Analýza: PSG přečíslilo střed zálohy Chelsea

12.03.2016 17:10 - Názory a komentáře
 
V otevřeném, ofenzivním a poměrně vyrovnaném osmifinále Champions League se nakonec z postupu radovali hráči Paříže poté, co se jim díky brankám Rabiota a Ibrahimoviče podařilo stejně jako v domácím prostředí zvítězit 2:1.

Na Stamford Bridge se dlouho hrál vyrovnaný a ofenzivní fotbal, který již v první půli přinesl dvě branky - nejprve poslal hosty do vedení Rabiot, načež za Chelsea stav srovnal Diego Costa. Druhá půle dlouhou dobu slibovala pořádné drama, domácí měli pár příležitostí ke vstřelení potřebné druhé branky, avšak gól Ibrahimoviče ze 67. minuty duel definitivně rozhodl.

Sestavy

Chelsea se v obraně musela obejít bez dlouhodobého maroda Kurta Zoumy a stále ještě nevyléčeného Johna Terryho, kvůli čemu stoperský post obsadila dvojice Cahill - Ivanovič. Nepřesvědčivého Babu Rahmana pak na levém kraji poměrně překvapivě nahradil Kenedy. Diego Costa se nakonec stihl uzdravit a mohl tak vést do boje útok londýnského celku.

obrázek

Lodivod PSG, Laurent Blanc, se musel obejít bez suspendovaného obránce Auriera a zraněného záložníka Verrattiho, kterého v základní sestavě nahradil Rabiot. Další otazník visel nad startem Matuidiho, který ale nakonec byl fit.

Špatná organizace zálohy Chelsea

Samotné utkání začalo ve velkém tempu a po úvodní šanci Diega Costy začala Paříž kompletně dominovat. Velmi snadno se ji podařilo přehrát záložní řadu domácích a využít problémů, které se ve hře Chelsea objevovaly.

obrázek

Na uvedeném obrázku můžeme zřetelně vidět individuální orientaci křídelních hráčů Chelsea v defenzivní činnosti. To ve výsledku znamenalo, že se tito hráči nezapojovali do nějakého zónového bránění, místo toho se soustředili pouze na pohyb krajního beka soupeře, kterého měli osobně bránit.

Taková strategie měla ovšem proti hernímu modelu Paříže jen malou šanci na úspěch - krajní obránci hostí totiž zaujímali pozice vysoko na polovině soupeře, což znamenalo, že byli krajní záložníci Chelsea zatlačeni do velmi defenzivních pozic - v podstatě se pak na hřišti vytvořila defenzivní šestice. Zároveň vznikl ve středu pole velký prostor, který dva, občas tři (v momentech, kdy se Willian aktivně zapojoval do bránění) střední záložníci Chelsea nebyli schopni efektivně pokrýt.

Hosté si navíc ve středové zóně prakticky neustále vytvářeli přečíslení. Lucas Moura ani Angel Di Mária totiž nepůsobili v blízkosti postranní čáry, ale chytře si hledali právě otevřené prostory mezi středním a krajním záložníkem Chelsea, kde pak mohli převzít přihrávku, prolomit presink soupeře a atakovat defenzivní linii. PSG mělo v této klíčové zóně takřka neustále výhodu 4 mužů proti 3, díky čemu neměli hráči Chelsea žádný přístup k míči, nemohli efektivně napadat či se pokusit odebrat míč, což bylo příčinou úvodní dominance hostí.

obrázek

Úvodní brance předcházel právě takový moment - Paříž těžila z výhody jednoho muže uprostřed pole, dále využila netaktického vystoupení Fabregase (pokud jste v daném prostoru v početní nevýhodě, neměli byste se pokoušet aktivně napadat hráče s míčem, jelikož existuje velká šance, že vás soupeř vykombinuje), což Di Máriovi otevřelo cestu k brance soupeře. Nutno ještě podotknout, že nastalou herní situaci vyřešila obrana Blues velmi špatně, jelikož se Kenedy i Ivanovič rozhodli vystoupit, což rozhodilo Cahilla, díky čemu pak měl Ibrahimovič doslova moře času a prostoru na finální míč.

Postupem času dokázala Chelsea tuto početní nevýhodu dorovnat díky vystupování krajních obránců - když se Di Mária či Lucas Moura objevil ve zmíněném prostoru, obsadil jej krajní obránce a Paříž již tak nemohla snadno hrát skrz zálohu londýnského týmu.

Nemyslím si ale, že můžeme dogmaticky tvrdit, že je individuální orientace hráčů na křídle vždy na škodu. Pravdou je, že mnoho týmů v Premier League přesně takové organizace v defenzivní činnosti využívá. Navzdory tomu si ji dovolím označit jako tu nejjednodušší, kterou protivník může několika snadnými prvky přehrát. Ne vždy se tak tomu ale stane, což můžeme dokumentovat na ligovém duelu Manchesteru United s Arsenalem, který rudí ďáblové i přes kompletní individuální orientaci v záložní řadě (středoví i krajní hráči) dokázali vyhrát.

Defenzivní organizace PSG

Ani defenzivní organizace hostí nebyla úplně bezchybná - stejně jako v případě domácích byli i křídelní hráči Paříže orientováni individuálně na svého krajního obránce, akorát s tím rozdílem, že poměrně často zůstávali v ofenzivní pozici (svého krajního obránce nechali postupovat vpřed osamoceného), kde vyčkávali na příležitost k rychlému protiútoku.

obrázek

Díky agresivnímu napadání, které Paříž v úvodní části zápasu aplikovala, pak také v některých momentech vznikaly pro soupeře výhodné pozice mezi liniemi, do kterých si mohl Costa či jeden z ofenzivních hráčů seběhnout.

