BUNDESLIGA SOUHRN - 19. KOLO

30.01.2007, 22:02, aktualizováno 31.01.2007, 23:07
Bayern Mnichov si znovu zkomplikoval cestu za obhajobou titulu, jen remizoval s Bochumí a na čelo ztrácí už osm bodů. Brémy udržely první příčku vítězstvím v Leverkusenu, o skóre zpět se drží Schalke, před Bayern se po vítězství nad Bielefeldem dostal také Stuttgart. Hannover znemožnil Herthu pěti góly, Hamburk remizoval s Cottbusí a padl na dno.

Mistrovský Bayern pokračuje v mizerném startu do jarní poloviny sezóny. V pátek nejprve podlehl Borussii Dortmund, o čtyři dny později pak nepřehrál ani Bochum. Nováčkovi soutěže nedokázal dát ani jeden gól, a přestože kouč Magath zhodnotil výkon svého týmu jako dobrý, znamenalo to pro Bayern pád na čtvrté místo. Dostal se před něj totiž Stuttgart, jenž si poradil s Bielefeldem, na výhře 3:2 měl velký podíl autor dvou branek Mario Gomez.

V čele se naopak nic nemění. Brémy sice jely na horkou půdu Leverkusenu, ale ani tam neukončily svou vítěznou sérii, která už čítá šest zápasů. Hosty poslal do vedení už po čtvrthodině hry svým jedenáctým gólem v sezóně Miroslav Klose, konečnou podobu dal výsledku v 79. minutě střídající Almeida. To už hráli domácí po vyloučení Gonzala Castra v deseti.

Schalke se drží zuby nehty, jeho vítězná série je sice zatím jen čtyřzápasová, ale z posledních devíti zápasů ztratilo jen dva body za jednu remízu. Domácí souboj s Bielefeldem nezačalo Schalke dobře, hosté se dostali do vedení zásluhou Ibiševiče, ale záhy bylo srovnáno, penaltu proměnil Rafinha. Na tři body se domácí nadřeli a načekali, ale dočkali se, čtvrt hodiny před koncem rozhodl vlastní gól Sichoneho.

Nečekanou nadílku si odvezla Hertha Berlín z hřiště Hannoveru. Pětigólový koncert načal dvěma brankami obránce Vinicius, gól do šatny pak přidal Fahrenhorst a druhý poločas už se ani nemusel hrát. Hosté byli bez šance, Rosenthal a Lala ještě výsledku dodali podobu debaklu. Hodně gólů padlo také ve Wolfsburku, tam však fanoušci tak spokojení nebyli. Domácí Vlci jen remizovali s Frankfurtem 2:2. Sice vedli již od osmé minuty brankou Klimowicze, nakonec ale byli rádi i za bod. Ten zajistil v 73. minutě Hanke, když odpověděl na dva rychlé góly Thurka a Meiera.

Jinde už takové hody k vidění nebyly. V Hamburku se k nim schylovalo, už po devíti minutách svítil na ukazateli stav 1:1, ale takový byl i konečný výsledek. Cottbus si odvezla bod a Hamburk se propadl na samé dno bundesligové tabulky. Tam vystřídal Mainz, ten si totiž vyšlápl na Dortmund. Vítězství 1:0 zařídil penaltou Andreasen. Ani jeden gól pak diváci neviděli v Mönchengladbachu, odkud si bod odvezl Norimberk.