Piquého na tréninku reprezentace vypískali španělští fanoušci

03.10.2017 17:53 - Aktuality
 
Obránce Barcelony Gerarda Piquého kvůli podpoře samostatnosti Katalánska na tréninku španělské reprezentace vypískali fanoušci. Třicetiletý stoper odsoudil zásah španělské vlády proti lidem, kteří hlasovali v nedělním referendu, a sám zpochybnil svou budoucnost v národním týmu.

V tréninkovém centru Las Rozas nedaleko Madridu se shromáždilo asi tisíc fanoušků a většina z nich na Piquého po příchodu na hřiště začala pískat a bučet. Někteří příznivci slovně či transparenty zkušeného stopera uráželi a vyzývali k odchodu.

Piqué po nedělním ligovém utkání Barcelony s Las Palmas (3:0), které se na stadionu Camp Nou hrálo bez diváků, prohlásil, že je připraven opustit národní tým, pokud si někdo myslí, že dělá problémy.

"Piqué má stále motivaci a chuť reprezentovat. Jeho chování v národním mužstvu vždycky bylo příkladné," řekl trenér Španělska Julen Lopetegui. Jeho výběr má blízko k přímému postupu na mistrovství světa v příštím roce, před závěrečnými kvalifikačními zápasy s Albánií a Izraelem vede skupinu o tři body před Itálií.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 5230
Komentáře (343 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.