Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Bod po remíze s Jabloncem považoval zlínský Matejov za zlatý

Slovenský záložník Róbert Matejov označil dnešní remízu 1:1 ve 3. ligovém kole s Jabloncem za zlatou. Fotbalisté Zlína totiž vydřeli bod až gólem Jeana-Davida Beauguela v poslední minutě a stejně jako v prvním utkání sezony dokázali zvrátit nepříznivý stav. Před dvěma týdny pod vedením nového trenéra Michala Bílka otočili doma proti Mladé Boleslavi z 0:2 na 3:2.
04.08. | Aktuality | 26 komentářů

Baroš druhým ligovým hattrickem za Baník sestřelil Příbram

Šestatřicetiletý ostravský fotbalista Milan Baroš dokazuje, že stále nepatří do starého železa. Kapitán Baníku byl jediným střelcem dnešního ligového zápasu s Příbramí, který domácí díky jeho třem gólům vyhráli 3:0.
04.08. | Aktuality | 56 komentářů

Fendrich nevěděl, zda bude dál chytat, teď prožil ligový debut

V zimě brankář Opavy Vilém Fendrich nevěděl, zda kvůli zranění vůbec bude moci pokračovat v kariéře. Při absenci jedničky Vojtěcha Šroma se v pátek po tři čtvrtě roce postavil v soutěžním zápase mezi tyče a prožil ostrý ligový debut na hřišti vicemistra Slavie. Navzdory jeho povedenému výkonu a několika výborným zákrokům slezský nováček prohrál 1:3 a po třech kolech je stále bez bodu.
04.08. | Aktuality | 32 komentářů

Hušbauer se blýskl volejem a pak byl kousek od prvního hattricku

Slávista Josef Hušbauer možná už nikdy nebude tak blízko jako včera k tomu, aby dal premiérový hattrick. Osmadvacetiletý středopolař se ve 20. minutě předehrávky 3. ligového kola s Opavou blýskl krásným volejem, jímž zaznamenal svou jubilejní 50. trefu v nejvyšší soutěži, po pauze zvýšil z penalty, ale třetí branky se ani tentokrát nedočkal.
04.08. | Aktuality | 112 komentářů

Plzeň čeká prověrka v Olomouci, Sparta bude napravovat vyřazení

Šlágrem 3. kola první ligy bude sobotní duel mezi Olomoucí a mistrovskou Plzní, kterou po výhrách na Dukle a doma s Libercem čeká první velká výzva v sezoně. V neděli se pražská Sparta pokusí doma proti Slovácku alespoň částečně napravit čtvrteční vyřazení ve 2. předkole Evropské ligy se Suboticou.
03.08. | Aktuality | 3 komentáře

Bakoš odchází z Plzně na hostování do Trnavy

V Plzni přišli o jednoho ze strůjců své úspěšné dekády Marka Bakoše. Slovenský útočník působil ve Viktorii s krátkou přestávkou od roku 2009, nyní odchází do konce podzimu hostovat do kádru slovenského mistra Trnavy.
03.08. | Aktuality | 58 komentářů

Karvinou posílil maďarský defenzivní záložník Kocsis

Karvinou posílil maďarský defenzivní hráč Gergö Kocsis. Čtyřiadvacetiletý stoper nebo defenzivní záložník, který do klubu přestoupil z Dunajské Stredy, podepsal smlouvu na dva roky. Karviná to uvedla na svém webu.
03.08. | Aktuality | 61 komentářů

Nejlepší hráčem měsíce byl Matoušek, trenérem Trpišovský

Příbramskému Janu Matouškovi stačily první dva ligové starty k tomu, aby se stal nejlepším hráčem FORTUNA:LIGY za měsíc červenec v anketě Ligové fotbalové asociace. Mezi trenéry ovládl hlasování expertů kouč Slavie Jindřich Trpišovský.
03.08. | Aktuality | 34 komentářů

Vedro komplikuje život i fotbalistům, týmy přesunuly tréninky

Současná vlna veder v Česku komplikuje život i profesionálním fotbalistům. Prvoligové týmy upravují přípravu a řada z nich přesunula tréninky na časné dopoledne, kdy ještě nejsou teploty a sluneční žár tak extrémní. Hráči zároveň zvyšují přísun tekutin a minerálů. Jak se již v horkém počasí stalo tradicí, během zápasů rozhodčí jednou za poločas nařizují přestávku na pití.
02.08. | Aktuality | 118 komentářů

