15.08.2015, 20:57, aktualizováno 16.08.2015, 18:25
Trnava veze tři body ze hřiště Skalice, Ružomberok se rozešel smírně s Žilinou. Myjava porazila Michalovce a plný bodový zisk si zapsal i Trenčín, který vykradl Dunajskou Stredu. Zlaté Moravce se rozešly s Podbrezovou smírně a nerozhodný výsledek byl k vidění i na půdě Senice...

MFK Skalica - Spartak Trnava 2:3

16.08.2015 16:30

Góly: 1. Michal Gašparík, 6. Ivan Lietava - 28. José Casado, 29. Martin Mikovič, 37. Jakub Vojtuš

Prvú výhru v ďalšom zápase bohatom na góly vydrela Trnava. V Senici prehrávala so Skalicou veľmi rýchlo už 2:0, ale napokon ešte v prvom polčase stihla otočiť. Výhru o jeden gól si napokon aj udržala a stúpa tabuľkou vyššie. Rozhodujúci zásah dal Vojtuš.

Ešte sa ani poriadne nezačalo hrať a historický vstup do najvyššej súťaže na vlastnom štadióne Skalica oslávila expresným gólom. Hlavičkový súboj predĺžil loptu dopredu, kde číhal Gašparík a svoju vlastnú strelu po odraze od žrde dorazil do siete na 1:0. To však nebolo všetko od bývalých hráčov Trnavy, pretože gólom sa prezentoval aj o niečo neskôr Lietava. Po šiestich minútach bolo 2:0, robustný útočník trafil do čierneho taktiež. Lobom nedal brankárovi šancu a so Spartakom to vyzeralo veľmi zle. Po štvrťhodine hry mohlo byť po všetkom, ale Konečný mieril len vedľa brány. Následne Skaličania pohrozili opäť, tentoraz Čermákovu strelu stihol zblokovať Baez. V 28. minúte sa dostala Trnava prvý raz výraznejšie pred bránu Hajdúcha a hneď bol z toho gól. Po trme-vrme pred bránou sa lopta dostala k Casadovi, ktorý ju poslal do siete - 2:1.

Bleskovo však bolo o niečo neskôr vyrovnané a začínalo sa odznova. Na Hajdúcha vyzrel aj Mikovič - 2:2. Spartak sa nevzdal a pokračoval v hodoch ešte v prvom dejstve. Vojtuš v páde zblízka upravil po akcii na 2:3 a s takýmto rezultátom sa šlo aj do kabín.

Skalici teda neostávalo nič iné, ako sa ešte pokúsiť niečo s výsledkom urobiť, pretože expresný úvod zo začiatku zápasu zrazu nepostačoval ani na bod. Kamenár bol proti šanci Kuráka a preto sa skóre nemeilo. Hralo sa už opatrnejšie a nikto nechcel urobiť ďalšiu chybu. Po hodine hry nemieril presne Halilovič, Trnava tak stále viedla najtesnejším rozdielom. Nič na tom nezmenil svojou hlavičkou ani Kurák.

V 69. minúte sa domáci dožadovali penalty, keď Mazan v páde nezakončil presne. V závere chcela Skalica vyrovnať, hrozila najmä zo štandardiek. Po jednej z nich zodvihol hosťujúcemu brankárovi varovný prst Ciprys, no Kamenár stihol zasiahnuť. Ulrich v závere mohol vyrovnať, no nepochodil a ani nevystrelil. Trnava si už výsledok postrážila a hoci trénera Jarábka fanúšikovia Spartaka už odvolávali po prvých minútach, napokon si jeho tím pripísal prvé tri body v sezóne. Skalici ostanú len oči pre plač, vyhrávala totiž 2:0 a napokon nemá ani bod.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:2

Góly: 13. Tomáš Ďubek, 48. Michal Faško - 31. Matej Jelić, 79. Matej Jelić

Výborný zápas videli diváci v Poprade, dočasný stánok Ružomberka bol svedkom štyroch gólov. Napokon bez víťaza na jednej či druhej strane, za hostí zachraňoval body famózny Jelič. Liptákom nepomohlo ani dvojnásobné vedenie o jeden gól.

