Eurozápisník III. aneb České šance jsou v Luftu. Jaknto teď?

19.06.2017 13:00 - Názory a komentáře
 
Postupové naděje české reprezentace do 21 let visí na vlásku, taková je krutá realita nového formátu malého Eura po včerejší prohře 0:2 s Německem. Lvíčata nezačala vůbec špatně, pak ale postupně odešel střed pole a své slabé momenty měli všichni tři vzývaní forvardi, takže z toho nakonec nebylo zhola nic. I druhý zápas ovládli favorité z Itálie poměrem 2:0...

Jak je už od roku 2012 naším pravidlem, EuroFotbal také pro tento turnaj připravuje pravidelné zápisníky s analytickými poznámkami našich redaktorů. Stejně jako před dvěma lety se za každým utkáním malého Eura ohlédneme ve třech bodech na zápas, přičemž v tabulce vypíchneme výrazné individuality.

Jedinou změnou je absence "hráče zápasu dle WhoScored.com", která je daná jednoduše tím, že statistický server tentokrát šampionát jednadvacítek nemapuje, tudíž nemáme kde čerpat nutnou inspiraci...

1) Michal Trávník je jako kapitán a lídr stěží inspirativní složkou týmu. Už v tuto chvíli je bolestně předvídatelné, že pravděpodobný český nezdar na tomto šampionátu trenér Lavička dříve nebo později hodí na Čermákovu havárku, respektive kritickou absenci hlavního tvořivého záložníka týmu. (Vždyť se na jeho zranění vymlouval i poté, co koncem kvalifikaci Češi dlouze hledali recept na Moldavany.) Co bylo totiž bohužel neméně bolestně předvídatelné, to byla také Trávníkova neschopnost řádně distribuovat balony.

Odchovanec Slovácka se vždy profiloval hlavně jako horizontální posouvač balonů a na tom se nic nezměnilo. Trávníkův první dotyk či úkrok sice mnohdy působí navýsost slibně a dostává jabloneckého záložníka do zajímavých pozic, tam se pak ale železně projevuje jeho omezená fotbalová inteligence. On možná Trávník může mít zvednutou hlavu, takže jednoduše musí vidět ony dva spoluhráče pod sebou, jenže ne, on přesto pošle míč na malé vápno přímo do rukavic gólmana... protože dotáhnout něco do zdárného konce zkrátka evidentně není v jeho zájmu.

2) Střed zálohy na druhou stranu nebyl pouze o Trávníkovi, že ano. A přitom odstartoval zdárně. Trávník i Souček vypadali být v lecčems o krok napřed, Jankto se Ševčíkem neúnavně presovali a Němci se ne a ne srovnat. Jenže krátce nato splašené nahánění soupeřů vykrystalizovalo jako jediná Ševčíkova vlastnost, ba funkce (proč proboha nestartoval Hubínek, který obstál v klíčových duelech s Černou Horou a Belgií?), Jankto začal v první řadě zbrkle pálit a smolně podkluzovat, přičemž se na rozdíl od Černého odmítal soustředit pouze na útočení, a Souček se zejména bez balonu jevil minutu od minuty pomalejší a pomalejší, jako by se v protisměru snažil tvrdohlavě vyzrát na trenažér.

Obecně, jak slibně náš nástup vypadal, tak bezradně jsme si počínali s míčem po většinu zbytku zápasu. A to mělo fatální důsledky - osobně mám za to, že právě v neschopnosti pravidelně doručovat míč na pravé křídlo (neboť Trávník a hlavně Ševčík tíhli doleva) klíčil také otrávený výkon Václava Černého, který takhle trpěl na přehnanou snahu upozornit na sebe něčím drzým pokaždé, kdy zrovna výjimečně obdržel míč. A jedna jeho taková nesmyslná prohazovačka poněkud nevyhnutelně ústila v první gól.

Pokud nic, alespoň střídání znamenala jistý příslib a naznačila ten správný směr našeho budoucího ubírání. S příchodem Antonína Baráka jsme se bez prodlení dočkali první zajímavé kolmice a velké šance Schicka (vážně, pokud mohl Barák odehrát 35 minut za rozhodnutého stavu, proč nestartoval?), zatímco neokoukaný útočník Chorý na plac vnesl další charakteristiku, která nám vpředu mimo osamoceného Schicka ukrutně scházela - schopnost bít se za cenu rozdaných i utržených loktů.