Navzdory tomu byla stabilita defenzivního bloku hostí lepší zejména ze 2 důvodů. Jakmile si ofenzivní hráč Blues seběhl do prostoru mezi liniemi, kde následně přebíral přihrávku, obvykle jej okamžitě atakoval stoper PSG, který neváhal a z obranného bloku proti míči vystoupil (stopeři Chelsea naopak vyznávají pasivnější styl).

obrázek

Zároveň mohla Chelsea využít stejných prostorů, které sama v úvodní fázi tak často nabízela - tedy místa mezi středovou trojicí a krajním hráčem. Nicméně PSG dokázalo na podobné situace lépe reagovat - protože měli oproti Blues obrácený trojúhelník v záloze (1 defenzivní záložník a 2 po jeho stranách), měli v této oblasti lepší horizontální pokrytí prostoru a v případě přihrávky (zde na volného Pedra) se dokázala jejich záloha rychleji přemístit a hráče s balónem donutit, aby jeho následující pas či průnik směřoval do kraje, kde se nacházejí strategicky méně výhodná místa.

Hosté náchylní ke ztrátám míče

Domácí začali utkání v poměrně hlubokém bloku, ovšem zhruba od 20. minuty svůj přístup pozměnili a začali intenzivně napadat především v záložní řadě. Bylo však překvapivé, že tento aktivní přístup nadělal hráčům PSG tak velké problémy - začali být totiž hodně náchylní ke ztrátám míčů, čímž několikrát darovali soupeři šanci k velmi nebezpečnému protiútoku. Především Thiago Motta vyrobil řadu laciných chyb - postupem času měl opravdu velké problémy s rychlostí a dynamikou napadajícího Williana či Pedra, kteří operovali v jeho blízkosti.

Zajímavé také bylo, že Chelsea dokázala zhruba od 20. do 60. minuty získávat míče i nekoordinovaným, individuálním napadáním, které se odehrávalo zejména ve středu pole. Pokud Paříž ztratila míč u jedné z postranních čar, obvykle k tomu byla svým soupeřem donucena - ten ji totiž nejprve uzavřel výhodné možnosti pro přihrávku a následně atakoval hráče s balónem. Nicméně uprostřed hracího pole šlo často jen o individuální aktivitu protivníka nejblíže hráči s míčem, což slavilo úspěch hlavně kvůli technickým chybám či pomalým reakcím.

obrázek

Vyrovnávací branka může posloužit jako ideální příklad - nejprve se Chelsea podařilo Rabiota uzamknout u postranní čáry a vynutit si ztrátu míče (jeho přihrávka byla zblokována). Balón se ovšem odrazil znovu na jeho kopačky, přičemž se mu tentokrát podařilo zahrát přesný balón na Thiaga Mottu, čímž prolomil presink Chelsea. Motta měl v danou chvíli další tři možnosti pro přihrávku na spoluhráče v nebezpečných místech, kteří už mohli rovnou atakovat defenzivní linii Blues. Jenže daný pas nedokázal vykonat dostatečně rychle a napadající Pedro mu dokázal míč odebrat.

Závěr

Na odvetu osmifinále Champions League šlo o poměrně otevřené střetnutí, kdy si oba celky našly poměrně dost prostoru v záložní řadě. Ačkoliv měli i hosté své vlastní problémy, byl jejich defenzivní blok přece jen stabilnější, díky čemu také slavili postup. Po vedoucí brance Ibrahimoviče na 2:1 bylo rozhodnuto a utkání se jen dohrávalo.
Autor: články čtenářů / Víťa Srp
Počet zobrazení: 5326
Související články
Komentáře (296 / 0 nových)
JohnnyCrash
12.03.2016 17:15
#
To musel dát práce, přitom taková blbost.
Mass
13.03.2016 02:51
#
13
13.03.2016 14:15
#
imp
12.03.2016 17:20
#
Vitasrpovi články by tu mohly bejt pravidelně.
nani92
12.03.2016 17:29
#
futbal si treba užívať nie ho sústavne analyzovať
kopu_bodlou
12.03.2016 23:20
#
na tom něco bude..
kvasha16
13.03.2016 00:56
#
Colaps
14.03.2016 11:08
#
_machy_
15.03.2016 14:52
#
z toho by pan Hřebík radost neměl
Miguel19
12.03.2016 17:25
#
Pěkný článek k FA Cupu
GarweL
12.03.2016 17:51
#
Poseidon
12.03.2016 17:25
#
Já Víťu jako fanošuka uznávám, ale na můj vkus z toho dělá trochu moc velkou vědu jakože taky si rád pokecám o tom, jak je který hráč platný pro tým, kolik zkazí přihrávek nebo jak si umí zpracovat balon, ale když se z toho dělá kvantová fyzika, tak se z toho už pro mě vytrácí zábava.
famous.cfc
12.03.2016 17:26
#
Tak to bys nebyl dobrej trenér.
Poseidon
12.03.2016 17:30
#
Ani se o takovou pozici neucházím. On každý fanoušek fotbalu neaspiruje na pozici kouče, stejně jako každý nadšenec do hudby nechce hrát na fagot v FOK.
famous.cfc
12.03.2016 18:07
#
Aha, promiň, už se to nestane.
Poseidon
12.03.2016 18:08
#
Uli_Hoeneß
13.03.2016 10:07
#
Murtago
12.03.2016 17:28
#
tam zábava začíná
Whitemedia
12.03.2016 17:32
#
Víťa je na vyšším levelu, než ty naše tzv. hospodské rozbory si jenom procvičuje, až si bude dělat trenérskou licenci.
fantomas
12.03.2016 17:53
#
Tak pokud je tohle pro tebe kvantová fyzika, to nevim, co bys dělal, kdyby ti někdo začal vykládat vědu za modelem expected goals a podobných věcí, co fotbal pomalu přebírá z amerických sportů.
Poseidon
12.03.2016 18:03
#
Řeknu ti, co bych dělal - nečetl bych to.
kopu_bodlou
12.03.2016 23:22
#
spíš se to všechno zveličuje..
Molos
12.03.2016 17:54
#
Však je taky hezký to vidět z trochu profesionálního úhlu
Hokaido
12.03.2016 18:22
#
Mně to baví číst. Je zajímavý, o kolik víc on v tý hře vidí. Pak by mě samozřejmě zajímal nějakej taktickej rozbor nebo příprava od nejlepších trenérů světa. Třeba Mou, SAF nebo Guardiola, to už musí být strašný psycho.
Hokaido
12.03.2016 18:31
#
*mě
vitasrp
12.03.2016 19:21
#
Tohle je třeba Boasův report pro Mourinha, čili profesionální práce na tý víceméně nejvyšší úrovni.

