30.01.2015 20:30 CET
4 : 1
(2:0)

VfL Wolfsburg - Bayern Mnichov 4:1

Hned na úvod jarní části německé bundesligy se zrodilo obrovské překvapení a navíc skončila jedná dlouhá série. Nicméně udivující je především naprosto jednoznačné vítězství domácího Wolfsburgu, který nedal Bayernu Mnichov žádnou šanci na úspěch a před domácím publikem ho deklasoval po výsledku 4:1. Mistrovský celek tak není zrovna v nejlepším rozpoložení a po tomto zápase má před Vlky už jen osmibodový náskok.

Bayern v sedmnácti zápasech v podzimní části ani jednou neprohrál a hned čtrnáctkrát dokázal zvítězit. Ovšem ve Wolfsburgu inkasoval na začátku a konci prvního poločasu, po třetí trefě domácího výběru už o vítězi nemohlo být pochyb. V tabulce je na prvním místě s pětačtyřiceti body, Wolfsburg prozatím zvýšil svůj náskok na druhé pozici.

Hrdiny tohoto střetnutí se stali Bas Dost s Kevinem De Bryunem, oba dva totiž dokázali vsítit dvě branky. První jmenovaný si je schoval do úvodního dějství a ten druhý skóroval dvakrát během dvaceti minut. Dost otevřel skóre tohoto zápasu z ničeho nic už ve 3. minutě, kdy Bayern po ztrátě míče na útočné polovině úplně propadl v defenzívě. Po přihrávce Caligiuriho posunul De Bruyne míč na opačnou stranu právě k Dostovi a ten technickou přízemní střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť.

V dalších minutách se hrálo velmi opatrně a další výraznější možnost byla k vidění až po necelé půl hodině hry. Opět u toho byl De Bruyne, který předložil nahrávku na zadní tyč a tam o krok netrefil balón nabíhající Arnold. Ihned na to mohl na druhé straně vyrovnat Alaba, avšak jeho bombu po zemi dokázal famózně pokrýt gólman Benaglio. Wolfsburg hrozil i nadále a Dost svou druhou trefu mohl přidat ve 42. minutě.

Po pasu z pravé strany se ocitl zcela sám před vyběhnutým Neuerem, ale nakonec v tísni zamířil mimo tři tyče. Nicméně stejný hráč se přeci jen dočkal ve druhé nastavené minutě prvního poločasu. Dost se dostal k balónu na hranici pokutového území a vyslal technickou střelu, po níž se míč od tyče odrazil do sítě. Bayern se z této rány nedokázal oklepat ani po přestávce a v 53. minutě inkasoval potřetí.

Po opětovné nepřesné rozehrávce favorita se De Brunye řítil sám na Neuera téměř z poloviny hřiště a nakonec ho pohotovou střelou zkušeně obstřelil, míč zapadl k levé tyči. Bayern na sebe nenechal s odpovědí dlouho čekat a už o dvě minuty později vykřesal naději na bodový zisk Juan Bernat. Ten sice napoprvé z úhlu proti Benagliovi neuspěl, ovšem skluzující Naldo mu nešťastně vrátil míč na kopačku a Bernat se z dorážky nemýlil - 3:1.

Ihned na to mohli Vlci vést o tři branky, avšak Arnold z hranice brankového území nepochopitelně branku mnichovského týmu přestřelil. Hosté se mohli dostat zpět do hry v 72. minutě, kdy Robben vypálil z přímého volného kopu z dvaadvaceti metrů přímo pod břevno a Benaglio se musel vytasit s fantastickým zákrokem jednoruč. A o necelou minutu později stvrdil vítězství Wolfsburgu De Bruyne svým druhým gólem v zápase.

Bayern se dopustil další ztráty na útočné polovině, poté po dlouhém nákopu pelášil De Bruyne sám směrem k Neuerovi, pohrál si s Dantem a zamířil naprosto přesně do bližšího horního rohu - 4:1. Pět minut před koncem mohl ještě snížit Pizzaro, ale z jasné pozice v brankovém území mířil nad a skóre pátečního duelu s tak nezměnilo. Bayern inkasoval v jednom utkání přesně tolik branek jako za celý podzim a v příštím vystoupení má určitě co napravovat.

Autor: Viktor Sandev / espnfc.com, kicker.de