V ideálnom počasí sa hralo od jednej k druhej bráne v kvalitnom tempe a bolo sa na čo dívať. Prvú šancu mal mladík Káčer po niekoľkých minútach, ale Tofiloski zasahovať nemusel. Prvé oťukávačky mali súperi za sebou a už sa menilo skóre. Opäť sa do vedenia dostal Ružomberok a tentoraz po akcii Ľuptáka na ľavej strane. Pekne sa predral do ideálnej pozície a potom už len ako na podnose naservíroval loptu Ďubekovi na 1:0.

Ten zblízka musel dať. Zapnúť po inkasovaní musela pre zmenu Žilina a vyrovnať skúsil ďalekonostnou ranou Pečovský. Rozvlnil ale len bočnú sieť. Na druhej strane Ďubek pravačkou v gólovej pozícii vo vnútri šestnástky tesne minul priestor medzi žrďami. Rušné chvíle pokračovali. Tofilski najprv bravúrne zlikvidoval prienik Káčera a v 28. minúte bravúrne vyškriabal Paurov priamy kop tesne spoza šestnástky. Inkasoval však napriek tomu o niečo neskôr a bol pri tom kanonier Jelič. Využil zmätky v obrane a nikým nekrytý zblízka vyrazenú strelu Tofiloského upratal do siete - 1:1. Takto sa skončil aj prvý polčas, tímy si sily na ďalší priebeh hry už šetrili.

Bez víťazstva v tejto sezóne hrajúci Ružomberok potreboval konečne zabodovať a preto sa do ofenzívy rútil aj po prestávke. Hoci bez Jakubka v zostave, len na lavičke čakal na príležitosť Masaryk. A veruže to vyšlo aj bez nich vďaka Faškovi. Zošákovu akciu zakončil presne a MFK opäť viedol - 2:1. Následné projektily Nagya a Rosu z diaľky minuli svoj cieľ. Zhruba od polovice 2. polčasu sa Žilinčania čoraz viac tlačili pred bránu MFK. Domáci sa teda museli mať na oveľa väčšom pozore a striehnuť na nepríjemnosti pred bránou. V jednej chvíli však opäť neustrážili skvelého Jeliča a ten v sezóne zaznamenal už štvrtý gól - 2:2.

Hostia dokonca mohli skúsiť streliť aj tretí zásah, ale v dobrej pozícii namiesto zakončenia sa zrazili osamotení Letič s Wiliamom. Domácim už evidentne odchádzali sily, zato Žilina chcela vyhrať. Tofiloski i obrana však odolali a preto sa v Poprade body napokon delili. Ružomberok tak na výhru stále čaká.

FK Senica - Slovan Bratislava 1:1

15.08.2015 19:00

Góly: 68. Samuel Mráz - 32. Dávid Hudák

Zápas bývalého slovenského pohárového zástupcu s donedávnym skončil zmierlivo 1:1 (0:1). Podľa priebehu hry je deľba bodov zaslúžená.

Hlohovský pálil vysoko nad bránu, nezahrmelo ani po páde Kosorína v šestnástke Slovana, keďže penalta sa nepískala. Vo 8. minúte opäť strieľal Filip Hlohovský, na opačnej strane zachraňoval Šulla pred Vittekom. Hra sa prelievala zo strany na stranu, nepresne to skúšal zase Hlohovský. V 32. minúte odcentroval Milinkovič z priameho kopu do vápna, lopta padla medzi hráčov a domáci nechávali odkop jeden na druhého. Gorosito ju teda doklepol do siete - 1:0 pre belasých. V 37. minúte na krídle vysunul Sekulič Milinkoviča. Špílmacher hostí obhodil Šullu a jeho strela obtrela žrď senickej brány. V závere polčasu si za faul na prenikajúceho Hlohovského žltú kartu vyslúžil Saláta.

