Pohled do Ranieriho kuchyně: Méně taktiky, více jídla

09.02.2016 16:41 - Aktuality
 
O letošním zázraku z Leicesteru již byly popsány stohy papíru a neustálé přehrávání trnité cesty Jamieho Vardyho za slávou se už možná někomu nehezky ohrává. Sám architekt dosavadního úspěchu Foxes Claudio Ranieri se nicméně dosud omezoval spíše na opatrné výroky; což se konečně změnilo předevčírem, kdy se rozpovídal pro italský list Corriere della Sera...

"V době, kdy peníze znamenají vše, jsme myslím leckomu dali naději," otevřel Ranieri rozsáhlý rozhovor v nepřímé narážce na minulé kolo, kdy Lišky přechytračily Manchester City, jehož zahajovací jedenáctka měla pořizovací cenu desetkrát vyšší než ta Leicesteru.

Modří v sobotu na Etihad Stadium senzačně zvítězili 3:1 a po 25 kolech se tak na čele tabulky chlubí rovnou pětibodovým náskokem. "Prezident po mně zkraje chtěl, abych do Vánoc nasbíral 24 bodů. My místo toho měli 37 nebo 39, už si ani nevzpomínám kolik přesně," kroutí hlavou Ranieri.

Vlastně poprvé za celou sezonu se teď tedy Anglie ve vší vážnosti začíná bavit představou, že by si Leicester dokráčel pro nejsenzačnější triumf od roku 1995. Tehdy uspěl Blackburn s hráči jako Alan Shearer a Chris Sutton, kteří v průběhu víkendu shodou okolností oba týmy odvážně srovnávali.

Letošní příběh Leicesteru přitom není pozoruhodný pouze z krátkodobého hlediska, kdy Foxes zhruba 12 měsíců zpátky stále seděli na přesně opačném konci tabulky. Toto vzepětí zaujme i v historickém kontextu; Ranieriho parta je totiž na nejlepší cestě přinejmenším vyrovnat klubové maximum, co se prvoligového umístění týče.

"Řekl bych, že doteď byl naším nejlepším ročníkem ten 1962/63. Pět kol před koncem jsme byli lídry tabulky, finalisty FA Cupu a papírovými favority na zisk doublu. Nakonec jsme nevyhráli ani jedno z toho," vzpomíná klubový historik John Hutchinson, a mimoděk tak varuje před nepříjemným vystřízlivěním.

"Tohle mužstvo je v každém ohledu stejně dobré jako to tehdejší a i stylem se mu celkem podobá; hraje v rychlosti, sází na protiútoky. Velkými rozdíly jsou infrastruktura a finance. Tohle není jen o týmu, ale i o všem kolem něho. Je to udržitelné," nepochybuje Hutchinson.

Leicester na jaře 1963 finišoval na čtvrté příčce, kam se znovu vyhrabal za dalších 30 let pod vedením Martina O’Neilla. Právě režim někdejšího manažera Aston Villy se obvykle považuje za zlatou éru skromného celku, jenž krátce po postupu zpátky mezi elitu (1996) hned dvakrát triumfoval v Ligovém poháru.

"Můj tým něco málo vyhrál a nikdy jsme neskončili mimo první desítku. Tahle skvadra má potenciál náš úspěch vyrovnat i předčít," míní současný lodivod irské reprezentace a dodává: "Já bych ale raději srovnával s týmem, za jaký jsem sám hrál (Cloughův Nottingham — pozn. red.). Forest se roku 1977 sotva zachránili, podepsali pár skvělých hráčů a nakopli se. Lidé říkávali 'Ono to splaskne, ono to splaskne', ale potom nastal okamžik, kdy už bylo zřejmé, že se tak nestane."

Nottingham Forest oné památné sezony na rozdíl od Leicesteru 60. let double skutečně získal — opanoval domácí soutěž i Ligový pohár, a nesmazatelně se tak zapsal do historie britské kopané. Foxes něco takového letos dozajista nenapodobí (bojují už totiž akorát na jedné frontě), tím spíš by se jim ale chtělo v ligovém maratonu věřit. Coby pouhá bublina už dávno nevypadají a sil mají, zdá se, stále na rozdávání.

Pomocí čeho se tedy protřelému Claudiovi Ranierimu daří držet Foxes nahoře takhle dlouho?

Žádné přehlcování taktikou. Jídlem ale klidně

Claudio Ranieri již jednou v Anglii působil, když v první polovině minulé dekády do značné míry připravoval půdu pro Mourinhovu sklizeň s Chelsea, přesto se ale po návratu na Ostrovy nesetkal s maximálním pochopením.

