Vrba už proti Skotům a Švédům nebude zkoušet tolik jako posledně

23.03.2016 18:56 - Aktuality
 
Zatímco v listopadových přípravných zápasech se Srbskem a v Polsku trenér reprezentace Pavel Vrba nasadil dvě rozdílné jedenáctky, v duelech se Skotskem a ve Švédsku už nebude tolik zkoušet. Nadcházející dvojutkání totiž bude poslední prověrkou před závěrečnou přípravou před letním evropským šampionátem, kterou bude soustředění v Rakousku na přelomu května a června.

"Jsou to poslední dva zápasy před samotnou nominací na ME. Tři čtyři hráči mají zdravotní problémy a dostanou příležitost i další hráči, kteří třeba v nominaci ještě nebyli. Nějaká zkouška to bude, ale určitě to nebude jako se Srbskem a Polskem, že by nastoupily dvě jiné jedenáctky," řekl Vrba na tiskové konferenci.

"Někteří hráči i v tom druhém zápase nastoupí od začátku a bude tam těch zkoušek míň. Všichni hráči dostanou nějaký prostor, ale už ne třeba takový jako při těch dvou minulých utkáních," dodal Vrba.

Kvůli zranění mu chybějí kapitán Tomáš Rosický, brankář Petr Čech a záložníci Jaroslav Plašil a David Pavelka. Premiérovou pozvánku dostal Jakub Rada a na první start čekají také Martin Frýdek, Jakub Brabec a Lukáš Mareček. "Myslím, že ti nováčci, kteří přišli teď na jaře, hrají velmi dobře. Sám jsem zvědavý, jak si poradí v reprezentaci a jak to zvládnou," uvedl Vrba.

Neřekl, zda se chce proti Skotsku a Švédsku zaměřit na určitou herní činnost. "Nechci říct, že budeme zkoušet nějakou specialitu. Na každého soupeře hledáte cestu, abychom uspěli, i na Skoty budeme zkoušet některé věci, které jsme viděli. Skotsko a Švédsko jsou strašně silní soupeři a jsem rád za tohle dvojutkání. Doufám, že zápasy nás dobře prověří před závěrečným soustředěním v Rakousku," uvedl Vrba.

Souboj se Skotskem bere jako ostrou zkoušku, byť ostrovní celek skončil v kvalifikaci na nepostupovém čtvrtém místě. "Doufám, že to bude ten nejostřejší test. Co jsem měl možnost vidět, Skotsko odehrálo v kvalifikaci skvělá utkání s Německem, Irskem, Polskem. Sice skončilo čtvrté, ale ta skupina byl velmi těžká. V některých zápasech měli smůlu, s Polskem ještě vedli v 93. minutě 2:1," řekl Vrba.

Národní tým v sedmnácti zápasech pod jeho vedení ještě neudržel nulu. "My chceme udržet čisté konto v každém zápase. Bohužel se nám to nedaří, naštěstí v některých zápasech dáme víc gólů, než dostaneme. To nás posunulo na ME. V těch nácvicích se věnujeme víc ofenzivě než defenzivě, to vychází i z toho, že mám radši ofenzivní fotbal než hrát na 0:0," dodal Vrba.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 2052
Komentáře (10 / 0 nových)
zemi50
23.03.2016 19:02
#
kylo ren
23.03.2016 19:05
#
Snad oba porazime
Beči
23.03.2016 19:06
#
Vidím to na 3:1 a 2:2
h8_
23.03.2016 19:28
#
tak hlavně konečně trenér, kterej to protočil a přitom dal šanci i koním bývalých trenérů, takže příprava na další roky
Snickers
23.03.2016 19:31
#
Tip na noční NHL zdarma na: http://nhltipy.cz
ClancyWiggum
23.03.2016 19:42
#
Eště abys chtěl za KO tipy peníze
C-M@ster
23.03.2016 20:46
#
Tak záleží, jak mu to vychází z dlouhodobýho hlediska. Pokud zápas není koupenej, nikdy není nic na 100%.
Pokud máš ale 50% jistotu u zápasu s kurzem 4, tak se ti vždy vyplatí ho tam prásknout.
kurt.1
23.03.2016 19:44
#
podle těch posledních výsledků je jistější dávat opak
ClancyWiggum
23.03.2016 19:54
#
Jiank docela sranda ten článek o sázení "Jako naprosto minimální bank, se kterým se lze začít učit sázet považuji 10k + KČ."
Spotty
23.03.2016 20:07
#
Vaclík - Gebre, Brabec, Sivok, Pudil - Darida, Vacek - Dočkal (Skalák), Šural, Krejčí - Necid
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.