POHÁR UEFA - DRUHÉ KOLO, PRVNÍ ZÁPASY

21.10.2005, 00:07
Aktuality
Prvními zápasy byla zahájena skupinová fáze Poháru UEFA. Slavia měla volno, v její skupině Monako překvapivě prohrálo na hřišti Vikingu Stavanger, naopak Hamburk přivezl tři body ze hřiště CSKA Sofia. CSKA Moskva, obhájce trofeje, prohrálo s Marseille, Steaua vysoko porazila Lens, Basilej překvapivě podlehla Štrasburku, Petrželův Zenit Petrohrad si poradil s Vitorií Guimaraes.

Skupina A

Fotbalisté Hamburku se v první půli utkání na hřišti CSKA Sofia rozkoukávali, udrželi nulu a po přestávce už byli lepším týmem. Trefou Van der Vaarta nakonec vyhráli 1:0. Další favorit skupiny, Monako, si vedlo přesně opačně. Ve Stavangeru sice domácí Viking po většinu zápasu tlačili, ale gól dát nedokázali, naopak jeden dostali a odvezli si těsnou porážku. Slavia měla volno.

Skupina B

Už ve středu se hrálo první utkání celé skupinové fáze, Lokomotiv Moskva hostil Espanyol Barcelona. Přemožitel Teplic z prvního kola si vedl dobře a z Moskvy přivezl cenné tři body za výhru 1:0. Palermo cestovalo na východ, do Izraele na hřiště Maccabi Petah-Tikva, a vrací se se třemi body, i když cesta k nim nebyla jednoduchá. Hosté sice byli lepším týmem, na vítězný gól však čekali až do 77. minuty.

Tabulka:

Skupina C

Svou pouť skupinou C zahájila ve velkém stylu Steaua Bukurešť, která po výborném výkonu přesvědčivě přehrála Racing Lens a konečný výsledek 4:0 je nejvyšším ze všech zápasů prvního kola. Hertha Berlín na hřišti švédského Halmstadu sice nenastřílela tolik branek, ale vítězství 1:0 si plně zasloužila.

Skupina D

Loňský semifinalista AZ Alkmaar začal úspěšně, na hřišti Dněpropetrovsku se představil v dobrém světle a zaslouženě vyhrál 2:1, hlavně díky dobré první půli. I druhý zápas skupiny D skončil vítězstvím hostujícího týmu, Middlesbrough odvezlo tři body z Zurichu, kde porazilo 1:0 Grasshoppers. Domácí musí být zklamaní, prohrávali už po deseti minutách a přestože prakticky celý druhý poločas útočili, vyrovnat nedokázali.

Skupina E

O jedno z překvapení prvních zápasů se postaral Racing Štrasburk, který se z Basileje vrací s vítězstvím 2:0. Obě branky padly v úvodní půlhodině, domácí pak téměř hodinu hráli v deseti a na zvrat neměli síly. Druhé utkání už skončilo vítězstvím favorita, hráči římského AS se sice s povětrnostními podmínkami v norském Tromsö vyrovnávali velmi těžce a hodně dlouho byli horším týmem, ale šest minut před koncem rozhodl Cufre o vítězství 2:1 a zisku všech tří bodů.

Skupina F

Špatně do bojů ve skupinách vstoupil loňský vítěz CSKA Moskva, v domácím prostředí totiž podlehl Olympiku Marseille v poměru 1:2, když téměř celý zápas prohrával o dva góly a až deset minut před koncem jej dokázal zdramatizovat. Spokojen naopak může být Heerenveen, který v odvetě prvního kola nadělil pět gólů Baníku, remíza 0:0 na hřišti Dinama Bukurešť se určitě počítá mezi dobré výsledky.