LEAGUE CHAMPIONSHIP - 17. KOLO

03.11.2005, 22:23
Aktuality
Sheffield United rozdrtil Luton a upevnil vedení v tabulce, na třetí Watford má náskok dvanácti bodů. Na vedoucí United dotírá Reading, po výhře 2:0 nad Sheffieldem Wednesday si udržel tříbodovou ztrátu. Předposlední Crewe si překvapivě doma poradila s Leedsem 1:0.

Nejatraktivnějším zápasem kola slibovalo být střetnutí mezi vedoucím Sheffieldem United a do té doby třetím Lutonem. Ten v posledních pěti zápasech dokázal zvítězit pouze jednou a chtěl si spravit chuť právě na Bramall Lane.

Pouhých osmnáct sekund stačilo hostům na to, aby ohrozilo domácího brankáře Paddy Kennyho. Střelu Carlose Edwardse z pětadvaceti metrů ale Kenny s lehkými obtížemi vyrazil. Po dvou minutách se do velké šance dostali i domácí. Alan Quinn se prohnal kolem několika obránců a nacentroval Jagielkovi, jeho pokus z dvanácti metrů ale skončil vysoko nad břevnem. Luton byl v úvodních chvílích zápasu lepším týmem a zdařile tlačil na United. Gól, který padl v 34. minutě, ale stejně vstřelil Sheffield. Po Quinnově volném kopu se míč dostal k Paulu Iffilovi. Jeho ránu ještě domácí zblokovali, Jagielkova dorážka se ale dostala až do sítě. Na konci poločasu mohli hosté vyrovnat, ale Pattrick Kenny vyrazil Feeneyovu střelu na roh.

Sheffield si body pojistil pět minut po přestávce. Quinnův volný přímý kop našel Morganovu hlavu a domácí vedli už 2:0. Hosté se sice ještě nechtěli vzdát, nedokázali však své šance proměnit v branky. Gólové pojistky pak ještě přidali Vincent Pericard v 71. minutě a druhým gólem se blýskl i Phil Jagielka v 88. minutě. Oba hráči skórovali tvrdými střelami z pokutového území. Konečný stav utkání byl tedy 4:0 a Luton po této prohře klesl ze třetího na čtvrté místo tabulky.

V dalších zápasech pak Watford porazil Q.P.R. 3:1 a posunul se až na třetí místo. Coventry po výhře nad Lutonem v minulém kole nezvládlo duel se Stoke a prohrálo 1:2. Nejvíce branek padlo v duelu dvou týmů ze středu tabulky, Derby - Ipswich, který skončil 3:3.