PREMIER LEAGUE - 8. KOLO

04.10.2004, 11:41
Aktuality
Střetem dvou gigantů, duelem Chelsea s Liverpoolem, vyvrcholilo 8. kolo Premier League. Čeští reprezentanti Milan Baroš a Petr Čech však měli na konfrontaci pouhých 20 minut a šťastnější byl reprezentační gólman londýnského klubu, který udržel již po sedmé v sezóně čisté konto a Chelsea vyhrála 1:0. Nezklamal ani nevětší rival klubu Romana Abramoviče...

Wigan Athletic - Liverpool FC   0:0

... Arsenal, který si doma vychutnal Charlton hladce 4:0, když se dvakrát trefil Henry a po brance přidali Ljundberg a Reyes. Pro "Gunners" to bylo již 48. utkání bez porážky v lize a nadále o dva body vedou Premier League.

Birmingham City - Manchester United   0:0

Do zápasu Chelsea - Liverpool vstupovali jako mírní favorité domácí, i přesto, že v předchozích střetech odešel vždy jako vítěz hostující tým. Trenér Liverpoolu Rafael Benítez zvolil defenzivnější sestavu, než minulý týden v zápase proti Norwichi, a na Milana Baroše tak zbylo jen místo na lavičce náhradníků. V utkání plném bojů o střed hřiště, s minimem šancí na obou stranách měl přece jen trochu navrch domácí tým. Nejvíce šancí měla Chelsea ze standardních situací, které mistrně rozehrával anglický reprezentant Frank Lampard. Ke gólu vedla však až situace ze 64. minuty – Lampard rozehrál na střídajícího Joe Cola a ten placírkou překonal brankáře Kirklanda, který dostal přednost před Dudkem. O chvíli později se na hřiště dostal za Josemiho i Baroš, ale ofenzíva Liverpoolu byla dál bezzubá a Petra Čecha vystrašil snad jen přímý kop Xabiho Alonsa. Joe Cole Kirklanda překonal v závěru ještě jednou, ale na brankové čáře míč vyhlavičkoval Kewell, a tak muselo Chelsea stačit opět hubené vítězství 1:0.

Everton FC - Newcastle United   0:0

Pouze remízu 1:1 vydobyl na domácím hřišti Manchester United. Téměř 68 tisíc fanoušků nejdříve bouřlivě pozdravilo Wayna Rooneyho, který se letos poprvé v lize objevil v základní sestavě, ale ztichlo poté, co v 33. minutě po chybě Heinzeho skóroval Downing. Hosté, přestože jim chybělo několik opor, se pak dostali ještě k dalším šancím – zejména akce Németha, po které zakončoval Mendieta, volala po zvýšení náskoku. Duo van Nistelrooy – Rooney se sice ve spolupráci s Ronaldem dostalo do několika šancí, ale výteční obránci Southgate a Riggott je zvládli odvrátit. Alespoň jednobodový zisk pro Man U zajistil hlavou střídající Alan Smith po centru Christiana Ronalda.

Tottenham Hotspur - Aston Villa   0:0

V Liverpoolu hostil Everton Totenham a chtěl navázat na vynikající výkony v předchozích zápasech, ale "Kohouti" byli proti, a tak domácí obrana v 54. minutě po čtyřech zápasech inkasovala. Hlavou do pravého růžku Martinovy branky se trefil Pamarot. Everton mohl odpovědět již po třech minutách, ale Osman nastřelil jen tyč a následnou dorážku odvrátil autor gólu Pamarot. Další snaha domácích o vstřelení branky většinou skončila na důrazu obránců a záložníků Totenhamu. Navíc v závěru mohl Robbie Keane zvýšit na 2:0, ale vystřelil těsně nad.

Manchester City - Middlesbrough FC   0:0

V utkání Norwiche s Portsmouthem se hosté dostali brankou Yakubu Aiyegbeniho z 37. minuty do vedení, které trvalo až do poloviny druhého poločasu, pak se ale začaly dít věci: v 63. minutě Huckbery srovnal, ale Patrik Berger o chvíli později střelou z přímého kopu strhnul opět vedení na stranu hostů. Nováček Premier League však do dvou minut odpověděl a v 67. minutě to bylo 2:2. Tento výsledek pak vydržel až do konce utkání, i když blízko ke gólu měl znovu Berger, který trefil tentokrát jen břevno.

Sunderland AFC - Blackburn Rovers   0:0

Výsledkem 2:2 skončilo i utkání Blackburnu s Aston Villou, která tak ztrácí na třetí Manchester jediný bod. Villa vedla brankou Angela, na 2:1 pro domácí otočili Ferguson a Emerton a konečnou podobu dal výsledku Mellberg.

Derby County - Bolton Wanderers   0:0

Do třetice 2:2 a stejný vývoj jako v Blackburnu - Newcastle vybojoval bod v Birminghamu. Hosté nejprve vedli brankou Jenase, domácí otočili po trefách Yorka a Upsona, ale dělbu bodů zajistil Butt.

West Ham United - Arsenal FC   0:0

Portsmouth FC - Reading   0:0

Žádný gól nevidělo 28 tisíc diváků v duelu Southampton – Manchester City a domácí se tak nadále potácí v pásmu sestupu. Z toho se díky vítězství 2:1 doma nad Boltonem odpoutal West Bromwich. Za domácí skórovali Kanu a Gera, za hosty jen snižoval Gianakopulos.

Zápas Crystal Palace – Fulham se dohrává dnes večer a domácí se pokusí o první letošní výhru.