Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Jílek: Myslím si, že z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství

Olomoučtí zvítězili v 9. ligovém kole v Jihlavě 1:0 brankou Davida Housky z 87. minuty. Nováček z Hané bodoval pošesté za sebou a na druhém místě tabulky dál ztrácí sedm bodů na vedoucí Plzeň. Jihlava utrpěla první domácí ligovou porážku s Olomoucí v historii, nenavázala na předchozí dvě výhry na svém stadionu a je patnáctá.
02.10. | Aktuality | 17 komentářů

Necid doufá, že góly bude s fanoušky moci slavit častěji

Když v zápase s Brnem svým druhým gólem rozhodl o výhře fotbalistů Slavie 2:0, mohl si útočník Tomáš Necid naplno užívat před zaplněnou severní tribunou pocit, kvůli kterému se ze zahraničí vracel do svého mateřského celku. Věří, že podobných oslav branek si bude moci s fanoušky červenobílých užívat častěji.
02.10. | Aktuality | 12 komentářů

Holzer to při návratu do Ostravy schytal od fanoušků kvůli Spartě

Přišli o dvougólový náskok, navíc si musel vyslechnout své. Zlínský Daniel Holzer se po odchodu z Baníku poprvé v dresu soupeře představil na ostravské půdě a od domácích fanoušků to schytal. Jeho loňský útěk do Sparty mu příznivci Slezanů ještě nezapomněli a během utkání mu ho několikrát připomenuli nevybíravým skandováním.
02.10. | Aktuality | 209 komentářů

Ngadeu prodloužil smlouvu ve Slavii do června 2020

Michael Ngadeu prodloužil smlouvu s pražskou Slavií do června 2020. Původní kontrakt v týmu úřadujícího českého mistra měl šestadvacetiletému kamerunskému defenzivnímu záložníkovi nebo stoperovi vypršet na konci června 2019.
01.10. | Aktuality | 22 komentářů

Havel: Nebylo by vhodné slavit gól, Bohemka mi dala všechno

Obránce Plzně Milan Havel poprvé v kariéře nastoupil proti svému mateřskému klubu Bohemians 1905 a hned rozhodl gólem o ligovém triumfu Viktorie 2:1. Třiadvacetiletý bek vítěznou branku neslavil, protože mu to nepřišlo vhodné vzhledem ke své minulosti u "Klokanů".
01.10. | Aktuality | 11 komentářů

Reprezentaci bude kvůli zranění chybět útočník Škoda

České reprezentaci v závěrečných zápasech kvalifikace o mistrovství světa v Ázerbájdžánu a doma se San Marinem nepomůže útočník Slavie Milan Škoda. Důvodem je zranění, kvůli kterému nenastoupil ani v dnešním ligovém duelu proti Brnu.
01.10. | Aktuality | 65 komentářů

Kadlec: Byli bychom snílci, kdybychom říkali, že hrajeme o titul

Útočník Václav Kadlec ve 23. minutě duelu na Dukle neproměnil hlavou největší šanci sparťanských hráčů a letenský celek i kvůli tomu na Julisce jen remizoval 0:0. Pokud vedoucí Plzeň v neděli porazí Bohemians 1905, naroste ztráta Pražanů po devíti ligových kolech na Viktorii už na hrozivých dvanáct bodů...
01.10. | Aktuality | 27 komentářů

HET liga - souhrn 9. kola

Slavia porazila Brno a drží se na průběžné třetí pozici. Jablonec zdolal Mladou Boleslav, Jihlava nestačila na olomouckou Sigmu a Baník se rozešel smírně se Zlínem. Plzeň další výhrou vyrovnala rekord Sparty, která sama registruje další ztracené dva body na Dukle. Také Slovácko se rozešlo s Karvinou bez branek. Teplice se po třech kolech znovu radují z výhry a odnesl to Liberec...
01.10. | Komentáře a souhrny | 455 komentářů

Přestup Ben Chaima do Sparty nebyl čistý, hráč je s otcem žalován

V pořádných problémech se kvůli přestupu z Maccabi Tel Aviv do Sparty ocitá Tal Ben Chaim se svým otcem. Jeruzalémský soud ve čtvrtek přijal žalobu britského a italského agenta, kteří prý neobdrželi adekvátní kompenzaci za pomoc s realizací transferu. Strana obžaloby požaduje 2,5 milionů šekelů (15,5 milionů korun)...
01.10. | Aktuality | 134 komentářů

