FR. LIGA – 33. KOLO: KAM KRÁČÍŠ, OM?

20.04.2005, 00:58
Aktuality
Lyon si ještě musí na svůj čtvrtý titul v řadě chvíli počkat. O tom, že ho získá, už nikdo nepochybuje, ale domácí porážkou s pařížským Saint-Germainem si cestu za ním lehce zkomplikoval. Kdyby totiž vyhrál, mohl se teoreticky radovat již v příštím kole.

37 864 diváků si nejprve připomnělo tragickou smrt dvou lyonských fanoušků při autonehodě cestou k utkání do Nantes minulý týden. Dalším důvodem ke smutku pak byla kombinace mezi Pauletou a Ljubojou, kterou druhý jmenovaný zakončil přesnou střelou do domácí sítě. Rozhodl tak o první domácí porážce Olympiku v této sezóně a zároveň dokončil smolný týden, který začal penaltovým vyřazením z Ligy mistrů Eindhovenem.

S pohárovou Evropou se ve čtvrtek rozloučilo i Auxerre a chuť si nespravilo ani v zápase se Štrasburkem. Podruhé za sebou sice neinkasovalo, ale na rozdíl od souboje s CSKA Moskva tentokráte ani žádný gól nevsítilo. Týmu dosud zraněného českého obránce Reného Bolfa patří až šestá příčka, postačující maximálně na pohár Intertoto.

Velké věci se děly v Marseille. Místo očekávaného ataku na stříbrný stupínek zaručující přímý postup do Ligy mistrů se však Olympique dočkal studené sprchy v podobě porážky 1.2 od zachraňujícího se Ajaccio. Korsičané dobrou formu z poslední doby potvrdili brankami Demonta a jarní hvězdy Edsona, na něž domácí dokázali odpovědět již jen snižovací střelou Beyeho. Marseille je v tabulce třetí, druhé Lille a čtvrté Monako však mají o zápas méně – o Ligu mistrů si to přímo mezi sebou rozdají 1. května. Šance Olympiku stručně a věcně shrnul gólman Fabien Barthez: „Teď musíme už jen vyhrávat. Tečka.“

Monako i s nevelmi výrazným Jaroslavem Plašilem v záloze jen remizovalo 1:1 v Sochaux. Výsledek příliš nepomohl ani jednomu mužstvu, především hosté potřebují v boji LM body jako sůl. O všem se rozhodlo již v prvním poločase, když Monako šlo do vedení po střele Chevantona, za domácí srovnal po rychlém kontru Ilan.

Od rekordní výhry 8:0 nad Istres se začalo dařit Lille. Proti Lens se ale jeho hráči řádně zapotili: ve 39. minutě otevřel skóre Moussilou, o pár minut později srovnal Leroy. Minut před koncem zajistil Olympiku tři body mladík Fauvergue svou debutní trefou v první lize.

V ostatních zápasech Rennes hrálo se Saint-Etienne 2:2, když jednou zase mířil přesně švýcarský ranař Frei. Korsický týden dokonala Bastia výhrou 2:1 nad Toulouse, zdařilá záchranářská operace se vyvedla i Caen v podobě triumfu 1:0 v Nice. Zápas slavných celků pro sebe získalo v poměru 2:0 Nantes a Bordeaux kvůli tomu dále klesá tabulkou. Méty zdolaly poslední Istres 2.1.

Výsledky:
Lille – Lens 2:1 (39. Moussilou, 89. Fauvergue – 43. Leroy)
Bordeaux – Nantes 0:2 (17. Diallo, 90. Bagayoko)
Bastia – Toulouse 2:1 (20. a 51. Andre, 77. Emana)
Sochaux – Monako 1:1 (37. Ilan – 10. Chevanton)
Marseille – Ajaccio 1:2 (58. Beye – 25. Demont, 53. De Faria)
Méty – Istres 2:1 (6. a 90. Tum – 86. N´Diaye)
Nice – Caen 0:1 (67. Mazure)
Rennes – Saint-Etienne 2:2 (32. Frei, 75. Monterrubio z penalty – 7. Piquionne, 62. Sable)
Auxerre - Štrasburk 0:0
Lyon – PSG 0:1 (45. Ljuboja)