07.04.2012 15:30 CET
2 : 1
(1:1)

Bayern pokračuje ve stíhací jízdě i po utkání s Augsburgem

Bavorské derby podobně jako na podzim nabídlo vyrovnaný průběh, Augsburg se favorita nezalekl a v duchu předchozích zápasů hrál otevřený, útočný fotbal, po změně stran se však přece jen potvrdila vyšší kvalita na straně Bayernu, jenž si tak připisuje důležitou výhru!

Mnichované chytili v posledních týdnech druhý dech, dokázali stáhnout dortmundský náskok na čele už na pouhé tři body a v nastoupeném trendu chtěli pokračovat i proti Augsburgu. To se zpočátku až na výjimky dařilo: Ribéry obelstil dvojici Verhaegh - Hosogai, odcentroval do pokutového území, kde se k míči dostal Gómez a se štěstím poslal favorita do vedení - 1:0. Luhukayovi svěřenci ovšem v AA nepůsobili nikterak pasivním dojmem a po čtvrthodině mohli srovnat krok, N'Djengovu střelu ovšem zastavil za minutu dvanáct obětavý Boateng. Pak se parádní dalekonosnou ránou uvedl Tymoščuk, na Jentzsche si však nepřišel.

Zaslouženého srovnání se FCA dočkal krátce po dvaceti minutách: Boateng chyboval, Bellinghausen následně oslovil Kooa, jenž potvrdil výbornou formu a střelou z vápna překonal Neuera - 1:1. Krátce nato mohl odpovědět oslavenec Ribéry (dnes slavil devětadvacátí narozeniny), dalekonosnou ranou ale trefil jenom tyč Jentzschovy branky, od níž se následně balón odrazil zpátky do pole! Bayern měl do pauzy hned několik šancí, jmenovitě Müller, Gómez a Schweinsteiger, žádná ale nebyla takového rázu, aby stačila na změnu skóre.

Po změně stran nováček nepochopitelně zatáhl a vzápětí mohl pykat: Alaba s Müllerem však nadějné možnosti nedokázali dotáhnout ke zdárnému zakončení, druhý jmenovaný potom mohl v 56. minutě po Ribéryho centru svou pověst napravit, hlavou ale opět nemířil do prostoru branky. Hosté se chtěli zaměřit už výhradně na pevnou defenzivu (střídání Rafaela za Callsen-Brackera), tato snaha ovšem po hodině hry vzala za své. Míč se po ose Lahm - Robben dostal až k na malé vápno ke Gómezovi, který se z tohoto prostoru obvykle nemýlí - 2:1. Augsburg po tomto momentu vrhnul všechny svoje síly do útoku, ale ani to nepomohlo.

Augsburg po tomto momentu vrhnul všechny svoje síly do útoku, ale přes veškerou snahu se mu už o poznání více koncentrovanou obranu Bavorů překonat nepodařilo. Naopak v posledních minutách se mohlo měnit skóre na opačné straně, Schweinsteiger, ani dvakrát Ribéry ovšem neuspěli, i přesto ale mohou v Mnichově slavit cenné tři body.

Autor: Jiří Vojík / kicker.de