Chybělo pět centimetrů, remíza trošku leží i na mně, řekl Holenda

Útočník Jan Holenda v 64. minutě v největší šanci zápasu trefil jen tyč a vzal částečně i na sebe, že fotbalisté Dukly v malém pražském derby se Spartou v sobotu "pouze" remizovali bez branek. Podle bývalého hráče letenského týmu měli domácí více šancí než favorit a v duelu 9. ligového kola spíš ztratili dva body.
01.10. | Aktuality | 8 komentářů
21.10. Šural připomněl Lokvence
Sparta se raduje z vysokého vítězství na půdě Jablonce, když se o všechny tři branky postaral Josef Šural. Je tak prvním hráčem Sparty, kterému se něco takového na hřišti soupeře povedlo od Lokvencova hattricku v Českých Budějovicích z března 2000. (twitter.com/fotbal_cs)
21.10. HET liga - výsledky
Sobotní výsledky české nejvyšší soutěže: Teplice - Karviná 1:0 (87. Vaněček), Jablonec - Sparta 0:3 (3., 6. a 83. Šural)
21.10. Kadlec dohrál po osmi minutách
Sparta vstoupila do utkání v Jablonci bleskovým gólem, vedení si však moc dlouho neužil Václav Kadlec, který si zřejmě poranil tříslo a byl nucen v osmé minutě opustit hřiště v slzách.
20.10. Hašek: Chtěli jsme zodpovědně bránit
Bohemians 1905 mají za sebou další úspěšný zápas, tentokrát vyloupili Jihlavu, odkud si odvezli jasné vítězství 4:2. "Chtěli jsme zodpovědně bránit, snažili jsme se hrát na rychlé brejky, což se nám v duelu maximálně dařilo hattrickem Kabajeva, ke kterému mu gratuluji. Po přestávce jsme nechtěli nechat soupeře nadechnout kontaktním gólem, bohužel se to stalo. Zlomová, byla 73. minuta, kdy Fryšták vychytal soupeře a Reiter z protiútoku rozhodl. Potom bylo cítit, že čtvrtá branka vzala soupeři chuť. V zápase jsme tahali za delší konec provazu a zaslouženě zvítězili," pochvaloval si kouč pražského celku Martin Hašek. (ČTK)
20.10. HET liga - výsledky
Páteční výsledky české nejvyšší soutěže: Jihlava - Bohemians 1905 2:4 (60. Tlustý, 90. z penalty Ikaunieks - 9., 16. a 22. Kabajev, 73. Reiter), Ostrava - Olomouc 1:1 (54. Hrubý - 74. Moulis).
20.10. Kabajev s druhým nejrychlejším hattrickem
Ruský fútočník Jevgenij Kabajev z Bohemians Praha 1905 se postaral o druhý nejrychlejší hattrick v historii české nejvyšší soutěže. Při výhře 4:2 v Jihlavě se prosadil třikrát mezi 9. a 22. minutou, tedy za 13 minut. Rychlejší hattrick dal jen v roce 1994 Horst Siegl, kterému stačilo osm minut. Siegl tehdy v dresu Sparty skóroval do sítě Dukly mezi 80. a 88. minutou. (ČTK)
20.10. Čermák může po nehodě v opilosti opět řídit
Aleš Čermák z Plzně nakonec může po nehodě v opilosti usednout za volant. Soud pro Prahu 2 mu podle serveru Seznam Zprávy udělil pokutu 160 tisíc korun a osmnáctiměsíční podmínku. Třiadvacetiletý záložník přitom byl původně potrestán zákazem řízení na 20 měsíců. Čermák havaroval v noci na 28. května, v krvi měl 1,5 promile alkoholu a z hořícího vozu ho museli vyprostit hasiči. Při nehodě si bývalý hráč pražské Sparty zlomil tři žebra a přišel o mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku, kde by za normálních okolností vedl český tým jako kapitán. Čermák byl původně v červnu ve zrychleném řízení potrestán zákazem řízení, verdikt však odmítl. Nyní dostal od obvodního soudu pro Prahu 2 mírnější trest a podle hráčova advokáta Jiřího Váni se proti němu odvolávat nebude. (ČTK)
19.10. HET liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Dukla Praha - Slovácko 1:1 (79. Podaný - 41. Zajíc).
17.10. Program 13. kola HET ligy
Program 13. kola HET ligy:
Sobota 4. listopadu:
15:00 Dukla Praha - Karviná, Teplice - Slovácko, Ostrava - Mladá Boleslav, Jihlava - Liberec,
18:00 Bohemians Praha 1905 - Olomouc (ČT sport).
Neděle 5. listopadu:
14:00 Jablonec - Brno,
16:00 Zlín - Sparta Praha (ČT sport),
18:00 Plzeň - Slavia Praha (O2TV Sport). (ČTK)
16.10. Dukle budou chybět obránci Kušnír a Ostojič
Fotbalisté Dukly Ondřej Kušnír s Ivanem Ostojičem, další obránce Vojtěch Kubista z Jablonce a brněnský záložník Jan Polák dostali v 10. kole první ligy čtvrtou žlutou kartu v sezoně a budou kvůli tomu muset vynechat příští zápas nejvyšší soutěže. Uplynulé kolo se obešlo bez červené karty a počet vyloučených hráčů v ročníku zůstal na šestnácti. Sudí rozdali 31 žlutých karet, což je v součtu s předchozími prvoligovými zápasy celkem 305 napomínání. (ČTK)