Právě na tomto poznatku by měl Lavička okamžitě začít budovat svou další jedenáctku: pokud už nemáme gólového i asistujícího Čermáka, musíme pozornost od Schicka odvést nějakým alternativním způsobem. Pomineme-li dvě tutovky, které mu vyloženě spadly do klína, Schick na vše musel pracovat sám, nezřídka hluboko v poli a obklopen dvěma až třemi protihráči. Chorý by měl sloužit jako dostatečný hromosvod.

3) Němci urvali rutinní výhru, ale pachuť po upachtěném roce 2015 jaksi zůstává. Mladí Němci měli svůj zápas po většinu času lépe pod kontrolou než Španělé proti papírově ještě slabším Makedoncům, ale vzrušivých momentů nabídli minimum. Serge Gnabry zatím vypadá jako letošní Amin Younes, který předvede několik hladových výpadů, polovinu s podivnou samozřejmostí zazdí, ale pořád bude celkem suverénně nejzajímavějším Němcem. Max Meyer se, zdá se, ve vývoji nepohnul ani o píď, Arnold by možná mohl operovat výše ve hřišti a Dahoud občas míč zbytečně předržuje.

Zrychlená mezihra o několika přihrávkách a sexy trojúhelníčcích byla od Němců k vidění jen v pár pasážích po obrátce, kdy Češi po druhé inkasované brance načas vypli, přičemž déle míč na kopačkách poprvé zvládali držet teprve v 17. minutě. A to věru není dobrá vizitka. Jediný funkční mechanismus stál na neúnavně vyrážejícím levém bekovi Gerhardtovi, ovšem na jeho straně se mezitím do růžova vyspal Černý, takže to by jeden raději nepočítal. A Weiser se na pravém křídle ztratil.

Trenér Kuntz má tedy i přes uspokojivý první výsledek stále co vymýšlet a dolaďovat, což by mělo zahrnovat mimo jiné důraznou promluvu k mezinárodně neprověřenému brankáři Pollersbeckovi, který jako by na balonu vždy vyčkával, až mu někdo shůry nadělí Neuerova křídla a nechá ho konečně rozehrát.

(td)

1) Italové předvedli pro někoho možná až překvapivě velmi dobrou kontrolu hry. Je sice pravdou, že definitivní prolomení pevné defenzivy soupeře jim zabralo téměř 60 minut, nicméně v ani jedné pasáži hry nebylo sporu o tom, kdo je lepším celkem. Od hráčů v modrých dresech se nejednalo o žádné sterilní držení míče, ba naopak - vířivým pohybem a chytrou rotací narušovali defenzivní organizaci svého protivníka a až na hluchou pasáž uprostřed první půle celkem zdatně pronikali do finální fáze, kde jim tedy, pravda, už scházela větší přesnost či klid v rozhodujících momentech.

K této herní dominanci Italům v první půli pomáhaly tři zajímavé mechanismy. Dánové operovali v defenzivním rozestavení 4-4-2 a nenapadali nikterak vysoko, vycházeli ze středního bloku. Defenzivního záložníka Itálie pak měl blokovat vždy jeden z útočníků dle toho, na které straně se zrovna Gagliardini nacházel. Modří si však s touto defenzivní strategií soupeře uměli poradit a tuto první defenzivní linii často prolomili následujícím způsobem - defenzivní záložník nejprve operoval na straně, kde se nenacházel míč, v pravý čas se však vydal své spoluhráče podpořit, přičemž tímto pohybem s sebou strhnul útočníka Dánů. Italové pak okamžitě hru otočili na vzdálenějšího stopera, který měl najednou dostatek času a volného prostoru, aby míč vyvezl a přesnou přihrávkou našel záložníka v ofenzivním postavení.

Druhý a třetí mechanismus se týkal role středních záložníků - ačkoliv Italové nastoupili v rozestavení 4-3-3, byla role obou vysunutějších středopolařů trochu rozdílná. Na levé straně zůstával Benassi v základním postavení mezi obranou a zálohou soupeře, odkud pak v momentě, kdy míč obdržel levý křídelník Bernardeschi, podnikal diagonální náběhy za pravého beka soupeře, což na této straně vedlo k několika zajímavým kombinacím.

