Pavel Tykač, nový majitel Slavie, se stal předsedou dozorčí rady. Pražský celek to oznámil v úterý na svém webu. Zároveň proběhla na stadionu ve Vršovicích první valná hromada. Členy dozorčí rady byli zvoleni Michal Tykač a Jan Bejbl. Provedeny byly také další personální změny, z představenstva byli odvoláni Tomáš Syrovátka a Jen-sung Liou a novými členy se stali Kateřina Vavrlová a Marek Beitl.

slavia.cz
26.02.202415:25

FORTUNA:LIGA - ideální sestava

Ideální sestava 22. kola české ligy: Budinský (Pardubice) - Sladký (České Budějovice), Vitík (Sparta), Král (Mladá Boleslav) - Ševčík (Slavia), Šulc (Plzeň), Čanturišvili (Jablonec), Mosquera (Plzeň) - Yasser (Teplice), Chytil (Slavia), Birmančević (Sparta).

Livesport
26.02.202410:47

Kadlecovi údajně hrozí konec kariéry

Devětatřicetiletý stoper Michal Kadlec aktuálně laboruje se zraněnou achilovkou a jeho brzký návrat na trávníky se nechystá. Dokonce je prý ve hře i konec kariéry. Alespoň to potvrdil Martin Svědík, kouč Slovácka, po nedělním utkání se Spartou. "Jestli se vrátí na jaře, je strašně nejisté,” citoval trenéra Deník Sport. "Podle posledních prognóz to vůbec nevypadá dobře. Asi to ještě půjde zkusit, ale to zranění je strašně nevyzpytatelné. Já osobně to vidím špatně. Viděl jsem to tak už před čtrnácti dny. Bohužel."

isport.blesk.cz
26.02.202409:29

Bačkovský byl propuštěný z nemocnice

Liberec v sobotním derby s Jabloncem přišel o brankáře Huga Jana Bačkovského, který musel zhruba patnáct minut před koncem vystřídat kvůli otřesu mozku. Následně přitom celek ze severu Čech informoval fanoušky, že se v nemocnici neprokázalo vážnější zranění. Při pondělním ránu pak Slovan zveřejnil zprávu na sociální síti X, že byl čtřiadvacetiletý gólman již propuštěný z péče lékařů.

twitter.com/FCSlovanLiberec
25.02.202423:59

Priske: Po přestávce se hra zvedla

Sparta v neděli uspěla na půdě neoblíbeného Slovácka, vyhrála o dvě branky a potvrdila vedení v tabulce české nejvyšší soutěže. Samozřejmě že několik důvodů k radosti měl Brian Priske, který své mužstvo za odvedenou práci pochválil. "Slovácko bylo zejména v první půli velmi nepříjemným soupeřem, má svoji hru postavenou na osobních soubojích, dlouhých míčích a náročném stylu,” popisoval trenér pražského velikána. "O přestávce jsme si k tomu něco řekli, naše hra se zvedla na úroveň, na jakou jsme zvyklí. Musím za to naše hráče pochválit. Nebylo to jen o Birmančevičovi a Haraslínovi, kteří dali dva góly, ale o celém týmu, který se tři dny po velmi těžkém duelu s Galatasrayem ve druhém poločase odvděčil výkonem, který nám přinesl tři body."

ČTK
25.02.202423:34

Kotal zůstává koučem Hradce Králové

Václav Kotal zůstává trenérem Hradce Králové. Vedení východočeského klubu mu v prohlášení na svých webových stránkách vyjádřilo důvěru a ohradilo se vůči spekulacím některých médií, že by jednasedmdesátiletý kouč mohl být v blízké době odvolán.

Hradec ve všech třech dosavadních zápasech jarní části ligové sezony remizoval, zvítězil v jediném z posledních devíti kol a v tabulce je po 22. kole na dvanáctém místě. "I přesto, že sportovní výkony a postavení v tabulce nejsou dle vedení ideální, aktuálně nevidí žádnou sportovní příčinu, pro kterou by mělo s jednasedmdesátiletým koučem přerušit spolupráci. Zkušený lodivod tak ve své pozici setrvá i nadále," uvedl klub.

ČTK
25.02.202421:18

Chytil vyrovnal hattrickový rekord

Slavia v nedělním utkání 22. kole české ligy doma porazila Pardubice, především pak díky střídajícímu Mojmíru Chytilovi. Ten mimochodem třemi góly během osmi minut vyrovnal nejrychlejší hattrick v samostatné nejvyšší soutěži. V roce 1994 zaznamenal tři branky za stejně dlouhý úsek Horst Siegl v dresu konkurenční Sparty.

ČTK
25.02.202419:58

FORTUNA:LIGA - výsledky

Výsledky nedělních utkání české ligy: České Budějovice - Olomouc 2:1 (52. Králik, 63. Ondrášek - 85. Novák), Slavia - Pardubice 3:0 (67., 72. a 74. Chytil), Slovácko - Sparta 1:3 (21. Juroška - 11. Vitík, 55. Birmančevič, 76. Haraslín).

