rozpadla.

Ultras turínského FC pro změnu na protest proti příchodu ex-juventuského záložníka Enza Maresky napochodovali do ulic, neboť mu prostě nemohli odpustit vášnivou "býčí" oslavu jednoho gólu v derby. Janovské celky CFC a Sampdorie spolu zase po dlouhých 60 let vůbec neobchodovaly, až došly závěru, že pokud to tak často dokážou dělat v Miláně, proč by měl být slavný přístav nějak odlišný?

Rossoneri s Nerazzurri skutečně tento fenomén pro celou zemi učinili méně neakceptovatelným, i když téměř nikdy úplně normálním. Tvrdé jádro fandů Interu koneckonců pořád nemělo problém pořídit si na 30 tisíc píšťalek, aby mohlo hlasitě častovat Brazilce Ronalda při každém dotyku s míčem v barvách milánského AC po návratu na Apeninský poloostrov roku 2007.

Tak jako tak Derby della Madonnina nabízí podivný mix ostré, a přece jaksi vlažné rivality. Část obou fanouškovských skupin, speciálně té Interu, si koneckonců vyhrazuje zvláštní místo pro nenávist vůči Juventusu, takže pak pro milánské konkurenty tolik vášně nezbývá. Obchodování mezi Juventusem a Interem je potom celkem pochopitelně i zjevně tím největším tabu napříč Velkou trojkou, což nám roku 2014 připomněla ultras z velké části zaražená výměna Mirka Vučiniće za Fredyho Guarína.

Podobná bariéra historicky existuje také mezi Juventusem a Fiorentinou, třebaže Florencii a Turín dělí přes čtyři hodiny cesty autem. Protesty spojené s přesunem Roberta Baggia jsou už dnes folklórem calcia, ovšem zrovna letos v létě se nejspíš s chystaným přesunem Federica Bernardeschiho máme na co těšit; jde ostatně o současného nositele Baggiova čísla 10 a dle mnohých taky budoucího kapitána Fiorentiny.

Pro některé je takový ležérní přístup dospělý a profesionální. Proč se vlastně omezovat kvůli rivalitě? Pořád je to v první řadě práce, a proto třeba Roberto Mancini dříve prohlásil, že by navzdory své zářné minulosti v čele Lazia neměl problém usednout na lavičku sousedního AS. Manciniho dobrý kamarád Siniša Mihajlović rovněž odklidil svou hráčskou zkušenost v Interu z cesty, aby se coby trenér ujal AC.

A proč by taky ne? Hrát za jeden ze tří velkoklubů tradičně nepředstavuje jenom zápolení o trofeje a prestiž, ale také větší viditelnost, a tedy větší šanci na pozvánku do národního týmu. Pokud už v Juventusu nemáte své místo na slunci, je přece přirozené, že nejprve zvážíte eventuální nabídky z Milána, než se spokojíte se štací v hlavním městě, Florencii nebo Bologni.

Každý případ je navíc odlišný a má své zvláštní okolnosti. Třeba Paolovi Rossimu bylo roku 1985 hladce umožněno opustit Juventus ve prospěch AC Milán, protože tehdy Rossoneri nebyli považováni za pořádnou hrozbu v honbě za scudettem. A zároveň se tušilo, že Rossi má to nejlepší za sebou. (Což se během jediného roku o dvou ligových zářezech beze zbytku potvrdilo.)

Totéž v bleděmodrém se vykládalo i při stěhování Andrey Pirla roku 2011, avšak tam milánští narazili, když Pirlo okamžitě inspiroval Juventus na cestě za prvním scudettem od neslavné korupční aféry.

Nejabsurdnější každopádně bylo obchodování mezi AC a Interem zkraje tohoto tisíciletí, které působilo vyloženě podezřele a vyžádalo si i formální investigaci představitelů ligy. Jak si možná sami dnes vybavíte, AC Milán tehdy obdržel Pirla, Clarence Seedorfa, Daria Simiće, Thomase Helvega a Cristiana Brocchiho, kteří se pak všichni podíleli na triumfu Rossoneri v Lize mistrů, výměnou za Andrese Guglielminpietra, Dražena Brnčiće, Cyrila Domorauda a Fransceska Coca.