To Pellegrini si na druhé straně ve většině případů odskakoval do hlubších pozic vedle pravého stopera, odkud hru dirigoval. Tento pohyb vedl k takové tradiční rotaci, kdy se pravý ofenzivní záložník posunul do středu hřiště a jeho původní postavení zaujal krajní obránce. Efektivní byly zejména vysoké míče do prostoru za levým obráncem Dánska, který měl výrazné problémy s odhadem, z čeho mohl takový Conti několikrát těžit.

2) Jestliže existuje herní vlastnost, kterou může zbytek národních týmů Dánsku, potažmo Švédsku závidět, je to rozhodně jejich místy až nebývalá obětavost. Jejich hráčům totiž nedělá problémy vydržet dlouhé úseky bez míče, poctivě vyplňovat vytyčené prostory, neustále běhat a nevypustit jediný sprint či osobní souboj. To vše s vidinou toho, že přijde moment, kdy protivník zaváhá a nabídne tím možnost rychlého protiútoku.

Ryzím talentem třeba tyto země nepatří mezi nejlepší v Evropě, to ovšem náležitě vynahrazují svým charakterem - není tedy žádné překvapení, že se proti nim soupeři prosazují jen velmi těžce. Ono maximální nasazení a obětování se pro tým dokumentuje nejlépe situace na začátku druhé půle, kdy se Noergaard vrhl do prudké střely snad i s nasazením vlastního zdraví, čímž Dány pro daný moment uchránil od pohromy.

3) Předchozí bod by však rozhodně neměl vyznít tak, že by snad poražený celek neuměl hrát fotbal. Pravdou je, že Dánové měli úvodní hodinu hry značné problémy s okamžitým re-presinkem soupeře, kvůli kterému v podstatě okamžitě po zisku balónu docházelo k jeho ztrátě. Pod velkým tlakem napadajících hráčů se jim nedařilo přesně přihrát a pokusy o individuální uvolnění končily zaručeným nezdarem.

V poslední půlhodině se jim ovšem mnohem častěji dařilo přejít do postupné kombinace, při které míč udrželi daleko déle na svých kopačkách, přičemž v této pasáži předvedli několik pohledných akcí, kterými se dostali až k vápnu protivníka. Zajímavostí také bylo, kterak Dánové měnili formaci ve chvíli, kdy se dostali do zmíněné postupné kombinace. Ačkoliv se v defenzivním postavení pohybovali ve formaci 4-4-2, při ofenzivním snažení plynule přecházeli do rozestavení 3-5-2. Levý obránce Rasmussen působil jako třetí stoper, původně pravý bek Holst se přesunul na pozici křídelního obránce, zatímco Hjulsager se z pravého kraje záložní řady přesunul do středu pole. Tato nebývalá taktika vedla k částečnému zmatení Italů, ke kýženému vyrovnání však už nikoliv.

