Olomouci se daří a Housku s Faltou to vyneslo do národního týmu

11.11.2017 11:04 - Aktuality
 
Je to téměř pět let, kdy v národním týmu byli naposledy dva zástupci Olomouce. Tehdy v lednu 2013 nominoval trenér Michal Bílek Tomáše Hořavu a Michala Ordoše na přípravu s Tureckem. Od té doby se hráči Sigmy prosadili většinou maximálně do jednadvacítky. Jenže překvapivě dobré výkony i výsledky olomouckého klubu vynesly do národního týmu opět dva reprezentanty hanáckého celku, Šimona Faltu a Davida Housku. A nemusí zůstat jen u nich.

"Když se daří týmu, tak vyskočí jednotlivci. Je paráda, že v nároďáku mohou být kluci z Olomouce," řekl v rozhovoru s ČTK Houska. "Je pro všechny v klubu super, když vidíme, že když se daří, přijdou i individuální úspěchy. Když v tomhle vydržíme, tak se k nám může v budoucnu připojit někdo ze spoluhráčů. Když se nám bude dařit v lize, všichni v Sigmě budeme víc na očích," dodal Falta.

Sigma ještě v minulé sezoně hrála druhou ligu. Po návratu se Hanáci především chtěli vyhnout opětovnému pádu do nižší soutěže a v klidu se zachránit. A to se jim povedlo v podstatě už po 13 kolech, kdy mají na kontě 26 bodů a jsou druzí v tabulce za Plzní, která neztratila ještě ani bod. Olomouc má na kontě jedinou porážku právě s Plzní, nyní už deset zápasů za sebou nepoznala přemožitele. Navíc má s 20 góly třetí nejlepší útok soutěže.

"Asi nikdo nečekal, že bychom mohli hrát v takových patrech tabulky. Ale povedl se nám začátek sezony, těžíme z toho, chytili jsme lauf a těžko nás někdo poráží. To je naše devíza," prohlásil Falta, který k tomu pomohl třemi góly.

"Ani my samotní jsme to nečekali. Je hrozně důležité, že se chytnul začátek, začali jsme si věřit. Teď se snažíme udržet v horních patrech co nejdéle," souhlasil Houska, jenž se do statistik zapsal čtyřmi góly a dvěma asistencemi.

Oba připouštějí, že tým těží i z toho, že druhou ligou Sigma prošla suverénně a už tam nabrala sebevědomí, na které v nejvyšší soutěži jen navázala. "Ve druhé lize jsme nabrali sebevědomí tím, že se hodně vyhrávalo. A když jsme si to přenesli i do ligy, tak se sebevědomí znásobilo. Když kromě výsledků máte i dobré výkony, tak se jde do dalších zápasů mnohem lépe," konstatoval Houska.

"Ve druhé lize se povedlo zkonsolidovat tým. V lize jsme poznali, že se dá hrát s každým, sedlo nám to a teď se to budeme snažit udržet," dodal Falta.

Za důležitý krok považují i to, že po sestupu do druhé ligy v létě 2016 vedení klubu ponechalo ve funkci trenéra Václava Jílka. "Je to nezvyk, protože v Česku se trenéři hodně střídají. U nás trenéra po sestupu podrželi a teď jsou za ten krok asi hodně rádi. Šlape nám to. Byl to dobrý krok," uvedl Houska. "Trenér nám vtiskl tvář, kterou se snažíme prezentovat. Teď z toho těžíme," souhlasil Falta.

Nyní ale na Sigmu čeká těžký úkol. A to udržet nastolený trend. Zatímco jako nováčka mohl tým někdo v úvodu sezony podcenit, proti druhému celku tabulky nastupují soupeři s mnohem větším respektem.

"Už se na nás chystají úplně jinak. Dávají si na nás větší pozor, hlavně na naše brejky. Do plných se hraje výrazně hůř. Ale přesto se s tím vyrovnáváme docela dobře a neprohráváme, což je nejdůležitější," řekl Falta. "Třeba teď Bohemka (zápas skončil 1:1) na nás byla asi nejlépe připravená, hrála na nás výborně. Bylo to pro nás možná nejtěžší utkání, ale je strašně důležité, že i tyto zápasy neprohráváme," přidal Houska.