Že si na takový nerovný trejd zaboha nevzpomínáte? Potom zřejmě fandíte Interu a vytlačili jste ho z hlavy. Dodnes se jedná o jednu z nejtrapnějších kapitol dějin hrdého modročerného celku.

Nyní — šest let po Pirlově vstupu do klubu Triple X — se elitní společnost může těšit na dalšího člena v Leonardovi Bonuccim, který se připojí k Baggiovi, Edgarovi Davidsovi, Patricku Vieirovi a Zlatanovi Ibrahimovićovi. Tohle uskupení zní jako parádní večeře. Víno ať, prosím, obstará sám maestro Pirlo...Většina textu je volným překladem skvělého článku Jamese Horncastlea pro The Independent.
Autor: Tomáš Daníček
Počet zobrazení: 11034
Komentáře (152 / 0 nových)
smazaný uživatel
15.07.2017 00:44
#
OT: Stano Lobotka už čoskoro podpíše v Celte Vigo
Andy Conceicao
15.07.2017 00:45
#
Vau. Tak to by byla parada.
smazaný uživatel
15.07.2017 00:48
#
no oproti tomu Palermu čo sa písalo je to úžasné. Španieli dokonca píšu, že už sa nachádza v meste, suma by mala byť podobná ako za Marcusa Ingvartsena z toho isteho klubu
Andy Conceicao
15.07.2017 01:07
#
V tak idealni spojeni jsem nedoufal. Celta snad neumi hrat jinak nez kombinacni otevreny fotbal. Pro Lobotku alias slovenskeho verattiho snove.
1. FC Koln
15.07.2017 07:46
#
GalaktickyPrezident
15.07.2017 10:10
#
Slovenský Veratti
Bola
15.07.2017 10:13
#
Slovenský Veratti? Aby nakonec neskončil v Barce
SIRBRANIKE
15.07.2017 22:20
#
Black Jagir
15.07.2017 11:46
#
Cesta do základu ale bude těžká, jestli Celta někoho neprodá. Na jeho pozici tam mají osvědčené Radoju s Hernándezem + Diaz a Jozabed.
BílíAndelDrcKo
15.07.2017 12:07
#
minimálne taká konkurenciaje je skoro v každom trochu lepšom tíme, nikto mu nedá nič zadarmo
1. FC Koln
15.07.2017 13:55
#
Je mlady chalan, konkurenciu potrebuje aby sa vypracoval...zaklad si musi vybojovat sam.
1. FC Koln
15.07.2017 07:46
#
Palermo bola zrejme blbost, neviem naco by chodil do Serie B, naviac do klubu co je v srackach a menia trenera kazde dva mesiace.
Juan Román Riquelme
15.07.2017 00:53
#
1. FC Koln
15.07.2017 07:45
#
to by bolo super. Idealny klub pre zaciatok v TOP ligach. Snad mu to vynesie po case este lepsie angazma...
Walter_Sobchak
15.07.2017 09:57
#
Aspoň nejaká radosť pri tých slovenských tragedoch v predkolach. Ešte Valjent by mohol ísť niekde za lepším.
DiegoPele
15.07.2017 11:10
#
Valjent bohuzial trosku nelogicky ostava v Ternane, napriek zaujmu v Parme ci Laziu. Ternana ho nechce pustit. Ak este z 21-tky niekam niekto prestupi, tak to bude Vavro a Chovan podla mna.
smazaný uživatel
15.07.2017 11:22
#
možno ešte ten Haraslín
HugoPeanut
15.07.2017 12:29
#
Chovan maximalne do nejakej diry jak Slavia
Majk91
15.07.2017 13:45
#
a mas nejake potvrdene informacie, ze v tej Ternane ostane? Bola by skoda ak by nesiel o level vyssie.
DiegoPele
15.07.2017 13:57
#
Prezident Ternany to vyhlasil
db18
15.07.2017 10:44
#
Ejzy
15.07.2017 11:09
#
super. Navyše, hráčom z Dánska sa tam celkom darí, dostávajú príležitosti. Sisto,Krohn-Dehli...
Lacko_Boh
15.07.2017 14:59
#
Ejzy
15.07.2017 15:04
#
copak?
Lacko_Boh
15.07.2017 15:11
#
odkial to kua vies
Ejzy
15.07.2017 15:16
#
to vie predsa kazdy
Kucka
31.07.2017 20:21
#
RafteR
15.07.2017 11:58
#
bradecek
15.07.2017 12:37
#
Hristo Stoichkov
15.07.2017 13:55
#
Paráda
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 16:45
#
tak tomu davam zelenou.
MatteoACM
15.07.2017 00:46
#
Teda ,ale ta velkovýměna mezi Milanem a Interem to je něco úplně mi uniklo,že to byl talkovej brutál
>vyřazen z kádru<
15.07.2017 00:51
#
Coco v te dobe 22,5 mega Euro, to musel byt v te dobe ranec
Duff
15.07.2017 14:49
#
Coco byl z nich tehdy ale ještě dobrý hráč, nicméně ty ostatní je nepochopitelné. to prostě čistý nemohlo být ani omylem.
>vyřazen z kádru<
15.07.2017 15:14
#
Vsak ja vim v AC byl dobrej, ale pak v tom Interu to byla strašná bída
SIRBRANIKE
15.07.2017 01:22
#
1. FC Koln
15.07.2017 07:47
#
Pipo123
15.07.2017 00:51
#
"nudná rivalita"
Inter Eterno Amore
15.07.2017 01:09
#
U mňa to bolo vždy tak, že AC mi od semifinále LM 2003 najviac nesympatické zo všetkých klubov ... Po calciopoli už sa to viac preklonilo na stranu Juve .. každopádne AC ani Juve by som v živote nefandil
MatteoACM
15.07.2017 01:13
#
Po calciopoli byl jednoznačně nejméně sympatickej Inter
Inter Eterno Amore
15.07.2017 01:16
#
To nikdy... Inter má najkrajšie dresy
Mrvinho
15.07.2017 03:00
#
Inter Eterno Amore
15.07.2017 13:05
#
Nezáviď
Mrvinho
15.07.2017 13:34
#
Mně se líbí ty naše víc
Milan.B
15.07.2017 13:43
#

