Legenda o Gerrardovi, kapitola druhá: Steven of the Reds

27.05.2015 20:48 - Životopisy
 
Kdybyste v sobotu Stevenu Gerrardovi prozradili, že za pár hodin vsítí svou kulatou 120. ligovou branku v dresu svého milovaného Liverpoolu, zřejmě by vás samou radostí objal. To by však zároveň nesměl tušit, že nepůjde o žádnou jeho typicky adrenalinovou a vítěznou bombu, nýbrž o gól na 1:5...

Bylo to, jako by někdo všemocný přespříliš zatlačil na pilu.

Jako by scénárista Nezvratného osudu pro pořádek pozabíjel úplně všechny postavy. Nebo jako by snad Carrie na vlastním maturitním plesu... ba ne, k tomu nakonec vážně došlo.

Gerrardova derniéra působila vskutku surreálním dojmem. Depresivně a komicky zároveň; možná skoro až vykonstruovaně.

Nikdy předtím Liverpool se Steviem G v ligové sestavě nepadl více než čtyřbrankovým rozdílem. Nikdy předtím pod jeho dohledem neinkasoval potupných šest gólů. A tak se tedy jal oboje na poslední chvíli napravit.

Co situaci dělá ještě horší, je ten fakt, že ostudný výprask rukama fotbalistů Stoke City jedině vhodně dokreslil poněkud groteskní vyznění uplynulých 13 měsíců, kdy se liverpoolské ikoně pokazilo opravdu vše, co se reálně pokazit dalo. A bez poskvrnky nezůstalo ani to, co se na pohled zdálo být neohrozitelné.

Od onoho podklouznutí proti Chelsea přes trapné vyloučení v posledním derby s United a neproměnění šance zahrát si na své narozeniny ve Wembley, ve finále Anglického poháru, až po prohrou zkalené loučení s The Kop. Gerrardovi zkrátka v závěrečné pasáži bohaté kariéry nevyšlo zhola nic.

Hrdý scouser přitom v takovém rozpačitém kulhání cílovou rovinkou není ani zdaleka sám. Místo toho se dere na relativně dlouhý seznam hořce končících legend ostrovní kopané.

Gary Neville to kupříkladu na Old Trafford neslavně zabalil jen měsíc po svém otřesném výkonu proti West Bromwichi. Druhého února. Duo Bryan Robson a Steve Bruce zase bylo na sklonku svých dlouhých štací v barvách Manchesteru United potupně ochuzeno o rozlučky ve finále FA Cupu 1994, respektive 1996. Druhý jmenovaný tehdy dokonce pořád vykonával funkci klubového kapitána.

A nejde samozřejmě pouze o diagnózu britských fotbalových ikon. Zidaneovu hlavičku Materazzimu z finále mistrovství světa 2006 zřejmě ani nemusím připomínat a Rory Smith pro ESPN vytahuje na světlo i další případy: třeba tichý pískot na Maldiniho adresu při jeho emotivním sbohem milánskému San Siru či Matthäusovo ostudné vale německé reprezentaci na Euru 2000. Tam se mimochodem nešťastně loučila ještě jedna hvězda - pro jistotu vyloučený Gheorghe Hagi.

Fotbal v tomto směru jednoduše nemá vychování, jak před 15 lety na stránkách Guardianu trefně utrousil Jorge Valdano. Spoléhat se na vysněné konce takzvaně na vrcholu proto nemá smysl a důležitější místo toho je, aby si vás lidé po letech nespojovali jen a pouze s oním nepovedeným adieu.

Chce to, aby za sebou dotyčný nechával rovněž o poznání pozitivnější odkaz, který po nevyhnutelném odeznění stavu naprosté agonie všechny ty nepříjemné okamžiky hravě přebije. A toho naštěstí Gerrardova kariéra prostá není; což platí dokonce do takové míry, že celý příběh liverpoolského čísla 8 nápadně připomíná i jednu oblíbenou pohádku pro britské děti...Klapzubova jedenáctka je v českém prostředí přijímána takřka nekriticky, a tomu se nelze příliš divit. Jde přeci o jednu velkou poctu týmové spolupráci, individuální píli a v neposlední řadě pevnému sourozeneckému poutu. Eduard Bass dal jinými slovy těsně po první světové válce vzniknout mýtu, z něhož je radost vycházet, ne-li přímo čerpat ponaučení do života.

Také britské děti si už po 60 let z generace na generaci předávají jednu takovou kroniku smyšleného týmu - podstata Melchesteru Rovers však oproti té klapzubácké spočívá v něčem úplně jiném, ne tak inspirativním.

Jestliže Eduard Bass postavil do čela svého příběhu trenéra, tmelící prvek v tátovi Klapzubovi, jeho angličtí protějšci na to šli docela odlišně a až do roku 1993 publikovali komiks s výmluvným názvem "Roy of the Rovers" - neomylně odkazujícím na jednu výraznou individualitu uprostřed ne až tak důležitého kolektivu.

Roy Race se musel v průběhu své kariéry vypořádávat s lecjakými nástrahami: kromě zákeřných výpadů protihráčů a četných zranění se tento udatný hoch dokázal přenést i přes traumatický únos kdesi v Jižní Americe, po vzoru Ronalda Reagana schytal kulku, oklepal se z otrávené šipky na tour v Austrálii, a bez větších rozpaků si počínal i v roli hrajícího manažera.