Leckdo, včetně mě, byl vůči jeho dosazení skeptický — například vzhledem k téměř nulovým Ranieriho zkušenostem s bojem o záchranu (jak směšně takové výtky momentálně vyznívají). A jakkoliv s podivem by se to mohlo nyní zdát, u vytržení zprvu nebyli ani samotní hráči Leicesteru.

"Když jsem zkraje promlouval k hráčům, uvědomil jsem si, že se obávají italských taktických přístupů. Nevypadali být přesvědčeni, a já byl na jejich straně," přiznává obrýlený sympaťák. "Velmi obdivuji ty, kdo budují nové taktické systémy, ale já jsem vždy měl za to, že nejdůležitější je, aby kouč budoval tým kolem charakteristických znaků vlastních hráčů. Takže jsem klukům řekl, že jim věřím, a že budu o taktice mluvit jen minimálně," přibližuje Ranieri zásadní dohodu se svými svěřenci.

A ta nese kýžené ovoce, jednoznačně. Vardy s Mahrezem zažívají životní sezony, Ngolo Kanté je skála (vlastně víc než to) a bezesporu patří mezi nejlepší letní posily, stoper Wes Morgan se vedle Roberta Hutha dál překonává, a tak dále. Přitom také po taktické stránce se Leicester ukazuje být flexibilní. Od chvíle, kdy poprvé převzali vedení v soutěži, najednou ostražitější Foxes připouští soupeřům méně přihrávek v nebezpečných zónách.

Kromě toho, že Ranieri své hráče příliš nezatěžuje složitými řečmi o herních schématech, nezatěžuje je také jaksi obecně. "Mou představou je, že se hráči nejdříve plně zotaví, a teprve potom se vrací k tréninku. Přirozeně věřím v trénink, a tohle by se v Itálii mohlo považovat za projev kacířství, ale zároveň cítím, že vše je relativní. Moji hoši trénují hodně, ale ne tak často," nastiňuje svou vizi italský odborník.

Fotbalista Leicesteru si takto každý týden užije minimálně (!) dva dny naprostého volna, což fyzicky nesmírně silnému mančaftu zjevně svědčí. Ranieri tímto navíc dle svých slov částečně vyvažuje skutečnost, že má v týmu borce, kteří mu na tréninkové jednotky pravidelně dojíždí z Manchesteru či Londýna (obojí znamená zhruba pět hodin strávených v autě cestou tam a zpátky). Něco takového by prý v Itálii bylo nemyslitelné, a rovněž v anglickém prostředí jde o slušnou raritu.

Další aspekt, v němž se Ranieri odklání od běžné italské praxe, je jeho nulová kontrola nad stravovacími návyky svých oveček. Také v tomto ohledu tedy veterán trenérského řemesla sází v první řadě na hráčův zdravý úsudek, který mu nedovolí se nějak závratně přejídat.

"Občas sedíme u stolu a já se děsím, kolik toho spořádají. Nikdy jsem neviděl takhle vyhladovělé hráče," dušuje se Ranieri, který si však dle svých slov postupně zvykl. "Zpočátku jsem byl překvapený, ale naučil jsem se to brát s úsměvem. Pokud takhle tvrdě makají, mohou si jíst, co chtějí."

Půjde Lineker do trenek?

Když se Leicester City FC na začátku sezony 2002/03 ocitl ve finančních trablích a vinou nutnosti vyhlásit bankrot se časem propadl až do třetí ligy, rugbyový celek Leicester Tigers naopak rostl na síle, a dal tak vzniknout myšlence, že fotbalový King Power Stadium vlastně ani není tou sportovní arénou číslo jedna v krásném, zachovalou architekturou proslulém sídle kraje Midlands.

O nakolik mylnou představu šlo, to se v plné síle ukazuje od loňského jara. Začátkem dubna každý fanoušek na sedadle poprvé našel speciálně vyrobené tleskátko, které se dnes na domácích zápasech Leicesteru již považuje za tradici a relativně drahou legraci za 12 tisíc liber. Atmosféra v ochozech je zdánlivě lepší než kdy předtím.

Mezi příležitostné návštěvníky stadionu se řadí také tři ze čtyř synů legendárního forvarda Garyho Linekera, který u Foxes strávil největší část své hráčské kariéry. Moderátor populárního pořadu BBC Match of the Day (MotD) má po sobě v Leicesteru pojmenovanou ulici a v klubu zastává roli čestného prezidenta.

Proto není příliš divu, že Lineker úspěch svého milovaného celku prožívá naplno, a hned zpočátku velkolepého tažení se dokonce nechal unést natolik, že divákům MotD slíbil, že v případě zisku mistrovského titulu oddiriguje první relaci příští sezony pouze ve spodním prádle.

