Českou reprezentaci kvůli zdravotním potížím opustil Kadeřábek

Českou reprezentaci, která se připravuje na úterní zápas Ligy národů na Ukrajině, opustil kvůli zdravotním problémům Pavel Kadeřábek. Trenér Jaroslav Šilhavý náhradu za obránce Hoffenheimu povolávat nebude.
14.10. | Aktuality | 88 komentářů

Takhle to dál nejde. Musíme rychle najít řešení, uvědomuje si Draxler

Německý záložník Julian Draxler po porážce v Nizozemsku prohlásil, že je "více než zklamaný". Zároveň dodal, že takhle Němci dál hrát nemohou. Po debaklu 0:3 se totiž ocitli ve skupině Ligy národů na posledním sestupovém místě.
14.10. | Aktuality | 35 komentářů

Ajax vylučuje, že De Ligta prodá už v zimě

O mladého obránce Ajaxu Matthijse De Ligta je v Evropě velký zájem, nicméně sportovní ředitel Ajaxu Marc Overmars vyloučil, že by k jeho prodeji mohlo dojít už v lednu. Co se však bude dít po skončení aktuální sezóny, to nejspíš ani on sám zatím neví.
14.10. | Aktuality | 74 komentářů

Slováci litovali, že rozhodující gól inkasovali při svém tlaku

Porážka 1:2 s českým týmem v Lize národů mrzela slovenské fotbalisty o to více, že rozhodující gól inkasovali v době, kdy měli největší tlak. Místo toho, aby sami rozhodli, jsou po dvou zápasech ve skupině bez bodu a už budou hrát zřejmě jen o udržení.
14.10. | Aktuality | 23 komentářů

Preview zápasů Ligy národů - neděle 14.10.

Poláci vstoupí do druhé poloviny Ligy národů soubojem s Italy, který je v podstatě přímou bitvou o udržení v elitní Lize A. Oba týmy mají za stoprocentním Portugalskem jediný bod. V Lize B hraje Rusko s Tureckem. V jejich skupině je situace podstatně vyrovnanější. Céčko nabízí celkem tři zápasy. Rumuni hostí Srbsko, Izrael hraje s Albánií a Litva přivítá Černou Horu. V déčku čeká Ázerbájdžán domácí duel s Maltou a Faerské ostrovy hostí Kosovo.
14.10. | Previews | 11 komentářů

Schick přijal roli náhradníka a pak rozhodl o vítězství

Zatímco v klubu se útočník AS Řím Patrik Schick zatím spíše hledá, v reprezentaci se začíná střelecky probouzet a potvrzovat roli největší hvězdy týmu. V září se po hezké individuální akci prosadil proti Ukrajině a dnes jako střídající hráč zařídil po třech minutách na hřišti vítězství 2:1 na Slovensku. Vrátil tak český výběr do boje o první místo ve skupině Ligy národů před úterním duelem na Ukrajině.
13.10. | Aktuality | 31 komentářů

Souhrn zápasů Ligy národů - sobota 13.10.

Česko zvládlo utkání Ligy národů na Slovensku a zapsalo si premiérové body. Svěřenci nového kouče Jaroslava Šilhavého jsou na druhém místě za stoprocentní Ukrajinou, Slováci zůstávají bez bodu. Nizozemsko doma přehrálo Německo, Irsko se rozešlo nerozhodně s Dánskem...
13.10. | Komentáře a souhrny | 64 komentářů

Kozák litoval, že Slováci opět prohráli, i když nebyli horší

Trenér Ján Kozák litoval, že Slováci prohráli i druhý zápas skupiny B1 Ligy národů, v němž nebyli horší. V září podlehli ve vyrovnaném utkání na Ukrajině 0:1 a dnes v Trnavě utrpěli porážku 1:2 od českého týmu v prestižním souboji bývalých federálních partnerů. Kozák si je vědom, že jeho svěřenci už budou hrát jen o to, aby ve skupině skončili druzí a nesestoupili do Ligy C.
13.10. | Aktuality | 100 komentářů

Šilhavý: Víc jsem si přát nemohl, snad to nebude jen vlaštovka

Trenér Jaroslav Šilhavý si po výhře 2:1 na Slovensku pochvaloval, že asi nemohl zažít lepší premiéru na lavičce české reprezentace. Vítězství v derby bývalých federálních partnerů podle něj tým nakopne do dalších zápasů, v nichž doufá v ještě lepší výkony. Zároveň byl rád, že jeho svěřenci oživili šance na vítězství ve skupině B1 Ligy národů.
13.10. | Aktuality | 15 komentářů

Věřím, že dnes na nás mohou být fanoušci pyšní, řekl Krmenčík

V posledních zápasech v dresu národního týmu se plzeňský fotbalista Michael Krmenčík spíše trápil, ale v dnešním utkání se Slovenskem stejně jako celý tým předvedl zcela odlišnou tvář a patřil k nejlepším hráčům na trnavském trávníku. Svou osmou reprezentační brankou přispěl k důležité výhře 2:1.
13.10. | Aktuality | 61 komentářů

Kapitán Dočkal ocenil práci útočníků při obou brankách

Vydařenější premiéru v roli kapitána české reprezentace si mohl Bořek Dočkal těžko představovat. Dvěma asistencemi zařídil výhru 2:1 v Trnavě nad Slovenskem, spíše než osobní statistiky ho ale těšil dobrý výkon českého týmu. Navíc si za góly nepřipisoval větší zásluhy, protože podle něj šlo především o dobrou práci zakončujících útočníků Michaela Krmenčíka a Patrika Schicka.
13.10. | Aktuality | 63 komentářů