Nebylo nic, co by neuměl. Nebylo nic, co by nenapravil. "Anglické děti strávily své formativní roky usazeny na svých zadnicích, učeny velmi zvláštní lekci: nezáleží tolik na tom, co děláte po 89 minut, nakonec se totiž odkudsi vynoří superhrdina, namete balon do sítě a vy můžete jít s vašimi poháry a medailemi zase domů," soptil na stránkách digitálního magazínu Blizzard Scott Murray.

Takové naivní schéma odjakživa přirozeně vybízelo k rýsování všelijakých paralel - k vytučnění zvláštních kvalit těch reálných postav ostrovní fotbalové scény.

Jako první si nálepku "Roye Race z masa a kostí" vysloužil Bobby Charlton a toho postupně konkrétně s ohledem na reprezentaci a velké turnaje následovali Kevin Keegan, Bryan Robson, David Beckham či Wayne Rooney. Nejvěrnější Royovou reinkarnací ovšem zůstává právě Steven Gerrard.

Liverpoolská modla má s komiksovým rekem společného ledacos: zářila přímo ve svém rodném městě a její kariéra rovněž nekončí zrovna vesele. Pravda, v Gerrardově případě nejde hnedka o leteckou havárii a nutnost amputace levé nohy, ale hrubé rysy by odpovídaly.

Ze všeho nejzásadnější analogii potom skýtají opakované scénáře, kdy kolektiv po taktické stránce totálně selže, aby ho nakonec z obrazného zajetí vysvobodil jeden dotyk Royova / Stevenova génia. Jak opět dokládá Scott Murray, v případě Melchesteru Rovers šlo snad dokonce o záměr, holý zvyk:

" Na velké zápasy Rovers rádi kašlali s tím, že je Racey dříve nebo později spasí. Ve výsledku se nikdo na nic neobtěžoval ani připravovat. Často se stávalo, že Melchester na hřiště nastoupil celý ospalý a jen krátce po výkopu nabral jedno- nebo dvougólové manko. Takřka pokaždé se pak pod Raceovou taktovkou narodil comeback. "

Připomíná vám to něco? Pokud ano, a odpovídáte si "Istanbul", nejste tak úplně na správné cestě. Tady by se totiž slušelo dát ještě zapravdu poněkud nekompromisnímu Robu Brownovi, jenž ve svém článku pro Just Football správně vyzdvihuje dva jiné, přednější strůjce onoho tureckého zázraku: Dietmara Hamanna, téměř osobního strážce ve druhé půli vzorově vymazaného Kaká, a (nejen) penaltového hrdinu Jerzyho Dudka.

Byl to koneckonců mizerný výkon Stevena Gerrarda, co se vůbec v první řadě zasadilo o liverpoolskou potřebu dotahovat tříbrankovou ztrátu; na to nezapomínejme. Gerrardův vliv v mezihře neexistoval a jeho souhra s kolegou Xabim spočívala tak akorát v jejich (nechtěně) synchronizovaném vyrážení dopředu, které tak fatálním způsobem obnažovalo zadní linii Reds. Zářný důkaz hledejte před druhým inkasovaným gólem, ale i leckde okolo.

Třetí milánský zásah byl pak rovnou přímým důsledkem kapitánova bezhlavého počínání ve chvíli, kdy bylo třeba katastrofální poločas především v klidu dohrát. Gerrard nejprve zbytečně riskoval v rozehrávce, aby vzápětí namísto pozvolného ústupu okamžitě propadl při agresivním výpadu na soupeře - a bylo to 3:0.

Samozřejmě, Gerrardova následná rehabilitace byla beze zbytku obdivuhodná - speciálně když vezmeme v úvahu, že prodloužení dohrával na vysoké úrovni i zcela mimo svou pozici, jako pravý bek strážící čerstvého Serginha. Ale tak úplně sám ten Istanbul Gerrard prostě neudělal.

To napřesrok, v koncovce FA Cupu 2006 proti West Hamu - tehdy už o "Gerrardovo finále" skutečně šlo. Třebaže znovu musela rozhodovat penaltová loterie, a třebaže znovu v závěrečné fázi úřadoval především gólman (Reina), tenkrát už Stevie Wonder s mátožnými Reds doopravdy hýbal na vlastní pěst.

Ohánět se po vzoru zmíněného Roba Browna tím, že Liverpool opět neměl střed pole pod kontrolou, už na tomto místě postrádá smysl. Červená osmička vesměs celé klání odehrála na pozici klasického pravého záložníka, a tak pokud někoho označit za viníka přespříliš otevřené partie, to raději necharakteristicky špatného Xabiho Alonsa.

První půlhodinu byl Liverpool kompletně na odpis. Nevytvořil si jedinou šanci, dvakrát inkasoval po individuálních lapsech Carraghera s Reinou, Kewell pod zámkem výjimečně startujícího Lionela Scaloniho nepřevzal snad jediný balon, a Steven Gerrard se kraji spíš topil než cokoliv jiného. Poté nicméně nadešla 32. minuta, jeden kapitánův dechberoucí pas za obranu, Cissého gól a LFC bylo rázem ve hře.

Právě v onen květnový večer roku 2006 se Steven v Roye převtělil vůbec nejpřesvědčivěji.

Liverpool jako kolektiv odehrál věru otřesných 120 minut a bůhvíjak výrazný nebyl po celou dobu ani sám jejich vůdce. Vždy, když si to situace nejvíc žádala, ovšem Gerrard vytáhl eso z rukávu - kupříkladu vyrovnávací trefu z úplného konce utkání - a o to vždy kráčelo především...V časech vytrvalého řádění abnormálně vyspělého dribléra Lionela Messiho a neméně efektivního Cristiana Ronalda je zřejmě těžké si připustit, že Steven Gerrard kdysi dokázal být podobně rozdílovým hráčem.