"Doufám, že to budu muset udělat," culil se nedávno Lineker v rozhovoru pro The Times. "Řekl jsem 'spoďáry', což doufám znamená, že můžu mít na sobě aspoň vestu, protože si nemyslím, že by celý národ potřeboval vidět mé bradavky. Ale musel bych to udělat a činil bych tak s nadšením. Neuvěřitelně zahanben, ale nadšen."

Nejen pro tento neortodoxní závazek si nyní lecjaký neutrální divák přeje, aby Leicester svou neobyčejnou pouť skutečně dotáhl do zdárného konce. Ranieriho šarm a živelný herní projev jeho hochů se o to zasluhují stejným dílem. A tak když v neděli na Valentýna Foxes vyrazí do další zcela zásadní bitvy se silným Arsenalem, snad každý fotbalový romantik mu bude držet všechny palce na těle...
Autor: Tomáš Daníček / corriere.it, thetimes.co.uk
Počet zobrazení: 11857
Komentáře (234 / 0 nových)
Happylight
09.02.2016 16:47
#
Na Premier League taktiku ani nepotrebuje.
technecium
09.02.2016 17:01
#
FUnk
09.02.2016 17:04
#
a ty na psani mozek...
Kartoon
09.02.2016 18:53
#
Snomula
09.02.2016 20:01
#
hraju_nahej
10.02.2016 00:43
#
Babacar:)
10.02.2016 21:47
#
Svatej
09.02.2016 17:24
#
http://efsearch.owny.cz/?a=Happylight&s=&f=&t=&o=n Ty jseš fakt úplně posedlej, to jsem ještě neviděl
Svatej
09.02.2016 17:24
#
btw ty křestní jména na stránce mě pobavily
hunter92
09.02.2016 17:44
#
Ale jo tu tvou výdrž obdivuju Nicméně asi se pomalu stáváš fandou Premier League, protože ještě 4.2. jsi o ní psal jako o 4. nejlepší lize na světě a 6.2. už to byla 3. nejlepší liga na světě..slušnej progres za dva dny. S tímhle tempem bys tu měl zítra o PL psát jako o nejlepší lize světa
Happylight
09.02.2016 17:47
#
Vidis aky som dobracisko.
Talker
09.02.2016 17:53
#
Proč toho retardovaného trola řešíte?
TopinB
09.02.2016 18:14
#
icka
09.02.2016 18:18
#
hunter92
09.02.2016 18:29
#
No co...začnem ho ignorovat, jeho to přestane bavit a pak přijdem o všechny tyhle skvělý příspěvky.
Wat
09.02.2016 18:46
#
Skvělý? Jako vážně?
Aldeano
09.02.2016 18:49
#
Tak, když je kiwwi místní guru...
Counter
09.02.2016 19:24
#
Říká kdo?
hraju_nahej
10.02.2016 00:43
#
kiwwi
fenixLFC
09.02.2016 19:11
#
kvasha16
09.02.2016 21:58
#
Momodou#
10.02.2016 09:11
#
kvasha16
09.02.2016 22:20
#
takze PL nie len netechnicka liga ale po novom na nu netreba ani taktiku?
Kubajs888
10.02.2016 08:18
#
LM
09.02.2016 16:49
#
"Lišky přechytračily Manchester City" - to se mi líbí
Poseidon
09.02.2016 16:51
#
Už tam jen chybí že Huth je skvělý defenzivní těsnohlídek
Counter
09.02.2016 17:11
#
Largo
09.02.2016 22:07
#
El-Pistolero-68
10.02.2016 00:51
#
Co to ma byt? Capoun?
Bayernista18
10.02.2016 16:54
#
spider_8
09.02.2016 18:31
#
Ale "slepice rozklovaly" už je špatně
owny
09.02.2016 18:35
#
je, protože jsme kohouti
extraprase
09.02.2016 19:02
#
tak kohouti rozklovali?
cristiano.K.
09.02.2016 19:55
#
kur jako kur
kvasha16
09.02.2016 21:58
#
Johnny Delusional
09.02.2016 16:50
#
Co to bylo cca 15 let zpátky za malý klub, který byl snad taky touhle dobou ještě první? Já měl dojem, že to tenkrát taky byl Leicester
kiwwi
09.02.2016 16:56
#
92-93 skoncil Norwich 3. a po 26 zapasoch bol prvy
Johnny Delusional
09.02.2016 16:58
#
Tak dlouho to nebylo. To bylo někdy kolem roku 2000, pak úplně odpadli a přejel je Manchester. Arsenal to nebyl
fantomas
09.02.2016 16:59
#
Nebyl to Ipswich? Ti měli podobný dresy jako Leicester.
fantomas
09.02.2016 17:01
#
Ti měli tenkrát na přelomu milénia na dosah LM, až v poslednim kole je vyšoupl Liverpool. Nevim, jestli někdy okupovali uplný čelo tabulky ale. V příští sezoně šli hned dolu a do kopru.
Johnny Delusional
09.02.2016 17:07
#
To budou asi oni. 4 body na druhý místo. První asi fakt nebyli, ale nějak mi ta jejich jízda utkvěla v paměti.
frank
09.02.2016 18:09
#
Na to si trochu pamatuju.

