RUSKO - 6. KOLO

25.04.2005, 21:36
Aktuality
Vedoucí Zenit Petrohrad překvapivě prohrál v Samaře 0:3, všechny góly domácích navíc padly v poslední čtvrthodině zápasu. Úřadující mistr Lokomotiv se stále nedokáže vyhrabat z šedi průměru a už počtvrté v letošní sezóně pouze remizoval, tentokrát ztratil dva body doma s Permem.

Zápasu mezi Křídly Sovětů Samara a Zenitem Petrohrad přihlíželo na stadionu Metallurg více než dvacet tisíc diváků. Od začátku za Zenit nastoupil Pavel Mareš i Jan Flachbart, naopak Radek Šírl s Lukášem Hartigem začínali na lavičce. Hosté měli po většinu zápasu převahu, jenže v 80. minutě otevřel skóre domácí Kolodin. Hned poté poslal trenér Zenitu Vlastimil Petržela na hřiště českého útočníka Lukáše Hartiga, jenže ani on nezabránil domácím v plném bodovému zisku. V první minutě nastavení zvýšil na 2:0 Gusin a zanedlouho si nešťastnou trefu do vlastní branky připsal Pavel Mareš. Po prohře 0:3 se Zenit propadl na 2. místo, o skóre za Torpedo Moskva, které odehraje své utkání 6. kola až tuto neděli na půdě CSKA Moskva.

Malé moskevské derby mezi Dynamem Moskva a FC Moskva skončilo lépe pro hostující celek, který díky trefám Brakamonteho a Kiričenka zvítězil na stadionu Dynamo 2:0.

Překvapení úvodních kol Saturn Ramenskoje hrálo na půdě nováčka z čečenské metropole, Grozného. Antonín Kinský v brance Saturnu držel čisté konto až do 68. minuty, kdy se za Terek Groznyj trefil Fedkov a tímto jediným gólem rozhodl zápas. I po této prohře se Saturn Ramenskoje drží stále v popředí tabulky a z pátého místa má na úplnou špičku minimální odstup.

V této sezóně nevýrazný Lokomotiv Moskva hostil celek z Permu. Dlouho to vypadalo na výhru hostujícího Amkaru, za který dal ve 24. minutě vedoucí branku Paramonov, ovšem necelých sedm minut před koncem řádné hrací doby zachránil pro domácí remízu Izmailov.

Ve zbývajících duelech prohrál Spartak Moskva s Radoslavem Kováčem a Martinem Jiránkem v základní sestavě na hřišti Alanie Vladikavkaz 1:2, Kazaň remizovala s Rostovem 1:1 a Tomsk hrál s Jaroslavlí bez branek.