cierna a modra, pre blazna dobra
Slonky Terik
17.07.2017 14:58
#
Inter Eterno Amore
15.07.2017 01:36
#
Len dodám, že dodnes ma to štve ako sme vtedy vypadli po 2 remízach.. no tá atmosféra na Meazze bola neuveriteľná
1. FC Koln
15.07.2017 07:48
#
bol si na tom zapase? tak derby bude mat vzdy uzasnu atmosferu a to vsade nie len to milanske
Inter Eterno Amore
15.07.2017 13:07
#
Nebol som .. vtedy som mal 14 rokov .len si pamätám, že sa ešte používali bubny ešte..škoda, že už toho niet
1. FC Koln
15.07.2017 13:28
#
1. FC Koln
15.07.2017 13:29
#
A na Interi si uz niekedy bol?
Inter Eterno Amore
15.07.2017 13:43
#
Jo bol som cez Sport sen na Inter Roma apríl 2015 .. 2:1 vyhral Inter.. len ma mrzí, že bol štadión poloprázdny .. 39 000 vraj bolo
1. FC Koln
15.07.2017 13:54
#
Ano to bola ta sezona co Inter skoncil 8.

Tak skoda ze na taky zapas prislo len na 39 000 ludi,clovek by cakal ze druhy tim ligy bude viac tiahnut. Ale zial v Taliansku to je tak, minule Pipo mi pisal ze aj ultras to serie ze ostatny chodia len ked sa dari
Inter Eterno Amore
15.07.2017 14:03
#
Ak Curva Nord som si užil boli oproti nám.. pošlem video
Inter Eterno Amore
15.07.2017 14:04
#
A Romanisti boli nad nami pod strechou tých som si tiež užil
1. FC Koln
15.07.2017 14:04
#
Inter Eterno Amore
15.07.2017 14:07
#
https://youtu.be/IAdazVFp4OI?t=75 týpek si to užíval
Fridgiee
15.07.2017 14:29
#
1. FC Koln
15.07.2017 15:25
#
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 16:53
#


hele amore prosim ze to nejses ty...

