Bartek: Pro fanoušky by byl krásný dárek skončit před Spartou

Text článku byl v souladu s podmínkami smlouvy s autorem článku, agenturou ČTK, ze systému vymazán.

Komentáře (72)

10/10

ZB 07

C-M@ster

Jsem tak přemýšlel, jak byl ten penaltovej faul a Sparta měla brejk, že by byla prdel, kdyby býval míč doputoval ke Stanciuovi, ten dal gól na 4:2, pak by ho Královec odvolal a nařídil penaltu na druhé straně.

To by byla ještě větší legrace, co myslíte?

Uwe háže buly

Už jsem to tu psal, tohle je hodně nedořešený..

C-M@ster

Ja mam dojem, ze se to uz nekde ve fotbale stalo, ne? Ze to bylo na redditu

Co je na tom nedořešené?

Tobě to přijde v pohodě, že může padnout regulérní gól, kterej pak nebude platit?

To je trochu oxymorón. Nebo mi povězte Kefalín, co si představujete pod takovým slovem regulérní.

GjøvikFF

To je taková situace, kdy nepřerušeně pokračuje hra několik minut, několikrát se protočí lajny, hra se střídavě odehrává v různých pásmech, pak padne gól....a ten ti není uznán je proto, že několik minut před tím nedával rozhodčí pozor.

Tak pokud je tohle definice slova regulérní tak ano, je to v pohodě.

A vis, ze kdyby to rozhodci neposrali, tak k te dalsi golove akci by vubec nedoslo?

Ty vole to ani vyřešit nejde.. a ten gól co by padnul, by regulérní nebyl, samozřejmě, protože by se prokázalo, že k té akci nemělo vůbec dojít..

inferno08

Před půl rokem v holandsku.

ttopi

V hokeji se to stalo už x-krát. JE to nejlepší možné řešení situace, kdy si nejseš jistej. Pokud prokazatelně branka na 4:2 neměla padnout, protože... tak prostě neplatí a řeší se situace předtím. Pokud se zjistí, že situace předtím nestála za přerušení, gól na 4:2 platí. V hokeji běžné, ve fotbale je to o zvyku. Ale je to tak správně.

GjøvikFF

Je to nesmysl i v tom hokeji - může se stát, že hra pokračuje třeba 3 minuty bez přerušení a pak padne gól, na který ta předchozí situace, která se má zkoumat na videu, nemá po těch 3 minutách absolutně žádný vliv, ty se dřeš, dáš gól...a není ti uznanej, protože nebyla přerušená hra někdy 3 minuty před tím.

ttopi

Jaktože nemá? Pokud padne gól, puk se odrazí od zadní tyčky ven a rozhodčí to nevidí, nechá pro jistotu pokračovat ve hře. Pokud pak padne gól, vliv tam je, protože se mělo předtím rozehrávat buly po vstřelené brance.

O tomhle nemá cenu moc diskutovat. Je to takhle všude, tak to asi smysl má.

GjøvikFF

Po 3 minutách je rozdíl mezi tím, zdali se rozehrávalo ze středu hřiště nebo už od vlastního obranného pásma docela nepodstatný.

ttopi

Ale není to dle pravidel. Nemůžou padnout 2 branky, aniž by se mezitím vhazovalo buly.

A víc bych to nerozváděl.

GjøvikFF

Ale já netvrdím, že to pravidel je, já tvrdím, že ta pravidla jsou v tomhle stupidní.

Jak stupidni? Jaka je jina moznost? Ten gol uznat, pak zpetne prekontrolovat tu kontroverzni situaci a uznat gol i v ni? Vzdyt je to nesmysl.. vzhledem k tomu, ze se v tehle situacich vraci cas, tak v jakym case by ten druhej gol jako padl?

GjøvikFF

Stupidní v tom, že se hra nepřeruší okamžitě po sporném momentu - ať už ze strany rozhodčího, nebo hráčů (podle toho, jak by se to nastavilo) - viz níže.