Po Meszárošovej strele zasiahol Šulla. V 62. minúte centroval Kontár, lopta sa odrazila od jeho protihráča a ďalší na ňu nedosiahol. V 68. minúte sa chyby dopustila obrana Slovana. Tá nechala vystreliť Mráza spoza hráča. Krnáč sa po lopte hodil, ale nedosiahol na ňu - 1:1. O pár minút nato Komarovu strelu hosťujúci brankár s námahou vyrazil. V 81. minúte Šulla efektne zachránil pri strele Milinkoviča v drobrej šanci. O minútu mal Krnáč problémy so strelou z diaľky v podaní Dolného. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vystrelil sprava Dolný tesne vedľa žrde. V poslednej minúte po Milinkovičovom centri z priameho kopu odkopával Ventúra v núdzi.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 0:2

Góly: 62. Gino van Kessel, 65. Gino van Kessel

Trenčín ani v piatom dueli sezóny v domácej súťaži nedostal gól a odváža si zo Žitného ostrova všetky tri body za výsledok 2:0 (0:0).

Milý futbalový moment nastal už v 1. minúte. Na hranici šestnástky predviedol nožničky Sarr a hoci netrafil bránu, diváci mu za pokus zatlieskali. O štyri minúty sa Rabiu zbavil obrancu a vystrelil do stojaceho protihráča. Akcia pokračovala a do ešte lepšej pozície sa dostal Koolwijk. Po zakopnutí bol jeho strelecký pokus slabý a nepresný. Na konci individuálnej akcie Gubu v 23. minúte bol dobrý center, ktorý však zostal hosťami nezužitkovaný. Lukáš Skovajsa vypálil v 27. minúte a strela mu vyšla. Tujvel ju vyrazil ku Gubovi, ktorý sa nachádzal v postavení mimo hry. Veľkú šancu mala Dunajská Streda v nadstavenom čase. Hostia prišli v strede o loptu a domáci išli na bránu v štvorici. Szarka prihral Pačindovi, ktorý dobre vystrelil. Šemrinec loptu vyrážal.

Druhý polčas bol v réžii AS. V 59. minúte center do šestnástky vrátil Pačinda a Szarka v súboji spadol. Domáci žiadali pokutový kop. Keď sa Dunajská Streda pozviechala, prišla 62. minúta a s ňou Koolwijk, ktorý našiel nabiehajúceho Kessela. Holanďan otvoril skóre - 1:0 pre Trenčín. Prešli iba tri minúty a Kessel, ktorý naskočil do zápasu len v 2. polčase, sa presadil opäť. Z pravej strany vošiel do šestnástky a Tujvela nekompromisne prestrelil - 2:0 pre tím z Považia. V 77. minúte zakončoval Szarka, Šemrinec vytlačil na roh. V 85. minúte sa v šestnástke Bero zbavil Mihalíka, no Tujvela neprekonal. Na opačnej strane vyrážal strelu Šemrinec. Na konci duelu Jurčo z diaľky namieril pod brvno, Šemrinec opäť zasiahol.

Hostia z Trenčína neinkasovali už 450 minút a zo Žitného ostrova si opäť odvážajú 3 body za víťazstvo 2:0 (0:0).

FC Zlaté Moravce - ŠPORT Podbrezová 2:2

Góly: 8. Leandre Tawamba Kana, 79. Mouroukou Farras Bamba - 69. Roman Sabler, 77. Mário Almaský

Po intenzívnom a pre pôdu blahodarnom daždi získali domáce Zlaté Moravce prvý bod v sezóne. ViON remizoval s Podbrezovou 2:2 (1:0).

