Fortuna liga - souhrn 7. kola

25.08.2016, 21:03, aktualizováno 28.08.2016, 20:50
Trenčín šlágr se Žilinou vůbec nezvládl a prohrál 0:4. Myjava v druhém nedělním klání přetlačila Prešov. Podbrezová zůstává na čele tabulky, z duelu se Zlatými Moravcemi ale chtěla rozhodně více, než bod za remízu 1:1. Ružomberok smetl Michalovce, v Trnavě a Dunajské Stredě se na branky čekalo marně...

Spartak Myjava - Tatran Prešov an.

28.08.2016 19:00

Góly: 26. Tomáš Kóňa

V siedmom kole Fortunaligy vyhral Spartak Myjava nad nováčikom z Prešova tesne 1:0 (1:0) a vyhupol sa na piate miesto tabuľky. Hostia ani v štvrtom zápase vonku nedali gól a nezískali ani bod.

V 15. minúte videli diváci prvú dobrú príležitosť Myjavy. Po centri Briganta netrafil loptu Sládek, ale k zakončeniu sa dostal Kukoľ. Jeho pokus zblokoval Dzurík na rohový kop. V 18. minúte sa už Myjavčania tešili z gólu, to však bolo predčasné. Sládek síce vydarene vysunul Dugu, no Myjavčan bol v ofsajde. V 26. minúte Spartak zožal úspech prevahy. Rohový kop z pravej strany zahral Sabler a tretí gól v sezóne zaznamenal hlavičkou kapitán Kóňa - 1:0. V 29. minúte sa mal pískať pokutový kop proti domácemu celku za ruku v šestnástke, hlavný rozhodca však do píšťalky nefúkol. Prvý polčas začali dobre Prešovčania, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak postupom času si domáci vytvorili prevahu, ktorú zavŕšili gólovou Hlavičkou Kóňu. Po ruke Ostojiča ukrátil rozhodcu o penaltu celok hostí.

Tri minúty po obrátke sa Rolinc otočil okolo striedajúceho Marčeka a strelou z otočky tesne minul bránu. V 50. minúte zahrávali domáci roh. Kukoľ z neho našiel Sládeka, ktorého pokus Talian musel vyraziť. V 62. minúte opäť zasiahol Talian, keď vyrazil strelecký pokus Kóňu z priameho kopu. Následne pálil Kukoľ, ale trafil brániaceho Dzuríka. V 86. minúte prišiel veľmi nepríjemný center Kukoľa. Gólman hostí mal problémy, ale napokon sa skóre nemenilo. Minútu pred koncom riadneho hracieho času mohol Tatran vyrovnať. Po kombinačnej akcii zakončoval Dupkala a jeho pokus ľavačkou mieril do stredu brány, kde stál pripravený Hruška.

Myjava zvíťazila nad prešovským Tatranom 1:0 a pripravila Šarišanom piatu prehru v sezóne. Spartak zaznamenal tretí plný bodový zisk v aktuálnom ročníku najvyššej súťaže.

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:0

Góly: 6. Filip Hlohovský, 22. Yusuf Otubanjo, 54. Nikolas Špalek, 75. Jakub Holúbek

Hotová pohroma pre majstra. Už-už sa zdalo, že sa vracia do starých koľají, ale výprask v Žiline je opakom. Ešte horšie je, že k výhre 4:0 sa pridal aj exhráč AS Jakub Holúbek. MŠK sa tak po kanonáde vrátila na prvú priečku a bude na nej počas reprezentačnej pauzy.

Na začiatku duelu sa viacej darilo Žiline, ktorá hneď z prvej akcie skórovala do čierneho. Šulek totiž tečoval Škvarkovu prihrávku k Hlohovskému, ktorý si ešte vylepšil strelecký uhol a krížnou strelou prekonal Šemrinca. Hostia potom zaujali dvomi šancami po 20 minútach. Ket však najskôr pálil vedľa a o chvíľu po jeho centri Kleščík hlavičkou neohrozil vážnejšie Volešáka. Zahrmelo však na opačnej strane, keď sa neobsadený Špalek dostal v 16-tke napravo k lopte, nahral prudko voľnému Otubanjovi a nigérijský útočník sa piatym gólom sezóny postaral o dvojgólový náskok Šošonov. Po polhodine hry mal na kopačke čistý gól Diaz, ale namiesto strely volil prihávku na Hlohovského a obrana hostí stihla jeho strelu zblokovať. Na opačnej strane sa nebezpečnou strelou prezentoval Kalu. V závere polčasu mohlo byť ešte horšie pre hostí, pretože dve minúty pred hvizdom mierila šanca Otubanja do žrde.