Olomouc se v závěru podzimu utká doma se Zlínem a Spartou a vyrazí do Liberce. "Máme před sebou tři těžké zápasy, ve kterých se ukáže, jak na tom budeme. Dotírají na nás Slavie a Sparta, takže se musíme snažit je prohánět dál," řekl Houska.

"Je to nahoře hodně našlapané, chceme se tam držet co nejdéle a i na jaře trápit ty velké kluby. Rozhodně nejsme uspokojení tím, kde jsme teď a že jsme vlastně zachránění. Jak se říká, s jídlem roste chuť. Určitě nikdo nechce, abychom začali tabulkou padat," dodal Falta.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 2610
Komentáře (100 / 0 nových)
sosna
11.11.2017 11:15
#
Nr.Nobody
11.11.2017 11:19
#
Pome Nemocnej
djwenca
11.11.2017 11:19
#
Když může být Frýdek v repre po jednom zápase za 2 měsíce, tak tam mohou být i tihle dva, kteří hrajou pravidelně.......
milan78
11.11.2017 17:45
#
před přestupem do slavie, pak už je to čeká pravidelně i kdyby nehráli jako zmrdal
ratusek
11.11.2017 11:26
#
OT: Ta "aféra" se sexuálním obtěžováním už je trapná, prej Blatter sáhl na zadek Hope Solo
Nr.Nobody
11.11.2017 11:32
#
Louis CK se zeptal na hotelovym pokoji pred 16 lety, jestli smi pred dvema zenskejma vytahnout pero. Vcera si vzpomneli, ze je obtezoval.
Cukroušek
11.11.2017 11:33
#
ratusek
11.11.2017 11:43
#
jen jsem viděl titulek že mu zrušili show. to je zase aféra. a nejhorší je, že si to vymyslí kdejaká píča a chlap se neubrání. Samozřejmě uznávám, že v některých případech je fakt obtěžovali, ale že si na to některé krávy vzpomenou až teď když jsou slavné a mají miliony za herectví a zpěv. Každej ví, jak se získavají role
Nr.Nobody
11.11.2017 11:45
#
Z 80% jsou to jenom devky. Nic jineho. A touhle svoji kampani jen zajisti, ze nikdo nebude brat vazne ani tech 20%.
frankiefcb
11.11.2017 21:28
#
extraprase
11.11.2017 12:10
#
REPLIKATOR
11.11.2017 12:14
#
iamek
11.11.2017 12:40
#
. Si vem, ze treba Uma Thurman rekne, ze ji Tarantino obtezoval v karavanu pri nataceni Pul Fiction pred 25 lety. Bez dukazu. A je stejne odepsany, protoze pravdu nezjistis.
ratusek
11.11.2017 12:41
#
Přesně tak. je to humus aféra
KingMaster13
11.11.2017 12:52
#
Fantomasova sestra
11.11.2017 12:51
#
KingMaster13
11.11.2017 12:51
#
JebediahSpringfielad
11.11.2017 12:57
#
Ale hovno.
Tenhle nazor ty vole
On sam se ke vsemu priznal.Nebyly dve pred 16 lety, ale nekolik a to jeste docela nedavno.
Tohle o nem kolovalo nekolik poslednich let.
A ze s tim vyjdou ted? Sampzrejme.
Tebe kdyby obtezoval Ondra Vetchy jako kompars Okresniho preboru, tak s tim taky nepujdes na verejnost, protoze ti to zaprve nikdo neuveri a za druhy si budes pripadat jako kreten, takze logicky vic tehle pripadu v mediich ti doda kuraz o tom mluvit.
Trosku empatie chlapci.

