FC Augsburg   -   Borussia Dortmund

1 : 2 (1:2)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 5.50 - 4.38 - 1.60

FC Augsburg - Borussia Dortmund 1:2

Na čele Bundesligy se ani po tomto kole nic nemění. Borussia zvládla těžký test na půdě Augsburgu a před Hoffenheimem má už pětibodový náskok. Vše podstatné z brankového hlediska obstaral první poločas. Na rychlou trefu Jarmolenka sice odpověděl Caiuby, ale poslední slovo měl ve 23.minutě Kagawa. Dortmund se i díky neproměněné penaltě Aubameyanga musel strachovat o výsledek až do závěrečného hvizdu.

Dortmund během týdne prohrál s Real Madrid a dost si zkomplikoval své vyhlídky na postup ze skupiny Ligy mistrů. Boszovi hoši však v domácí soutěži skvěle zareagovali a urvali vítězství na půdě soupeře, který nepatří zrovna mezi oblíbené.

Zápas ve WWK Aréně začal v rychlém tempu a oba celky si hned v úvodu připsaly velké příležitost a také branky. Nejprve Finnbogasona hlavička skončila na rukavicích Bürkiho a hned v zápětí vstřelila Borussia první gól zápasu. Jarmolenko se dostal ve vápně k balónu, perfektně se zorientoval a elegantní patičkou překonal brankáře Hitze. Augsburg okamžitě přispěchal s odpovědí a v 11.minutě byl stav 1:1. Obrana Dortmundu nezachytila centr na malé vápno a Caiuby na zadní tyči hlavou srovnal.

Ani tento výsledek dlouho nevydržel. Aubameyang ještě v 15.minutě Hitze nepřekonal, brankář domácích skvěle zasáhl, ale o chvíli později posunul Jarmolenko balón na Kagawu, který krásným obloučkem vrátil vedení na stranu BVB.

Svěřenci Petera Bosze mohli utkání několikrát rozhodnout ve svůj prospěch mnohem dříve. Jen Aubameyang měl velký počet šancí, ale ve WWK Aréně mu vůbec nebylo přáno. V prvním poločase postupoval na Hitze sám a akci zbabral, stejně jako penaltový okamžikv závěru zápasu. Gabonský střelec zkoušel penaltu á la Antonín Panenka, ale Hitz zůstal stát a Aubameyang zle pohořel. Dortmund ale nakonec vedení 2:1 uhájil a pojistil si vedení v Bundeslize.
Autor: Ondřej Linhart