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01927/art18-1_1927022a.pdf
icka
13.03.2016 09:13
#
Takovej maras
Miguel19
12.03.2016 17:27
#
Chelsea FC ‏@ChelseaFC 1m1 minute ago
Chelsea team today: Courtois; Azpilicueta, Cahill, Ivanovic (c), Kenedy; Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Pedro; Diego Costa. #CFC

Chelsea FC ‏@ChelseaFC 27s28 seconds ago
Chelsea subs v Everton: Begovic, Baba Rahman, Terry, Loftus-Cheek, Oscar, Traore, Remy. #CFC
Miguel19
12.03.2016 17:30
#
Costa hrál v týdnu se zraněním, díky tomu střídal, tak ho preventivně nasadíme i v sobotu. Očekávám, že ve 30. minutě střídá..
spider_8
12.03.2016 17:43
#
On je takovej bejk, že chce hrát pořád. Navíc tohle je teď pro nás nejdůležitější zápas sezony, není důvod ho šetřit na ligu.
Whitemedia
12.03.2016 17:33
#
Begovic pls, chudák..
Error
12.03.2016 17:37
#
A zas...
raduinho
12.03.2016 17:46
#
Pato ani na lavičce...
Whitemedia
12.03.2016 17:47
#
Vždyť ten si u nás nekopne Raději, ať nastupuje Traore
Jameson
12.03.2016 17:52
#
spider_8
12.03.2016 17:51
#
Tahle hostovačka bude legendární
GarweL
12.03.2016 17:52
#
Mikel Matič, tak to zase budu nadávat jak prase.
Jameson
12.03.2016 17:54
#
Miguel19
12.03.2016 18:01
#