Ps: je to jeden z mejch oblibenejch komiku, ale tyhle cechackovsky nazory, ze co se me netyka , to se nestalo nebo je prekrouceny. To je snad jeste horsi, nez prasata jako on
smazaný uživatel
11.11.2017 14:00
#
Nr.Nobody
11.11.2017 14:45
#
Bola
11.11.2017 14:57
#
Po tolika letech si nemůžeš vybavit situaci, přesně jak byla. Jsi ovlivněn hromadou věcí a k zapamatování situace na delší dobu potřebuje člověk prožít skutečně silnou emoci. Ať je ale pozitivní či negativní, čim více let od té situace uběhlo, tím méně bude popis situace přesný a více se člověk uchyluje k přehánění. V situaci, při které bylo pět lidí, bude najednou při vyprávění třeba nové přítelkyni vystupovat lidí osm a při vyprávění davu jich tam bude už dvanáct. U negativní emoce přehánění spočívá hlavně ve vymazání děje okolo. Pamatuješ si, jak tě nejlepší kamarád ve tvých dvanácti zbil. Už si ale nevzpomeneš na to, že si řekl něco hnusného o jeho máme chvíli před tím.

Kolega vyučoval na vysoké škole a kolik studentek se mu nabídlo za jistou pomoc. Kolik holek chtělo soukromé doučování v sobotu večer u ní doma a spousta takových věcí, které jsem zažil i já. Fotografie, které mi párkrát holky posílaly jen proto, abych jim pomohl s projektem. Situace, kdy zrovna včera vytáhl kamarád na baru iPhone X a do minuty u něj byla holka, ptala se na jméno, kde bydlí, jestli je tu sám atd. To jsou situace, které jsou v USA brány za sexuální obtěžování. Zrovna to s těmi profesory se tam řeší tak, že když přijde student na pokec, oni otevřou dveře a pro jistotu zavolají dalšího kolegu, protože za zavřenými dveřmi se dá hodně věcí vymyslet. Snad se časem ozvou muži, kterým se herečky nabízely za role, příležitost atd. a celá ta šaškárna skončí.

Snad každý z nás někdy sexuálně obtěžoval nějakou ženu dle toho, jak se obtěžování v USA chápe. Jasně, určitě tam jsou hovada a nějaké procento těch případů by se mělo skutečně řešit, ale to, co se tam děje, je výsměch. Kterákoliv žena může cokoliv plácnout a než se vůbec zjistí, kde je pravda, chlap má po kariéře a rodině. I když bude osvobozen, život má zničený, jelikož kvůli jeho vlivu bude veliká část lidí předpokládat, že vyhrál díky tomu nebo že zase jednou opět malá drobná chudinka byla utlačená velkým silným mužem. Kariéra se mu jakž takž může vrátit, ale pověst už nikdy, stejně tak silně ochabnou vztahy v rodině.

Každopádně mě takhle někdy někdo z něčeho nařknout, okamžitě to dávám k soudu a dokaž mi to! Snad se v USA takhle zachová spousta lidí.
extraprase
11.11.2017 15:07
#
ze všema těma faktama a situacema nelze nesouhlasit, ale napsal jsi to taky trošku tendenčně.
ono když u toho nikdo nebyl, tak se to dokazuje těžko, že.. tím spíš, když jde o vlivnou osobu. to je ta druhá strana mince. je to hrozně složitý, mrdky jsou na obou stranách barikády a dokazovat něco je často jak hádat z karet. a my čtenáři, kterejm to ještě mezitim třikrá pokroutěj jejich média a to pak ještě znova třikrát pokroutěj ty naše, si o tom jako máme dělat nějaký objektivní názory..
Bola
11.11.2017 16:19
#
Je to psáno tendenčně, jelikož i já někdy sáhl holce na baru na stehno, když jsem se jí ptal na informace o ní. I já v práci ženě řekl, že jí to dnes moc sluší a chvíli na to jí pozval na večeři (pracovně, jsem šťastně zadaný). I já byl za zavřenými dveřmi s dívkou, která by mi snadno mohla zničit kariéru jen tím, že by si něco vymyslela. Tohle všechno by se proti mě mohlo snadno otočit, pokud by se svou verzi příběhu ty holky šly za určitými lidmi a na určitá místa, kde mi to může ublížit. Neměl bych se jak bránit a dával bych to k soudu. Vyhrál bych tím něco? Ne, ale aspoň bych ublížil částečně i druhé straně a dočkal se omluvy, která ale stejně nic nezmění. Tyhle věci ničí životy a není nic horšího než zhrzená žena. Emoce v jejich případě pracují úplně jinak a jsou schopné udělat z obyčejného ,,dnes ti to sluší'' oplzlé návrhy s dotyky. Nebudou si pak pamatovat, jak to skutečně bylo. Budou si pamatovat jen tu silnou emoci a děj, který si vytvořily, protože v ten moment prožívaly silnou negativní emoci.