Šošoni nepoľavili ani po prestávke a rýchle kontry na Trenčanov platili. Po jednej z nich sa opäť menilo skóre, pretože Škvarka načasoval perfektne prihrávku a aj tretí útočník MŠK sa v zápase zapísal do streleckej listiny. Domáci si zápas užívali na ihrisku aj na tribúnach a čakali na chyby Trenčanov. Potom sa dostal na ihrisko po prvý raz v žilinskom drese Jakub Holúbek a po minúte sa už tešil aj z premiérového gólu, keď dokončil pri pravej žrdi strelou do prázdnej brány totálnu demontáž hostí - 4:0. Zápas sa už len dohrával, na hosťoch bolo vidno aj únavu z náročného súboja vo Viedni, naopak domáci hrali s chuťou a bavili fanúšikov. V závere zápasu zakombinovali Holúbek s Pečovským na ľavej strane, loptu dostal Káčer a z dobrej pozície ju poslal do ľavej žrde. Viac sa toho v zápase už neudialo, Žilinča triumfovala po skvelom výsledku. Trenčín je pred reprezentačnou pauzou tímom s najhoršou defenzívou zo všetkých.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0

27.08.2016 19:00

Góly: -

Veľké očakávania od ďalšieho derby medzi Trnavou a Slovanom sa nenaplnilo. Diváci nevideli v zápase ani jeden gól, hoci hráči si na oboch stranách vypracovali nejednu šancu. Domácich neskôr oslabil po červenej karte útočník Tambe a aj preto sa duel skončil bezgólovou remízou.

Prvú šancu mali Slovanisti a to po siedmich minútach. Priskina však vychytal Jakubech. Zmenu skóre si pýtala aj šanca Spartaka, ale únik Mikoviča Mucha vybehnutím odzbrojil a penalta sa nepískala. Do odkrytej brány potom nedal Halilovič. Brankár Trnavy si potom poradil vo veľkej šanci Soumaha aj po štvrťhodine hry. Diváci už videli loptu v sieti, ale zázračne ju gólman vyškriabal mimo troch žrdí. V 22. minúte kontroval Halilovič priamym kopom, ktorý preletel tesne nad. Ligeon tiež vyskúšal pozornosť Jakubecha, ale mladý gólman neinkasoval ani po tejto akcii. V závere polčasu mohol otvoriť skóre Tambe, ale Saláta si poradil po predošlej chybe a zmeniť skóre nedovolil. Spartak potom nevyužil ani rohový kop na konci polčasu.

Aj po prestávke sa hralo najprv viac opatrne, aby sa o ofenzívne chúťky starali Tambe s Halilovičom. Druhý menovaný hráč bol mimoriadne aktívny, ale jeho akcie so spoluhráčmi nenachádzali gólové parametre. Dopredu sa dral aj Slovan, tam bol pre zmenu pri chuti Priskin. Lenže v 57. minúte sa jeho šanca po centri Soumaha nedostala do siete. Potom prebrali iniciatívu opäť hráči Spartaka, nevydolovali z nej však súvislý tlak ani vyložené možnosti, hoci sa streleckým pokusom prezentoval Mikovič. Hra sa následne kúskovala, pribúdala aj nervozita a diváci si veľa futbalovej krásy neužili. Zmeniť to chcel ešte nezmar Mikovič, lenže nedal v šanci ani zblízka štvrťhodinu pred koncom. V závere navyše andeli prišli o vylúčeného Tambeho a vidina na tri body sa tak vzdialila ešte viac. Slovan potom vpredu neuspel, na Jakubecha nevyzrel a derby sa tak opäť skončilo nepopulárnym výsledkom 0:0. Naposledy tak gól v Trnave v dueli so Slovanom padol ešte v októbri 2014 od José Casada. To bol v kádri ešte aj Erik Jendrišek, Janečka, Sabo či Vlasko.

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 4:0

Góly: 15. Kristián Kolčák, 51. Marek Sapara, 57. Martin Nagy, 81. Jakub Mareš

Parádne predstavenie na Liptove. Domáci hráči si poradili so súperom z východu a pohodlne dokráčali k jednoznačnému víťazstvu 4:0. Hostia sa opäť dostali tam, kde boli a neskórovali. V domácom drese sa presadil aj Marek Sapara.

Najprv sa do strely oprel hosťujúci Mensah, no gól nepadol po piatich minútach. Neskôr to skúšal Sapara a už sa skóre menilo. Jeho ranu totiž brankár len vyrazil, čo využil Daniel a pohotovou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Niečo podobné skúšali domáci aj o pár minút, ale Zemplín sa ubránil. Dobrú šancu mal potom Mareš, ale v ťažkej pozícii loptu tesne pred bránou netrafil. Po polhodine hry mal Maslo na hlave tutovku, aby poistil domáce vedenie, lenže po Saparovom rohu sa zblízka netrafil. Vyrovnať mohli východniari v závere polčasu, lenže po priamom kope Žofčáka sa triasla len žrď. Aj preto šli do kabín spokojnejší hráči Ružomberka.

