1. FC Köln   -   RB Lipsko

1 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.76 - 3.40 - 2.15

1. FC Köln - RB Lipsko 1:2

Na beznadějně posledním místě zůstává Kolín nad Rýnem, jehož doma přehrálo Lipsko. Německý vicemistr to s Kolínem neměl jednoduché. Domácí hráli s velkým odhodláním uspět, ovšem ani to na body nestačilo.

Fotbalisté Kolína byli odhodláni konečně uspět a na RheinEnergieStadion vládla výtečná atmosféra, která hnala domácí borce kupředu. Kolín byl v úvodu hodně aktivní, Lipsko se však bez problémů ubránilo a první vážnější střeleckou příležitost měl Forsberg, který přestřelil. Na druhé straně zase hlavičkoval na přední tyč Osaka a Gulácsi byl na místě.

Po půlhodině hry začínalo být Lipsko čím dál více nebezpečné, Halstenbergova rána skončila na tyčce a dorážejícího Poulsena vychytal Horn. Přesně ve 30. minutě už hosté vedli. Sabitzer patičkou posunul balón na Klostermanna a ten přízemní ranou překonal Horna.

Závěr prvního poločasu přinesl šance na obou stranách, nejprve byl blízko před Gulácsim Córdoba a obrana Lipska s ním měla plné ruce práce, na druhé straně zase střílel Forsberg a opět Horna nepřekonal. Ve 44. minutě zazdil dobrou šanci i Jojić, takže Kolín doma prohrával po prvních pětačtyřiceti minutách 0:1.

Domácí tým ale sympaticky nepolevoval a jeho snaha o vyrovnání byla zjevná. Jenomže Bittencourt střílel těsně vedle a Pizarrův gól byl dosažen s pomocí ofsajdu.

V 69. minutě mohlo Lipsko, nebo dokonce mělo, zahrávat pokutový kop za hraní rukou. Sudí však okamžik nepostřehl a hra pokračovala jakoby se nic nestalo. A RB to opravdu nemuselo trápit, protože deset minut před koncem centroval Sabitzer a hlavičkující Yussuf Poulsen zvýšil na 2:0. Kolín se sice okamžitě vrátil zpět do utkání, ale vyrovnat už nedokázal.
18.09. Bayern by mohl brzy opustit Ribéry
Záložník Bayernu Mnichov Franck Ribéry naznačil, že aktuální sezóna může být jeho poslední v klubu. V rozhovoru pro magazín Kicker se ale také nechal slyšet, že by v kariéře ještě rád pokračoval alespoň do 38 let, tedy tři roky. Nejpravděpodobněji se v jeho případě jeví odchod do Číny, odkud už v minulosti přilétlo několik lukrativních nabídek. (kicker.de)
18.09. Rummenigge chce větší ochranu hráčů
Předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge si postěžoval, že v bundeslize rozhodčí málo chrání kreativní hráče. Ostrá diskuze se v Německu rozhořela po posledním bundesligovém kole, kdy Karim Bellarabi z Leverkusenu nešetrným zákrokem zranil mnichovského obránce Rafinhu. Bayern v zápase přišel také o francouzského záložníka Tolissa. "Takhle to dál nejde, protože jinak v 10. kole nedáme dohromady zdravých jedenáct hráčů," hřímal Rummenigge, podle kterého se v současnosti některé kluby snaží "zastavit Bayern za každou cenu." (skysports.com)
18.09. Klinsmann junior dostal pozvánku na kemp
Syn německé legendy Jürgena Klinsmanna Jonathan dostal pozvánku na kemp, který pořádá německý fotbalový svaz pro talentované brankáře. Klinsmann junior v mládežnických kategoriích reprezentoval USA, kde to dotáhl až do dvacítky. Zároveň však stále má americké i německé občanství. Před rokem Klinsmann junior přišel do Herthy Berlín, ale do A týmu se zatím neprosadil a chytá převážně za rezervu ve čtvrté lize. (espn.com)
18.09. Dortmund sleduje Olma
O španělského záložníka Daniho Olma, který hraje za chorvatské Dinamo Záhřeb, prý jeví zájem bundesligový Dortmund. O fotbalistovi, který má smlouvu v Záhřebu do roku 2021, však údajně uvažují i další německé kluby. (transfermarketweb.com)
18.09. Hoffenheim potrestal obránce Breneta
Joshua Brenet nebyl zařazen do nominace Hoffenheimu na zápas Ligy mistrů proti Šachtaru Doněck. Nizozemský obránce chybí z disciplinárních důvodů, německý klub konkrétní prohřešek svého fotbalisty neuvedl. (vi.nl)
18.09. Bellarabi přijal vysoký trest
Karim Bellarabi akceptoval pokutu deset tisíc eur a stopku na čtyři zápasy německé ligy. Ofenzivní fotbalista Leverkusenu bude pykat za ostrý a zbytečný zákrok na obránce Bayernu Mnichov Rafinhu, jemuž v sobotu zranil kotník. Bellarabi za svůj faul dostal červenou kartu. (sport1.de)
18.09. Rebić zůstává na marodce Frankfurtu
Ante Rebić si bude muset ještě počkat na další start v dresu Frankfurtu. Chorvatský reprezentant má už měsíc problémy s kotníkem a stále není fit, chybět tak bude i ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Marseille. (sport1.de)
18.09. Goretzkovo zranění nebylo vážné
Leon Goretzka je znovu k dispozici Bayernu Mnichov a bude připraven nastoupit k duelu Ligy mistrů proti Benfice. Německý záložník si během včerejšího tréninku poranil nohu, nejednalo se ovšem o nic vážného. (sport1.de)
18.09. Bayern letí do Lisabonu i s Ribérym
V nominaci Bayernu na zápas Ligy mistrů proti Benfice je i Franck Ribéry. Francouzský záložník vinou potíží se žaludkem včera netrénoval, dnes už je v pořádku a je součástí výpravy bavorského celku. (sport1.de)
17.09. Bayernu se zranil také Goretzka
Kádr Bayernu Mnichov kosí zranění a během dnešního tréninku utrpěl zdravotní újmu další fotbalista německého mistra. Problémy má záložník Leon Goretzka, v jehož případě je prozatím ohrožen start v duelu s Benficou. Bayern nemá příliš širokou soupisku, v závěru léta byli prodáni Juan Bernat a Sebastian Rudy a navíc se zranili Kingsley Coman, Corentin Tolisso a Rafinha. (kicker.de)