"Překvapení v Ipswichi" ve Fotbalových hvězdách 2002.
kvasha16
09.02.2016 21:59
#
Liverpool
Misooo71
09.02.2016 17:04
#
Neviem či je to malý klub, ale na prelome milénia sa Leeds pohyboval okolo Big 4
soukup
09.02.2016 17:12
#
Leeds není zrovna malý klub
extraprase
09.02.2016 17:40
#
leeds to asi nebude
nosonohy
09.02.2016 17:21
#
2003-04 Charlton? celkom sa držali a nakoniec skončili 7
Aldeano
09.02.2016 18:18
#
Busby babes
09.02.2016 17:24
#
98/99 Aston Villa, nakonec 6ta,99/2000 Leeds, 2001/2002 Newcastle nakonec ctvrty. o Vanocich byli prvni.
Busby babes
09.02.2016 17:25
#
sky o tom melo clanek nekdy okolo Vanoc, ale nemuzu to najit. tam vzali vsechny tyhle necekany uspechy a jak to pak pro ne nakonec dopadlo.
Mr.Mike
10.02.2016 13:49
#
Leeds ten hrál taky nahoře nějakou dobu ne?
Momodou#
09.02.2016 16:51
#
Presne toto o nie prehnanej kontrole, a ponechaní zodpovednosti na hráčov (tréningy, jedlo) robí Ranieri perfektne.
Jameson
09.02.2016 17:51
#
Robí to perfektne tým, že vlastne nič nerobí
MySch017
09.02.2016 16:56
#
Ten titul im prajem a asi nebudem sám. Túto sezónu svojim futbalom fakt bavia a titul by bol zaslúžený. Snáď sa udržia na špici až do mája
veikko
09.02.2016 16:59
#
Tak co čekali od pohledu do kuchyně? Třeba při pohledu do ložnice už by tam bylo víc taktiky než jídla, kdo ví?
juveforever
09.02.2016 17:00
#
Talianski tréneri sú najlepší a ne že ne
Grahf
09.02.2016 17:03
#
Tu sa zabúda na jednu vec. Ten klub nie je pod žiadnym tlakom, nie sú na neho vyvíjané žiadne očakávanie, preto si môžu dovoliť ten volný režim, prakticky ako na amatérskej úrovni. Toto sa u top teamov stať nemôže, každý deň sa od každého jedinca v klube očakáva maximum, ak nepríde, tak vás média zožerú.
Ligter
09.02.2016 17:10
#
a já si vždy říkal, že se to s tím jídlem někdy přehání...
každopádně je to fascinující, ať už jim ta jízda skončí titulem nebo ne. totálně to nabourává to dosavadní jistoty.
C-M@ster
09.02.2016 17:10
#
Ten nadpis mi připomněl slogan Always: „méně vložky, více ochrany”
Kohout-NL
09.02.2016 17:11
#
Gary
Shevchenko
09.02.2016 17:16
#
kopu_bodlou
09.02.2016 17:40
#

tady je největší škoda, že tam Esteban už není.. pak by to přání jim se dostalo na uplně jinou úroveň.
Neuvěřitelnej hráč!
Inter Eterno Amore
09.02.2016 18:03
#
Aldeano
09.02.2016 18:18
#
Usty
11.02.2016 12:31
#
To by ale nepřišel Kanté
Counter
11.02.2016 22:42
#
No nevím, možná by jen nepřišel Inler.
C-M@ster
09.02.2016 17:55
#
Doni77
09.02.2016 22:09
#
Poslední výhra Leicesteru City se však datuje do ledna, už jen díky tomu vyplývá, že by se záchrana týmu manažera Nigela Pearsona rovnala malému zázraku.

Nyní, 10 měsíců od vydání tohoto článku, se tu regulérně bavíme o možném titulu ... To je prostě pohádkový příběh
Talker
09.02.2016 17:29
#
Proč tu není článek o Pochettinovi?
Busby babes
09.02.2016 17:33
#
byl tu Kane, tim se tydenni limit na clanky o tottaci vycerpal.
Luigi4
09.02.2016 17:38
#
Counter
09.02.2016 17:49
#
*měsíční
Busby babes
09.02.2016 19:00
#
chudak Owny
Counter
09.02.2016 19:25
#
ještě ho lituj, žebráka jednoho
Iacob
09.02.2016 18:12
#
http://twentyminutereads.com/2015/12/27/the-sheriff/
nebo tenhle nový ze skysports, který hodně čerpá z toho prvního, který je perfektní a hodně se v něm dozvíš.
http://www.skysports.com/football/news/11675/10160647/mauricio-pochettinos-rise-from-espanyol-to-tottenham