(vs)
Autor: Tomáš Daníček, Víťa Srp
Počet zobrazení: 5709
Komentáře (147 / 0 nových)
cetto
19.06.2017 13:05
#
Ty nadpisy jsou fakt trapný..
Hristo Stoichkov
19.06.2017 13:07
#
Tohle už je extrém no.
Diego2
19.06.2017 13:07
#
cetto
19.06.2017 13:07
#
Jo a takový detail - Luftner neprestupuje do Brondby
patas92
19.06.2017 13:10
#
fantomas a taková chyba ...
fantomas
19.06.2017 13:13
#
Euphael
19.06.2017 14:08
#
Usty
19.06.2017 13:26
#
Bola
19.06.2017 13:08
#
fantomas
19.06.2017 13:13
#
SunFells
19.06.2017 14:10
#
El Campeon
19.06.2017 23:43
#
Bobřík
19.06.2017 13:15
#
Bayernista18
19.06.2017 13:15
#
Neuminis
19.06.2017 13:18
#
když se podaří, tak jsou fajn, tenhle se nepodařil
Rezan
19.06.2017 13:22
#
někdy jsou fajn, ale tohle je divný
Paul Anka
19.06.2017 13:31
#
Já to říkal už u APN a dostal jsem za to jen lynč!
fantomas
19.06.2017 13:33
#
Tak to zkoušej řikat dál, třeba s tim přestanem!!
Paul Anka
19.06.2017 15:01
#
Ty tu kýčovitost máš přímo vrozenou
fantomas
19.06.2017 15:04
#
Kdyby to byl kýč, těžko se tu nad tim tolik lidí pohoršuje
Paul Anka
19.06.2017 15:33
#
Takže kdyby to byl kýč tak se to všem líbí
fantomas
19.06.2017 15:35
#
Huh?
El Campeon
19.06.2017 23:43
#
Blasphemer
19.06.2017 13:35
#
Protigii
19.06.2017 13:35
#
nadpisy sú výborné fantomas
Hunt
19.06.2017 13:46
#
r.mrazik
19.06.2017 14:00
#
Raul07
19.06.2017 14:05
#
Euphael
19.06.2017 14:08
#
SunFells
19.06.2017 14:10
#
To už je kolikátý turnaj, co z toho fantík nevyrostl? 3.?
Svatej
19.06.2017 14:43
#
REPLIKATOR
19.06.2017 15:44
#
Switchback
19.06.2017 15:54
#
Hawkcz
19.06.2017 16:07
#
ClancyWiggum
19.06.2017 17:08
#
Fairplay
19.06.2017 17:55
#
kucndo
19.06.2017 18:01
#
Vynechat toho Jankta, tak by to bylo i dobrý, ale takhle je to fakt odporný tlačení na pilu. Bezzubou.
SIRBRANIKE
20.06.2017 04:42
#
Sonny Anderson
20.06.2017 13:20
#
Jankto>Šafranků
vilp
19.06.2017 18:22
#
pawelFCB
19.06.2017 22:04
#
Hoolahan
20.06.2017 00:22
#
Thab
20.06.2017 14:02
#
bebe<333
19.06.2017 13:06
#
TIe nadpisy sú v pohode
Kang & Kodos
19.06.2017 13:07
#
andrew96
19.06.2017 13:10
#
Ale tvoje druhá verze by seděla lépe, neboť zahrnovala více aktérů.
fantomas
19.06.2017 13:13
#
Cos navrhoval?
Kang & Kodos
19.06.2017 13:14
#
Obrana v Luftu, ještě před zápasem.
fantomas
19.06.2017 13:15
#
Jo, no tak to napadlo asi každýho
Blasphemer
19.06.2017 13:35
#
"Černý den na Lavičce i Trávníku" by byl ještě lepší.
db18
19.06.2017 13:39
#
Černý den na Lavičce i Trávníku - šance na postup jsou v Luftu. Schicknul by se plán B, Jankto teď?
fantomas
19.06.2017 13:43
#
Plán B
Ligter
19.06.2017 13:47
#
''Schicknul by se plán B'' je dobrý
Puskas
19.06.2017 13:48
#
Nr.Nobody
19.06.2017 13:52
#
kilobyte
19.06.2017 14:17
#
nani92
19.06.2017 14:31
#
áno, ale EF nemá toľko peňazí na kupovanie autorských práv od chamtivých diskutérov
sima.vok
19.06.2017 14:32
#
fenixLFC
19.06.2017 14:39
#
Svatej
19.06.2017 14:43
#
REPLIKATOR
19.06.2017 15:45
#
7pavlis
19.06.2017 16:11
#
Bayernista18
19.06.2017 16:51
#
uff
19.06.2017 17:39
#
TheTopFootbaler
19.06.2017 18:02
#
KingMaster13
19.06.2017 19:27
#
Tommy the Gunner
19.06.2017 19:46
#
pawelFCB
19.06.2017 22:04
#
DeformFCB
19.06.2017 22:37