Češi v premiéře pod Šilhavým vyhráli derby na Slovensku

Čeští reprezentanti prožili vítěznou premiéru pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým, který v září nahradil Karla Jarolíma. Reprezentanti v druhém utkání skupiny B1 Ligy národů vyhráli v derby bývalých federálních partnerů na Slovensku 2:1 a po úvodní prohře s Ukrajinou si připsali do tabulky první tři body. V 52. minutě otevřel v Trnavě skóre Michael Krmenčík, za deset minut srovnal domácí Marek Hamšík, ale v 76. minutě rozhodl střídající Patrik Schick.
13.10. | Komentáře a souhrny | 2387 komentářů

Jablonec po obratu zdolal Pardubice a je v osmifinále poháru

Jablonec ve třetím kole MOL Cupu zvítězil v Pardubicích 2:1 a postoupil do osmifinále domácí pohárové soutěže. Finalista minulého ročníku na hřišti druholigového soupeře prohrál úvodní poločas, po změně stran však otočili stav Vojtěch Kubista s Tomášem Holešem.
13.10. | Aktuality | 13 komentářů

Cassano znovu obrátil a definitivně uzavřel aktivní kariéru

Konec aktivní kariéry překvapivě oznámil Antonio Cassano. Bývalý italský reprezentant a známý bouřlivák se chtěl vrátit k fotbalu ve Virtusu Entella, se kterým začal trénovat, ovšem podobně jako před rokem si plánovaný comeback rozmyslel a definitivně uzavřel kariéru...
13.10. | Aktuality | 40 komentářů

Rád bych se vrátil do Turína, přiznal Glik

Monaco během uplynulých měsíců opustila celá řada opor a dalším hráčem, jenž z knížecího celku odejde, by mohl být Kamil Glik. Polský reprezentant přiznal, že by se rád vrátil do Turína...
13.10. | Aktuality | 9 komentářů
22:54 Liga mistrů - výsledky (2)
Výsledky dnešních večerních utkání Ligy mistrů: Ajax - Benfica 1:0 (90+2. Mazraoui), AS Řím - CSKA Moskva 3:0 (30. a 43. Džeko, 50. Ünder), Hoffenheim - Lyon 3:3 (33. a 47. Kramarić, 90+2. Joelinton - 27. Traoré, 5/. Ndombélé, 67. Depay), Manchester United - Juventus 0:1 (17. Dybala), Real Madrid - Plzeň 2:1 (11. Benzema, 56. Marcelo - 79. Hrošovský), Šachtar - Manchester City 0:3 (30. D. Silva, 35. Laporte, 71. B. Silva).
22:51 Plzeň těsně podlehla Realu Madrid
Dnešní výsledek Ligy mistrů: Real Madrid - Plzeň 2:1 (11. Benzema, 56. Marcelo - 79. Hrošovský).
22:37 Mourinho šel pěšky na dnešní zápas LM
Místo obvyklé cesty týmovým autobusem vyrazil manažer Manchesteru United José Mourinho na dnešní zápas Ligy mistrů s Juventusem pěšky. Na Old Trafford dorazil z hotelu za 40 minut, zatímco jeho svěřenci přijeli autobusem kvůli dopravní zácpě o půl hodiny později, jen 50 minut před výkopem. "Šel jsem v mikině s kapucí, mezi fanoušky, nikdo mě nepoznal," řekl Mourinho, kterého doprovázela ochranka. (ČTK)
22:03 Trojice absentérů nepomůže Bordeaux
Bordeaux se bude muset ve čtvrtečním duelu Evropské ligy se Zenitem Petrohrad obejít bez Youssoufa Sabalyho, Françoise Kamana a Andrease Corneliuse. Zmíněná trojice je mimo hru ze zdravotních důvodů. (lequipe.fr)
21:49 Plzeň po půli prohrává s Realem Madrid
Poločasový výsledek dnešního zápasu Ligy mistrů: Real Madrid - Plzeň 1:0 (11. Benzema).
21:36 Rennes očekává rekordní návštěvnost
Rekordní návštěvnost v evropských pohárech zažije ve čtvrtek Stade Rennes. Francouzský celek v Evropské lize čeká Dynamo Kyjev, přičemž již nyní je prodáno více než 25 tisíc vstupenek. (lequipe.fr)
21:19 V římském metru se zranili fanoušci
Asi dvacet fanoušků dnes utrpělo zranění, když se porouchaly jezdící schody v římském metru, jímž cestovali na zápas Ligy mistrů mezi AS Řím a CSKA Moskva. Eskalátor vezoucí cestující směrem dolů znenadání silně zrychlil a lidé padali jeden přes druhého. Podle jednoho ze svědků jezdící schody zrychlily, když na nich početná skupina fanoušků divoce skákala. "Tančili a skákali, dokud se eskalátor neporouchal," uvedl. (ČTK)
20:58 Daum odmítl nabídku Gambie
Gambijská reprezentace měla zájem o kouče Christopha Dauma, ten však nabídku afrického týmu odmítl. Zanedlouho 65letý trenér hledá reprezentaci, se kterou by mohl zabojovat o postup na mistrovství světa nebo Evropy, což je jeho snem. (transfermarkt.de)
20:47 Liga mistrů - výsledky (1)
Výsledky dnešních podvečerních zápasů Ligy mistrů: AEK - Bayern 0:2 (61. Martínez, 63. Lewandowski), Young Boys - Valencia 1:1 (55. z penalty Hoarau - 26. Batshuayi).
20:35 Plzeň vsadila na Hrušku a Havla
Základní sestava Plzně pro dnešní utkání Ligy mistrů s Realem Madrid: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hrošovský, Procházka - Havel, Čermák, Petržela - Krmenčík. (ČTK)