Nemáš zač.
Talker
09.02.2016 18:19
#
Dík. Rad si přečtu o našem pristim manazerovi
Iacob
09.02.2016 18:23
#
O Adebayorovi je tam jenom nepatrná zmínka.
Aldeano
09.02.2016 18:34
#
Usty
09.02.2016 19:51
#
Bayernista18
10.02.2016 16:55
#
Jameson
09.02.2016 18:19
#
Viac takýchto článkov
werwolf
09.02.2016 18:28
#
Na Sky Sports je perfektný článok o Pochettinovi vydaný dnes, link nebudem postovať, ale ľahko ho nájdeš.
werwolf
09.02.2016 18:32
#
tak lacob ma už predbehol , nevšimol som si
db18
09.02.2016 17:30
#
Talker
09.02.2016 17:39
#
Ranieri. Doufám, že ten titul s Leicesterem dotáhne a v budoucnu dostane šanci s nějakým TOP týmem.

Bylo by to super - trenér, kterému se všichni vysmívali, že se svým stylem je slušnej budovatel, ale nikdy nemůže vyhrát by to byla pěkná facka. Doteď neměl jediný tým na titul. Nakonec k němu má kupodivu nejblíže s Leicesterem.

Vypíchl bych tohle z jeho filozofie...

"Velmi obdivuji ty, kdo budují nové taktické systémy, ale já jsem vždy měl za to, že nejdůležitější je, aby kouč budoval tým kolem charakteristických znaků vlastních hráčů. Takže jsem klukům řekl, že jim věřím, a že budu o taktice mluvit jen minimálně."

Prostě taktické základy, ale k tomu volnost. Pokud si ti hráči plní úkoly, tak je nenutí jet taktiku furt a furt znova, vyřešit to do posledního detailu.
kopu_bodlou
09.02.2016 17:43
#
extraprase
09.02.2016 17:47
#
doufám se tomu van gaal chechtá až se za výpověď popadá
Kaze
11.02.2016 01:45
#
Tak muze. Van Gaal je uspesnejsi nez Ranieri.
extraprase
11.02.2016 14:01
#
to je taky jedinny, z ceho zije, minulost
Kaze
12.02.2016 01:28
#
No a pointa? I kdyby Ranieri jeden titul vyhral (a jeste ho nevyhral), to jako najednou je uspesnejsi nez LVG nebo co?
C-M@ster
09.02.2016 17:57
#
Ten citát by si měl Hadamczik vyvěsit nad postel.
kopu_bodlou
09.02.2016 18:01
#
třeba i Pep a Mourinho
Kang & Kodos
09.02.2016 18:05
#
To spíš Jarda Hřebík a jeho čtverce
Zaschrona
09.02.2016 18:00
#
kvasha16
09.02.2016 22:01
#
Mada
10.02.2016 06:51
#
Bayernista18
10.02.2016 16:56
#
Heisenberg
09.02.2016 17:43
#
Pěknej článek, Lestr se top týmům s jejich přípravou vymyká v hodně věcech, ale asi taky kvůli tomu jsou na rozdíl od některých na hřišti daleko přirozenější, hladovější. Oni jsou přesně to, co poslední dobou (v některých věcech jako jídelníček, příprava) upjatý fotbal potřebuje. Ještě zlevnit lístky a budou jim fandit i fanoušci soupeře.