Snad ten Mikel po sezoně půjde.
GarweL
12.03.2016 18:05
#
Ať si klidně zůstane, ale ať přijde konečně někdo kvalitní místo něho...
Molos
12.03.2016 18:07
#
Zabírá až moc cenné místo až moc dlouho, musí jít
Momodou#
12.03.2016 20:44
#
Momodou#
12.03.2016 20:44
#
Mimalu
12.03.2016 18:33
#
Begovic uz asi prosedi zbytek sezony....
Jameson
12.03.2016 17:27
#
Super rozbor. Ďakujem.
Murtago
12.03.2016 17:27
#
Aldeano
12.03.2016 17:42
#
kiwwi
12.03.2016 17:51
#
who cares preco je to pod PL
Whitemedia
12.03.2016 17:53
#
Aby bylo kde psát o zápasu Chelsea-Everton
Jameson
12.03.2016 17:54
#
To je aj tak Fa Cup
Whitemedia
12.03.2016 17:56
#
A myslíš si, že tu budu lozit kamsi do sekce FA Cup?
Whitemedia
12.03.2016 17:57
#
Prostě se článek patřící do sekce LM zařadil pod PL, aby bylo kde psát o FA cupu, hotovo.
fantomas
12.03.2016 17:59
#
Už tam neni :-*
Jameson
12.03.2016 18:00
#
Whitemedia
12.03.2016 18:00
#
Tak teď si to celé podělal, klasicky..
fantomas
12.03.2016 18:02
#
Máte to v nepřehlédněte, nebreč.
liquicitizen
12.03.2016 18:07
#
Iacob
12.03.2016 18:11
#
off-olda
12.03.2016 18:05
#
Pane bože, co se to tu rozjíždí? Vždyť je to zajímavý a jiný rozvoz, než nám tu může kdokoliv nabídnout. U mě dobrý.
off-olda
12.03.2016 18:21
#
*rozbor
avicii
12.03.2016 18:08
#
dava novasport FA cup?
Whitemedia
12.03.2016 18:14
#
prý nova sport 2.. jsem až do dneška nevěděl, že tv žumpa udělala i druhý sportovní kanál..
mul
12.03.2016 18:28
#
ja pri finale COC
spider_8
12.03.2016 18:30
#
Ještě to dávají na německým Eurosportu.
Uli_Hoeneß
13.03.2016 10:09
#
Miguel19
12.03.2016 18:39
#
Prase Barry bez karty.
Molos
12.03.2016 18:40
#
Costa má nohu v prdeli
Jameson
12.03.2016 18:41
#
Kokot Barry do neho vletí ako zmyslov zbavený a on dostane žltú...
Zaschrona
12.03.2016 18:44
#
Jameson
12.03.2016 18:45
#
off-olda
12.03.2016 18:42
#
Si dělá prdel ne?
Iacob
12.03.2016 18:43
#
Hned při první příležitosti. Oliver
Jameson
12.03.2016 18:43
#
je kokot
Poseidon
12.03.2016 18:44
#
Oliver je Pažout!
vladis271
12.03.2016 18:48
#
fašista je to
Protigii
12.03.2016 18:44
#
Chudák Diego, idú po ňom
off-olda
12.03.2016 18:45
#
Už mu dej kartu ty idiote.
Whitemedia
12.03.2016 18:45
#
Barry tu kartu nedostane?
Jameson
12.03.2016 18:47
#
Everton slušné prasce zatiaľ, len čo je pravda.
Zaschrona
12.03.2016 18:48
#
Nejlepi atmosfera na Goodisonu v cele sezone, zatim super
off-olda
12.03.2016 18:49
#
Away fans
Jameson
12.03.2016 18:50
#
Mimalu
12.03.2016 18:54
#
Whitemedia
12.03.2016 18:48
#
Oukej, dnes se bude asi prasit
Whitemedia
12.03.2016 18:51
#
Costa
Miguel19
12.03.2016 18:55
#
Nepadej Lennon.
off-olda
12.03.2016 18:56
#
Vyšlápl ho.
Miguel19
12.03.2016 18:57
#
Já vím.
off-olda
12.03.2016 18:58
#
Iacob
12.03.2016 18:56
#
Whitemedia
12.03.2016 18:56
#
Do ofenzivy zatím nula nula nic..
Jameson
12.03.2016 18:57
#
+ tá naša obrana pôsobí hrozným dojmom. Šťastie, že je Everton taký lemplavý v útoku zatiaľ.
Whitemedia
12.03.2016 18:59
#
Od naší obrany nečekám nic, protože je složená mizerně.. ale ten útok by už něco předvést mohl..
Jameson
12.03.2016 19:03
#
V útoku nám chýba jeden hráč. S Mikelom a Matičom v strede nečakám zázraky ani v útoku.
I am Mancunian
12.03.2016 18:59
#
kenedy
Error
12.03.2016 19:00
#
Teď Jagielka udělal hroznou blbost, no bohužel Kenedy ještě větší.
Miguel19
12.03.2016 19:02
#
Fabregas je úplně mimo na tom AM..
Whitemedia
12.03.2016 19:02
#
A pak to tak i vypadá no, si ani nejsme schopni přihrát..
Miguel19
12.03.2016 19:04
#
Everton neví.
Miguel19
12.03.2016 19:05
#
Pedro teď přemýšlel jak šikovně zasimulovat, až mu to uteklo
Iacob
12.03.2016 19:06
#
Jsem si říkal, jestli se tam z toho posral nebo co.
Whitemedia
12.03.2016 19:06
#
Costa dnes v lese, neměl vůbec hrát v základu..
off-olda
12.03.2016 19:09
#
Everton má v piči?
Miguel19
12.03.2016 19:13
#
Jagielka se diví
Whitemedia
12.03.2016 19:13
#
Mikel je u rozhodčího vždy první
Miguel19
12.03.2016 19:14
#
Škoda že není tak rychlý u bránění..
samson192
12.03.2016 19:14
#
aspoň niekde je rýchlejšie než protihráč
Whitemedia
12.03.2016 19:16
#
Dělá si ten pomezní prdel? Zamávej tím praporkem!!
vitasrp
12.03.2016 19:18
#
Zatím je to opravdu otřesnej fotbal, to je asi tak nejvíc, co k tomu můžu říct.
off-olda
12.03.2016 19:18
#
Trapper
12.03.2016 19:19
#
Přišel jsem až teď, někdo souhrn jak to vypadá?
Whitemedia
12.03.2016 19:20
#
Děsivě.
Whitemedia
12.03.2016 19:21
#
Hele fakt nevím, co chceš slyšet o poločase, který vitasrp okomentuje jednou větou
Trapper
12.03.2016 19:23
#
Ještě jsem jeho koment neviděl, moje blbost, mohl jsem si ušetřit psaní.
Miguel19
12.03.2016 19:20
#
Hrozně mi to připomíná hru CSM. Jde jenom o to, abys naházel 11 hráčů do hry, je jedno kam, někomu klikneš pásku a pak čumíš do obrazovky jak to dopadne.

Žádná taktika, systém, nic..
samson192
12.03.2016 19:22
#
CSM
vladis271
12.03.2016 19:34
#
S družstevníkom Báč som vyhral 5 krát po sebe LM.

Ale podvádzal som.
Zaschrona
12.03.2016 19:21
#
Od te doby, co jsme prakticky prestali presovat, tak to byla hrozna bida. Snad to tam prijde Besic trochu rozpohybovat. Ale libi se mi, jak se nebojime hrat tvrde a durazne, je tam videt trochu rozdil oproti minulym zapasum.
Whitemedia
12.03.2016 19:34
#
a teď bych poprosil o fotbal..
Whitemedia
12.03.2016 19:35
#
Pedro
Whitemedia
12.03.2016 19:40
#
Gary
off-olda
12.03.2016 19:41
#
Ty vole, když jsem viděl rozběhnutého Cahilla, viděl jsem jasnou redku. Zvládl to ale parádně.
GarweL
12.03.2016 19:42
#
To je katastrofální fotbal prostě.
Iacob
12.03.2016 19:45
#
Ani ne. Jenom je tam až moc dobrých defenzivních zákroků.
Miguel19
12.03.2016 19:43
#
Roh