Krmenčík se ve vedru trápil, i tak zápas s Libercem rozhodl

Plzeňský útočník Michael Krmenčík přiznal, že při zápase s Libercem mu dělalo problémy velké vedro, i tak v 61. minutě dohrávku druhého ligového kola rozhodl jediným gólem. Trenér úřadujícího mistra Pavel Vrba měl k výkonu reprezentačního útočníka v prvním poločase výhrady.
30.07. | Aktuality | 81 komentářů
14.08. Dreksu čeká několikatýdenní pauza
Fotbalisté Karviné se budou muset několik týdnů obejít bez zraněného stopera Pavla Dreksy. Osmadvacetiletý obránce se v Olomouci podrobil operaci achilovky a čeká ho rekonvalescence. Dreksa se zranil ve druhém ligovém kole v utkání na Slavii a s ohledem na vážnější povahu zranění se musel podrobit operačnímu zákroku. "Momentálně mám naordinovaný klidový režim. Pevně věřím a doufám, že do konce podzimní části se ještě objevím na trávníku," řekl Dreksa na klubovém webu. (ČTK)
14.08. Olomouc získala Chvátala ze Sparty
Sigma Olomouc získala novou posilu do obrany. Z pražské Sparty Sigma získala Juraje Chvátala. Slovenský fotbalista přišel na Letnou v roce 2015 ze Senice, výrazněji se ale neuplatnil. Hostoval nejdřív na Slovácku, posléze na Slovensku v Žilině. S Olomoucí podepíše čtyřletou smlouvu.
13.08. Kanga jako první nasbíral tři žluté
Sparťanský fotbalista Guelór Kanga je prvním disciplinárně ohroženým hráčem v nové sezoně první ligy. Ve 4. kole dostal na hřišti Teplic už třetí žlutou kartu v sezoně. Celkem rozhodčí ve 4. kole udělili 29 žlutých karet a počet napomenutí v sezoně narostl na 118. Počet červených karet se zvýšil na čtyři poté, co byl vyloučen plzeňský Jan Kopic po druhé žluté kartě. V příštím kole proto bude pauzírovat. (ČTK)
13.08. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Bohemians 1905 - Ostrava 0:1 (87. O. Šašinka).
13.08. Slávisté odletěli bez zraněného Olayinky
Fotbalisté Slavie odcestovali k odvetě 3. předkola Ligy mistrů do Kyjeva bez Petera Olayinky. Nejdražší hráč v historii klubu se v pátečním ligovém utkání v Mladé Boleslavi zranil. Nejistý je start stopera Simona Deliho a záložníka Jana Sýkory, trenér Jindřich Trpišovský se nicméně naděje na jejich nasazení proti Dynamu nevzdává. (ČTK)
12.08. Šmejkal: Sparta vyhrála zaslouženě
Teplice nezvládly utkání se Spartou, která na severu Čech vyhrála poměrem 4:0. "Musím říct, že Sparta vyhrála zaslouženě. My jsme strašně špatně vstoupili do zápasu, ve druhé minutě jsme po hrubé chybě dostali gól, pak Sparta přidala další a dostala se na koně. My tahali za kratší konec a to soupeř jako Sparta umí potrestat. Nedokážu říct, jestli to byl nejhorší výkon pod mým vedením, protože čistě pocitově jsem z toho neměl špatný dojem, ale u prvních dvou gólů jsme udělali hrubé chyby. Problém je, že dostáváme hodně gólů a i jsem na to hráče upozorňoval. Dozadu nehrajeme dobře a víme, kde je chyba, ale omlouvám se, protože to nechci specifikovat," prohlásil po utkání trenér Daniel Šmejkal. (ČTK)
12.08. Česká liga - výsledky
Nedělní výsledky české ligy: Slovácko - Olomouc 3:1 (32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska), Teplice - Sparta 0:4 (2. a 17. Šural, 29. M. Frýdek, 39. Stanciu).
12.08. Chovali jsme se jako děti, řekl Jílek
Olomouc překvapivě prohrála na Slovácku, načež má po čtyřech kolech na svém kontě pouze tři body. "Ztratili jsme utkání, ve kterém jsme měli minimálně bodovat. Slovácko bylo však produktivní a zaslouženě vyhrálo. Měl jsem trochu strach o začátek utkání, nikoliv po stránce kondiční, ale herní, jak zvládneme po evropském poháru návrat do ligy. Začátek se nám ale povedl výborně a měli jsme tři vyložené šance. Potom se soupeř dostal do hry, byl lepší na míči. S druhou polovinou prvního poločasu jsem nespokojen, nechávali jsme soupeři hodně prostoru. Druhý poločas byl jednoznačně v naší režii, fatálně jsme ovšem selhali. Při Reichlově špatné rozehrávce, kdy dostal Jemelku pod tlak, jsme dostali laciný druhý gól. Přitom jsme v té chvíli měli soupeře pod tlakem. Slovácko využilo, co jsme mu nabídli. Změnili jsme způsob bránění standardních situací, kdy jsme přešli na zónovou obranu. Chovali jsme se jako děti. To jsme nezvládli, beru to na sebe," prohlásil po utkání kouč Václav Jílek. (ČTK)
11.08. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Příbram - Dukla 4:0 (53. Skácel, 55. Slepička, 78. Matoušek, 79. Fantiš), Opava - Liberec 1:1 (76. Kuzmanovič z penalty - 62. Potočný), Jablonec - Karviná 4:1 (28. Chramosta, 45. Doležal, 53. Masopust, 72. vlastní Janečka - 90. Budínský), Plzeň - Zlín 1:0 (77. Krmenčík).
10.08. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:1 (34. Škoda).