21.11.2014, 20:26, aktualizováno 23.11.2014, 20:55
Trenčín porazil Senici a bodově se znovu dotáhl na Žilinu, která rozstřílela Zlaté Moravce. Dunajská Streda remizovala s Banskou Bystricí. Ružomberok veze tři body z Podbrezové a dostává se z chvostu ligového pelotonu. Slovan doma podlehl Myjavě...

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1

23.11.2014 19:00

Góly: 61. Filip Oršula

Slovan Bratislava prehlbuje svoju krízu, v dohrávke 18. kola Fortuna ligy doma podľahol Myjave 0:1. Belasí teda opäť sklamali svojich fanúšikov, ktorí sledovali ďalší bezzubý výkon svojho tímu.

Slovan mohol zaznamenať skvelý vstup do duelu, no to by musela byť sľubná strela Vitteka v 3. minúte o čosi presnejšia. Vzápätí bola nebezpečná aj strela Halenára, no Solnička si dal pozor a loptu do bránky nepustil. Ten istý hráč Slovana mal po štvrťhodine ešte väčšiu šancu, bránku Solničku však teda trestuhodne prestrelil. Belasí boli v doterajšom priebehu aktívnejším mužstvom, no po polhodine hry mohli prehrávať. V obrovskej šanci sa ocitol Kuzma, Perniš ale bravúrnym zákrokom podržal domáci tím. Aktivita Slovana klesala a ku slovu sa hlásili kopaničiari, ktorí do hlavného mesta neprišli brániť a smerom dopredu podnikali nebezpečné brejky. Ďalší z nich predviedli v závere prvého dejstva, kedy gólu Kuzmu skvelým obranným zákrokom zabránil Jablonský.

Úvod druhého dejstva nebol príliš atraktívny. Pred chabou atmosférou sa hralo predovšetkým v strede poľa, kde sa zvádzalo množstvo osobných súbojov, no len veľmi málo pohľadných kombinácií či šancí v ofenzíve. Po hodine hry sa však hostia nečakane dostali do vedenia. Myjava predviedla rýchly brejk, Daniel z pravej strany nacentroval Oršulovi, ktorý zblízka pohodlne prekonal bezmocného Perniša - 0:1. Inkasovaný gól belasých vôbec neprebral, naopak, Myjava si dlho v pokoji kontrolovala svoje vedenie. Zápletku mohol priniesť akurát moment zo 77. minúty, Vittekov pokus ale Solnička zneškodnil a neprekonal ho ani Halenár z dorážky. V závere si hostia vypracovali ešte niekoľko brejkových šancí, Slovan až na šancu Hudáka nevypracoval nič mimoriadne. Myjava sa teda po skvelom kolektívnom výkone teší z najtesnejšieho víťazstva na pôde trápiaceho sa Slovana Bratislava.

Více informací k zápasu

AS Trenčín - FK Senica 3:1

22.11.2014 17:30

Góly: 13. Dávid Guba, 24. Haris Hajradinovič, 76. Jairo - 33. Juraj Piroška

Bok po boku na špici tabuľky sú dva tímy, k Žiline tri body pridal v sobotnom zápase proti Senici aj AS Trenčín. Znamená to, že obaja lídri majú na konte kolo pred koncom zhodne po 37 bodov. Senica totiž na Sihoti prehrala 3:1.

Na domácom poli podáva Trenčín celkom jednoznačne konštantné výkony a súperom sa tam vyhráva len veľmi ťažko. Potvrdilo sa to aj v zápase proti Senici a to už od úvodu. Práve v ňom boli hráči AS lepší a skúšali súpera čím skôr zaskočiť. Napríklad Lawrenc mieril zaujímavou loptou do brvna a Šulla si vydýchol. Lenže len na chvíľu, o niečo neskôr mieril Jairo loptu na Gubu, ktorý od brvna otvoril skóre - 1:0. V 19. min kopala Senica priamy kop. Odrazenú loptu v stopercentnej príležitosti poslal Pillár hlavou tesne vedľa. V zaujímavom futbale sa pokračovalo aj naďalej a Gubovmu prízemnému zakončeniu veľa nechýbalo. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v 24. min Hajradinovičovi, ktorý technickou strelou využil aktivitu Jaira a poslal vicemajstra do dvojgólového vedenia - 2:0. Hostia ale zbrane nezložili a po centri Hlohovského namieril presne Piroska z voleja - 2:1.

Bola to pre domácich výstraha, že ešte o osude zápasu nie je rozhodnuté. Šulla ale mal prácu po strele Mišáka zo štandardky, neskôr sa mierny tlak Trenčanov opäť menil na možnosti rozhodnúť duel. Dvadsať minút pred koncom mal na kopačke víťazný zásah Jairo, ale v ťažkej pozícii neuspel. Po zlom odskoku lopty sa hostia takmer dostali do veľkej šance, napokon všetko zahasila obrana Trenčína rezolútnym odkopom. AS sa predsa len podarilo streliť tretí gól. V 76. min sa vytvoril voľný priestor pred Simonom, ktorý vysunul brazílskeho útočníka. Šulla v bráne tentoraz napokon ťahal za kratší koniec a musel loviť loptu zo siete tretíkrát - 3:1. Trenčín tak zdolal tabuľkového suseda, čím sa od neho odpútal už na rozdiel ôsmich bodov. So Žilnou má zhodne po 37 bodov, takže jesenných majstrov budeme mať možno prakticky dvoch.

