04.02.2017 15:30 CET
1 : 1
(1:1)

Bayern Mnichov - Schalke 04 1:1

V utkání Schalke s Bayernem se děly věci od samého začátku. Už ve třetí minutě mohli jít hosté z Gelsenkirchenu do vedení, když až riskantním skluzem sebral vyběhnuvší Neuer míč z kopačky novému muži v kádru Schalke Burgstallerovi.

O šest minut později už Allianz Arena propukla v jásot. Arturo Vidal našel po pasu od Robbena ve vápně Lewandowského a nejlepší střelec loňského bundesligové sezony ukázal tváří v tvář Fährmannovi svůj gólový instinkt - Bayern vedl 1:0.

Náskok však mistru ligy vydržel pouhé čtyři minuty. Ve třinácté minutě dostalo Schalke možnost zahrávání přímého volného kopu a brazilský stoper Naldo přesnou přízemní střelou donutil Neuera k jeho nelibosti lovit míč ze své sítě.

Už za malou chvíli v minutě sedmnácté mohli jít hráči Königsblauen dokonce do vedení. Sead Kolašinac se dostal ke střele, se kterou měl nový kapitán Nationalef poměrně potíže a musel ji vyrazil na rohový kop.

Další šance Schalke přišla pět minut před koncem první půle. Do velké šance se ve vápně dostal z Norimberku v zimě příchozí Guido Burgstaller, ale trefil pouze břevno branky Die Roten.

O tři minuty později zazvonila horní tyč i na druhé straně. Akce po ose Müller - Robben - Lewandowski skončila u posledního jmenovaného, jenž ovšem další gól v zápase nepřidal a na poločas se šlo za stavu 1:1.

Druhá půle už žádné branky nepřinesla a Bayern tak po nepříliš dobrém výkonu v defenzivě poprvé v novém roce ztratil body.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com