ANGLIE: LEAGUE CHAMP. - 43. KOLO

19.04.2005, 11:35
Aktuality
Druhá anglická liga finišuje a v boji o playoff už jsou jen tři volná místa. I teoretickou šanci ztratil Millwall, když jen remizoval na hřišti West Hamu, zato druhý Wigan se přiblížil k vedoucímu Sunderlandu už na tři body. Na druhém konci tabulky se k jistému sestupujícímu pomalu přidává Nottingham, na třetího si ale budeme muset počkat až na úplný závěr, ve hře o černého Petra zbývá osm týmů.

Coventry City - Stoke City   0:0

Tahák kola, zápas třetího s lídrem. Domácí zahodili v prvním poločase penaltu, góly padaly až v poslední půlhodině. Hostující gólman Ingham neudržel po rohu míč a Naylor z blízka nezaváhal. Sunderland ale do pěti minut vyrovnal Elliotem a v 84. minutě se dokonce ujal vedení po krásném voleji Robinsona. V tu chvíli by měli sedm bodů náskok a téměř jistý postup. Nakonec ale domácí minutu před koncem řádné hrací doby vyrovnali Bentem a udrželi si tak jen dvoubodovou ztrátu na druhé přímé postupové místo.

Crystal Palace - Scunthorpe United   0:0

Východolondýnské derby otevřel ve 12. minutě pro hosty Hayles, když využil nedobře zahrané ofsajdové pasti a zavěsil do pravého růžku. Domácí, dva body od playoff, ale se zápasem k dobru, srovnali Harewoodem v pětatřicáté minutě. Stejný hráč ještě do poločasu ukázkově vystřelil přes hlavu, ale Marshall bravůrně zneškodnil. Když se pak těsně před koncem hlavou netrefil ani kanonýr Sheringham, rozešly se oba týmy smírně. Pro West Ham tak bude klíčový úterní zápas ve Stoke.

Hull City - Queen's Park Rangers   0:0

Důležité utkání pro oba týmy, i když pro každý jinak. Nottingham od začátku pod tlakem, ale neschopnost domácích skórovat znamenala bezbrankový poločas. Domácí nepolevovali v tempu, ale jejich vítězné brance napomohl až hostující gólman Gerrard. Mellvile posílá zpětný pas, který ale jeho brankář zahraje ve spěchu rukou ještě před šestnáctkou a poroučí se za to okamžitě do sprch, neboť už předtím byl jednou napomínán. Z nařízeného přímého kopu pak Harper perfektně zakončí.

Preston North End - Barnsley FC   0:0

Cardiff přijel s jasným úkolem ubránit domácí útočné duo, což se mu hodinu i dařilo. Pak ale přišla rychlá akce po středu, Cresswell odcentroval na Nugenta a zápas dostal jasný směr. Prestonský mladíček pak přidal ještě jednu trefu, čímž zaokrouhlil svůj letošní účet na dvacet. Na stejný počet se pak v 89. minutě dostal i Cresswell, když uzavřel na 3:0. Domácí se tak již pomalu připravují na vyřazovací boje, hosté naopak prohrou klesli na poslední nesestupové místo.

Cardiff City - Blackpool FC   0:0

Dva góly utočníka Ormeroda (na hostování z Southamptonu) rozhodly zápas dvou odlišných stran, kdy Wigan poslaly do dvoubodového náskoku před třetím Ipswichem a Leicester zpět do sestupových vod.

West Bromwich Albion - Watford FC   0:0

Sheffield Wednesday - Plymouth Argyle   0:0

Leicester City - Colchester United   0:0

Charlton Athletic - Southampton FC   0:0

Burnley FC - Sheffield United   0:0

Bristol City - Wolverhampton W.   0:0

Ipswich Town - Norwich City   0:0