Jeho génius možná nikdy nebyl tak snadno uchopitelný a nezpochybnitelný jako v případě dvou terminátorů ze španělské ligy. Ovšem pokud by vás při sledování Gerrardových vystoupení neustále provázel nezlomný pocit, že i on je schopen skórovat, v podstatě kdykoliv si usmyslí, těžko by vás někdo mohl považovat za blázna.

Leccos předznamenala už jen Gerrardova premiéra na listině střelců - jeho debutový gól do sítě Sheffieldu Wednesday z prosince 1999. Pohublý mládenec ještě tehdy nosíval dres s číslem 28, neomylně značícím okrajovou roli v týmu, a v základní sestavě se toho chladného dne ocitl vesměs čirou náhodou, především pro absenci zraněného trojlístku Redknapp-Šmicer-Berger. Přesto Gerrardova první trefa v červeném trikotu vyzařovala sebejistotu a hlavně cílevědomost do všech světových stran.

Teprve 19letý klučina se Rigobertu Songovi začal o přihrávku vehementně hlásit jen chvíli po překročení půlící čáry, už tam si ale zjevně usmyslel, že brzy udeří. A tak po převzetí míče drze obešel dva protihráče, hravě prostřelil bezmocného brankáře a bylo hotovo. Zkrátka šel za gólem, protože věděl, že na to má.

Podobné momenty, ideálně pozdní zářezy o nemalé váze, přitom doprovázejí snad každý vrcholek pomyslné křivky Gerrardovy kariéry. Čistě namátkou a pěkně chronologicky se Stevie G v posledních pěti minutách zasadil o skalp Charltonu (2003), Olympiakosu (2004; bez tohohle gólu by mimochodem nikdy nebyl žádný Istanbul), Aston Villy (2007), Interu (2008) nebo Middlesbrough (2008)... a pokaždé šlo o projev nezměrného odhodlání vše jednou provždy rozlousknout.

Ne nadarmo teď tedy venku před liverpoolským stánkem visí takový větší plakát, nápadně připomínající komiksovou kresbu a hlásající: "Jednou za generaci se objeví hráč, pro kterého se nic nezdá být nemožné. Bohudík, jeden takový muž nosí dres s číslem 8 na Anfieldu." Skoro stejně patetické jako výstižné.

Přesto přese všechno by nebylo úplně moudré a fér nabýt zároveň přesvědčení, že Steven Gerrard po léta letoucí tahal Liverpool dočista sám, pouze na vlastních bedrech.

Podle respektovaného žurnalisty Jonathana Wilsona bychom například neměli zapomínat na to, že co se kontroly průběhu zápasu týče, nejlépe si Benítezova parta na cestě do Istanbulu vedla bez Gerrarda - při bezbrankové remíze na půdě Juventusu a se záložní trojicí ve složení Xabi Alonso, Igor Biščan a Antonio Núñez.

Mimoto je značně problematický i samotný koncept "týmu jednoho muže". V březnu 2013 se ho takhle snažil pro Guardian rozšifrovat Sean Ingle a nálezy tehdy předkládal spíše matoucí. Napříč 140 setkáními se členy jakési neoficiální "velké šestky" (oba Manchestery, Chelsea, Arsenal a Tottenham) kupříkladu Liverpool bez Gerrarda posbíral více bodů, častěji skóroval i sporadičtěji inkasoval než Liverpool s Gerrardem.

Také celkově potom Reds bez svého lídra vyhráli větší procento duelů a obdobně "nezávislé" dále měly být rovněž týmy Arsenalu na Vieirovi či ManUtd na Cristianu Ronaldovi. Čím to? Používáme vlastně vhodné ukazatele? Nebo jinak - existují vůbec nějaké takové kvantitativní?

"Houllier ho zrovna ve věku 23 let udělal kapitánem, a já si jsem docela jist, že byl tehdy hráčem utkání vyhlášen alespoň v 70 % zápasů Reds. Naše závislost na něm byla až trapná, a skutečně jsme často vypadali jako tým jednoho muže," vzpomínal zase třeba Henry Jackson na blogu This Is Anfield na sezonu 2003/04, která ani obyčejně nebývá řazena na samotný piedestal žebříčku nejlepších individuálních ročníků Gerrardovy kariéry.

Pravda tedy zřejmě bude někde mezi. Gerrard bezesporu zvládal sám vyhrávat důležitá střetnutí, na styl každého normálního smrtelníka však býval do značné míry závislý rovněž na výkonech spoluhráčů všude okolo.