DAC Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 0:0

22.11.2014 16:30

Góly: -

Skvelá bilancia Dunajskej Stredy na domácej pôde v roku 2014 má konečnú. Posledná kapitola opäť neznamenala prehru, ale iste by brali k tomu aj tri body. Duel s Banskou Bystricou napokon víťaza nemal a gól nepadol, hoci hostia dohrávali o jedného menej takmer celý druhý polčas.

Ako prvý v zápase pohrozil Dolný, no zákrok gólmana Perneckého bol namieste. Okulahodiaci futbal by sme potom museli hľadať niekde na inom štadióne, divákov máločo v dlhých chvíľach mohlo zahriať. Veľká šanca prišla po dvadsiatich minútach, ale Szarka nájazd na bránu nevyužil. Boroš svojich podržal a stav sa teda nemenil. O tri minúty neskôr sa do pokutového územia rútil z ľavej strany Szarka, ani tentoraz však hosťujúceho brankára neprekonal. V 33. minúte dali o sebe vedieť aj hostia, keď sa lopta dostala k Luptákovi, ale jeho strela letela tesne nad. Brašeň neskôr mieril dobrý center na Horvátha, lenže ten minul a preto sa do kabín išlo za nerozhodného stavu.

Domáci určite nemysleli na rekordnú bilanciu pred vlastnými fanúšikmi, rozhodne si priali vyhrať a nie iba predĺžiť sériu bez prehry. Aktivitu premenili aspoň na vylúčenie hosťujúceho Vajdu a teda aj na početnú výhodu. Szabó mal k dispozícii priamy kop po tejto udalosti, no Boroš sa opäť zaskvel a nepusil loptu do siete. V 56. minúte po peknej akcii vyslal strelu na bránu hostí Horváth, ale Boroš stihol loptu vytlačiť. Šance Dunajskej Stredy prichádzali ako na bežiacom páse, v 59. minúte trafil Saláta brvno. Po dlhom čase zahrozili na druhej strane aj hostia, v 74. minúte sa po rohovom kope Dolného sa dostal k strele Peňaška, ale Pernecký bol na mieste. Desať minút pred koncom to už už vyzeralo na radosť DACu, lenže pískal sa ofsajd a gól Brašeňa neplatil. Veľkú možnosť potom nedal Horváth a keď zblízka mieril iba nad. Viac sa toho už na ihrisku neudialo a tak rok 2014 žltomodrí zakončili bez jedinej prehry na domácej tráve. Avšak, tri body iste ako favorit získať mali. Dukla aspoň čiastočne zareagovala na výhru Ružomberka, no po tomto kole ostáva posledná.

ŠPORT Podbrezová - MFK Ružomberok 1:2

22.11.2014 13:00

Góly: 69. Blažej Vaščák - 61. Mário Almaský, 66. Martin Nagy

Skúsený kouč Ivan Galád zaznamenal na lavičke Ružomberka víťaznú premiéru, keď jeho tím zvíťazil v Podbrezovej 2:1 a odlepil sa tak z dna tabuľky.

V úvodných minútach sa na Horehroní hralo opatrne, ani jedno mužstvo nehralo vyložene útočný futbal. Obaja aktéri však mali sťažené podmienky, keďže sa hralo na náročnom teréne, ktorý zabraňoval kombinačnej hre. Hralo sa teda najmä po vzduchu a hra skôr pripomínala boj. Úroveň zápasu nebola príliš atraktívna, diváci čakali na šance v chladnom počasí márne. Až na niekoľko pár skrumáží sa v prvom dejstve nič vážne neudialo, o čom svedčí aj fakt, že sme v tomto úseku hry videli len dve strely na bránu.

Druhé dejstvo boli o čosi živšie ako to prvé. Hra však v podstate mala podobný priebeh, sledovali sme nepresnú rozohrávku oboch tímov, ktoré sa na mokrom trávniku trápili. Krátko po hodine hry sa však hostia nečakane dostali do vedenia, Zreľák nabil na strelu Máriovi Almaskému a jeho tečovaný pokus nedal Balážovi žiadnu šancu - 0:1. Hostia sa dostali na koňa a svoje vedenie navýšili už o päť minút. Vtedy prudko vypálil Martin Nagy, no lopta sa do bránky dostala aj s prispením chybujúceho Baláža - 0:2. Železiari po rýchlych inkasovaných góloch ožili a už v 69. minúte strelili kontaktný gól. Postaral sa oň Blažej Vaščák, ktorý si počkal na odrazenú loptu a pohodlne dorazil loptu do opustenej bránky Putnockého - 1:2. Domáci boli po tomto góle aktívnejší a snažili sa vyrovnať. V 77. minúte mala gólové parametre strela Harvilka, tú však Putnocký bravúrne vytlačil nad brvno. Ružomberok v závere kúskoval hru a vylúčenie domáceho kapitána Minčiča im iba prišlo vhod.