#
El Campeon
19.06.2017 23:43
#
Cobra
20.06.2017 08:10
#
bbbauch
20.06.2017 08:18
#
db18
19.06.2017 13:41
#
btw. něco taky musí zůstat na další dva zápasy - případně souhrn celého turnaje z pohledu Lvíčat.
El Campeon
19.06.2017 23:41
#
WinohradyGang-OG187
19.06.2017 13:10
#
nakonec dobre ze vodchazi k maly morsky vile.
Baronne
19.06.2017 13:11
#
Vole, trochu na sílu ne?
andrew96
19.06.2017 13:12
#
Už jsem z těch nadpisů tak zblblý, že jsem v první větě četl, že naděje visí na Vlášku.
ZB 07
19.06.2017 13:40
#
a to byl v článku ještě několikrát zmíněn Pepa Němec.
BílíAndelDrcKo
19.06.2017 13:17
#
Luftner išiel do Brondby Kodan? ja že do FC
Jeňa
19.06.2017 13:18
#
Lüftner neřestupuje do Brøndby ale do FC Ķøbenhavn
Ligter
19.06.2017 13:26
#
nerad to říkám, ale Lüftner jde do FC, ne do Brondby, kdybyste to nevěděli
Posledni Kovboj
19.06.2017 13:28
#
Luftner prestupuje do Kadane, ne do Kodane
Protigii
19.06.2017 13:34
#
Lüftner zaujme miesto v FC Kodaň, nie v Brondby
verv
19.06.2017 13:34
#
Je super, ze tomu venujete cas a prostor na ef ale to hodnoceni nemcu Hrali to co potrebovali. A Meyer vcera nejlepsi hrac na hristi. A na ty nadpisy uz byste se taky mohli vykaslat, na euru to jeste slo ale ted je to vylozene krec.
Blasphemer
19.06.2017 13:37
#
Brøndby nepřestupuje do Lüftnera, ale do Kodaně.
owny
19.06.2017 13:37
#
Už by to chtělo něco nového, ty nadpisy jsou blbější a blbější.
popltak
19.06.2017 14:52
#
To máte hodně společného.
Tivoli
19.06.2017 16:07
#
Už by to chtělo něco nového, ty hejty jsou blbější a blbější
celeb
19.06.2017 13:39
#
Kodan prestupuje do FC, nie do Fuftnera.
J.S.
19.06.2017 13:52
#
Tohle bylo slabé
celeb
19.06.2017 14:43
#
J.S.
19.06.2017 20:23
#
Nr.Nobody
19.06.2017 13:51
#
Mate chybu v nadpisu.
Blasphemer
19.06.2017 13:52
#
To je podle vzoru JBMNT.
podnebný
19.06.2017 13:51
#
Průběh utkání se nápadně podobal poslednímu utkání áčka s Norskem. Zápas končil v křečích a vyčerpání mnohých našich hráčů, až na pár pěkných akcí měla druhá půle sestupnou tendenci.
Klouzalo to ale nejen našim, ba dokonce víc Němcům. Ale naši na rozdíl od nich nedokázali zrychlit, i když příležitost byla. A zejména v obraně to neklapalo. Hráče vpředu podporoval jen Zima dlouhými nákopy, a to samozřejmě nestačí.
spider_8
19.06.2017 14:01
#
Mohli jste to alespoň napsat s přehláskovaným u.
7pavlis
19.06.2017 14:04
#
Hrdina, odpadlík , to mi pripomina Hattrick z roku 2002, po MS, kdy vždy v každý skupině byl hrdina a zločinec ...vim že tam byl stopro Joao Pinto
MichalKotukov
19.06.2017 15:05
#
FiX
19.06.2017 14:16
#
Co to je za turnaj kde po jedný prohře už šance visej na vlásku??
fenixLFC
19.06.2017 14:40
#
taky kde postupuje len vitaz skupiny+ najlepsi z druhych miest
Tivoli
19.06.2017 16:07
#
co jako? pokud chceme vyhrat, musime porazit ty nejlepší a nespoléhat se na systém
Piky
19.06.2017 14:50
#
Vidina jistého přestupu si vybrala svou kodaň, druhý český stoper si dobrou Simič nepošramotil
Klokanomet
19.06.2017 15:03
#
Azazelo RD
19.06.2017 15:04
#
Se divím, že na tu Simič nepřišel Fantomas sám.
GabrielBatistuta
19.06.2017 18:12
#
Přitom se to nabízí samo.
Tivoli
19.06.2017 16:08
#
sima.vok