A má to před sebou...
Jameson
12.03.2016 19:46
#
off-olda
12.03.2016 19:46
#
Jsem před tímhle zápasem vážně neměl koukat na Barcelonu.
Whitemedia
12.03.2016 19:46
#
Costa ty vole..
off-olda
12.03.2016 19:48
#
Tak jako...Těžký tohle trefit...
Whitemedia
12.03.2016 19:48
#
Však já vím, to jsou jen emoce, víš jak
off-olda
12.03.2016 19:49
#
GarweL
12.03.2016 19:47
#
Costa by z vápna prostě nemel ani vylézat, on neumí nahrát ani přenést hru nic a stejne se o to pokouší pořád.
Iacob
12.03.2016 19:48
#
Však to teď světově přenesl...po brankové čáře
Miguel19
12.03.2016 19:48
#
Za chvíli smrtelně udeříme.
Miguel19
12.03.2016 19:49
#
Proč má jako Everton míč?
Whitemedia
12.03.2016 19:52
#
Protože se Costa zvedl jako první.
off-olda
12.03.2016 19:50
#
Oliver je úplně mimo realitu.
vladis271
12.03.2016 19:51
#
samson192
12.03.2016 19:51
#
GarweL
12.03.2016 19:55
#
I am Mancunian
12.03.2016 19:56
#
Molos
12.03.2016 19:58
#
Louis
12.03.2016 19:58
#
bbbauch
12.03.2016 22:39
#
*Ol!ver
icemike
13.03.2016 19:34
#
Error
12.03.2016 19:55
#
Ďábelské tempo.
off-olda
12.03.2016 19:57
#
A zase. Co proboha Pedro udělal?
Miguel19
12.03.2016 19:58
#
Barry už asi 6. faul
Zaschrona
12.03.2016 20:01
#
Kral taktickych faulu
Whitemedia
12.03.2016 20:02
#
Jo a na naší straně je to potom Kenedy
samson192
12.03.2016 19:59
#
Jeho aj s tou píšťalkou tak akurát dať na križovatku
off-olda
12.03.2016 20:01
#
Vrahu.
Whitemedia
12.03.2016 20:02
#
S tím, jak dnes všechno píská úplně naopak, by to nebylo dobré řešení
Whitemedia
12.03.2016 20:01
#
Jůů, Oscar, ten mi tam dnes chyběl
off-olda
12.03.2016 20:02
#
Tak na Oscara tu všichni čekáme, díky Guusi.
Whitemedia
12.03.2016 20:03
#
rozhodne
off-olda
12.03.2016 20:04
#
Otázkou tak zůstává, v čí prospěch.
papanegra
12.03.2016 20:02
#
To vážně už na EF píše někdo jako Oliver? To svět se posral a EF bude bulvar, rovnou k tomu pusttě kiwwiho a vrbejku
off-olda
12.03.2016 20:03
#
GarweL
12.03.2016 20:04
#
Matič je fakt komediant tuto sezonu.
Zaschrona
12.03.2016 20:05
#
ROMELUUUUUUUUUUUUU
Whitemedia
12.03.2016 20:06
#
Lukaku no
Trapper
12.03.2016 20:06
#
PAnebože...
kiwwi
12.03.2016 20:06
#
Lukaku wau
Whitemedia
12.03.2016 20:06
#
V jeden týden vypadneme z LM i FA cupu, ideální řešení
Iacob
12.03.2016 20:09
#
Jameson
12.03.2016 20:06
#
Lukaku
hraju_nahej
12.03.2016 20:06
#
Ta obrana Chelsea :DTo je parodie.
GarweL
12.03.2016 20:07
#
Ivanovič, Azpi, Mikel a Cahill, to je něco neskutečného, co předvedli teď
spider_8
12.03.2016 20:07
#
spider_8
12.03.2016 20:07
#
Tohle bylo naprosto příšerný bránění, stínování nic víc.. Podlě mě Lukaku nic úžasnýho nepředvedl, prostě jen obešel kužely
Zaschrona
12.03.2016 20:09
#
samson192
12.03.2016 20:07
#
mne sa to sekne
off-olda
12.03.2016 20:08
#
Lukakůůůůů Cahill se točí ještě teď. Nádherný gól.
Error
12.03.2016 20:08
#
Obrana v čele s Cahillem na kolotoči, Lukaku respekt žádný. Paráda, sezóna definitivně v hajzlu.
Jameson
12.03.2016 20:10
#
Budúca zrejme tiež.
kiwwi
12.03.2016 20:08
#
ale teda to otacanie sa Cahilla ty vole, sak to sa v pripravke vyucuje, ze sa nemoze hrac otocit na pravej strane po lavej ruke
vitasrp
12.03.2016 20:08
#
Od Obiho byla ta přihrávka na Oscara přímo famózní, to prostě nemohlo dopadnout jinak než ztrátou míče.