25.02.202418:36

Nejrychlejší hattricky v první lize

Přehled nejrychlejších hattricků v první fotbalové lize:

8 minut - Mojmír Chytil (Slavia - Pardubice 3:0, únor 2024, 66. až 74. minuta),

8 minut - Horst Siegl (Sparta - Dukla 4:0, březen 1994, 80. až 88. minuta),

13 minut - Jevgenij Kabajev (Jihlava - Bohemians 1905 2:4, říjen 2017, 9. až 22. minuta),

15 minut - Vratislav Lokvenc (Č. Budějovice - Sparta 1:4, březen 2000, 52. až 67. minuta),

15 minut - Tomáš Krejčík (Bohemians - Žižkov 0:4, srpen 1994, 72. až 87. minuta),

15 minut - Petr Bystroň (Ostrava - Brno 4:1, červen 1994, 41. až 56. minuta).

ČTK
24.02.202423:28

Červenka: Bohužel nejsme tak agresivní

Zlín jakožto outsider nekladl větší odpor na západě Čech, Plzeň si dokráčela pro tříbrankovou výhru. Pochopitelně že spokojený s výkonem nemohl být hostující kouč Bronislav Červenka. "Samozřejmě nás výsledek mrzí. Myslím, že porážka o tři góly je hodně na to, jak vypadal zápas,” hodnotil. "V druhém poločase jsme se chtěli aktivně vrátit do zápasu, chtěli jsme držet soupeře na jednobrankový distanc a snažili jsme se vyrovnat. Bohužel další gól přišel strašně rychle. Pak už to bylo pro nás těžké. Zajímavých situací jsme měli dost, ale s dohráním prakticky žádnou. Mrzí mě, že nejsme tak nebezpeční a agresivní v ofenzivní fázi."

ČTK
24.02.202420:37

Bačkovský zůstane v nemocnici

Hugo Jan Bačkovský se v poslední době rozchytal do dost možná životní formy, dnes však fanouškům v souvislosti s ním nepěkně zatrnulo. Po jednom ze soubojů zůstal brankář ležet na zemi a musel okamžitě do nemocnice, kde se potvrdilo podezření na otřes mozku. Bačkovský v nemocnici zůstane na pozorování, start o příštím víkendu však není vyloučen.

slovanliberec.cz
24.02.202419:56

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Baník Ostrava - Bohemians 1:1 (32. Buchta - 83. Huf), Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:0, Slovan Liberec - Jablonec 3:3 (72. Rabušic z penalty, 85. Preisler, 90+1. Chaluš - 13. Chramosta z penalty, 58. vlastní Mikula, 73. Čanturišvili), Teplice - Karviná 2:2 (53. Fila z penalty, 64. Yasser - 14. Krčík, 79. Akinyemi), Plzeň - Zlín 3:0 (20. Mosquera, 48. a 87. Šulc).

24.02.202416:11

Jablonec přišel o Pleštila

Jenom několik minut dnes strávil na trávníku Dominik Pleštil, záložník Jablonce se v úvodu derby proti Liberci zranil a musel střídat.

24.02.202416:10

Dvě vynucená střídání v Teplicích

Teplice hostí Karvinou a oba týmy v průběhu první půle přišly o jednoho hráče. Na domácí straně nuceně střídal Abdallah Gning, v hostujícím dresu musel předčasně z trávníku Lukáš Budínský.

24.02.202416:08

Baník Ostrava dohrává bez Ewertona

Baník Ostrava vede nad Bohemians, v první půli ale zaznamenal i jednu ztrátu. Vinou zranění střídal Ewerton, ofenzivně laděný Brazilec trávník opustil po půlhodině hry.

23.02.202416:28

Haraslín dostal novou smlouvu

Ve čtvrtek večer pomohl slovenský křídelník Lukáš Haraslín gólem vyřadit turecký Galatasaray. Hned v pátek pražská Sparta oznámila, že s 27letým klíčovým hráčem podepsala novou dlouhodobou smlouvu.

x.com/acsparta_cz
23.02.202414:36

Program 25. kola první ligy

Program 25. kola první ligy:

Sobota 16. března:

15:00 Karviná - České Budějovice, Zlín - Bohemians 1905, Mladá Boleslav - Olomouc,

Fortelný oslavoval radostnou událost

Olomoucký záložník Jan Fortelný, který je v klubu na hostování z pražské Sparty, se stal otcem. Sigma mu prostřednictvím sociálních sítí pogratulovala k přírůstku do rodiny, dcera Laura se narodila během čtvrtečního rána. "Za celý klub přejeme hlavně zdraví,” stálo ve vzkazu moravského celku na sociální síti X.

twitter.com/SKSigmaOlomouc
22.02.202422:24

Bohemians 1905 posílil Šiman

Jakub Šiman po dvou letech opuští Zbrojovku Brno a vydává se do nejvyšší soutěže. Devětadvacetiletý náhradní brankář přestoupil do Bohemians 1905.

infotbal.cz, transfermarkt.de
22.02.202419:20

Raspopović přestoupil do Karviné

Karviná získala toužebně očekávanou posilu do obrany, kterou vyztuží Momčilo Raspopović. Sedminásobný reprezentant Černé Hory k nováčkovi FORTUNA:LIGY přestupuje z HNK Gorica.