LIGUE 1 SOUHRN - 21. KOLO

24.01.2007, 22:59, aktualizováno 25.01.2007, 22:57
Situace na čele Ligue 1 se začíná trochu dramatizovat. Lyon doma podlehl Bordeaux, čehož ke snížení náskoku využilo Marseille, které přehrálo Auxerre. Tři body si připsalo také Lille, naopak nedařilo se Monaku. Nejtěsnější výhry zaznamenaly Toulouse, Lorient a Troyes, remízami 1:1 skončily duely Valenciennes - Le Mans a Sochaux - Sedan. Kolo zakončila možná trochu překvapivá výhra St. Etienne v Nancy.

V prvním zápase 20. kola porazilo Marseille doma Auxerre. Lví podíl na vítězství měl opět uzdravený Ribery, autor dvou branek, pojistku pak v závěru přidal obránce Taiwo.

První porážku od nástupu na lavičku PSG si připsal Paul Le Guen, kterého patnáct minut před koncem zápasu v Lille rozesmutnil Makoun. Šlo o jednu ze čtyř nejtěšnějších možných porářek, stejným výsledkem skončila i utkání Lorient - Lens, Troyes - Nantes a Nice Toulouse, i když v posledním případě se radoval hostující tým, za nějž posledních patnáct minut odehrál i Pavel Fořt.

Po třech zápasech skončila série Monaka bez inkasované branky. Knížecí klub v sestavě i s Janem Kollerem a Jaroslavem Plašilem dostal od Rennes dvě branky, žádnou nedal a nepodařilo se mu tak odpoutat se od sestupového pásma.

V nepřesvědčivých výkonech pokračuje Lyon, který prohrál již podruhé v řadě. Po Toulouse na úřadujícího pětinásobného šampiona vyzrálo také Bordeaux, které si ze Stade de Gerland odváží tři body za výhru 2:1. Hosté vedli již ve 26. minutě po trefách Francii z pokutového kopu a Micouda již 2:0, domácí po změně stran stačili pouze korigovat Fredem. Tou dobou byl na hřišti i Milan Baroš, český reprezentant v 58. minutě vystřídal Toulalana.

Ve čtvrteční dohrávce se střetli dva aspiranti na pohárové příčky Nancy a St. Etienne. Branky v tomto duelu padaly až po přestávce a k malé radosti domácích fanoušků jenom do sítě jejich týmu. Tři body pro klub vedený Ivanem Haškem zajistili Ilan a Gomis.