Teď se bude Sparta hecovat na nás, míní plzeňský Kopic

12.10.2017 16:16 - Aktuality
 
Podle plzeňského záložníka Jana Kopice si v nedělním ligovém duelu na Spartě oba celky vymění role. Zatímco dosud to většinou bylo tak, že Viktoria byla tím týmem, který šel do utkání s touhou porazit pražský velkoklub, tentokráte je v roli velkého favorita, na kterého se bude chtít vytáhnout Sparta. Po devíti kolech totiž ztrácí už 12 bodů a je to pro ni zřejmě poslední šance na udržení se v boji o titul.

"Je to vždy vyhecované, ale dřív to bylo tak, že se Plzeň hecnula na Spartu, teď se ale Sparta musí hecnout na Plzeň. Trochu se to obrátilo. Budeme v trochu jiné roli," řekl Kopic v rozhovoru s novináři během nedávného reprezentačního srazu.

"Jedeme na vítězné vlně a svou výkonnost budeme chtít potvrdit i na Spartě. Jsme 12 bodů před ní, ale nemyslím si, že bude ten rozdíl zas tolik vidět na hřišti. Očekávám spíše vyrovnaný boj, protože se Sparta na nás bude chtít chytnout a napravit sezonu. Je to zápas, od kterého se mohou odrazit, ale to my jim nebudeme chtít dovolit. Můžeme ji dorazit. Patnáct bodů už by byl moc velký rozdíl," míní Kopic.

Plzeň jde do utkání s tím, že vyhrála všech devět dosavadních kol. To se dosud povedlo jen právě Spartě v roce 2011. Pokud Viktoria vyhraje i na Spartě, symbolicky tak na jejím hřišti její rekord překoná. "Vyšlo to docela dobře," usmíval se Kopic. "Hlavní motivace jsou pro nás hlavně tři body, ale když k tomu bude rekord, tak je to zajímavý bonus," dodal.

Právě Kopic by měl být spolu s útočníkem Michaelem Krmenčíkem klíčovou postavou Plzně. Dobrou formu potvrdil i v národním týmu, kde se gólově prosadil v obou říjnových zápasech s Ázerbájdžánem a San Marinem. V lize má bilanci gólu a čtyř asistencí. V Evropské lize zas gólem a asistencí zařídil poslední vítězství nad Hapoelem Beer Ševa.

"Nemám rád ta přirovnání, že mám nejlepší formu v životě, ale cítím se dobře. Vím však, že v Plzni máme hodně vyrovnaný kádr, nepovedou se mi dva zápasy a jsem zas jen na lavičce. Takže bych tomu velkou váhu nepřikládal. Ale jsem rád, že se mi daří," uvedl sedmadvacetiletý záložník.

"Je nás v Plzni na kraje zálohy pět, když se teď uzdravili Honza Kovařík a Vašek Pilař. Je tam ještě Milan Petržela a Martin Zeman. Takže pět hráčů, kteří by skoro všude v lize hráli základ. Je to boj, ale máme dost zápasů, takže je důležité mít široký kádr. Také nás to udržuje v pozornosti," připustil, že ho konkurence motivuje.

Pomohl mu i příchod trenéra Pavla Vrby, který mu dává v ofenzivě více volnosti. "Není to nic zásadního, ale dřív jsem se musel držet kraje. Teď mám více prostoru si sběhnout do středu, vyměnit se doprava, doleva, je to trochu volnější a to mi vyhovuje. Hlavně jsem ale zdravý, což je nejdůležitější. Loni jsem měl taky dobrý úvod, ale pak jsem z toho kvůli zdraví vypadl," připomněl.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 869
Komentáře (3 / 0 nových)
KingMaster13
12.10.2017 16:41
#
V klidu si dej lajnu a nějaký hecování jim bude k hovnu Nicméně v zájmu nás doufám, že ti jí nikdo neprodá
Rarášek
12.10.2017 17:49
#
TheMally11
12.10.2017 19:28
#
Když bude hrát po lajnách tak je dáte
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.