Carling Cup - výsledky prvního kola

26.09.2007, 08:48, aktualizováno 26.09.2007, 23:45
Carling Cup za sebou má první kolo, ve kterém se zrodilo jedno obrovské překvapení. Manchester United sice nenastoupil v kompletní sestavě, domácí porážka 0:2 od Coventry si však označení senzace jistě zaslouží. S druholigovým celkem vypadla rovněž Aston Villa, ostatním prvoligistům se dařilo daleko lépe a dále jdou Arsenal, Liverpool, Chelsea i Tottenham...

Arsenal je v úvodu suverénní jak v Premier League, tak i v pohárových soutěžích. Výsledek duelu s Newcastlem sice hovoří jasnou řečí, Gunners o něm však rozhodli až v samém závěru. V 83. minutě se trefil Bendtner a na konečných 2:0 pak minutu před koncem pečetil Denilson.

Podobný scénář mělo i utkání Readingu s Liverpoolem, i když to bylo na branky mnohem bohatší. Domácí do 72. minuty sahali po postupu, pak je ale odstřelil Fernando Torres. Španělský reprezentant zaznamenal hattrick a výraznou měrou se tak podepsal pod výhru 4:2.

Manchester City je mistrem nejtěsnějších vítězství a potvrdil to i proti Norwichi. Jedinou trefu přitom zaznamenal Samaras až v poslední minutě. Podobně se dařilo také Portsmouthu, jemuž vystřelila postup letní posila Nugent.

Chelsea dala zapomenout na nepovedené výkony z posledních týdnů a venku si snadno poradila s Hull City. Problémy neměl ani Everton a vítězství po delší době zaznamenal také Tottenham.

Černou středu zažily Aston Villa a Manchester United. Villans doma nestačili na Leicester a prohráli 0:1, Red Devils dopadli ještě hůře a Coventry si z Old Trafford veze výhru 2:0.

Úterní výsledky prvního kola Carling Cupu:
Arsenal - Newcastle 2:0 (83. Bendtner, 89. Denilson)
Blackpool - Southend 1:1, 2:1 po prodloužení (81. Hoolahan, 118. Jackson - 7. Harrold z penalty)
Burnley - Portsmouth 0:1 (69. Nugent)
Luton - Charlton 1:1, 3:1 po prodloužení (43. Robinson, 105. Spring, 117. Talbot - 4. Sinclair)
Manchester City - Norwich 1:0 (90. Samaras)
Reading - Liverpool 2:4 (28. Convey, 64. Halls - 23. Benayoun, 50., 72. a 86. Torres)
Sheffield United - Morecambe 5:0 (18. a 33. Sharp, 52. a 72. Shelton, 67. Hendrie)
West Bromwich Albion - Cardiff 2:4 (33. a 87. z penalty Miller - 4. a 27.z penalty Fowler, 23. Hasselbaink, 30. Sinclair)
Aston Villa - Leicester 0:1 (76. Fryatt)
Hull City - Chelsea 0:4 (48. a 81. Kalou, 37. Sinclair, 52. Sidwell)
Sheffield Wednesday - Everton 0:3 (59. a 84. McFadden, 85. Yakubu)
West Ham United - Plymouth 1:0 (90. Ashton)
Blackburn - Birmingham 3:0 (66. Bentley, 82. Derbyshire z penalty, 90. Santa Cruz)
Fulham - Bolton 1:1, 1:2 po prodloužení (78. Healy - 57. Guthrie, 112. Stelios)
Manchester United - Coventry 0:2 (27. a 70. Mifsud)
Tottenham - Middlesbrough 2:0 (72. Bale, 75. Huddlestone)

Autor: Tomáš Pavlík / livesport.cz