BANÍK: JEN TAK TAK!

23.04.2004, 21:07
Aktuality
Baník Ostrava si může oddechnout! V zápase na Bazalech proti Teplicím nemohl vstřelit gól 85. minut. Až v té osudové minutě jim pomohl pokutový kop! Baník tak vyhrál a získal důležité tři body v boji o titul...

Baník před zápasem na nic jiného nemyslel než na výhru a kouč Komňacký přiznal, že je tým pod tlakem, protože Baník musí jen vyhrát. Jenže na Bazaly přijely severočeské Teplice a hodně se spekulovalo, jak zápas dopadne. Vyhraje Baník? Nebo znovu zaváhá?

Už v desáté minutě měl Baník obrovskou šanci. Teplický obránce Martin Klein podrazil nohy utíkajícímu Radoslavu Látalovi a z přímého kopu pálil Heinz. Jeho bombu, která šla k pravé tyči, vyrazil hostující brankář Tomáš Poštulka.

Ještě před poločasem pálil na branku domácí Hoffmann, ale jeho rána bez přípravy skončila nad hostující brankou.

Hráči nastoupili do druhého poločasu svižněji a už ve 49. minutě měly Teplice první vážnější šanci. Na půlce hřiště Slončíkovi sebral míč Leitner a křížnou přihrávkou poslal do brejku Maška. Jenže pro míč si vyběhl gólman Jan Laštůvka a překazil tak radost hostujícímu týmu. V 68. minutě pálil nad branku Doležal a domácí si opět mohli oddechnout.

Běží 84. minuta a Tomáš Poštulka v pokutovém území fauluje Žůrka - pokutový kop! Baník cítí, že je to snad jediná hodně velká šance zápasu, a proto doufá, že Miroslav Matušovič penaltu promění - a dal! Baník vedl od 85. minuty 1:0! Matušovič poslal míč k pravé tyči, Poštulka si správně směr netipnul a skočil na druhou stranu.

Už v nastaveném čase mohly Teplice ještě vyrovnat. Po centru Pavla Horvátha se k hlavičce dostal Veleba, ale smůla teplických se držela dál, trefil jen tyč. Pak střílel teplický útočník ještě vedle a bylo hotovo!

Baník porazil Teplice 1:0 a připsal si důležité body, které se mu budou, do boje o titul, jistě hodit.

• Baník Ostrava - Teplice 1:0

• Branka: 85. Matušovič z pen.

Diváci: 17.511

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Hoffmann, Bolf, Besta, Drozd - Látal (73. Žůrek), Bystroň, Slončík (73. Lička), Čížek - Matušovič, Heinz (90. Magera).

Teplice: Poštulka - Doležal, Rada, Hunal, Klein - Verbíř (73. Kuchař), Benát (81. Krmaš), Ryška, Horváth, Leitner - Mašek (85. Veleba).

zdroj: fotbalovenoviny.com

Autor: Pavel Janega