Jílek: Myslím si, že z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství

02.10.2017 16:03 - Aktuality
Václav Jílek (© sigmafotbal.cz)

Olomoučtí zvítězili v 9. ligovém kole v Jihlavě 1:0 brankou Davida Housky z 87. minuty. Nováček z Hané bodoval pošesté za sebou a na druhém místě tabulky dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Plzeň. Jihlava utrpěla první domácí ligovou porážku s Olomoucí v historii, nenavázala na předchozí dvě výhry na svém stadionu a je patnáctá.

"Myslím si, že z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství. Odvážíme si ho hlavně za druhý poločas. Díkybohu, že aspoň tu jednu jsme dokázali proměnit," řekl na tiskové konferenci olomoucký trenér Václav Jílek.

Do první gólové šance v utkání se dostali hosté. Zahradníček po přihrávce Housky nejprve nastřelil gólmana Hanuše a odražený balon místo do prázdné brány poslal vedle levé tyče. Hanáci byli při chuti, ale dlouho si nevěděli rady s defenzivou domácího týmu. Houska zkusil vypálit z 20 metrů, ale jeho střela prolétla těsně nad břevnem.

Prakticky první střela na branku v podání Jihlavy byla také největší šancí v prvním poločase. Fulnek po půlhodině vysunul po křídle Ikauniekse, který si ve vápně položil obránce, ale tváří v tvář olomouckému brankáři neuspěl, Buchta jeho pokus vyrazil.

"Škoda, že v prvním poločase, kdy jsme měli velkou šanci Davisem Ikaunieksem, jsme ji neproměnili, protože by to změnilo průběh celého utkání," litoval jihlavský trenér Ivan Kopecký.

Nejaktivnější hráč Olomouce v zápase Houska byl blízko gólu sedm minut před přestávkou, kdy z přímého kopu zastavil míč v cestě do sítě Hanuš, který ho dokázal vytěsnit na břevno.

"V prvním poločase jsme předvedli asi jeden z nejslabších výkonů. Hráli jsme hodně pomalu, měli spoustu nepřesností. Kvalita trávníku přitom byla dostatečná na to, abychom situace řešili lépe," řekl Jílek.

Po hodině hry mohla jít Olomouc do vedení. Plšek uvolnil střídajícího Texla, který už v první půli nahradil zraněného Obročníka, ale jeho střelu reflexivně vyrazil Hanuš. Devatenáct minut před koncem udržel jihlavský gólman čisté konto i po střele Zahradníčka, kterou dokázal vytěsnit rukou.

Olomouc byla dál v tlaku a rozhodující branka přišla tři minuty před koncem. Houska se ve vápně dokázal otočit s míčem a střelou k pravé tyči zajistil Hanákům tři body a jistotu druhého místa v tabulce.

"Do druhé půle jsme vstoupili s daleko větším drajvem. Přesnost se sice moc nezlepšila, přesto si myslím, že v průběhu druhého poločasu jsme si vypracovali dostatečné množství šancí, ale gólman Hanuš měl fantastické zákroky. Díky němu drželi domácí delší dobu bezbrankový stav," uvedl Jílek.

"Ve druhém poločase jsme vyrobili hodně ztrát. V závěru jsem si myslel, že jsme schopní už to uhrát. Gólová situace se dala vyřešit, protože jsme byli ve vápně v dostatečném množství. Bohužel jsme nechali Houskovi hodně prostoru a on se prosadil. Je potřeba jít dál," dodal Kopecký.