A právě tím druhým, možná ještě zauzlenějším fenoménem se budeme zevrubněji zabývat hnedka v příští kapitole...
Autor: Tomáš Daníček
Počet zobrazení: 9053
Související články
Komentáře (305 / 0 nových)
Frankie_OL
27.05.2015 20:51
#
kristofyk
27.05.2015 20:52
#
Kovi81
27.05.2015 21:09
#
werwolf
27.05.2015 21:21
#
patas92
27.05.2015 21:34
#
efellipe
27.05.2015 22:00
#
Hai
27.05.2015 22:02
#
kiwwi
27.05.2015 22:03
#
vodka
27.05.2015 22:15
#
Mimalu
27.05.2015 22:35
#
Luchador®
27.05.2015 23:11
#
Side
27.05.2015 23:21
#
Usty
28.05.2015 00:12
#
Leo Rekordman
28.05.2015 03:37
#
Gudjohnsen
28.05.2015 07:32
#
Cmelda92
28.05.2015 09:29
#
Darren Fletcher
28.05.2015 09:29
#
Murtago
28.05.2015 12:16
#
Nikikrew
28.05.2015 13:36
#
kvasha16
28.05.2015 14:48
#
Infi
28.05.2015 16:06
#
Hyrax
28.05.2015 19:26
#
fenixLFC
28.05.2015 22:59
#
CubONE
03.06.2015 23:15
#
nani92
27.05.2015 20:54
#
3. pre rámik
spaceq
27.05.2015 20:55
#
FCB-5:0-RM
27.05.2015 20:55
#
Gerrard, bohužel pro Liverpool, nikdy nebyl tak dobrý jako Lampard nebo Scholes, ale rozhodně to je ikona a zaslouží úctu - viz chování mourinha
Bubble.lfc
27.05.2015 20:56
#
papanegra
27.05.2015 21:11
#
djbobomc
28.05.2015 09:53
#
Gerrard v nejlepších letech byl mnohem lepší než Lampard a Scholes.
FCB-5:0-RM
28.05.2015 12:02
#
vladis271
28.05.2015 10:31
#
Melda
28.05.2015 19:02
#
Ježiš tyhle kecy se tu vedou už snad sto let a jsou pořád stejně o ničem.Je to trapný se dohadovat, kdo z těch tří famózních borců byl lepší.Já uznávám všechny tři ale samozřejmě SG je mi nejblíž.
fenixLFC
28.05.2015 22:59
#
fantomas
27.05.2015 21:00
#
OOOOHHH YOU BEAUTYYYY. WHAT A HIT SON. WHAT A HIT!

To bych moh poslouchat pořád dokola fakt.
fantomas
27.05.2015 21:02
#
Geniální
Cartmanova máma
27.05.2015 21:10
#
Rarášek
27.05.2015 21:23
#
niflheim
27.05.2015 21:36
#
Ol!ver
27.05.2015 21:38
#
I am Mancunian
27.05.2015 21:44
#
efellipe
27.05.2015 22:09
#
SlazenyTom
27.05.2015 23:05
#
icemike
28.05.2015 08:48
#
Bayernista18
28.05.2015 09:36
#
vladis271
28.05.2015 10:32
#
IbraZlatan
28.05.2015 10:55
#
Ritchie
28.05.2015 18:24
#
fenixLFC
28.05.2015 23:00
#
Manik...
29.05.2015 12:32
#
LokoLFC
29.05.2015 18:14
#
SlazenyTom
27.05.2015 23:05
#
cristiano.K.
27.05.2015 23:12
#
Luchador®
27.05.2015 21:00
#
Eurofotbal.cz? Skôr premierleaguefotbal.cz, neskutočne koľko autorských článkov sa venuje iba hráčom a klubom až 3.najlepšej ligy sveta
fantomas
27.05.2015 21:02
#
Luchador®
27.05.2015 21:10
#
Nič v zlom, ale stále len samá PL, raz defenzívna dominancia, potom buď Gerard alebo Lampard...Keby si uužívatelia v komentoch nevypytali článok o Xavim, pochybujem že by vyšiel... Proste trošku chýba vyváženost s La Ligou a Bundesligou, ktoré su momentálne lil bit kvalitnejšie
fantomas
27.05.2015 21:13
#
Ok, tak ještě postý zopakuju: redaktoři La Ligy si můžou psát takový články uplně stejně jako redaktoři PL. To, že to nedělají, a redaktoři PL / Ligue 1 ano, je věc čistě jejich, a my toho můžem akorát litovat.
Luchador®
27.05.2015 21:15
#
OK, diky za vysvetlenie
fantomas
27.05.2015 21:18
#
Jako já vám rozumim, ale sere mě, když to někdo vykládá čistě jako protekci PL. Holt EF je furt v první řadě zpravodajskej web a najímat lidi, co budou psát názory a komentáře neni jeho hlavní zájem. I ti, kdo sem přispívají s takovýma článkama jako timhle, primárně píšou preview a reporty vlastních lig.