https://www.youtube.com/watch?v=0UUOgR4EZ3s
smazaný uživatel
15.07.2017 16:54
#
ED91
15.07.2017 17:32
#
Ejzy
15.07.2017 17:50
#
1. FC Koln
15.07.2017 20:24
#
Inter Eterno Amore
15.07.2017 21:39
#
Som nemáš rád Nemcov ?
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 21:43
#
ne to vopravdu nemam. ty jo? hele je tezky se v 21 naucit na klavesy nebo sem mel zacit driv?
Inter Eterno Amore
15.07.2017 21:48
#
Bol som mi ulý rok v Berlíne celkom sa mi tam páčilo.. v Nemecku prajem BvB..nemám nič proti Nemcom .. repre nefandím.. som skôr italofil..... ja som sa učil na akordeón na umeleckej... pravá ruka jev pohide nič zložité .. na ľavú musíš premýšľať čo kexy stlačiť lebo nevidíš tie gombiky (basy, akordy) .. ale podľa hmatu sa orientuješ .. pomaly sa to dá naučiťcelkom ľahko len treba trpezlivosť
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 22:07
#
hele a da se ty cerny vynechavat nebo sou hodne dulezity?
Inter Eterno Amore
15.07.2017 22:11
#
Tak môžeš hrať iba v C-dur ... vtedy čierne nepotrebuješ.. inak sa hodia
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 22:21
#
poslouchej ja sem fakt antitalent. zkousel sem to ale hraju asi trema prstama... ale chci prekvapit mladou takze musim makat. uz si nekdy hral dont cry for me argentina? pripadne nevis vo nejaky romanticky pisni kera neni upne slozita? dik.
Inter Eterno Amore
15.07.2017 22:36
#
Don't cry for me Argentina poznám.. myslíš to z Evity .. romantická nie zložitá neviem.. ja som svoju zbalil na bonsoir madmoiselle
Inter Eterno Amore
15.07.2017 21:54
#
Tú nemecku som hral z nôt.. viem taliansku alebo českú, či anglicku zahrať len to nemám na youtube
HugoPeanut
15.07.2017 23:53
#
Inter Eterno Amore
15.07.2017 13:45
#
Samozrejme na DDM alebo DDI chcem najbližšie
Pinturicchio
15.07.2017 13:19
#
Kdybys měl rozum, tak po CP začneš fandit Juve.
Inter Eterno Amore
15.07.2017 13:45
#
Áno lebo fandenie je o rozume ... chápem, že to bol len podryp Užil som si výhru LM takže ľutovať to nebudem
Pinturicchio
15.07.2017 13:45
#
tom-fcb
15.07.2017 02:35
#
1. FC Koln
15.07.2017 07:49
#
vyborny clanok.

No AC zatial vyborny prestupak a podla mna este niekoho privedu. Pokludne mozu skoncit druhy za Juventusom a ja im to osobne prajem. Ani ten Inter nevyzera uplne zle, hlavne trener je dobry,tak sa tiez snad vrati do CL.
rossoneri21
15.07.2017 07:54
#
Belotti incoming
Ferguson6
15.07.2017 09:06
#
čítal som lepšie
ED91
15.07.2017 17:39
#
Za Juventusom skôr vidím Neapol, vyzerá, že z toho tímu nikto kľúčový neodíde a na rozdiel od AC sa nemusia zohrávať
1. FC Koln
15.07.2017 20:25
#
Uvidi sa cez sezonu no. Len majster mi pride stale jasny, ako Bayern v BL. Uz od prveho kola vsetci vedia kto vyhraje ligu.
ED91
15.07.2017 22:11
#
ale táto sezóna čakám, že bude zaujímavejšia ako pominulé
1. FC Koln
15.07.2017 22:13
#
Inac ale ked si pisal ze nikto nema odist z Neapola, nebol nahodou Ghoulam na ceste do Evertonu? Myslim ze aj Atletico o neho malo zaujem, len maju Ban.
ED91
16.07.2017 13:04
#
Viem, že sa niečo písalo, ale prečo to utíchlo už si nepamätám. Olis by ti vedel asi k tomu povedat viac.
1. FC Koln
16.07.2017 14:30
#
Dik
Alberto Aquilani
15.07.2017 10:56
#
https://www.youtube.com/watch?v=gwE2WKapEVs včera sme hrali so Slováckom, vyzerá že nič moc, ale väčšina tých hlavných hráčov chýbala... dnes prichádzajú do Trigorii. Dobre Bruno
TheMally11
15.07.2017 11:49
#
OT:
55' Vítkovice - Ostrava 6:0
Návrat krále
dwarf253
15.07.2017 11:55
#
Vítkovice - Baník u21...
bobis21
15.07.2017 17:04
#
juniorka áčko hrálo včera proti AEK
pawelFCB
16.07.2017 01:21
#
nejdriv si zjistit okolnosti...
1. FC Koln
16.07.2017 14:28
#
To tunajsi experti nemaju vo zvyku
pawelFCB
16.07.2017 23:07
#
bohuzel je zde plno trollu.
1. FC Koln
17.07.2017 08:52
#
olis
15.07.2017 12:05
#
hnus
[ACS]eRw!n
15.07.2017 14:39
#
zoff
15.07.2017 12:34
#
Celkem dobrej článek,tady na ef by to chtělo podobné.
C4M
15.07.2017 13:08
#
Souhlasím, že "pořád je to v první řadě práce". Kdyby všichni byli praktikujícími věrnými klubisty, tak by ten fotbal nebyl zajímavý.
Loupežník_1899
15.07.2017 16:16
#
nemám problém s přestupy mezi AC Inter Juve...Je důležité, že dobří hráči zůstavají v lize.
BaggioR10
15.07.2017 13:09
#
Andrea, legenda! Proč má na sobě ten ošklivej dres?
mato Kreator
15.07.2017 13:47
#
Baggio mal rovnako skaredy dres ked uz nehral za Juve