Nejsem za to, aby se to neřešilo. Naopak jsem za to, aby se ta vlna, co je teď, řešila co nejdůkladněji. Situace, kdy žena něco plácne a chlap je automaticky brán za viníka, ruší se mu show, přetáčí se s ním filmy atd. je špatně, protože veliké společnosti se nepostaví za své lidi a tím z něj viníka udělají i před lidmi, kteří na to do té doby neměli žádný názor. Hele, on natáčel tu show tolik let a ti lidi za tím za ním nestojí? Proč? Asi ví co je zač a nepochybují o jeho vině.

Objevilo se toho hodně a já bych to řešil co nejdůkladněji. Psychology, psychiatry, výslechy a to vše u obou stran. Nejlépe napadnutí celého příběhu, kdy se žena bude cítit zahnána do kouta, probudí se v ní silná emoce a troufám si tvrdit, že v drtivé většině případů najednou jejich verze bude úplně jiná. Jenže momentálně je to tak, že žena něco řekne a chlap je automaticky ten špatný.
Nr.Nobody
11.11.2017 20:23
#
smazaný uživatel
11.11.2017 22:31
#
raduinho
11.11.2017 23:11
#
KingMaster13
11.11.2017 23:36
#
icka
11.11.2017 15:00
#
clovek1
11.11.2017 15:34
#
matesh
11.11.2017 15:34
#
Bobřík
11.11.2017 13:27
#
Na druhou stranu je to svobodné rozhodnutí těch režisérů nebo producentů, že je nechtějí zaměstnat. Stát do toho naštěstí vůbec nezasahuje.
Greny
11.11.2017 12:12
#
Ještě by nám mohla říct Dáša jak to bylo s tím saháním na švába
REPLIKATOR
11.11.2017 12:15
#
db18
11.11.2017 12:20
#
20DollarsInMyPocket
11.11.2017 12:23
#
Kang & Kodos
11.11.2017 12:33
#
ratusek
11.11.2017 12:41
#
>vyřazen z kádru<
11.11.2017 12:51
#
ty zas jedes
Fantomasova sestra
11.11.2017 12:51
#
KingMaster13
11.11.2017 12:52
#
extraprase
11.11.2017 12:59
#
MichalKotukov
11.11.2017 13:03
#
Bobřík
11.11.2017 13:27
#
clovek1
11.11.2017 15:35
#
matesh
11.11.2017 15:36
#
Ty vole kopačkou...
Posledni Kovboj
11.11.2017 20:16
#
raduinho
11.11.2017 23:12
#
El-Pistolero-68
12.11.2017 21:14
#
pawelFCB
12.11.2017 22:13
#
Blaza27
13.11.2017 12:27
#
iamek
11.11.2017 12:39
#
Uz i Hanks
patas92
11.11.2017 13:21
#
Co Hanks?
db18
11.11.2017 15:34
#
C-M@ster
11.11.2017 12:42
#
A u nas zatim nic?
ratusek
11.11.2017 12:44
#
nevím, zas tak důkladně to nesleduju, ale očekávám, že si na to některé naše "herečky" vzpomenou, že je Viewegh aspol obtěžovali
db18
11.11.2017 13:09
#
Geislerová, že jí obtěžoval Roden... několikrát při natáčení pěti různých filmů...
ratusek
11.11.2017 13:14
#
třeba Hybnerovou bych klidně obtěžoval taky
db18
11.11.2017 12:44
#
U nás si za to ženský pořád ještě můžou sami...
Blasphemer
11.11.2017 16:54
#
20DollarsInMyPocket
11.11.2017 12:50