Cukroušek
27.05.2015 21:25
#
a beres/berete za tyhle nepovinne clanky odmeny ?
fantomas
27.05.2015 21:25
#
Berem, což je vzhledem k nepoměrně větší námaze docela fér myslim.
Cukroušek
27.05.2015 21:47
#
Tak to se teda divim,ze to nepisou i ostatni redaktori,tohle je docela jednoduchy zpusob jak prijit k nejake korune :-) zvlast kdyz jde i vec ktera by je mela bavit...
fantomas
27.05.2015 21:54
#
Za jednoduchej způsob jak přijít k nějaký koruně teda pokládám právě ty preview a reporty. Tohle je oproti tomu těžká dřina.
domingo
27.05.2015 21:56
#
No nicmene hlavni prijem mas furt z administracni prace, previews a reportu. Takovejhle clanek napsat zabere vetsinou jeden cistej pracovni den a odmena je na ceskej web standardni, coz v tomto pripade znamena, ze to delas fakt spis pro radost nez pro zisk.
Lacko_Boh
27.05.2015 22:00
#
do talianska na broskve
StrycekArgyle
28.05.2015 09:27
#
Tohle zas tak jednoduchý neni.
Luchador®
27.05.2015 21:28
#
Tak hovoriť o EF iba ako o spravodajskom webe je trošku degradacia... Podľa citanosti a sledovanosti a počtu komentárov je to určite najpopularnejsi česko-slovensky športový web a potencial je tu stále obrovsky... Ak by vychádzalo viac autorských článkov, pridávali sa videa k súhrnom, k preview dôležitých zápasov hodili preložené tlačovky a predzápasové rozhovory, nabralo by to ešte väčšie grády ako ma EF teraz a ta kvalita je už teraz momentálne obstojna
fantomas
27.05.2015 21:29
#
Nepíšu o něm iba jako o zpradovajskym webu, ale jako o webu, co jim je v první řadě. Je to jeho hlavní funkce stále, což se projevuje v "zaměření" většiny redaktorů.
Manik...
29.05.2015 12:32
#
FCB-5:0-RM
27.05.2015 21:13
#
tak piš
kvasha16
28.05.2015 14:50
#
za prve, Bundesliga neni kvalitnejsia, za druhe, nemyslis ze pocet clankov suvisi s navsetvnostou jednotlivych sekcii?
fenixLFC
28.05.2015 23:01
#
tak ho napis
Manik...
29.05.2015 12:32
#
Cartmanova máma
27.05.2015 21:09
#
Zřejmě je o ní největší zájem.
Luchador®
27.05.2015 21:11
#
Bohužiaľ no, značka je značka, i keď kvalita trošku pokulhava
SmradlavySvab
27.05.2015 21:12
#
*čtvrtý
Luchador®
27.05.2015 21:18
#
Tretia, zas až tak by som ju nedegradoval
FCB-5:0-RM
27.05.2015 21:12
#
1.
Leo Rekordman
28.05.2015 03:41
#
vladis271
28.05.2015 10:33
#
si pozri čítanosť a komentovanosť PL oproti PD. Tých článkov o PL je ešte málo. Proste nikoho PD nezaujíma.
mesyas
27.05.2015 21:01
#
nebýt toho CHL možná by i odešel každopádně je to jen "kdyby" a můžeme dohadovat cp by se stalo. Za mě palec nahorů, docela sympatický člověk
GEGE
27.05.2015 21:03
#
V 3 kapitole uz vyhraje ten titul?
Luchador®
27.05.2015 21:05
#
Cartmanova máma
27.05.2015 21:09
#
LP4ever
27.05.2015 21:10
#
FCB-5:0-RM
27.05.2015 21:13
#
a ve čtvrté vyhraješ Pravidla českého pravopisu
Mrvinho
27.05.2015 21:19
#
Cartmanova máma
27.05.2015 21:33
#
Willy Wonka
27.05.2015 22:08
#
Leo Rekordman
28.05.2015 03:41
#
Bayernista18
28.05.2015 09:36
#
Věta začíná velkým písmenem a končí tečkou.
FCB-5:0-RM
28.05.2015 12:02
#
Manik...
29.05.2015 12:34
#
jako, že by byl TYTUL?