BaggioR10
15.07.2017 13:59
#
Na Baggiovi byl každý dres krásný.
Cristiano_Panenka
15.07.2017 13:13
#
OT:Pan Lobotka ani Bartosz Kapustka do Slávie nepříjdou.Předpokládám, že to byli ti dva zahraniční hráči z ME21, o které Slávia usilovala.Celkově to asi vypadá, že už do Slávie nikdo nepřijde co?
Hans82
15.07.2017 13:44
#
Proc se seres do Italske sekce z Jude Slavii
Cristiano_Panenka
15.07.2017 14:08
#
Protože je to poslední příspěvěk, tak to zbytečně nehroť, jů?
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 16:57
#
drz picu ty prajzackej prasopse.
LFCfan10
15.07.2017 13:54
#
no pochybujem, že vôbec niektorý z tých dvoch o Slavii reálne uvažoval...
HugoPeanut
15.07.2017 14:10
#
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 16:58
#
lobotka to potvrdil ale priorita byly top ligy.
BílíAndelDrcKo
15.07.2017 17:20
#
tak potvrdil záujem Slávia a to že je to zaujímavejšia adresa aktuálne hrá ale dodal že priorita je 5 popredných líg, takže určite o Slávii velmi nerozmýšlal. Nič v zlom. Už aj tak máte v strede slušný pretlak a Lobotka za 5 milionov by nebola dobra kupa aktuálne ani pre vás
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 17:27
#
jo ja vim. ja to psal hlavne pro toho zilino-trencinaka nahore. my nejsme sparta aby k nam chodili slovaci druhy treti jakosti. bud ty nejlepsi nebo vubec zadny. lobotkovi preju velkou karieru aspon aby se jednou dostal napriklad do sevilly nebo podobne. predtim sem ho neznal ale co sem videl jeho hru tak ma neskutecnej potencial.
Jose13
15.07.2017 23:10
#
na top slovakov SParta nema ani zdaleka... Ti chodia do Neapolu, Interu, AC...
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 23:12
#
HugoPeanut
15.07.2017 17:59
#
hovoril to lobotkov agent, ktory povedal ze pochopitelne sme s pokorou kazdemu zaujemcovi oznamili ze stano ziadneho zaujemcu neodmietol a kazdemu povedali ze si vedia predstavit jeho posobenie v danom klube ;) to bolo cele len o honeni ega cechov a ziadny realny zaklad to nikdy nemalo.
BílíAndelDrcKo
15.07.2017 18:09
#
to si nemyslím. Slávia proste skusila o Lobotku prejavit záujem pred Euroms tým že ak by mu Euro nevyšlo a nemal ponuky tak by mali šancu. Dobre si uvedomovali svoju pozíciu. A určitá velkohubost v tom bola ale teraz je obodbie kedy si to Slávia može dovolit.
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 18:14
#
takze i slavii. nevim co resis.
HugoPeanut
15.07.2017 18:29
#
ved ano ale oni to oznamili aj fc gyor kebyze sa na neho vypytuju... To ze kazdemu zo zaujemcov zo slusnosti povedali ze si Lobotka vie predstavit posobenie v tom klube neznamena ze tam mal namierene.. Proste len nechceli byt arogantny a nikoho urazit.
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 18:58
#
tak urcite. hele me nemusis rikat ze lobotka miri vejs nez do slavie ale kdo vi co by se stalo kdyby mu to euro nevyslo jak rika bily andel a neprisly adekvatni nabidky. myslis ze by radsi zustal v dansku?
HugoPeanut
15.07.2017 19:01
#
nvm on mal ponuky z turecka a ruska prinajhorsom :D
HugoPeanut
15.07.2017 23:58
#
Ale ne fuj to radsej do slavie vazne jak do ruska alebo turecka
pistacik11
18.07.2017 07:09
#
Peňaženka by sa viac naplnila v tom Turecku či Rusku ;)
BaggioR10
15.07.2017 14:00
#
Musí vám stačit Jaroslav Tvrdolín Kapustňák
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 16:59
#
a vam semi-profi kája.
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 16:56
#
jeste se sledoval jeden typek z makedonie co vim. prichody uz by mely bejt kompletni.
LFCfan10
15.07.2017 13:53
#
Fans Lazia, čo si sľubujete od Lucasa? Lebo ja som rád, že sa ho zbavíme, nečakal som, že si ešte zahrá v takom dobrom klube. Btw, ževraj AC chce aj Renata Sancheza.
SixtoRodriguez
15.07.2017 14:30
#
Ohladne Sanchesa sa píše o dvojročnom hosťovaní za €7m a možnosti následného odkupu za €40m, čo by nemuselo byť zlé.
Pipo123
15.07.2017 14:56
#
Já od neho moc nečakám, ale chcem veriť že bude platná posila a svoje si odohraje, máme tam mladého Murgiu na jeho pozíciu a možno mu nejaké skúsenosti posunie, práve na tie skúsenosti ktoré Leiva má sa ako jediné spolieham.
El Matador
15.07.2017 15:08
#
Vubec nic, respektive nevim co cekat. Osobne bych ho vubec nebral a nechal si Cataldiho Nevim jestli s nim ma Inzaghi nejakej problem, ze mu poradne nedal ani sanci
jarouss
15.07.2017 14:56
#
Marcello Trotta do Slavie ?
blaugrana
15.07.2017 16:33
#
Nr.Nobody
15.07.2017 16:35
#
Padlo nekdy nejaky vysvetleni ze strany Interu, proc do takove vymeny sli?
Lubinterista
15.07.2017 20:23
#
Asi myslíš tu hromadu hracu, ale to nebyl jeden balik. Pirlo šel po tom, co u nas vysedaval na lavce a z ni max tleskal Baggiovi jako třeba proti Realu tenkrát. Nikdo netusil co z nej bude, chyba, ale zpět nic vzít nejde. Seedorf šel jiný rok a to právě výměnou za Coca, tahle výměna mě stvala, pac to byl hotovy, výborný hrac a nikdy jsem ji jedinou nepochopil, neměnil bych ho ani neprodaval. Domoraud k nám nešel výměnou z Milana, Helveg přišel do Interu a ne obracene, nevím kde autori cerpali, Brocchiho odchodu z Interu mohl litovat jen blázen, na zbylí nonami si nevzpomínám a asi není z Interu nikdo, kdo by nad nima premyslel, naopak zajímavá výměna casano pazzini chybí.
Vysvětlit si to ještě lze hlubokou, uchylnou touhou Milana po našich byvalich hracich - Ronaldo, ibrahimovic, crespo, baloteli.., nebo slouzi k uchyleni hráčů z trucu, Vieri, který měl svého času největší plat na světě od morattiho, nebo slouzi na odkladani netrideneho odpadu naprimo jako mancini nebo muntari.
Osobně bych ale nikomu z juventusu nebo Milana ani nezvedal telefon, jim jen to nejhorsi.
Nr.Nobody
15.07.2017 21:08
#
Tak to je teda hodne debilne napsanej odstavec (vic jsem necetl).
Jean Lannes
15.07.2017 21:24
#
Co na tom měl Inter vysvětlovat. V těch hlavních dvou výměnách (Pirlo za Gulyho a Seedorf za Coca o rok později) měli špatnej odhad. Pirlo byl talent, se kterým si tenkrát nikdo moc nevěděl rady. V hlavě a v noze to měl, ale rychlostí neoplýval ani ve 20. I Terim v AC nevěděl co s ním, až Ancelotti pro něj vymyslel místo v sestavě. Seedorf/Coco byla výměna, která na začátku byla braná spíš 50/50. Seedorf byl kvalitní hráč, ale s Cuperem to tenkrát moc neklapalo. A Coco? Ve svý době plánovanej nástupce Maldiniho na levý straně obrany v AC i repre. Tam měli v AC dobrej odhad v tom, že se ho zavčas zbavili. Byl náchylnej na zranění a do toho žil noční život v Miláně plnými doušky. Spíš než jako fotbalista spíš pak působil jako playboy, kterej sbíral skalpy.

