SERIE A - 33. KOLO

26.04.2005, 20:25
Aktuality
Na úvod kola, jehož pořadové číslo se skládá ze dvou trojek, byla k vidění především gólová přestřelka v Sieně. Fotbaloví labužníci nepohrdli ani dalším sobotním galapředstavením milánského AC. V neděli byl k vidění, až na výjimky fotbal italský. Pevně zformované obrané šiky a hlavní pravidlo znělo nedostat gól.

Přetahovaná o první místo pokračuje. Ani jeden z lídrů tabulky nezaváhal a jak AC Milán, tak Juventus své zápasy vyhráli. O mistrovském titulu se tedy nejspíš rozhodne v přespříštím kole ve vzájemném souboji těchto gigantů.

AS Livorno - Cagliari Calcio   0:0

Podle svého gusta si zařádil útočník Udinese David Di Michele, který vstřelil dvě branky. Vidět byl i Enrico Chiesa, podílející se na obou úspěších domácích přihrávkou. Šanci k zapsání se do střelecké listiny měl i Marek Jankulovski, ale těsně před přestávkou neuspěl v souboji se gólmanem domácích Manningerem. Český reprezentant se ale přeci jen ke gólu připletl. Bohužel však na opačné straně. Tečoval střelu Taddeieho a ta doputovala za záda brankáře Udinese Morgana De Sanctise.

Reggina Calcio - Sampdoria Janov   0:0

Zkouška domácím na semifinále Champions league vyšla výsledkově na výbornou. I když Milán šetřil některé své hráče na úterý, přesto držel otěže zápasu pevně ve svých rukou. Ve středu hřiště byla stále patrná absence Pirla. Dvěma brankami ve druhém poločase však Rossoneri uzemnili veškerou snahu hostí pokusit se s výsledkem něco udělat.

Juventus Turín - AC Milán   0:0

Celý Turín velebí Pavla Nedvěda. Díky němu totiž Juventus udržel stejné bodové skóre, jako hlavní protivník z Milána. Zápas byl spíše přehlídkou tvrdých zákroků, něž fotbalových básní a kudrlinek. Vždyť božský Alessandro Del Piero musel kvůli zranění odstoupit už v 7. minutě. Zápas tak celou dobu spěl ke spravedlivé remíze. To se ale Pavlu Nedvědovi nelíbilo a snažil se Juve dotlačit k tříbodovému zisku. To se mu povedlo chvíli před koncem a napnul síť Lazia střelou pod břevno. K výsledku přispěl ještě brankář Buffon, když v poslední minutě bravurně kryl povedenou střelu Odda z přímého kopu.

Lazio Řím - AC Siena   0:0

Janovští mořeplavci značně posílili tímto vítězstvím své naděje na to, že budou v příštím roce plout pod vlajkou Itálie ve slovutné Lize Mistrů. Vítězství se ale nerodilo lehce. Ač byli hosté bez horkokrevného špílmachra Tottiho, byli velice nebezpeční. Dvakrát dokonce trefili tyč a jinak hrdinné Janovany zachraňoval výtečnými zákroky gólman Antonioli.

Udinese Calcio - AS Řím   0:0

Zde se zrodil nejpřekvapivější výsledek kola. Kdekdo si myslel, že hosté si přijedou do Bergama pro povinné tři body potřebné k boji o Champions league. Chyba lávky, domácí se vzepjali k jednomu z nejlepších výkonů v sezóně a ještě se vrátili jako plnohodnotný člen do boje o záchranu. O nečekaném výsledku rozhodl obránce Atalanty Luigy Sala, když se mu povedlo téměř zázračně trefit centrovaný balón

Neapol SSC - Atalanta Bergamo   0:0

V utkání rozhodovaly začátky poločasů. V tom prvním měla převahu Reggina, ale výsledek byl nulový. Jak se to má dělat jí ukázali domácí, kteří pro změnu nastoupili aktivněji do poločasu druhého a hned po dvou minutách zavěsil hlavou Luigi di Biagio. Pro klid na duši pak Brescia přidala Stankevičusem duhou branku. Domácí sice vítězstvím ještě nevypluli z druholigového pásma, ale metě, která znamená úspěch, tedy místu sedmnáctému, se přiblížili.

Inter Milán - ACF Fiorentina   0:0

Kdo si vzpomene na poslední měření těchto soupeřů, vybaví se mu výsledek ze San Sira 5:0 pro Inter. Tentokrát tomu bylo ale jinak a Messina rozhodně nechtěla dát svoji kůži tak lacino. Hosté byli většinu zápasu lepším týmem. Gólově svoji převahu vyjádřili až po přestávce, kdy se z malého vápna trefil Cruz. Dlouho však ze svého gólu radost neměl. V 59. minutě zůstal nekrytý Di Napoli a vyrovnal. Inter byl sice i nadále lepší, ale fotbal se hraje na góly a ne na krásu. Smrtelný úder dostali hosté v nastavení, kdy se trefil Rafael. Inter tak v této sezóně našel teprve druhého přemožitele - po třech porážkách od AC jej skolila Messina.

Citta di Palermo - Calcio Catania   0:0

V Boloni se hrál fotbal solidní úrovně a hlavně brankář domácího celku Pagliuca dokazoval, že do starého železa rozhodně nepatří. Fiorentina sice měla větší šance na vítězství, ale za bod může být celkem ráda, protože kdyby tentokrát vyšla naprázdno, usmívalo by se na ni nelichotivé předposlední místo v tabulce.

FC Janov - FC Turín   0:0

Empoli FC - FC Parma   0:0