S tou taktikou mi přijde, že si Ranieri něco nechává pro sebe, protože poslední zápasy jsou daleko kompaktnější, některý prvky mi připomínají i Atlety s Cholem. Docela zajímavý článek o srovnání obou týmů a o four four fucking two: http://twentyminutereads.com/2016/02/04/secrets-of-the-italian-4-4-2/
extraprase
09.02.2016 17:52
#
to je snadjasný, že si toho nechává pro sebe dost a že to neni jen o tom, jak maj hráči volnouruku
Tomasu63
09.02.2016 18:15
#
Ten článek a ty šílený podobnosti s Atletama!
Jameson
09.02.2016 17:52
#
Veľmi pekný článok
Counter
09.02.2016 18:05
#
Mastný Chobot
09.02.2016 18:13
#
Mastný Chobot
09.02.2016 18:36
#
ja sa síce smejem, ale keď kvalitu väčšiny tých centrov porovnám s našim štandardom, tak mi mizne úsmev rýchlejšie jak Jenkinsonovi šanca na kariéru v Arsenale
vladis271
09.02.2016 20:02
#
yungovinka
Ol!ver
09.02.2016 20:25
#
TopinB
09.02.2016 18:18
#
SunFells
09.02.2016 18:19
#
Tomasu63
09.02.2016 18:22
#
I am Mancunian
09.02.2016 18:25
#
najjebnutejsi zapas ever
juao10
09.02.2016 18:26
#
Ligter
09.02.2016 18:31
#
jen ten Young kolik jich vyprodukoval
Heisenberg
09.02.2016 18:32
#
Je hezký, že Jára Cimrman má svoje následovníky i v Anglii.
imp
09.02.2016 18:40
#
Jazdec
09.02.2016 19:04
#
fenixLFC
09.02.2016 19:12
#
fenixLFC
09.02.2016 19:13
#
Coutinho10
09.02.2016 19:18
#
REPLIKATOR
09.02.2016 19:50
#
icemike
09.02.2016 20:01
#
a jestli nezemřeli, tak centrují dodnes
tommy.rmcf
09.02.2016 20:04
#
Usty
09.02.2016 20:05
#
Young 15 crosses - úspěšná 1; Rooney 12 crosses - úspěšná 1; Rafael 10 crosses - úspěšná 1
kvasha16
09.02.2016 22:03
#
srdcar
09.02.2016 20:08
#
kiwwi
09.02.2016 20:19
#
a to nebol ani zdaleka najhorsi zapas pod Moyesom a tu ludia budu furt kvakat, ze aj pod Moyesom sme hrali lepsi futbal jak pod LVG
leroy
09.02.2016 20:51
#
A aj tak tam je desať krát viac vzruchu, pat krát viac zakončenia a štyri krát viac sanci ako pod LVG.
I am Mancunian
09.02.2016 21:18
#
kvasha16
09.02.2016 22:03
#
Maresma
09.02.2016 22:15
#
Tolik centrů nedáme za sezonu
j_mrazik
09.02.2016 22:22
#
Smutny, kdyz na podobnou hru kupujete casto nejaky velky hovadko do utoku.
Ol!ver
09.02.2016 22:47
#
to nie je smutne, to je jebnutost
fenixLFC
10.02.2016 03:10
#
vladis271
10.02.2016 12:19
#
fenixLFC
10.02.2016 03:11
#
o to smutnejsie ze opakovane vidíme ze to je picovina a oni proste dotiahnu dalsieho....
Maresma
10.02.2016 08:47
#
Co na to rict
Bayernista18
10.02.2016 16:57
#
technecium
11.02.2016 08:49
#
Koukám ukazující taktickou kvalitu PL
djourou
09.02.2016 18:08
#
https://www.youtube.com/watch?v=DLiLP5czQiQ&feature=player_embedded

uefa youth nazivo na youtube arsenal anderlecht keby niekto chcel
Mastný Chobot
09.02.2016 18:13
#
paráda, Kubo, pre toto si môj tretí najobľúbenejší Kubo fandiaci Arsenalu
djourou
09.02.2016 18:32
#
Ol!ver
09.02.2016 20:26
#
Treti?
Mastný Chobot
09.02.2016 23:12
#
pls
Mastný Chobot
09.02.2016 18:21
#
ok, Bennacer už ma začal srať za 5 minút
djourou
09.02.2016 18:33
#
cez tu jeho rit nic nevidno
SunFells
09.02.2016 18:21
#
SunFells
09.02.2016 18:30
#
Ten Mangala tam s nimi dobře vyjebává.
djourou
09.02.2016 18:54
#
obaja cernosi vyzeraju brutalne
Iacob
09.02.2016 18:14
#
Dobrej.
Mastný Chobot
09.02.2016 18:15
#
Counter
09.02.2016 18:35
#
Aldeano
09.02.2016 18:19
#
Ranieri
juao10
09.02.2016 18:25
#
Super článok.

Ja osoben prikladam najvaciu vahu tomuto:

Mou představou je, že se hráči nejdříve plně zotaví, a teprve potom se vrací k tréninku. Přirozeně věřím v trénink, a tohle by se v Itálii mohlo považovat za projev kacířství, ale zároveň cítím, že vše je relativní. Moji hoši trénují hodně, ale ne tak často," nastiňuje svou vizi italský odborník.

Fotbalista Leicesteru si takto každý týden užije minimálně (!) dva dny naprostého volna, což zjevně fyzicky nesmírně silnému mančaftu svědčí.