Ty další výměny. V případě výměny Helveg/Domoraud to bylo snad vyšetřovaný kvůli nějakým finančním čachrům. Inter koupil Helvega z AC a obratem ho do AC poslal na dvouletý hostování za 1000 euro. Domorauda zase AC poslalo na hostovačky jinam a za Milan si nikdy nezahrál. Ve výměnách Brocchi/ Brnčić a Šimić/Davala Milan získal slušný náhradníky a Inter odpad.
WinohradyGang-OG187
15.07.2017 17:22
#
jako fak fantomasi ses linej jak ves. misto toho abys neco sesmolil sam tak to za tebe pise nakej james hornycastle. snads to aspon spravne prelouskal.
hele a taky by bylo dobry aspon na konci mezi tema menama zminit jednoho z nejvecich typku italskyho fotbalu christiana vieriho. proc to pisu. nakej triple x club kamo... tenhle typek zacal v ac torino 1991/92. za juventus si strih sezonu 1996/97. v interu se stal legendou. pusobil tam vod 1999 do 2005. v ac milan byl sice jenom na podzim 2005 ale byl. krome toho hral i za atalantu bergamo lazio fiorentinu a zmineny ac torino takze jestli je nekdo fakt frajer jak hovado tak prave von. mimochodem kdo si ho nepamatuje tak tady naky foto.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1a/8e/67/1a8e677be8d2821d309876c540384599--christian-vieri-s.jpg