Spartak Trnava - MFK Košice 3:1

Góly: 2. Martin Mikovič, 51. Ivan Schranz, 90+1. Erik Jendrišek - 18. Oumar Diaby

Trnava si proti Košiciam nepripustila zaváhanie, potvrdila úlohu favorita a v poslednom domácom jesennom dueli zvíťazila nad východniarmi 3:1.

Spartak aj vďaka obrovskej zásluhe Košíc zaznamenal skvelý vstup do duelu. Do vedenia sa domáci dostali už v 2. minúte, kedy po školáckej chybe Kavku skóroval Mikovič - 1:0. Košice doslova darovali gól, no postupne sa prebrali a boli dokonca aktívnejším mužstvom. To potvrdili v 18. minúte, kedy vyrovnali stav, keď Oumar Diaby dostal priveľa priestoru pred Rusovom a krížnou hlavičkou ho pohodlne prekonal - 1:1. Východniari pokračovali v aktívnej hre, no Spartak ich už do ničoho vážneho nepúšťal. Hra sa postupne vyrovnávala, no diváci sa už do konca prvého dejstva šance nedočkali.

Zverenci Juraja Jarábka skvele zachytili úvod aj v druhom polčase. Do vedenia sa opäť dostali šesť minút po prestávke, kedy po odrazenej lopte z mierneho uhla presne zakončil Schranz - 2:1. Pred hodinou hry mohol druhým gólom vyrovnať stav Diaby, po rohovom kope však loptu do siete tentokrát nedostal. Trnava kontrolovala svoje vedenie a odolávala aj zvýšenej aktivite Košičanov, ktorí v závere stavili na vabank a hrali do plných. To sa im nevyplatilo, v závere definitívne rozhodol o víťazstve Trnavy Erik Jendrišek - 3:1.

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:6

21.11.2014 18:30

Góly: 67. Karol Pavelka - 18. Jakub Paur, 42. Matej Jelić, 49. Matej Jelić, 57. Jaroslav Mihalík, 59. Matej Jelić, 64. Jaroslav Mihalík

Skvelú pohodu počas sezóny si preniesli futbalisti Žiliny na trávnik aj po reprezentačnej prestávke. Jasnú úlohu favorita potvrdili na ihrisku Zlatých Moraviec, keď im uštedrili tenisového kanára 1:6. Zaskveli sa všetci hráči, darilo sa najmä Jeličovi a Mihálikovi. Vion prehĺbil krízu.

Najprv to bola vcelku vyrovnaná hra a nič nenasvedčovalo tomu, aby sa skóre malo zmeniť na exhibíciu. No postupne pribudajúcimi minútami preberali iniciatívu Žilinčania a začali úradovať. V 20. minúte sa presadil po peknom centri Mihalíka kolega Paur a otvoril skóre - 0:1. Krásnou trefou odštartoval gólostroj. Tesne vedľa potom mieril Mihálik a po polhodine hry skúšal šťastie Káčer, jeho dobre mierenú strelu Mujkoš v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop. V týchto fázach bola aktivita na kopačkách hosťujúcich hráčov. O niečo neskôr mieril William tesne vedľa, vyrovnať sa na druhej strane nepodarilo Pavelkovi. Mieril nad a to bol rozhodujúci moment stretnutia z pohľadu možností na zisk bodov pre Vion. Na druhej strane totiž Jelič z uhla pomedzi nohy dal druhý zásah a tak sa šlo aj do kabín na polčasovú prestávku.

Pauza domácim vôbec neprospela a gól do šatne ich ešte viac zlomil. Dôkazom toho bola päť minút po nej šanca Jeliča a tretí gól pre hostí. Potom sa do čierneho trafil aj Mihálik dobrou bombou a upravil už na 0:4. To stále nebolo všetko a exhibícia pokračovala. Káčer prenikol na hranicu pokutového územia aj v 59. minúte, posunul osamotenému Jeličovi, ktorý skompletizoval hetrik - 0:5. Prišla 65. minúta a Mihalík s prehľadom k pravej žrdi po šiestykrát rozosmútil domáceho brankára. Zdecimovaní hráči ViOn-u sa dočkali aspoň čestného gólu v 70. minúte, keď sa po rohovom kope najlepšie v šestnástke zorientoval Pavelka a prízemnou strelou k pravej žrdi prekonal Volešáka. Pekný moment ale trpkú príchuť z debaklu však už a tak neodvrátil a tenisový set 1:6 je fakt. Na hranici regulérnosti kvôli hmle sa potom duel už len dohrával, tri body si jednoznačne berie tím spod Dubňa.