LIGUE 1 – 5. KOLO: A LYON UŽ VEDE...

27.08.2005, 22:29, aktualizováno 29.08.2005, 17:48
Aktuality
Pět kol stačilo obhájci francouzského titulu z Lyonu, aby se uvelebil na prvním místě tabulky. Pomáhají mu v tom především nečekané výpadky konkurentů, tentokráte to byla domácí porážka dosud vedoucího PSG s Nice. Překvapení se zrodilo také v Nancy, odkud si Rennes odvezlo šestigólový příděl. Polovina utkání skončila bez branek.

Závěrečné skóre 0:0 svítilo na ukazatelích už po středeční předehrávce, ve které tápající Lille, účastník Ligy mistrů, hostilo Toulouse. Stejně tak Monako, které ji naopak letos po zpackané kvalifikaci s Betisem Sevilla hrát nebude, ztratilo s Racingem Lens dva body a hosté se díky nim propracovali na druhé místo. Branku neviděli ani diváci v Nantes, kam přijely Méty a ve Štrasburku, kde se představilo Bordeaux i s novou posilou Denilsonem. Vladimír Šmicer tentokráte dostal více prostoru než minule a na hřiště se místo Cheyroua podíval už v 74. minutě. A že se nulová remíza zrodila i v souboji Saint-Etienne – Sochaux, to už se nikdo nedivil.

O to větší šok zažilo hlavní město. Zatím průměrné Nice mělo být pro vedoucí tým ligy, slavící zároveň 35 let svého trvání, snadným soustem, což už ve druhé minutě začal naplňovat ostrostřelec Pauleta. Jenže 45 000 natěšených fanoušků probudili z krásného snu v závěrečných minutách Traoré (s dopomocí nešťastného Rozehnala, který jinak podal solidní výkon) a Bagayoko, kteří výsledek zcela otočili. Paříž navíc přišla o vyloučeného Armanda a zraněného Rothena. Remíza 1:1 na půdě nováčka z Troyes v minulém kole asi nebyla žádnou náhodou.

Největší radost z neúspěchu PSG měli v Lyonu. Olympique bez vážnějších problémů zvítězil v Auxerre 2:0 a dostal se tak na úplný vrchol průběžného pořadí. Domácí, stále se oklepávající z debaklu v Lens, sice nastřelili dvě tyče, avšak mezi ně mířili pouze hosté. Nejprve v sedmé minutě hlavou zaúřadoval Diarra, když mu z trestného kopu nahrával Juninho. Minutu před přestávkou se pak trefil sám Brazilec – jak jinak, než z přímého kopu. René Bolf byl hodnocen velmi slabě, ostatně jako celá obrana. Časy, kdy Auxerre smetlo Lyon 7:0 (sezóna 1996 – 1997) jsou dávno pryč...

I nadále se daří nováčkům, především výhra Nancy 6:0 nad Rennes vyvolala údiv i na tvářích odborníků, kteří nyní trnou, jak předposlední FC Stade zvládne úvodní kolo poháru UEFA. V přímé konfrontaci ligových navrátilců Le Mans zdolalo Troyes 1:0. Poslední místo proto patří nejslavnějšímu klubu ze země galského kohouta, Olympiku Marseille. Ten si po domácí remíze s Ajacciem připsal teprve druhý bod a stále čeká na debutní vítězství. Až nemyslitelné, že tenhle tým před pár dny smetl ve finále Poháru Intertoto La Coruňu 5:1...

Nancy – Rennes 6:0 (4:0)
15., 31. a 71. z penalty Kroupi, 35. Rochat vlastní, 45. Diakathe, 85. Puygrenier

Nantes – Méty 0:0

PSG – Nice 1:2 (1:0)