VfL Wolfsburg   -   1. FSV Mainz 05

1 : 1 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.24 - 3.36 - 3.56

VfL Wolfsburg - 1. FSV Mainz 05 1:1

Před týdnem byla remíza na Bayernu zlatá, v tomto kole je ale výsledek 1:1 velkým zklamáním. Wolfsburg sice vedl díky Guilavoguimu, ale konečné slovo měl čtvrthodinu před koncem Muto. Oba celky zůstávají ve druhé polovině ligové tabulky.

Wolfsburg začal proti Mohuči trpělivě, kombinoval a snažil se najít skulinku v obranných řadách soupeře. Ten se ale jako první dostal do velké příležitosti, když ve 25.minutě dostal pas za obranu Muto a Casteels skvělým zákrokem uchránil domácí od pohromy. Wolfsburg měl vlastně jen jednu velkou příležitost, před koncem poločasu pálil bez přípravy Divock Origi, ovšem branku Mohuče přestřelil.

Domácí veděli, že podobný výkon nebude na body stačit a ve druhém dějství přidali plyn. V 55.minutě to přineslo kýžené ovoce, Didavi rozehrál rohový kop a hlavičkující Joshua Guilavogui rozvlnil síť! Vlci jakoby se vstřelenou brankou uspokojili a nechali Mohuč hrát, což byla velká chyba. Laxnost domácích mohl trestat už v 70.minutě Bell a jen další skvělý Casteelsův zákrok znamenal nulu v kolonce inkasovaných branek VfL.

Ale to nevydrželo věčně. Pět minut na to poslal do šestnáctky centr Öztunali a Yoshinori Muto hlavou srovnal na 1:1. Opařený Wolfsburg pak závěr utkání nezvládl a v nastaveném čase N'Tep uviděl červenou kartu za faul na unikajícího Hartmanna. Verdikt rozhodčího už vliv na průběh utkání neměl. VfL remizoval s Mohučí 1:1.