#
Já bych to tipoval na Renče, to je takovej slizoun a v minulosti měl vztahy s herečkami, které obsazoval do svých filmů.
>vyřazen z kádru<
11.11.2017 13:31
#
ten byl popotahovanej i za znasilneni, ne?
patas92
11.11.2017 13:41
#
Hlavně s nezletilýma herečkama (Geislerová)
extraprase
11.11.2017 12:59
#
my jsme vždycky pár let pozadu
ratusek
11.11.2017 13:15
#
db18
11.11.2017 13:16
#
iamek
11.11.2017 13:02
#
Jeste ne, ale Troska se uz musi klepat strachy ted.
matesh
11.11.2017 15:39
#
Tomu to od bab nehrozí, ale fakt je, ze Jirik Labus hral v nekolika sluncich...
Uwe háže buly
11.11.2017 16:03
#
Ten je má v prdeli..
GajzkaMendyjeta
11.11.2017 17:42
#
Etzler
Posledni Kovboj
11.11.2017 20:17
#
owny
11.11.2017 19:39
#
Robert Rosenberg byl obviněn, že sáhl jedné herečce při castingu na stehno.
Posledni Kovboj
11.11.2017 20:17
#
Bola
11.11.2017 20:23
#
20DollarsInMyPocket
11.11.2017 22:08
#
Rišty
11.11.2017 22:11
#
raduinho
11.11.2017 23:12
#
KingMaster13
11.11.2017 23:38
#
KingMaster13
11.11.2017 23:38
#
MichalKotukov
11.11.2017 23:56
#
alkac
13.11.2017 08:29
#
Blaza27
13.11.2017 12:28
#
>vyřazen z kádru<
13.11.2017 14:10
#
Blasphemer
11.11.2017 20:52
#
https://youtu.be/CCwYRpo3q4A My jsme napřed jako vždy.
krabatt
11.11.2017 12:16
#
Místo Radakoviće Simić a mohla by klidně hrát kvalifikaci Olomouc sama. možná by to byla menší ostuda než doteď....
Logzor
11.11.2017 12:21
#
Radakovič je jeden z nejlepších stoperů v lize ... bohužel zápas proti Klokanům mu vůbec nevyšel jinak s Jemelkou tvoří silnou stoperskou dvojici.
Tigerinho
11.11.2017 12:35
#
on to ale myslel kvůli národnosti
Logzor
11.11.2017 12:41
#
jo jasný ... tak teda znárodnit Uroša
krabatt
11.11.2017 19:00
#
Já vím jak hraje... Šlo mi výhradně o národnost.
extraprase
11.11.2017 13:01
#
pokud by se to týkalo i Jílka
dave30
11.11.2017 14:17
#
pingla
11.11.2017 12:18
#
A stejnak je jim to k hovnu, když nedostanou šanci na hřišti Tak snad si dneska zahrají
žoldák
11.11.2017 13:19
#
Vašek Jílek na tom má velkou zásluhu
Frank Lampard 8
11.11.2017 13:33
#
REPLIKATOR
11.11.2017 14:39
#
extraprase
11.11.2017 15:11
#
Posledni Kovboj
11.11.2017 20:20
#
matesh
11.11.2017 15:48
#
Každé hanák fčil mosi na kloke bét pešné, aji na trenéra. Snad to tam bode padat aji nadále a trocho te pražsky eSka bodem prohánět a kdež Pánbu dá, to drohy misto vebojujem. Ale abe mladém neverostl frňák moc vesoko, to besme zaséjc mohle přespříšti zémo čotat mečodo ve drohy leze.
remeslnik
13.11.2017 17:11
#
El Fáňos
14.11.2017 21:23
#
já držím moc palce i Chorýmu, protože naše reprezentace bez hráče typu Koller hrát neumí...
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.