Dušo by tě měl učit ČJ
FCB-5:0-RM
29.05.2015 17:39
#
ne, hledej dál :)
I am Mancunian
27.05.2015 21:36
#
SunFells
27.05.2015 21:39
#
niflheim
27.05.2015 21:49
#
kopu_bodlou
27.05.2015 21:52
#
Poklopowski
27.05.2015 21:57
#
Palike
27.05.2015 22:01
#
Swarley
27.05.2015 22:04
#
kiwwi
27.05.2015 22:05
#
efellipe
27.05.2015 22:12
#
Zupillo
27.05.2015 22:14
#
vodka
27.05.2015 22:15
#
mr.Silver
27.05.2015 22:26
#
Mimalu
27.05.2015 22:38
#
SlazenyTom
27.05.2015 23:06
#
Busby babes
27.05.2015 23:17
#
wild
27.05.2015 23:20
#
Side
27.05.2015 23:24
#
jacobT
27.05.2015 23:32
#
Olen, Tomi Hohuluk
27.05.2015 23:50
#
hunter92
28.05.2015 01:24
#
Shevchenko
28.05.2015 01:25
#
Jezdec
28.05.2015 01:47
#
Leo Rekordman
28.05.2015 03:41
#
Jeblinkton
28.05.2015 08:07
#
icemike
28.05.2015 08:49
#
Bayernista18
28.05.2015 09:36
#
MichalKotukov
28.05.2015 12:01
#
kvasha16
28.05.2015 14:50
#
Murtago
28.05.2015 15:13
#
Molos
28.05.2015 16:21
#
prospero
28.05.2015 16:48
#
Ritchie
28.05.2015 18:26
#
fenixLFC
28.05.2015 23:02
#
Manik...
29.05.2015 12:34
#
CubONE
03.06.2015 23:18
#
Kenneth
27.05.2015 21:12
#
Lampard > Gerrard
efellipe
27.05.2015 22:12
#
Spalovač šancí
27.05.2015 23:36
#
Kdo je ten Lampard?
Cobra
28.05.2015 05:37
#
Legenda City.
Leo Rekordman
28.05.2015 03:41
#
ian.rush
27.05.2015 21:13
#
Moc pěkné čtení.
To, že Reds sbírali bez Steva víc bodů vím.
Ale hodně je to ovlivněno i tím, že prostě museli v sestavě improvizovat oproti zažitému... což tak nějak nezvládají soupeři, kteří mají právě přečtené a připravené rozbory s tou nebo onou ikonou týmu. Když jedete třeba na Chelsea, která hraje (hrála) s Lampardem, víte co budete proti nim hrát. Když ale Lampa nebude hrát, soupeř jenom dedukuje s jakou variací Chelski přijde a už není tak připravena. (uvádím to jen jako vzor, není třeba v tom šťourat)
r.mrazik
27.05.2015 21:16
#
V tom případě měl sedět pořád ne? Soupeři by byli zmatení stále
fantomas
27.05.2015 21:16
#
Logika
r.mrazik
27.05.2015 21:29
#
s tebou musi byt neskutecna zabava na akcich
fantomas
27.05.2015 21:32
#
Já se většinou vyskytuju na akcích s lidma s vytříbenym smyslem pro humor.
r.mrazik
27.05.2015 21:34
#
tak to je naprosto evidentni
fantomas
27.05.2015 21:35
#
Tak nemůžeš udělat špatnej vtip a pak to svádět na to, že je někdo moc suchej.
r.mrazik
27.05.2015 21:37
#
vo tom to neni...proste se urcity veci berou extremne vazne
to rejpnuti nebylo nijak uzasny,ale ta reakce to zabila
ian.rush
27.05.2015 21:17
#
V tom případě měl sedět pořád Scholes? Ne to není moc konstruktivní argument z tvé strany.
fantomas
27.05.2015 21:19
#
Hlavně to nedává nejmenší smysl, že jo kdyby pořád seděl, potenciál pro zmatení soupeře by se naopak přesunul k variantě "s Gerrardem" a nezůstával by na místě.
ian.rush
27.05.2015 21:29
#
Tak tak
ian.rush
27.05.2015 21:30
#
resp. chtěl jsi napsat, ,že by se přesunul k variantě "bez Gerrarda"
fantomas
27.05.2015 21:32
#
Nene, potenciál pro zmatení...
r.mrazik
27.05.2015 21:28
#
tak nikdy by nevedeli jestli treba nahodou nenaskoci a oni nevyhrajou
pk4
27.05.2015 21:45
#
Ol!ver
27.05.2015 21:47
#
Fantík, obdivujem Ťa za Tvoju trpezlivosť, pod Tvojimi článkami je najväčší príliv blbcov a Ty to zvládaš absolútne v pohode
FCB-5:0-RM
27.05.2015 21:48
#
nepodlízej
r.mrazik
27.05.2015 21:53
#
Diky ze jsi se k nam pridal...cekalo se uz jen na tebe
Frankie_OL
27.05.2015 21:56
#
Manik...
29.05.2015 12:35
#
C-M@ster
27.05.2015 22:02
#
Napsal někdo, kdo nesnáší gaye, fandí Rusům v hokeji a lajkuje anti stránku Václava Havla. K dokonalosti ti chybí jen Sparta v oblíbených klubech.
Manik...
29.05.2015 12:36
#
(krom Sparty, vole )
Palike
27.05.2015 22:03
#
Frankie a Kovi, hned zo zaciatku a uz ani clovek nema chut citat diskusiu
fantomas
27.05.2015 22:05
#
U Frankieho je přesně vidět, že to měl v zásobě pořádnou dobu a jen čekal na příležitost, no. Ale tak co už...
Frankie_OL
27.05.2015 22:09
#
no samozrejme, kdyz jsem to zapomnel dat pod prvniho
kristofyk
28.05.2015 10:09
#
neunášíš
fantomas
28.05.2015 15:23
#
Wut
Frankie_OL
27.05.2015 22:09
#
Jardin
27.05.2015 21:50
#
OT: Kdyby někoho zajímalo ještě video z neděle, povedlo se mi natočit wonder gól Jackieho
http://uloz.to/xSqAYnEG/wp-20150524-014-mp4
Spalovač šancí
27.05.2015 21:58
#
V české lize máme takových fotbalistů mraky ...
papanegra
27.05.2015 22:01
#
Snad přijde Milner, on by Gerrarda mohl nahradit aspoň kvalitou..