Pak měl samozřejmě přijít taktickej faul v tom kraji, nechápu, co tam vymejšleli.
Coutinho10
12.03.2016 20:10
#
ten Lukaku je neskutecne vykoupal
GarweL
12.03.2016 20:10
#
Zaschrona
12.03.2016 20:10
#
R O M E L U ! ! !
vitasrp
12.03.2016 20:10
#
Courtois se zjevně rozhodl, že do konce sezóny opravdu vůbec nic nechytí.
vitasrp
12.03.2016 20:11
#
To je fakt letos naprosto příšernej brankář.
raduinho
12.03.2016 20:21
#
Je šílenej. Nálepka jednoho z nejlepších gólmanů na světě je pryč.
Cipinho
13.03.2016 10:54
#
Já nechápu, jak tu nálepku vůbec mohl někdy mít.
raduinho
13.03.2016 11:16
#
Tak on v Atléticu zářil a vyhrál s ním všechno kromě LM. K tomu je mladej což ho vyhypovalo do jiných sfér na které ted reálně má. Když vidím jeho výběhy a vykrývání prostoru tak se modlím aby hráči soupeře netrefili branku. Navíc je dost pravděpodobný, že se jen prostě veze s celým týmem, který je ve srabu. Ale od brankáře jeho kalibru prostě očekáváš, že chytne něco navíc což letos rozhodně neplatí.
Whitemedia
12.03.2016 20:12
#
Proč by se snažil, je očividně nedotknutelný.
Jameson
12.03.2016 20:11
#
Remy? WTF?
off-olda
12.03.2016 20:11
#
Černej bůh.
kiwwi
12.03.2016 20:11
#
LUKAKU
liquicitizen
12.03.2016 20:11
#
Whitemedia
12.03.2016 20:11
#
Super sezona, díky hoši, zasloužíte zvýšit plat
Coutinho10
12.03.2016 20:11
#
ouuu a dalsi to je pan proste skvela pomsta Chelsea
Jameson
12.03.2016 20:11
#
Nech sa páči. Lukaku
steinar001
12.03.2016 20:11
#
prvy gol Oscarov...chlapec strati loptu a vyklusava
Zaschrona
12.03.2016 20:12
#
Barry je kraaaaaal
slavex
12.03.2016 20:15
#
Jako že vyprovokoval Costu už svým několikátým žlutým faulem v zápase a přitom je pořád bez karty? Opravdu král
Zaschrona
12.03.2016 20:16
#
Jo, presne tak.
mojmira
12.03.2016 20:16
#
Usty
12.03.2016 20:29
#
lekce z pokrytectví
Zaschrona
12.03.2016 20:30
#
slavex
12.03.2016 20:15
#
ha boží mlýny melou
Usty
12.03.2016 20:12
#
Mikel Courtois
kiwwi
12.03.2016 20:12
#
Costa
Error
12.03.2016 20:13
#
Ho měl pořádně vyliskat...
Coutinho10
12.03.2016 20:13
#
Costa nezvlada
Miguel19
12.03.2016 20:13
#
Hlavně že má Obík 95% úspěšnost...
GarweL
12.03.2016 20:14
#
Mikel je prostě kužel, nic víc.
GarweL
12.03.2016 20:13
#
Costa To je prostě debil.
Jameson
12.03.2016 20:15
#
Ale sa celkom krotil. Za Mourinha by mal tie ústa aj krvavé hádam
mojmira
12.03.2016 20:16
#
kiwwi
12.03.2016 20:14
#
boha jeho, to je normalne neandrtalec ten Costa...jeden by z neho grcal
vitasrp
12.03.2016 20:14
#
Hezky ho dneska Olover chtěl vylejt, tak gratuluju.
Higi
12.03.2016 20:14
#
Už bylo na čase.
GarweL
12.03.2016 20:14
#
Počkej říkáš, že za tohle neměl jít ven?
vitasrp
12.03.2016 20:16
#
Stoprocentně měl dostat žlutou kartu, ta první byla úplnej joke, ale samozřejmě je to Costova chyba, nemá se žlutou dělat takový píčoviny.
Iacob
12.03.2016 20:17
#
Od kdy jsou ruce v obličeji úplnej joke?
Higi
12.03.2016 20:17
#
úplnej joke asi ne, když v tom souboji dával loket protihráčovi k hlavě, jasnej úmysl tam zase byl v opakovaným záběru...
vitasrp
12.03.2016 20:18
#
A jinak jestli ho snad ještě kousnů, tak je to turbo idiot.
Iacob
12.03.2016 20:15
#
Nezvládáš.
kiwwi
12.03.2016 20:15
#
ako sorry, ale ty by si ho za toto nechal na ihrisku?
vitasrp
12.03.2016 20:22
#
Objektivně je pravda, že v tom momentu mohl dostat klidně tak tři žlutý karty najednou, asi fakt není, co řešit.
Zaschrona
12.03.2016 20:16
#
mojmira
12.03.2016 20:16
#
cristiano.K.
12.03.2016 22:21
#
Ol!ver
13.03.2016 00:03
#
Fesak
13.03.2016 03:34
#
konecne niekto kto ma gule
Cipinho
13.03.2016 10:55
#
Já nechápu, jak může mít za kariéru tak málo červených. Asi se ho vždycky bojí, jinak si to nedokážu vysvětlit, já bych ho poslal ven každej zápas
Higi
12.03.2016 20:14
#
COSTA spravedlnost
afc
12.03.2016 20:14
#
Kokotko, Costa
Usty
12.03.2016 20:14
#
Ideální Tohle je prostě sezóna úplně na ko*ot.
Iacob
12.03.2016 20:14
#
Costaaaaaa
Kirtap
12.03.2016 20:15
#
1. gol Oscara, 2. gol celé obrany, která radši zvedne ruku než aby zamakala dozadu...
Protigii
12.03.2016 20:15
#
BARRYYY KARMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Zaschrona
12.03.2016 20:15
#
Barry
Orlandiiik
12.03.2016 20:15
#
COSTA
Trapper
12.03.2016 20:16
#
Barry
off-olda
12.03.2016 20:16
#
Barry červená zhruba o 70 minut později.
famous.cfc
12.03.2016 20:16
#
První gól Oscara. Já už ho tam prostě nemůžu ani vidět. On ztratí míč a pak si vyklusává jak při tréninku. Facku bych mu dal... Courtois letos, to je taky něco strašnýho ... Přijde mi, že se z něj stává fakt průměrnej brankář. Na tuhle sezónu už fakt kašlu, nervy jsem si pocuchral už až až... Humus velebnosti.
vitasrp
12.03.2016 20:17
#
Oscar dostal naprosto kriminální míč od Mikela, to jinak fakt nemohlo dopadnout.
Kirtap
12.03.2016 20:19
#
Nemohlo? Však s tím nic neudělal, jako byla to těžká pozice, ale následně vypustit i ten sprint dozadu? Kdyby fauloval, tak by to gol prostě nebyl.
vitasrp
12.03.2016 20:20
#
Sprintovat dozadu samozřejmě mohl, stejně tak mohl Ivanovič nebo Azpilicueta faulovat.
famous.cfc
12.03.2016 20:22
#
Tady jde o ten přístup, kterej je od Oscara fakt na přeshubu. Fakt už mě tou laxnostní neskutečně štve.
Kirtap
12.03.2016 20:23
#
Obranná práce byla tristní, co si budeme povídat. Pro mě je větší problém, že Oscar přijde v 74. minutě a pak ledabyle přijde o míč takovouhle přihrávkou a není schopný ani udělat taktický faul či se vrátit s tím hráčem. To je neodpustitelné.
famous.cfc
12.03.2016 20:19
#
Ale tak to aspoň někam odkopnu a né že odevzdám soupeři a pak si tam klusám jak na louce.
vitasrp
12.03.2016 20:21
#
Ale takhle ti fotbalisti nepřemejšlí, nejsou jedni z nejlepších kvůli tomu, že by ve složitější situaci odkopávali balóny na tribunu.