A co když to bude sporný jen podle hráčů týmu A, který právě dostal regulérní branku (dle rozhodčích to jasně gól nebyl)? Tým B dá hned z protiútoku gól, protože tým A přestane hrát. Po tomto gólů po velkých urgencích hráčů týmu A se přezkoumá situace, při které gól vstřelil tým A. Video potvrdí, že padl gól. Jak bys jako tohle vyřešil?

Jenze to by zas posililo argument lidi, ktery ted nadavaj jak VAR zbytecne kouskuje hru. Vem si situaci, kdy sudi zastavi hru, ale pak se ukaze, ze ji zastavil uplne zbytecne. Takze se prostaly 2-3 minuty vlastne pro nic. To jak to je ted, tj nechat situaci dohrat, pak zkontrolovat video a budto navazat tam, kde hra skoncila nebo vratit cas zpatky mi prijde jako to nejlogictejsi reseni. Stejne tech kontroverznich situaci, ktery jsou jadrem tyhle debaty, zas nebude nastavat tolik, aby to byl pro VAR nejakej vyraznej problem.

ttopi

A ještě ti napíšu krásnej příklad, ze kterého plyne, že tam ovlivnění je.

57. minuta - stav je 1:2. Tým, který prohrává dává branku, puk se odráží od zadní tyče, rozhodčí si není jist, nechává proto dohrát do přerušení.

59. minuta - stále se hraje, stále se nepřerušilo, aby mohl jít rozhodčí zavolat k videu. Tým prohrává, ale nutně potřebuje alespoň vyrovnat, proto odvolává brankáře. Dostává gól do prázdné brány na 1:3.

Tým, který dostal branku na 1:3 do prázdné ale v 57.minutě vyrovnal a tudíž by neodvolal brankáře a na 1:3 nedostal (určitě ně do prázdné kasy).

Dle tvé logiky by to mohlo skončit teda 2:3, což je totálně nesmyslné, nebo dokonce 1:3, což je ještě horší. Jediný správný a spravedlivý postup je ten, že to bued 2:2 a bude se vhazovat a čas se vrátí na čas vyrovnání.

Stačí takto jasný příklad, nebo....?

GjøvikFF

Ne, nestačí, uvedl jsi totiž naprosto pitomý příklad, který s mou myšlenkou nemá nic společného.

ttopi

GjøvikFF

Já psal o vlivu - tvůj příklad, který jsi záměrně vyhnal do extrému, je pochopitelně něco naprosto jiného, než když se tohle stane v 10. minutě zápasu za stavu 0:0.

fenixLFC

Spalovač šancí

Co když se vstřelí branka, ale puk vyletí ven. Pokračuje se ve hře, puk okamžitě získává tým, který dostal gol. Zaveze ho do útočného pásma a tam drtí soupeře. Protože má u útočné třetiny střídačku, zvládne 3x protočit své útoky, zatímco soupeř je tam pořád v těch stejných 5 hráčích. Po dvou minutách už jsou tak unavení, že nestíhají a dostanou gol.

Měly by být dle tebe uznány oba goly?

GjøvikFF

Především by k takové situaci vůbec nemuselo dojít, pokud by se hra přerušila okamžitě po inkriminované situaci a ne po 5 minutách. V tenise se taky nečeká, až se dohraje dvouminutová výměna - hráč má pocit, že to rozhodčí neposoudil dobře, přeruší se hra a okamžitě se zjišťuje, kde je pravda. Takhle by mohly mít týmy třeba nějaký challenge - buď omezit jejich počet, nebo je dát neomezeně, ale v momentě, kdy sis vyžádal video neoprávněně, máš 2 minuty za zdržování. Dá se o tom debatovat dost dlouho....ale vše je podle mě lepší než situace, kdy se hra nepřeruší, ty dáš po nějaké době gól, kterej ti nakonec někdo neuzná.

V případě challenge je ale problém, že někdo bude muset nahlásit. Asi to nebude moct být kde kdo, nýbrž kapitán/trenér. A než to uděláš, tak se bude stejně hrát. Navíc by to šlo zneužít i k zastavení brejku