Chovancův život je fotbal a Sparta, a tak to i zůstane

Dnes se Jozef Chovanec dožívá padesáti let, ale na blížící se oslavy neměl v uplynulých dnech příliš myšlenek. Pro fotbalového internacionála a úspěšného trenéra bude dnešek pracovním dnem a po klopýtnutí jeho Sparty v jarní premiéře měl v týdnu před ligovým zápasem proti Kladnu jiné starosti.

Hráči Bohemians 1905 se před prázdným hledištěm vytáhli

Fotbalisté Bohemians 1905 mají čerstvou zkušenost s hrou bez diváků. Marek Nikl a Jiří Kaufman, dva hráči, kteří okusili atmosféru plných stadionů v Německu, nebyli z prázdného hlediště nadšeni. Paradoxně jim to však prý mohlo pomoci k lepšímu výkonu.

Petřík: Je to pro nás veliká ztráta

Liberecký kouč Josef Petřík byl po porážce 0:2 s Plzní hodně zklamaný. "Je to pro nás veliká ztráta, zvlášť v domácím prostředí. Mrzí mě hlavně neproměněné příležitosti v prvním poločase, Smetana s Frejlachem si v těch šancích měli počínat jinak. Na druhou stranu Plzeň byla hlavně v druhé půli lepší," připustil na tiskové konferenci Petřík.

Ligový duel v Příbrami byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen

Dnešní utkání 18. kola první ligy mezi Příbramí a Mladou Boleslaví bylo kvůli nezpůsobilému terénu a pokračujícímu vytrvalému sněžení odloženo. Informoval o tom ředitel oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas. Oba kluby se předběžně dohodly, že duel odehrají v náhradním termínu ve středu 14. dubna.

Hloušek má přetržené kolenní vazy, půjde na operaci

Adam Hloušek má přetržené zkřížené kolenní vazy a Slavii i reprezentaci bude zhruba půl roku chybět. Vážné zranění odhalila dnešní prohlídka, kterou fotbalista absolvoval v Mnichově u vyhlášeného specialisty Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta. V pondělí se v Německu podrobí operaci. ČTK to oznámil hráčův agent Pavel Paska.

Opava chce rychle vzhůru

Rychlý únik z pásma sestupu na jaro plánují druholigoví fotbalisté Opavy, kteří jsou po nevýrazném podzimu až dvanáctí a s nevelkým náskokem na předposlední Spartu B. Zárukou vzestupu má být nový trenér Jaroslav Horák, jenž Slezský FC v lednu převzal po Radku Látalovi.

Smejkal se odvolal proti výroku arbitrážní komise

Fotbalista Michal Smejkal se odvolal proti rozhodnutí arbitrážní komise ČMFS, která minulý pátek rozhodla o platnosti jeho smlouvy v Teplicích. Sám hráč však dál trvá na tom, že mu kontrakt vypršel už na konci minulého kalendářního roku, a se severočeským mužstvem se proto přestal připravovat.

Trousil ve všech sestavách

Brněnský obránce Jan Trousil je jediným fotbalistou, který se dostal do všech devíti ideálních sestav českých médií za výkon v úvodním jarním a celkově 17. kole první ligy. Jen o jednu nominaci méně si vysloužili ofenzivní záložník Kladna Tomáš Strnad, další brněnský hráč Tomáš Polách a jablonecký útočník Jan Vošahlík.

Vrba: Po vývoji utkání je remíza zasloužená

Viktoria Plzeň může po první polovině sezony myslet na evropské poháry a platí to i po včerejším zápase s Baníkem Ostrava. Domácího trenéra Pavla Vrbu překvapil soupeř aktivní hrou na začátku utkání, které nakonec skončilo nerozhodně 0:0.

Neokoukané předměty ve výloze české ligy

Pod prvními jarními paprsky se odehrávalo takřka celé úvodní kolo jarní části Gambrinus ligy. V něm se představila také celá řada dlouho očekávaných posil. Jak si vedly?

Gambrinus liga - souhrn 17. kola

V pondělí se v boji Plzně s Baníkem po bezbrankové remíze body dělily. Včera Jablonec navázal na výborný podzim, doma přehrál Bohemians 1905 3:0 a je v čele. Teplice zaváhaly v Budějovicích, kde hrály bez branek. Olomouc porazila Slovácko a Kladno veze tři body z Mladé Boleslavi. V sobotu vyhrála Slavia, kdežto Sparta brala jen bod.

Gambrinus liga - preview 17. kola

Dnes odstartují do jara poslední dva týmy Gambrinus ligy. Plzeň hostí Baník, takže je jasné, že jde o umístění na čele tabulky. Domácí jsou aktuálně šestí, Baník je na tom ještě lépe. Pokud získá tři body, dotáhne se na vedoucí Jablonec.

Senecký si pochvaloval zdařilý debut v české lize

Třicetiletý slovenský gólman Štefan Senecký si v sobotu večer prožil zdařilou premiéru v české nejvyšší soutěži. V brance Slavie udržel v derby s Bohemians Praha čisté konto a výkonem vedoucím k vítězství 1:0 nadějně odstartoval své půlroční hostování v týmu českého mistra z tureckého Ankaragücü.

Sionko si premiéru po návratu do Sparty představoval úplně jinak

V prvním poločase ligového duelu proti Příbrami patřil mezi nejlepší hráče Sparty, ale po pauze záložník Libor Sionko stejně jako celý tým ze svého výkonu slevil a po zápase hledal vysvětlení, proč favorit na zisk titulu v jarní premiéře ztratil body. Reprezentační záložník se nevymlouval na nečekané složení zálohy

Polách rozhodl, pak se zranil

Strůjcem vítězné jarní premiéry fotbalistů Brna byl třiatřicetiletý záložník Tomáš Polách. V zápase s Libercem po celý první poločas udával tempo hry, svým spoluhráčům rozděloval přesné přihrávky a minutu před přestávkou si naběhl za obranu soupeře, kde po přesném centru zkušeného Richarda Dostálka hlavou překonal brankáře Zbyňka Hauzra. Brňané neskrývali po vítězství, na které čekali od 2. října, radost a pohodu.