To, že pak klusal, je samozřejmě problém.
famous.cfc
12.03.2016 20:23
#
viz. o dva příspěvky výše... Jde mi o ten přístup. Takhle se nebojuje o otočení výsledku.
steinar001
12.03.2016 20:19
#
jj oscar toto robi casto, ten maly zmrd si mysli ze je nenahraditelny asi, strasne mi robi nervy celu sezonu
GarweL
12.03.2016 20:19
#
Ten security guy tam teď ležel jak na pláži
slavex
12.03.2016 20:24
#
Co k tomu říct no. Tragická sezona se všim všudy. Opravdu už ale nemůžu vystát Oscara. Zahraje jeden dobrý zápas a pak je na dalších 10 úplně, ale úplně tragický. Vrchol všeho je, když nastoupí z lavičky, kdy by člověk čekal, že bude makat, ale ne, on nepředvedl v podstatě nic. Ani tu bojovnost.
Costa je magor, že udělá takovou kravinu s kartou, ovšem Oliver už mi taky leze krkem. Co ho vidím, tak píska jak idiot. Dnes pískal na obě strany kolikrá úplné nesmysly, nebo naopak nepískal co měl. Že vydržel Barry tak dlouho na hřišti taky nechápu. Ale to je vedlejší. Hlavní je, že jsem hráli zase docela tužku.
Orlandiiik
12.03.2016 20:26
#
https://streamable.com/47e6 Co ten pokus o kousanec ?
Higi
12.03.2016 20:28
#
on do něho naletí, chce ho kousnout a pak ho začne plácat po zádech ten je vychcanej až to pěkný není
Jameson
12.03.2016 20:29
#
Nervy... poľahčujúca okolnosť.
ADM
12.03.2016 21:33
#
Jak mu naletel bradou na rameno ....skoro sam seba vypol
kvasha16
13.03.2016 01:00
#
Manny
13.03.2016 11:36
#
co to jako je?
Jameson
12.03.2016 20:28
#
Ktovie ako by to vyzeralo, keby sme hrali až zajtra.

Každopádne sme to dnes mohli rozhodnúť aj bez ohľadu na to. Everton nebol až tak dominantný, ako by sa dalo čakať. Stačilo by mať v útoku o jedného útočného hráča viac a dať Fabregasa na DM vedľa Mikela/Matiča (tam je to jedno, tragický sú obaja).
vitasrp
12.03.2016 20:38
#
Zasloužený. Kromě střely Williana z přímáku jsme snad nevystřelili na kasu. Celkově to sice bylo utkání, ve kterém nebylo moc kvality, ale Everton si nakonec vypracoval větší šance.

Jak dlouho nám bude chybět blázen(za předpokladu, že nedostane nějakej extra flastr za ten možný pokus o kousnutí)? Mělo by to být snad dva zápasy, ne? Tak to si aspoň zahraje Traore, cožje jediný pozitivum dnešního večera.
pepinho2
12.03.2016 20:46
#
A co to odplivnutí?
vitasrp
12.03.2016 21:42
#
Neviděl jsem
Kirtap
12.03.2016 20:49
#
Mluví se o nějakých konkrétních posilách?
Momodou#
12.03.2016 20:52
#
Chiellini, Naingolan a Pjanic
Miguel19
12.03.2016 21:02
#
Pogba
Momodou#
12.03.2016 21:12
#
O ňom sa nemluví a po takej sezóne ani nebude.
Miguel19
12.03.2016 22:55
#
Já o něm mluvím
Zaschrona
12.03.2016 20:42
#
Velka parada, konecne zase od toho zpackaneho semifinale LC vetsi davka optimismu vzhledem k vysledku v zapase. Uz jsme relativne blizko z tehle dost bidne sezona udelat nakonec velmi uspesnou. Dost mozna nejklicovejsi dosavadni Martinezuv zapas u nas a zvladlej. Super.
Momodou#
12.03.2016 20:48
#
Momodou#
12.03.2016 20:51
#
Zostavu som teda vôbec nepochopil. Neprerotovať to oproti LM Dneska bola ideálna príležitosť pre Begovica, Babu, Cheeka, Traoreho/Remyho na základ.
vitasrp
12.03.2016 21:41
#
Jo, to určitě.
Momodou#
12.03.2016 22:11
#
Lepšie bolo nasadiť ten istý tím, ktorý pred 3 dňami vypadol z LM.
Momodou#
12.03.2016 22:26
#
vitasrp
12.03.2016 22:28
#
Přijde mi poměrně logický, že v nejdůležitějším zápase zbytku sezón se pokusíš nasadit to nejlepší, co máš k dispozici.