19.06.2017 21:50
#
AZbest
20.06.2017 03:11
#
Firkraag
20.06.2017 08:53
#
Chim
19.06.2017 14:53
#
Vtipe vylez...
Manny
19.06.2017 15:16
#
za to ze odpadlik je luftner a ne sacek(a celkove s celym clankem o cesku uplne souhlasim)
za sexy trojuhlenicky
K nadpisum: jak napsal nani29, je to tezke, kdyz vsechny mozne moznosti kradou diskuteri. Za me ale kdykoli originalni nadpis >nudny nadpis
fantomas
19.06.2017 15:35
#
uff
19.06.2017 17:41
#
Kucka
19.06.2017 18:57
#
KingMaster13
19.06.2017 19:29
#
El Campeon
20.06.2017 00:06
#
AZbest
20.06.2017 03:09
#
nani92
20.06.2017 08:35
#
29 máš medzi nohami
REPLIKATOR
19.06.2017 15:44
#
Nadpis
podnebný
19.06.2017 15:52
#
Průběh utkání se nápadně podobal poslednímu utkání áčka s Norskem. Zápas končil v křečích a vyčerpání mnohých našich hráčů, až na pár pěkných akcí měla druhá půle sestupnou tendenci.
Klouzalo to ale nejen našim, ba dokonce víc Němcům. Ale naši na rozdíl od nich nedokázali zrychlit, i když příležitost byla. A zejména v obraně to neklapalo. Hráče vpředu podporoval jen Zima dlouhými nákopy, a to samozřejmě nestačí.
Mercury
19.06.2017 16:06
#
Ten nadpis je teda extrémně na sílu. Méně je někdy více
Tivoli
19.06.2017 16:12
#
Kdo chce ještě rýt nadále do fantomase, tak moje úřední hodiny jsou zítra od 16:45 - 17:00 před Edenem
Kucka
19.06.2017 18:58
#
Posledni Kovboj
19.06.2017 19:23
#
jestli neprijdes, skoncil jsi tu
martin8
19.06.2017 21:54
#
Čekám tě tam.
AZbest
20.06.2017 03:09
#
popltak
20.06.2017 11:22
#
A pak si založíš další účet?
Tivoli
20.06.2017 11:25
#
co pořád máte s těma účtama, od začátku roku je tohle druhý
TheTopFootbaler
19.06.2017 18:04
#
Nic nemá na památné ,,Francie mířila příliš Sissoko".
Kucka
19.06.2017 18:57
#
sima.vok
19.06.2017 21:50
#
MichalKotukov
19.06.2017 22:51
#
Ed_Hazard
19.06.2017 23:08
#
fabec1222
19.06.2017 23:50
#
To vymyslel Vlášek už při zápase
El Campeon
20.06.2017 00:09
#
Cobra
20.06.2017 08:12
#
Bayernista18
20.06.2017 11:38
#
Jerichoo
20.06.2017 12:13
#
FCBarcelona22
19.06.2017 18:06
#
Ty nadpisy jsou uz trapny hej
Rudnevs
19.06.2017 18:23
#
Čítal som kritiku smerovanú na nemeckého brankára Pollersbecka, vraj nemal veľa zákrokov, ale nespôsobil isto. Tak to je škoda, v Kaiserslauterne mal výbornú sezónu, snáď to bude proti Dánsku už lepšie. Na druhú stranu, aj keď Pollersbeckovi samozrejme nič zlé neprajem, tak všetko zlé je na niečo dobré a Pollersbeck má namierené do HSV, tak aspoň by mu to výrazne nenavýšilo cenu, aj keď tých zápasov je samozrejme ešte mnoho.
ThePigFeathers
19.06.2017 18:32
#
To psal Karel Šíp ty vole :D :D
off-olda
19.06.2017 20:22
#
:D :D (y)
Klokanomet
19.06.2017 20:44
#
naheCZ
19.06.2017 19:57
#
Ten popis Trávníka bohužel naprosto přesný...Ten nesmí nastoupit, ale Lavička ho bohužel neposadí
Uwe háže buly
19.06.2017 23:29
#
nejhorší je, že Lavička ho bere jak nějakýho lídra a oporu..
Tivoli
19.06.2017 20:30
#
U toho Trávníka je smutné, že už je mu 23, má přes 100 startů v lize a měl by být hotovým fotbalistou a jednoznačným tahounem, který se z toho nepodělá jednoznačné zklamání pro mě
ally
19.06.2017 21:29
#
kto je Jaknto?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.