Ach Stevie, pro není elixír pro omlazení...
Swarley
27.05.2015 22:07
#
měl přestoupit k nám, říkal jsem to celou dobu
Ol!ver
27.05.2015 22:24
#
Preco LFC nikdy neurobi nakup typu Bacca, Krychowiak alebo Mbia? skveli hraci...
Noel-Miki
27.05.2015 22:29
#
Oliver, Ty študuješ právo?
Ol!ver
27.05.2015 22:32
#
Ved vies, tak preco sa pytas?
Noel-Miki
27.05.2015 22:33
#
Náhodou nemáš Trestný zákon s komentárom? Najlepšie by bol od Čénteša
Ol!ver
27.05.2015 22:35
#
Nemam(trestne pravo je az neskor), napis do skupiny na FB... naco ho potrebujes?
Noel-Miki
27.05.2015 22:37
#
do akej skupiny? potrebujem ho do školy aj na vlastnú potrebu
Noel-Miki
27.05.2015 22:47
#
Ty chodíš do TT?
Ol!ver
27.05.2015 22:51
#
A Ty nie?
Noel-Miki
27.05.2015 22:52
#
Ja chodím, ale či aj Ty
Yung
27.05.2015 22:49
#
jú, pridám sa aj ja
Ol!ver
27.05.2015 22:51
#
Noel-Miki
27.05.2015 22:53
#
počkať počkať. Pridaj sa aj ty a budeme tam všetci
Ol!ver
27.05.2015 22:54
#
aj Zajo nech sa pridá, keď už je taký ujebaný...
Noel-Miki
27.05.2015 22:56
#
Pezinčani nesmú nikde chýbať
Ol!ver
27.05.2015 23:00
#
ale Dominik sa hrá na Blaváka .
Yung
27.05.2015 23:02
#
čo to?
Ol!ver
27.05.2015 23:11
#
Palike
27.05.2015 23:13
#
odvtedy je neznesitelny
Yung
27.05.2015 23:19
#
že mi zrovna ty budeš písať niečo o neznesiteľnosti ale ok, no.
Palike
27.05.2015 23:23
#
Oliverovi to pisem, no, zas si neznesitelny..
Ol!ver
27.05.2015 23:57
#
djourou
28.05.2015 00:20
#
Cartmanova máma
28.05.2015 07:42
#
Palike
27.05.2015 23:14
#
velky blavak, za Pezinok sa neprizna uz, ze
Ol!ver
27.05.2015 23:22
#
nani92
27.05.2015 22:56
#
vdaka, ale stačí mi už milion skupín z mojej školy
Ol!ver
27.05.2015 23:00
#
chápem
fenixLFC
28.05.2015 23:04
#
nani92
27.05.2015 22:51
#
FCB-5:0-RM
27.05.2015 23:00
#
trnavská univerzita v trnavě kreativní
Noel-Miki
27.05.2015 23:04
#
Cartmanova máma
28.05.2015 00:07
#
fff
28.05.2015 11:52
#
kvasha16
28.05.2015 14:51
#
kristofyk
28.05.2015 15:05
#
ostravská univerzita v ostravě je stejně super
fenixLFC
28.05.2015 23:04
#
Ol!ver
28.05.2015 23:06
#
hmm, indícia
owny
29.05.2015 00:30
#
fenixLFC
29.05.2015 01:49
#
kedze fandis tomu istemu klubu tak ti poradim-tym smerom nechod lebo je to uuplne mimo ja sa smejem na tom ako sa tu smeju za nasu kreativitu a pritom su na tom rovnako
Noel-Miki
29.05.2015 06:17
#
FCB-5:0-RM
29.05.2015 17:39
#
koho zajímaj nějací poláci
Yung
27.05.2015 22:37
#
Čénteš
Noel-Miki
27.05.2015 22:39
#
Yung
27.05.2015 22:39
#
nič, poznám jeho syna taký týpeček
Yung
27.05.2015 22:41
#
Noel-Miki
27.05.2015 22:42
#
uf
nani92
27.05.2015 22:59
#
wow, ja som ešte aktívny hráč
Ol!ver
28.05.2015 23:03
#
ja viem
nani92
29.05.2015 00:06
#
tak mi vybav prestup niekde v okolí
Ol!ver
29.05.2015 00:10
#
na Orave?
nani92
29.05.2015 00:20
#
nie, tam mám klub, ale kedže tam už často niesom, tak nehrám
Ol!ver
29.05.2015 00:24
#
Kovi81
28.05.2015 00:04
#
juao10
27.05.2015 22:42
#
*Čentéš
Yung
27.05.2015 22:43
#
Noel-Miki
27.05.2015 22:44
#
fff
28.05.2015 11:48
#
Ten komentar vobec nie je dobry. Na druhu stranu dobry komentar k TZ aktualne ani nie je, co je smutne. Ale od Centesa za tu cenu, fakt neodporucam kupovat.
Yung
27.05.2015 22:38
#
Mbia
fantomas
27.05.2015 22:38
#
Jono
Ol!ver
27.05.2015 22:45
#
To je jedno, QPR nie je meritko, hlavne je, aby hral niekto tak dobre za LFC, ako on hra dobre za Sevillu.
salami
27.05.2015 22:56
#
viděl jsem ho hrát za Sevillu párkrát a vždycky byl fantastickej
juao10
27.05.2015 22:41
#
Podla toho, ako Bacca momentalne place, nie je vylucene, ze ide do LFC
Ol!ver
27.05.2015 22:45
#
Leo Rekordman
28.05.2015 03:45
#
djourou
28.05.2015 09:20
#
Divik
28.05.2015 14:17
#
Protoze Monchi a protoze Emery.
Noel-Miki
27.05.2015 22:43
#
Gratulácia do Sevilly. Zaslúžene!
nani92
27.05.2015 22:50
#
Noel-Miki
27.05.2015 22:51
#
fantomas
27.05.2015 22:51
#
Noel-Miki
27.05.2015 22:54
#
Tak som si pomýlil článok, no. StevieG
cristiano.K.
27.05.2015 23:15
#
Leo Rekordman
28.05.2015 03:45
#
cristiano.K.
27.05.2015 23:18
#
super, je fakt,že u té ankety ty goly dělá u té oblíbenosti i ten komentář
fantomas
27.05.2015 23:21
#
Nooo, podle mě je ten gól top top i po technický stránce. Ostatně... https://www.youtube.com/watch?v=CID5zxaCdxc
cristiano.K.
27.05.2015 23:29
#
u něj celkově je neskutečný kolik těch golů vstřelil z nepřipravených pozic nebo z totálního záklonu.
fantomas
27.05.2015 23:40
#
wild
27.05.2015 23:27
#
Yung
27.05.2015 23:34
