17.03.2012 18:30 CET
0 : 6
(0:3)

Hertha BSC - Bayern Mnichov 0:6

FC Bayern musel v sobotu večer zareagovat na vítězství BVB, aby držel krok v dostihu za ligovým titulem. Tuto povinnost splnil a navíc navázal na gólové hody z předchozích zápasů. V souboji Davida s Goliášem tentokrát zvítězil Goliáš. Berlínská Hertha, v jejíž základní jedenáctce se překvapivě neobjevil Lasogga, musí skousnout debakl 0:6.

Od úvodního hvizdu uzamkl favorit z Mnichova domácí hráče na jejich obranné polovině. Skóre otevřel v deváté minutě Müller, když zužitkoval Ribéryho přihrávku do prostoru před malým vápnem. Ve dvanácté minutě se mohlo začít debatovat o tom, kolik branek dají Bavoři tentokrát. Bylo to totiž po Robbenově úniku a nekompromisním prostřelení domácího brankáře Krafta již 0:2. V devatenácté minutě vlétl ve vápně mezi dva hráče Modrobílých Müller, byl zastaven až faulem a následný pokutový kop spolehlivě proměnil pozemní ranou k tyči Robben.

Holanďan mohl o pár minut později zkompletovat hattrick, avšak pohrdl Müllerem předloženým balonem a na hranici šestnáctky technickou ranou těsně přestřelil domácí bránu. Bavoři měli hru jasně pod kontrolou a jejich tlak logicky ochabl, koncem první půlhodiny hry začali dokonce kazit přihrávky a poslali tak soupeře do několika slibných protiútoků. V 37. minutě mohl zlepšit svojí střeleckou statistiku i nejlepší kanonýr Bundesligy Goméz, na Robbenův centr z přímého kopu však v bezprostřední blízkosti berlínské svatyně těsně nedosáhl.

V osmatřicáté minutě mohla "Stará dáma" snížit, když po Raffaelově rohovém kopu vyslal balon na Neuerovu bránu krkolomným způsobem Hubník, na brankové čáře zatáhl za záchranou brzdu Kroos. Domácí borci volali po této akci po pokutovém kopu, jelikož mladý německý reprezentant sporně odvracel míč pomocí ruky. Rozhodčího píšťalka však zůstala němá a tak se po uplynutí prvního poločasu odebraly oba celky do kabin za stavu 0:3.

Do druhé půle nastoupila Hertha bez gólmana Krafta, jenž si zřejmě poranil stehenní sval. Mezi tyče se tak postavil Burchert. Ten však nemohl zabránit čtvrtému gólu utkání, když v padesáté minutě čelil druhému pokutovému kopu. Ten byl odpískán po Moralesově očividném faulu na Ribéryho, úspěšným exekutorem byl nyní Goméz. Hned v následující minutě předčítal hlasatel na Olympijském stadionu jméno autora páté branky. Byl jím Kroos, jenž dotáhl do úspěšného konce bavorské přečíslení domácího celku. Pro nově příchozího brankáře Burcherta to byly okamžiky k uzoufání.

Situace z jednapadesáté minuty se téměř jako přes kopírák zopakovala v minutě sedmašedesáté. Opět Ribéryho zbytečně fauloval Morales, opět se kopala penalta, a napotřetí byla v zápase proměněna. Autorem byl Robben, jenž tak zkompletoval hattrick. Až na neproměněnou šanci Gustava, jenž se v osmdesáté druhé minutě ocitl tváří v tvář Burcherovi, se v zápase dále nic zajímavého nestalo. Domácí se ani nepokusili o čestný střelecký úspěch. Hertha BSC se tak po tomto kole s ohledem na další zápasy ocitla na předposledním místě tabulky.

Autor: Jan Mátl