Slovácko se touží dostat rychle do klidného středu tabulky

10.02.2016 17:55 - Aktuality
 
Dostat se rychle do klidnějšího středu tabulky je hlavním cílem Slovácka v úvodu jarní části první ligy. Kádr nedoznal v zimní přestávce výrazné změny. Jediným novým hráčem je po návratu z hostování v Liberci Milan Kerbr, tým nikdo neopustil. V jarní premiéře se Slovácko utká v neděli doma s lídrem tabulky Plzní.

"Naším cílem je navázat na plány ze začátku sezony. To znamená posunout se do horní poloviny tabulky. Filosofie klubu zůstává dlouhodobě stejná. Kádr se snažíme stabilizovat odchovanci z naší akademie, což se nám daří," uvedl ředitel klubu Vladimír Krejčí na dnešní tiskové konferenci.

V tabulce patří Slovácku desáté místo s náskokem pěti bodů na předposlední Olomouc. "Moje přání je před jarem skromné. Rychle vyjet z bojů o záchranu. Když budeme mít o jeden bod více než loni, tak budu spokojen," řekl kouč Svatopluk Habanec, který zimní přípravu svých svěřenců ladil v jiném duchu než v uplynulých sezonách.

Změnil objemy tréninků a místo dvou týdnů náročného nabírání fyzické kondice běháním po kopcích zařadil hned od začátku také práci s míčem. "Pozměnili jsme posloupnost, na kondici se to neprojeví," uvedl Habanec, který pracoval i na odlišných způsobech rozestavení v zápasech podle typologie hráčů. Jedna varianta je s vysokými hrotovými hráči Doškem a Koném, druhá počítá s běhavými a rychlými útočníky, jakými jsou Diviš, Civič a Hlúpik.

"Obě jsme si vyzkoušeli na soustředění v Turecku. Podařilo se nám tyto varianty zapracovat do herního systému. Rádi bychom si obě nyní vyzkoušeli proti Plzni," poznamenal Habanec. Byl spokojen i s přípravnými zápasy, v nichž jeho svěřenci ze sedmi utkání třikrát vyhráli. "Hlavně jsme ani jednou herně nepropadli. Nejlépe si vedl Havlík se třemi góly a čtyřmi asistencemi, třikrát skóroval i Došek. Drobné mezery ještě máme v defenzivě, kde máme také několik variant," řekl kouč.

Jediným záporem před začátkem jarní části ligy je zdravotní stav kádru. Kromě dlouhodobě zraněného Luboše Kaloudy, který už začal s hrubou přípravou, nebude k dispozici ještě několik týdnů Jiří Valenta, jenž má problémy s úpony lýtkového svalu a vůbec se nezapojil do zimní přípravy. Jen třetinu tréninků podstoupil kvůli zdravotním problémům Filip Hlúpik.

Slovácko bude během jara také řešit, kdo v budoucnu nahradí útočníka Libora Doška, který po sezoně ukončí kariéru. "Čeká nás dost důležitý řez. Některým dalším hráčům končí smlouvy. Doškovi nabízíme další působení v klubu. smlouvy," uvedl Krejčí na adresu sedmatřicetiletého kanonýra.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1148
Komentáře (13 / 0 nových)
georgeo
10.02.2016 18:15
#
ta obrana...to zase bude prů..
Patas44
10.02.2016 18:36
#
Rozhodně to nebude klidné jaro. Kádr už dlouhou dobu potřebuje výrazně obměnit a halvně rozšířit, ale z nepochopitelných důvodů se opět nic neudálo. V příchodech nových hráčů jsme snad nejneaktivnější v lize. Vážně nechápu, na co vedení čeká, ta liga se ve 13-14 hráčích věčně hrát nedá.
Kucka
10.02.2016 18:39
#
kalla
10.02.2016 20:01
#
lichna
11.02.2016 10:01
#
Obrana je šílená, ale jinak dle jmen je ta sestava hodně silná. Je ale pravda, že milovníci přestupů by u Slovácka zrovna nepochodili..
vanGomm
10.02.2016 19:09
#
Jo to některým týmům vyhovuje.Rycle se dostat do klidného středu tabulky a pak se nemůže nikdo divit podezřelých výsledků od těchto týmů co v posledních řekněme 2-4 kolech o nic nehrají.V lize o 12,nebo 10 týmech by se moc do klidného středu schovávat nešlo.
AZbest
10.02.2016 19:13
#
presne proto jsem pro zuzeni ligy, na 12 tymu tak akorat, aby i tydle Slovacka a Teplice, kterym rok co rok o nic nejde se zacali trocha strachovat
vanGomm
11.02.2016 14:25
#
Tak to já tvrdím už dávno jenže právě tento systém tzv. schovávaček do "klidného středu"všem vyhovuje.Pokud by liga byla o 12 týmech a po 22 kolech (každý s každým) se rozdělila na 1-6 o titul a poháry a 7-12 o sestup.Dva přímo sestup a 10.tým do baráže.Zde by šlo o 10.kol.Tedy celkem by se v takové lize hrálo 32.kol.Pak by bylo po skovávačkách v tom klidném středu.Liga by byla určitě zajimavější a tím i kvalitnější.Návštěvy by určitě také stouply.Naše týmy co by šly do pohárové Evropy by byly pro konkurenci lépe připraveni.Je mě jasné,že k tomu zúžení nikdy nedojde.I zde platí to o těch kaprech a rybníku.
vanGomm
11.02.2016 14:26
#
schovávačkách
ondrasch77
10.02.2016 21:28
#
blábol...
Lejsek
11.02.2016 18:31
#
Jo jo jasně. S deseti v lize by korupce úplně vymizela. Ty dokonce víš jak by se ty ligy vyvíjeli a větší počet utkání a s tím asi i větší rozdělení sil taky nezohlednuješ.
vanGomm
11.02.2016 19:46
#
Co se týká té korupce,tak zas naivní tedy nejsem.Kde se hraje o peníze tam bude vždy problém.Jinak jsem přesvědčen o tom,že snížení o kterém pišu výše by lize jen prospělo.Náš klubový fotbal by byl v pohárech více konkurenceschopný.Na druhou stranu je mě jasné,že tento klídek většině týmům vyhovuje,takže se s tím nic dělat nebude.To,že dobrá polovina týmů "touží" po klidném středu tabulky o něčem svědčí.
vanGomm
11.02.2016 19:48
#
A rozdíl 30,nebo 32.kol není až zas tak propastný.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.