Begovič teda chytat mohl, proti tomu nic nemám, ale Loftuse nebo Traoreho by místo Mikela/Matiče a Costy nasadil jenom úplnej magor.
Momodou#
12.03.2016 22:31
#
Stredová dvojka Mikel Matic teda narobila Evertonu nemalé problémy, to ti poviem.
vitasrp
12.03.2016 22:40
#
Zatímco Loftus soupeře doslova trhal na kousíčky, kdykoliv nastoupil
Momodou#
12.03.2016 22:47
#
Si si vedomý koľko minút odohral, že ano? A stále lepšie riešenie ako vedľa seba postaviť Matica s Mikelom ku takej deravej obrane akú ma Everton pod Martinezom.
vitasrp
12.03.2016 22:49
#
Moc dobře vím, kolik toho odehrál, zároveň taky moc dobře vím, co v tom čase předvedl. Rozhodně si nemyslím, že by to bylo nějaký lepší řešení.
icka
13.03.2016 09:18
#
Momodou#
12.03.2016 22:32
#
+ Sa dalo čakať, že tí hráči budú psychicky dole a u Costu som narážal na jeho zranenie zo stredy.
vitasrp
12.03.2016 22:41
#
Costa samozřejmě hrál se zraněním, ale je to o parník náš nejlepší útočník, tak je celkem logický, že jsme jej pro tenhle důležitej zápas potřebovali.
Momodou#
12.03.2016 22:44
#
To áno, toho Costu beriem, ale dnešná zostava nepredviedla dokopy nič, čo som aspoň ja tak trochu čakal..
johan14
12.03.2016 22:24
#
Rozbor za 1. Pošlú to Hiddinkovi.
Talker
12.03.2016 22:26
#
Je tak nějak symbolické, že poslední šanci na poháry nám vzal Lukaku... Je škoda, že z LM nás nevyřadil KdB hattrickem, to by bylo už úplně na ránu.
raduinho
12.03.2016 23:23
#
Talker
12.03.2016 23:26
#
Jinak co mě "překvapilo", tak Lukaku má o 10 golů více než Costa za ty 2 sezony - 45x35... Když se k tomu přičte, že je o půl dekády mladší...
tomy49
13.03.2016 09:58
#
A to má ještě Lukaku jisté rezervy. Já jsem zvědav jak dlouho vydrží ve vysledkově průměrném Evertonu.
Coutinho10
13.03.2016 00:21
#
kvasha16
13.03.2016 01:01
#
ty si tie faily musis doslova uzivat
Talker
13.03.2016 11:52
#
Tak všichni jsme věděli, že to Mourinho dosere. Jen se nečekalo, že to dosere natolik, že prodá největší talenty a ti nás hned další sezonu popraví.

Ne, neužívám si to. Jen jsem na to připravenější. Hiddink prostě nemůže zachránit všechno, no.
vitasrp
13.03.2016 12:10
#
Ono je v první řadě nutné, aby to chtěli zachránit hráči, což se neděje. V týhle situaci už by na tý lávce mohl opravdu sedět kdokoliv, ale vypadalo by to úplně stejně.
tmuller
13.03.2016 10:47
#
Jen moc nerozumím tomu obrácenýmu trojúhelníku, zdá se mi že v případě Chelsea by se ten prostor mezi krajním bekem a středovou trojkou (jak stojí Pedro na obrázku) dal pokrýt líp. Podle mě je vždycky Fabregas nebo Mikel blíž k tomu prostoru než třeba Rabiot nebo Matuidi, kteří se pohybují výš než Mikel nebo Fabregas. Ale možná nemám pravdu, rád si to nechám vysvětlit.
Jameson
13.03.2016 11:51
#
Sú k tomu ,,uhryznutiu" od Costu nejaké novšie správy?
Usty
13.03.2016 12:29
#
Costa prohlásil, že rozhodně nekousl, Barry to potvrdil.
Jameson
13.03.2016 13:11
#
Ešteže tak teda.
božský John
13.03.2016 14:44
#
Vito, kdyz takhle fundovane rozebiras zapasy, tak jak to delas? Vidis ty veci hned v primym prenosu nebo se na to pak koukas zpetne ze zaznamu a zastavujes si video atd?
vitasrp
13.03.2016 15:31
#
Zrovna v tomhle případě jsem prakticky všechno věděl už v průběhu, byl jsem totiž na stadiónu, seděl v 8. řadě horního patra, takže jsem měl precizní výhled na celý hřiště. Ono se to nezdá, ale oproti televizi, kde vidíš jenom určitou část hřiště, je to pak vážně velkej rozdíl.

Obvykle to ale funguje tak, že při sledování zápasu zjistím, kde má tým nějaký problémy, kudy soupeř útočí, případně jakým způsobem daný celek brání, no a pak si to pustím znova a snažím se na vytipovaný situace detailně zaměřit.

Třeba teď jak hraje Arsenal s Watfordem - kdybych to analyzoval, zaměřil bych se na to, proč si Arsenal vytvořil většinu svých šancí po akcích po pravé straně (jestli ji nějak přečíslují, případně jak, nebo jestli tam má Watford problém nějakýho individuálního rázu), stejně tak Watford se do finální fáze dostal zejména po dlouhých míčích za obranu z vlastní poloviny, což by teda byly věci, na který bych se zaměřil.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.