Prestávka sa viac hodila teda Michalovciam, aby ešte skúsili niečo na súpera vymyslieť, no ich koncentrácia vydržala len päť minút. V 51. minúte totiž Ruža odskočila súperovi o dva góly a bolo prakticky o zápase rozhodnuté. Presadil sa Marek Sapara, ktorého priamy kop po chybe brankára skončil po pravej žrdi v sieti - 2:0. V 57. minúte ružomberskú akciu potiahol Daniel, Mareš loptu naservíroval Nagyovi a bolo 3:0. O štyri minúty neskôr sa Mareš chytal za hlavu, keď jeho "gólovku" cestu do siete skrížil spoluhráč Chrien. Dvadsať minút pred koncom nedal dobrú možnosť Kružliak, o minútu sa potom musel mať Macík na pozore pri šanci Mensaha. Ruža ale pridala ešte štvrtý zásah a to v momente, keď Mareš po prieniku Gála-Andrezlyho upravil teda v páde skóre na 4:0. Hostia po zmene strán teda úplne odpadli a vezú si z Liptova nepríjemný debakel. A to ešte v závere neuspel vo veľkej šanci Faško.

ŠPORT Podbrezová - FC Zlaté Moravce 1:1

Góly: 90. Pablo Joaquin Podio (pen.) - 87. Jesus Konnsimbal

Podbrezová nepotvrdila dobré výsledky z predchádzajúcich zápasov a na domácej tráve v siedmom kole iba remizovala so Zlatými Moravcami 1:1 (0:0).

Vo ôsmej minúte Breznaník neotvoril skóre napriek vydarenej strele zdiaľky. Trafil bočnú sieť. V 22. minúte lopta v podaní domácich prešla cez niekoľko tiel na zadnú tyč k voľnému Kostelnému, ktorý však nedokázal z prvej poriadne zakončiť, a tak sa dostala do rukavíc Kováča. V 37. minúte sa Breznaník dostal do mierneho uhlu a Kapor jeho zakončenie odkopol na roh.

Už tri minúty po obrátke nasmeroval Podio zakončenie z priameho kopu k žrdi, kde včas doletel Kováč a vyrazil do bezpečia. V 68. minúte mali veľkú možnosť Zlatomoravčania. Prihrávku na úplne voľného Rejdoviana na hranici päťky odkopol v poslednej chvíli Vajda. V 70. minúte získal pred šestnástkou loptu Turňa. Poslal ju do nej Bernadinovi a jeho prihrávka do päťky mala nájsť zakončujúceho Breznaníka. Na roh v páde odkopol Ranko. V 82. minúte Viazanko nedostal loptu do behu, ako si predstavoval, ale následne zasekol protihráča a z nejakých 20 - 25 metrov trafil brvno. V 87. minúte sa po veľkej chybe vzadu presadil striedajúci Konnsimbal. V 89. minúte po faule na Viazanka nasledoval pokutový kop pre Horehroncov. Ten premenil Podio - 1:1.

Po štyroch nadstavených minútach zápas skončil. Podbrezová remizovala so Zlatými Moravcami na Horehroní 1:1 (0:0).

DAC Dunajská Streda - FK Senica 0:0

25.08.2016 19:00

Góly: -

Predohrávka 7. kola Fortunaligy gól nepriniesla, Dunajská Streda doma len remizovala so Senicou 0:0. Stále je tak jediným tímom v lige, ktorý ešte nevyhral. DAC tak ostane na poslednom mieste, hostia pre zmenu už druhý zápas nedali ani jeden zásah.

Pritom skóre sa mohlo meniť uz v úvode, veď vo 4. minúte prišla prvá šanca domácich, Kwin zacentroval z pravej strany, loptu Pačinda hruďou spracoval, ale už nestihol vystreliť. Prvá štvrťhodinka veľa vzruchu nepriniesla, mužstvá bojovali medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu strelu videli diváci v 26. minúte, keď domáci Nagy vystrelil z 25 metrov, ale Šulla bol na mieste. Na ihrisku v týchto fázach prevládal hlavne bojovný futbal, bez vyložených šancí. V 35. minúte po centri z ľavej strany mohol hlavou otvoriť skóre Pillár, ale loptu už nestihol. O dve minúty neskôr sa Szarka rútil po ľavej strane, jeho lopta pred bránou ale nenašla adresáta. Veľký rozruch nastal pred bránou Senice v 41. minúte, Brašeň šikovne unikol na ľavej strane, spätnú prihrávku dostal Štepanovský, ale obrana ho zablokovala. O niečo neskôr sa DAC opäť dostal do šancí, ale súpera sa mu prekonať nepodarilo.

Druhý polčas začal aktívnejšie DAC, v 51. minúte prišli aj nebezpečné útoky. Najprv Szarkovu strelu Seničania zblokovali, potom Pačindovu nebezpečnú loptu Šulla vyrazil na roh. Tlak hostia ustáli, hra sa presunula do stredu ihriska, ale nebezpečnejšia bola stále Dunajská Streda. V 76. minúte sa strelou prezentoval striedajúci Simon Pambou, ale Šulla bol opäť na mieste. V 83. minúte centroval z ľavej strany Brašeň, Szarkova hlavička tesne minula bránu. Aj preto sa duel skončil nepopulárnu remízou 0:0, čo znamená, že DAC v tejto sezóne ako jediný ešte stále nevyhral.