Podla mna to je v tom uspechu uplne klucove. Nejde ani tak o fyzicke, ale psychicke sily. To je ako ked mnoho sportovcov, tenistov napriklad, hra najlepsie po dlhsej pauze, co potvrdzuju aj ich slova. Hrac, ktory hra obden zapas a do toho treningy, nikdy nebude hrat s takou chutou a zapalom, ako hrac s oddychom. Jednoznacne to je zakladny kamen urazu zlych vysledkov "vacsich klubov" v PL a ich vysledkov v LM.
kopu_bodlou
09.02.2016 18:29
#
fantomas
09.02.2016 18:29
#
SunFells
09.02.2016 18:32
#
Heisenberg
09.02.2016 18:33
#
Aldeano
09.02.2016 18:41
#
Je to o profesionálním přístupu a šířce kádru a uměním s ním pracovat viz Real,Barca,PSG,Bayern... Jdou zvládat všechny soutěže i s minimálním volnem, takže bych neřekl, že za zlé výsledky "větších klubů" z PL v LM může nedostatek volna...
kvasha16
09.02.2016 22:07
#
prednevanom slapali kluby z PL aj v LM a program sa nezmenil
cristiano.K.
09.02.2016 19:58
#
Ol!ver
09.02.2016 21:07
#
kvasha16
09.02.2016 22:06
#
tak teraz si to moze dovolit ked nema tak nabity program ako timy sucasne hrajuce v Europe, otazkou je ako to vymysli na dalsi rok, ked tolko casu na odpocinok jednoducho nebude
Mada
10.02.2016 06:53
#
Bayernista18
10.02.2016 16:58
#
owny
09.02.2016 18:38
#
Už podle nadpisu byl jasný autor.
fantomas
09.02.2016 18:39
#
PaulMcicetea
09.02.2016 18:42
#
to jako, že je fantomas tlusťoch, co akorát furt myslí na jídlo?
Aldeano
09.02.2016 18:43
#
Více jídla pro Afriku
celeb
09.02.2016 21:34
#
werwolf
09.02.2016 18:41
#
Dobrý článok . Mnoho zaujímavostí, o ktorých som netušil.
Happylight
09.02.2016 18:43
#
100.pre 3. najlepsiu ligu sveta !!!
Whitemedia
09.02.2016 18:51
#
Whitemedia
09.02.2016 19:08
#
Matt Miazga is unlikely to be risked to even sit on the bench for the time being despite Chelsea being short of numbers. Miazga joined from New York Red Bulls last month, but is short of match fitness having not played since November. #CFC (Standard)

Jo, on vlastně taky dlouho nehrál.. výborné posily teda, zvláště ten Pato, než nabere kondici, tak jeho hostování skončí..

a v obraně máme tím pádem na čtyři pozice Azpiho, Ivana, Terryho, Cahilla a Babu.. Aina na lavičku!

spider_8
09.02.2016 19:31
#
Zajímalo by mě, jestli Guus zkusí Ivanoviče na stoperovi.
Whitemedia
09.02.2016 19:38
#
Pokud se zraní jeden z dvojice Terry-Cahill, tak ani nebude mít jinou možnost ale bez toho si nemyslím, že by to zkoušel.
Talker
09.02.2016 20:39
#
Pff, Clarke-Salter
spider_8
09.02.2016 21:15
#
Pff, ani jeden z nich nemá šanci
salami
10.02.2016 09:39
#
přesně, v záloze taky nedostává prostor ani Loftus ani Cheek
sleepwalker91
09.02.2016 19:12
#
Prvni nebudou i kdyz by to byla senzace, ale Champions league by jim utect nemela....
owny
09.02.2016 19:48
#
http://i.imgur.com/D0MMr4x.png

Pořadí nejlepších lig světa pro nechápavá Šťastná světla.
extraprase
09.02.2016 19:58
#
Happylight
09.02.2016 20:02
#
fenixLFC
09.02.2016 20:14
#
Bola
09.02.2016 20:23
#
Vždy jsem říkal, že raději slovenskou ligu, než ligu mistrů.
celeb
09.02.2016 21:36
#
mul
10.02.2016 08:35
#
kvasha16
09.02.2016 22:08
#
SunFells
10.02.2016 15:57
#
Jak se chtěl pochlubit, že má 7 zpráv.
Aldeano
10.02.2016 16:53
#
owny
10.02.2016 18:32
#
extraprase
10.02.2016 19:26
#
kvasha16
11.02.2016 12:43
#
Rarášek
11.02.2016 21:11
#
Bayernista18
10.02.2016 17:09
#
Coutinho10
09.02.2016 19:48
#
Confirmed #LFC team to face @whufc_official: Mignolet, Flanagan, Lucas, Ilori, Smith, Stewart, Chirivella, Teixeira, Coutinho, Ibe, Benteke.

yeeeeeeees konecne zpatky
REPLIKATOR
09.02.2016 19:51
#
Lucas?
Coutinho10
09.02.2016 19:52
#
nn ja
REPLIKATOR
09.02.2016 20:33
#
Coutinho10
09.02.2016 20:41
#
spis sem cekal lavicku a pak nakych 20-30 min na hristi, ale takhle aspon bude jednodussi o vikendu odehrat celej zapas v lize
cristiano.K.
09.02.2016 19:59
#
na stoperovi
Iacob
09.02.2016 20:01
#
Caulker tam není proč?
Coutinho10
09.02.2016 19:52
#

