Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnosti fanoušků pražské Slavie, kteří kritizovali policejní zásah při pochodu před derby se Spartou v dubnu 2014. ČTK to zjistila z úřední desky. Policisté zakročili poté, co fanoušci začali navzdory varováním odpalovat na Čechově mostě pyrotechniku. Slávisté poukazovali na tvrdost zákroku. "Byl to přiměřený, neagresivní zákrok," řekl ČTK soudce Karel Šimka. Zdůraznil, že NSS se snaží pohlížet na policii spíše přísně. Chce, aby byla akceschopná tam, kde je to zapotřebí, ale pokud je to možné, má spíše mírnit situaci, nestupňovat napětí, "pomáhat a chránit". Zákrok na Čechově mostě ovšem soud vyhodnotil jako oprávněný a přiměřený, stejně jako před tím Městský soud v Praze. Šimka poukázal zvláště na bezpečnostní aspekty situace. (ČTK)
22.02. Teplice přivedly talentovaného Krále
Alex Král se stal novou akvizicí Teplic. Ty získaly teprve 18letého defenzivního univerzála na přestup z pražské Slavie, kde měl nadějný hráč kontrakt jen do konce letošní sezóny, jenž odmítal prodloužit. (fkteplice.cz, slavia.cz)
21.02. Houdek a Zelinka si dvakrát nezapískají
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na dva soutěžní zápasy hlavním sudím Jiřímu Houdkovi a Miroslavu Zelinkovi za chybné verdikty v sobotních utkáních 17. kola první ligy. Houdek v duelu Slovácka s Jabloncem (0:0) v 72. minutě nesprávně vyloučil Vlastimila Daníčka za faul na Martina Pospíšila. Podle komise měl domácí záložník dostat pouze žlutou kartu. Vedle Daníčkova vyloučení si vedení Slovácka v protestu proti Houdkovi stěžovalo, že arbitr v 47. minutě neodpískal ruku Jakuba Považance v pokutovém území Jablonce. Komise rozhodčích však upozornila, že ještě před tímto momentem domácí hráč držel soupeře za paži, takže měl Houdek proti Slovácku odpískat přímý volný kop. Zelinka v 50. minutě zápasu Slavie s Jihlavou podle komise chybně nařídil penaltu, ze které Milan Škoda zvýšil na konečných 2:0 pro domácí Pražany. Kontakt hostujícího Davida Štěpánka se slávistou Janem Sýkorou se podle opakovaných záběrů odehrál ještě před šestnáctkou. (ČTK)
20.02. Trpišovský: Remíza je pro nás zklamáním
Liberec se na úvod jarní části rozešel se Zlínem bez branek, domácí lodivod Jindřich Trpišovský tak pochopitelně nemohl být spokojený. "Bylo to klasické první utkání po zimní pauze, kdy jde oběma týmům o hodně a nikdo nechce udělat první chybu. První půle byla čekáním na to, co se stane, kromě jedné akce byla bez vyložené šance. Bylo to asi způsobené zaprvé hrou Zlína a zadruhé složitým terénem. V druhé půli byl náš výkon lepší, měli jsme dvě dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Remíza 0:0 je pro nás zklamáním, chtěli jsme doma vyhrát. Oboustranně to byl nudný zápas, pro diváky nejhorší možný fotbalový výsledek. Spokojeni jsme s hrou defenzivy, v novém složení jsme Zlín kromě jedné šance do ničeho nepustili a hráli jsme dozadu pozorně. Výkon byl maximálně bojovný. Bohužel bychom potřebovali větší kvalitu ve třech šancích, kdy se to láme. Sparta včera dá z první střely gól, Potočný předvede podobnou střelu a bohužel to tam nespadne," zhodnotil zápas Trpišovský. (ČTK)
20.02. Jihlavě budou chybět Štěpánek a Batioja
Hráčům Jihlavy budou v příštím kole první ligy v záchranářském souboji s Hradcem Králové chybět David Štěpánek a Augusto Batioja, kteří na úvod jara dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Ze stejného důvodu čeká jednozápasový trest i na mladoboleslavského Tomáše Přikryla. V 17. kole byl vyloučen pouze Vlastimil Daníček ze Slovácka a počet červených karet v sezoně vzrostl na osmnáct. (ČTK)
20.02. Česká liga - výsledek
Výsledek dohrávky české ligy: Liberec - Zlín 0:0.
19.02. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Hradec Králové - Dukla Praha 0:2 (67. Podaný, 90+3. Holenda), Karviná - Mladá Boleslav 1:1 (73. Budínský - 78. Takács), Sparta - Bohemians 1905 1:0 (36. Čermák).
19.02. Svědík: Za bod jsme dnes rádi
Mladá Boleslav si odvezla z Karviné pouze bod za remízu 1:1, přesto byl hostující kouč Martin Svědík spokojený. "Byť jsme do zápasu nevstoupili špatně, po dvaceti minutách jsme soupeři sami nabídli obrovskou šanci, kdy šel Budínský sám na Šedu. To bylo první varování. Druhé přišlo po další zpětné přihrávce, takže vlastně našimi chybami jsme soupeři nalili do žil sebevědomí a navíc postupně prohrávali osobní souboje ve středu hřiště. Karviná hrála na odražené míče, kde jsme propadávali a díky tomu se dostávala rychle do zakončení. Vlastně jen díky Šedovi jsme v poločase neprohrávali. Reagovali jsme na to o půli střídáním, aby nám Magera ve středu pole pomohl vyhrávat osobní souboje. To se povedlo, ale Karviná neustále hrozila z brejků, které má opravdu výborně sehrané a po jednom podobném udeřila. Cením si toho, že jsme na to dokázali reagovat vyrovnáním a upřímně musím říct, že jsme dnes za ten bod rádi. Jeli jsme si sem pro tři, ale realita byla jiná a soupeř byl lepší," zhodnotil utkání Svědík. (ČTK)
19.02. Tobiáš: Nastoupili jsme správnou cestu
Kamil Tobiáš za sebou má premiéru na lavičce Příbrami a na úvod si připsal porážku v Plzni. Jeho tým po většinu zaostával za soupeřem, přesto byl až do konce ve hře o body, podlehl totiž jenom 0:1. "Dnešní utkání nám ukázalo, že jsme nastoupili správnou cestu. Podali jsme zodpovědný a kvalitní výkon. Musím si však přiznat, že Plzeň je velice kvalitní tým a jednu svou šanci proměnila. Ta obdržená branka mě samozřejmě mrzí a musíme si to rozebrat u videa. Plzeň však měla šancí víc a ta jedna branka bohužel padla. Mohli jsme ale odpovědět, měli jsme tam jednu šanci, která brankou zaváněla. To jsme potřebovali proměnit, abychom mohli pomýšlet na bodový zisk," hodnotil utkání. (ČTK)
18.02. Česká liga - výsledky
Výsledky zápasů české ligy: Teplice - Brno 1:1 (21. Fillo - 34. Vondrášek vl.), Slovácko - Jablonec 0:0, Slavia - Jihlava 2:0 (29. a 51. z penalty Škoda), Plzeň - Příbram 1:0 (70. Krmenčík).