https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2016/07/christian-vieri-6.jpg?w=514&strip=all

https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2016/07/christian-vieri-4.jpg?w=475&strip=all

https://bossip.files.wordpress.com/2016/06/jazzma.png?w=700
bobis21
15.07.2017 17:34
#
Nuno čomes
15.07.2017 20:33
#
Kokot jak si to vybrecel.
Pipo123
16.07.2017 01:40
#
Pikachinho
15.07.2017 17:47
#
OT: Bakayoko do CFC oficial, vítej!
chvrches
15.07.2017 19:39
#
fantomasi článek o Lobotkovi bude?
chvrches
15.07.2017 19:42
#
...protože chci vidět tu diskuzi
HugoPeanut
15.07.2017 20:36
#
dneska slavis 1. Vyrocie na ef! Gratulieren!!!
chvrches
15.07.2017 20:52
#
Děkuji, mockrát díky
Nuno čomes
15.07.2017 20:28
#
Čte vůbec někdo tyhle ty subjektivní články? Urcite tam jsou jen domněnky a subjektivní bullshit. Něco jako článek na sílu a udělat z toho bestseller Ještě když to píše typek z anglické sekce
CubONE
15.07.2017 22:50
#
fantomas
15.07.2017 23:53
#
No ty je evidentne nectes, jinak bys vedel, ze to neni muj clanek
Vosic
16.07.2017 11:36
#
icemike
16.07.2017 08:45
#
Shevchenko
16.07.2017 15:34
#
Ti interisti jsou odpad v každé diskusi článek je fajn
Inter Eterno Amore
16.07.2017 16:22
#
sám si odpad
bravo7
17.07.2017 02:52
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.