6 minpřed 6 minutami
Liverpool FC ‏@LFC
Confirmed #LFC substitutes against @whufc_official: Ward, Enrique, Milner, Henderson, Sturridge, Origi, Randall
Ol!ver
09.02.2016 20:28
#
Co je s Caúkerom kua? S Lucasom na stoperovi to vyzera zleee...
Coutinho10
09.02.2016 20:33
#
s Lucasem to vypada na experiment, ikdyz nevim jestli zrovna dneska vhodna prilezitost a jestli Caulker zranenej, tak zachvili pujde i Ibe do obrany
REPLIKATOR
09.02.2016 19:51
#
Jestli existuje spravedlnost, tak ten titul musí urvat
mikelinos
09.02.2016 19:56
#
co by na tom bylo spravedlivého?
Azazelo RD
09.02.2016 20:03
#
Když titul nezíská Chelsea, tak je to vždycky spravedlnost.
mikelinos
09.02.2016 20:07
#
no, tak dík za odpověď
kvasha16
09.02.2016 22:09
#
MastourMascarelli
09.02.2016 20:51
#
Čo je spravodlivé na tom, že v druhej sezóne v PL vyhrajú titul? (Nehovorím že predtým v PL neboli)
vladis271
09.02.2016 19:57
#
ešteže teraz majú kvalitnejšieho managera.. oh wait....
Coutinho10
09.02.2016 19:57
#
West Ham United FC ‏@whufc_official
TEAMS with @Ricoh: #WHUFC Randolph, O'Brien, Reid, Ogbonna, Cresswell, Noble (c), Obiang, Antonio, Kouyate, Payet, Valencia #WHULIV #WHUFC

TEAMS with @RicohUK: #WHUFC subs: Adrian, Carroll, Collins, Moses, Oxford, Cullen, Parfitt-Williams #WHULIV #COYI

tak nas Andy nastesti na lavce
vladis271
09.02.2016 20:04
#
Jameson
09.02.2016 20:08
#
minoLFC
09.02.2016 20:06
#
Keby mi niekto pred rokom povedal, že tu bude takýto článok
SEN-LIV
09.02.2016 20:12
#
keby mi niekto pred rokom povedal, ze budem reagovat na koment "Keby mi niekto pred rokom povedal, že tu bude takýto článok "
Ol!ver
09.02.2016 20:27
#
Pekny clanok. Dufam, ze si vsimnes tento koment Ty netykavka=jesita.
REPLIKATOR
09.02.2016 20:40
#
Neskutečný příběh. Minulou sezonu 8 kol před koncem beznadějně poslední se ztrátou 7 bodů na záchranu...
Coutinho10
09.02.2016 20:58
#
wow ted spoluprace s Teixeirou
Coutinho10
09.02.2016 20:59
#
skoda Benteke..
Hokaido
09.02.2016 21:12
#
'I think everyone now rotates,' he said. 'The Tinkerman was one, now there are a lot of Tinkermen!'

kvasha16
09.02.2016 22:19
#
"Občas sedíme u stolu a já se děsím, kolik toho spořádají. Nikdy jsem neviděl takhle vyhladovělé hráče,"

Mastný Chobot
09.02.2016 23:15
#
Danny ten mi chýbal na ihrisku
Mastný Chobot
09.02.2016 23:18
#
do piči
Kubajs888
10.02.2016 08:20
#
Trenér tým
Barca1
11.02.2016 17:38
#
Jo,ten tým je špatný.
kubys
10.02.2016 08:58
#
Tleskátka
fantomas
10.02.2016 17:18
#
Řiká se tomu nějak jinak v češtině (clap-banners)? Fakt nemám tušení.
Arne
10.02.2016 22:56
#
Asi ne... On spíš není spokojen s tím, že tam něco takového vůbec používají, je to nedůstojné.
kubys
11.02.2016 13:55
#
kubys
11.02.2016 13:55
#
Ne, říká se tomu tleskátka, jen to je odporné.
Colaps
10.02.2016 09:14
#
super clanek.
josepe
11.02.2016 10:02
#
těším se na ně v Lize mistrů. Tam se ukáže, při tom nabouchaném harmonogramu, jak na tom jsou.
Ale moc jim fadím :)
Barca1
11.02.2016 17:39
#
Tak co,získají to ty lišky? Přeju jim to.
skrepeace
11.02.2016 18:01
#
doufám že ano, to se pak budou velkokluby hodně zamyslet. A strašně bych jim přal zahrát si příští rok třeba na Nou Campu.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.