V tretej minúte Horehronci na dvakrát odvracali roh domáceho kapitána. Lopta sa vrátila do päťky a nebezpečne zakončil Majkič. Brankár loptu vyrazil na ďalší roh. V siedmej minúte sa po vysunutí Tawambu do brejku dostal Glavaš. Na hranici šestnástky ho však hostia faulovali a rozhodca ukázal na biely bod. Hoci brankár išiel rovnakým smerom ako lopta, Tawamba penaltu premenil. Dobrú strelu Vaščáka z 20 metrov brankár Ranilovič vyrazil pred seba. Na dorážku dobre nabehol Melunovič, z päťky však prestrelil bránu. Čiarový rozhodca odmával ofsajd, takže vzrušenie bolo zbytočné. Do kabín schádzali tímy za jednogólového vedenia ViON-u.

V 54. minúte sa z ľavej strany uvoľnil Cebara a dostal sa až pred Kuciaka. Ten kľučku súperovho hráča vystihol a zachránil. V 69. minúte hostia centrovali z pravej strany. Lopta našla hlavu Sablera, ktorý sa už nemýlil - 1:1. V 77. minúte sa v samostatnom nájazde na brankára Ranioviča ocitol Almaský. Situáciu vyriešil dobre a ponad brankára strieľa vedúci gól hostí - 2:1 pre Podbrezovú. Iba pár sekúnd po rozohrávke sa v dobrej pozícii ocitol Bamba. Prízemnou strelou vyrovnal na 2:2. V 85. minúte Bamba vnikol zľava do otvorenej obrany. Kuciak pred ním vytiahol dobrý zákrok a vytlačil loptu na roh.

Zlaté Moravce prišli o jednogólové vedenie nad Podbrezovou z prvého polčasu, no vyrovnávajúcim gólom na 2:2 získali prvý bod v aktuálnom ročníku Fortuna ligy.

Spartak Myjava - Zemplín Michalovce 2:1

Góly: 45. Juraj Piroška, 78. Erik Daniel - 83. Milan Šimčák

Kopanice tentoraz odolali a fanúšikovia videli druhú výhru v sezóne. Odniesol si to nováčik z Michaloviec, keďže im jediný, ale zato exportný gól na body nestačil. Prvýkrát sa v novom drese presadil Juraj Piroška, aj vďaka nemu Myjava triumfovala 2:1.

Prvú možnosť vyskúšal premeniť na gól hosťujúci Regáli, mieril vedľa. Tímy sa dopredu príliš nehrnuli a diváci na gólové šance čakali dlhé minúty. Typický duel medzi šestnástkami preto príliš divákov do deja nevtiahol. Až po polhodine hry sa do šance chcel dostať Sládek, včas mu v tom zabránila obrana. Hamušak neskôr na druhej strane nepochodil svojou strelou kvôli bloku Jánošíka. Kopaničiari v závere úvodného dejstva pritlačili súpera a v 42. min. minul bránu strelou z uhla Pekár. Gól do šatne napokon hostia inkasovali v poslednej minúte a to po zmätkoch a odrazenej lopte. Tá sa dostala k Jurajovi Piroškovi a do prázdnej brány nemal problém skóre otvoriť - 1:0.

Po zmene strán Michalovce potrebovali hrať útočnejšie a aj preto skúsil hlavičkovať do čierneho Hamuľak. Kanonierovi to ale nepadlo, brankár sa nachytať nenechal. Podobne na tom bol aj tentoraz neúspešný Regáli a skóre sa preto nemenilo. Východniarom potom situáciu značne skomplikoval po druhej žltej Hamuľak a to bola voda na mlyn pre Myjavu. Pätnásť minút pred koncom prihral pred bránu hostí Chovanec a pred Danielom odvrátil na bránkovej čiare Kira. O minútu pálil tesne vedľa brány Kolár. V 78. minúte Pekár nahrával do šance, tam obrana Michaloviec zazmätkovala a lopta sa pred prázdnu bránu dostala k Danielovi. Nemal problém upraviť na 2:0. Avšak, onedlho nádhernou ranou z diaľky do vinkľa namieril Šimčák a Zemplín ešte bol v hre - 2:1. No veľa času im už neostávalo a domáci si víťazstvo postrážili. Predbežne sa posunuli na druhé miesto za prvým Trenčínom.