#
to je tá manažérska elegancia a klasa, no.
juao10
27.05.2015 23:40
#
Vtipne to velmi nie je, ale ani nijak urazlive, myslim, ze sa to da prezit.
Spalovač šancí
27.05.2015 23:40
#
A někdy přijel i autobus
Palike
27.05.2015 23:53
#
mne to nejak nerobi problem, ani ma to nenasralo, alebo nieco take, ale nechapem, naco to bolo dobre, co akoze s tym teraz?
Feind
27.05.2015 23:58
#
taky mi to neprijde nejak urazlive, ale ani vtipne. nechapu, jak se tam tomu muzou takhle smat, vzdyt je to uplne o nicem
Yung
28.05.2015 00:08
#
no, ono, keď to napíše nejaký diskutér tu, tak to sranda nie je, keď to povie manažér a slávna osobnosť, tak sa na tom zasmeješ, ak ho máš rád, alebo ti tým lichotí. Úplne som ale nepochopil, čo myslel tým, keď hovoril o City, to išlo úplne mimo mňa asi a akurát si tým dokázal, že je sedlák, čo si ešte aj po vyhranom titule musí honiť ego a okolo nejakého gentlemana nikdy ani nezakopol. Ako keby sme ho nepoznali, no.
Cartmanova máma
28.05.2015 07:46
#
samson192
28.05.2015 09:53
#
kiwwi
28.05.2015 07:41
#
ani urazlive, ale ani vtipne = trapne
samson192
28.05.2015 09:53
#
Nieco ako ty
SunFells
28.05.2015 09:55
#
Kiwwi že není urážlivý?
kiwwi
28.05.2015 10:01
#
mohol clovek, co na tomto fore dourazal s prehladom najviac ludi, napisat toto?
SunFells
28.05.2015 13:10
#
Nevidím důvod, proč ne
fenixLFC
28.05.2015 23:09
#
kiwwi
28.05.2015 09:56
#
prirovnavas ma k Mourinhovi?
nani92
28.05.2015 11:48
#
máte podobné črty
SunFells
28.05.2015 00:57
#
Tamějšímu osazenstvu by mohl číst recept na marmeládu a oni by se smáli. Příběhu o City nerozumím
Infernoqt
28.05.2015 02:05
#
kdo k tomuhle potřebuje titulky :)
r.mrazik
28.05.2015 13:13
#
treba by rozumel napriklad "clean shit" a ne cleen sheet
r.mrazik
28.05.2015 12:57
#
to je publikum jak v poradu tv nova
I am Mancunian
28.05.2015 00:04
#
Most United matches missed through injury 2014/15: Carrick 20, Rafael, Shaw 18, Jones 15, Rojo, Evans, Lingard 14.
s takouto maroskou by moyes skoncil 10.
nani92
28.05.2015 09:25
#
áno?
W. Hughes
28.05.2015 09:39
#
maroskou
Dawon
28.05.2015 10:56
#
Toho Carricka je vecna skoda, kdyz vidim, jak vypada nase hra s nim a bez nej
I am Mancunian
28.05.2015 10:59
#
to je polka zapasov, keby je fit, mame mozno aj titul
Maresma
28.05.2015 11:02
#
vladis271
28.05.2015 11:25
#
Dawon
28.05.2015 11:30
#
Yung
28.05.2015 11:43
#
minimálne
Mimalu
28.05.2015 12:19
#
možná i dva
FUnk
28.05.2015 14:59
#
Carrick
28.05.2015 15:46
#
titul ne, ale 2. místo by bylo
SlazenyTom
28.05.2015 03:08
#
vrabejka
28.05.2015 08:01
#
Klopp will accept Liverpool job if FSG offer it to him - Mirror
Fsg pllssss! Vyhodte toho egomaniaka!!!
vladis271
28.05.2015 10:29
#
Luchador®
28.05.2015 11:42
#
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/11329856_787674494663824_9112381814223721768_n.jpg?oh=81af78ca90d32f98921c2d097576453c&oe=5602CF4E
Liverpool's groundsman is beginning to plant potatoes on Anfield's pitch to ensure Liverpool lift something next season. LOL
Palike
28.05.2015 11:43
#
nani92
28.05.2015 11:48
#
I am Mancunian
28.05.2015 11:56
#
juao10
28.05.2015 12:04
#
Mimalu
28.05.2015 12:18
#
owny
28.05.2015 12:21
#
A nebo se prostě snaží vypěstovat si vlastního Rooneyho.
Krobinho
28.05.2015 12:39
#
SunFells
28.05.2015 13:11
#
icemike
28.05.2015 13:54
#
Murtago
28.05.2015 15:15
#
spaceq
28.05.2015 21:29
#
MichalKotukov
29.05.2015 07:22
#
Momodou#
28.05.2015 13:55
#
Opäť skvelý článok. Teším sa na ďalší. Článkov z PL nie je nikdy dosť.
FCB-5:0-RM
28.05.2015 14:01
#
minoLFC
28.05.2015 19:10
#
a hlavne o Gerrardovi.
spaceq
28.05.2015 21:30
#
fenixLFC
28.05.2015 23:09
#
Grand Funk70
29.05.2015 14:46
#
Díky za vse Gerrarde , ale uz táhni do hajzlu a a nevracej se . Zase o jednoho trotla mín v PL.
MUFC4EVER
29.05.2015 17:46
#
niflheim
29.05.2015 18:48
#
300. za Paula Scholese
Palike
30.05.2015 08:18
#
vIadis271
30.05.2015 10:49
#
CubONE
03.06.2015 23:25
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.
Anketa
Jaká Gerrardova pozdní trefa je vaší nejoblíbenější?
West Ham, FA Cup 2006 (39 / 19%)
Olympiakos, Liga mistrů 2004/05 (74 / 37%)
Inter Milán, Liga mistrů 2007/08 (32 / 16%)
Charlton, Premier League 2002/03 (5 / 2%)
Aston Villa, Premier League 2007/08 (6 / 3%)
Middlesbrough, Premier League 2008/09 (19 / 9%)
Nějaká jiná (26 / 13%)
Anketa byla ukončena!
 
 
 
Karol Dobiaš - Patino
(18.12.2017, 11:46)
 
 
 
Andrea Pirlo - Architekt
(22.11.2017, 20:09)
 
 
 
 
 
 
Další články