Česko - 1. Fotbalová liga - zprávy

Baníku neuznali proti Dukle dva góly, hráči cloumala křivda

Třikrát dopravili Ostravští v existenčním utkání 21. kola nejvyšší soutěže proti Dukle míč do sítě, přesto Pražanům podlehli 1:2. Asistent hlavního rozhodčího Jan Paták totiž trefy Milana Baroše a Marka Hlinky neuznal kvůli ofsajdu a domácí hráči opouštěli trávník ve velké frustraci. Záchrana se jim totiž po další domácí porážce zase o kus vzdálila.
17.03. | Aktuality | 96 komentářů

Holoubek: Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou

Liberečtí porazili v předehrávce 21. ligového kola Brno 2:0. Oba góly dal v prvním poločase Matěj Pulkrab, jenž je s šesti brankami nejlepší střelec jarní části sezony. Slovan se minimálně do soboty dostal na třetí místo tabulky o dva body před Olomouc, která má k dobru utkání s Karvinou. Zbrojovka naopak podruhé za sebou prohrála a zůstala na sestupové patnácté příčce.
17.03. | Aktuality | 15 komentářů

Slavia chce v derby zvýšit tlak na Plzeň, Sparta zachránit sezonu

Pražské derby mezi Spartou a Slavií bude hlavním tahákem dnešních zápasů 21. kola první fotbalové ligy. Vršovický celek může v případě vítězství na Letné snížit náskok vedoucí Plzně na čtyři body, zatímco sparťané by výhrou rádi odstartovali cestu za záchranou nevydařené sezony.
17.03. | Aktuality | 10 komentářů

Bořil minulé derby neměl dohrát, ale větší pozor si dávat nebude

Přestože si slávista Jan Bořil na přelomu podzimní a jarní části první ligy odpykal disciplinární trest za surovou hru a v zářijovém pražském derby se Spartou díky štěstí unikl červené kartě, před sobotním šlágrem na Letné si větší pozor než obvykle dávat nebude. Svůj tým za favorita sice nepovažuje, ale věří ve výhru, kterou by červenobílí vytvořili ještě větší tlak na vedoucí Plzeň.
16.03. | Aktuality | 4 komentáře

Plzeň ve stínu pražského derby nastoupí ve Zlíně

Ve stínu pražského derby nastoupí vedoucí Plzně v nedělním utkání 21. kola první ligy ve Zlíně. V souboji na jaře neporažených týmů se utká Jihlava s Jabloncem, důležité záchranářské souboje čekají Mladou Boleslav se Slováckem a poslední Ostravu s Duklou.
16.03. | Aktuality | 1 komentář

Malík získal do sportovní rady FAČR Uhrina, chce i Rosického

Ve vznikající sportovní radě Fotbalové asociace ČR, která bude sloužit jako poradní orgán nejen pro národní týmy, zasedne trenér vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin starší. Předseda FAČR Martin Malík navíc vyjednává i s bývalým reprezentačním kapitánem Tomášem Rosickým o obsazení druhého externího místa v radě.

Lafata neřeší, jestli ho čeká poslední derby

Po sezoně končí Davidu Lafatovi smlouva, takže v sobotu proti Slavii může kapitán Sparty nastoupit k poslednímu derby v kariéře. Šestatřicetiletý útočník na to však nemyslí, stejně jako na to, že ho pouhé tři góly dělí od hranice 200 ligových branek.
16.03. | Aktuality | 18 komentářů

Bohemians 1905 podepsali s Prahou desetiletou nájemní smlouvu

Vedení Bohemians 1905 dnes podepsalo s magistrátem hlavního města Prahy desetiletou nájemní smlouvu na stadion v Ďolíčku. Prvoligový celek, který o dohodě informoval na svých internetových stránkách, bude za užívání stadionu ročně platit 1,5 milionu korun.
16.03. | Aktuality | 12 komentářů

Jablonec si pojistil Masopusta

Záložník Lukáš Masopust prodloužil smlouvu s Jabloncem. Pětadvacetiletý fotbalista, který je se sedmi přihrávkami nejlepším nahrávačem české nejvyšší soutěže, bude na severu Čech působit do konce června 2020. Klub o tom informoval na svém webu.
16.03. | Aktuality | 9 komentářů

FAČR musí vyřešit stanovy do 24. května

Česká a moravská komora Fotbalové asociace ČR musejí najít společné řešení otázky úpravy stanov v bodu volby předsedy do 24. května, kdy proběhne valná hromada, která má úpravu schválit. Pokud tak neučiní, UEFA a FIFA do Prahy vyšlou normalizační komisi, která stanovy upraví podle svého.
20.04. HET liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Sparta - Jablonec 2:0 (32. Stanciu, 61. V. Kadlec).
Pondělí 14. května:
18:00 Dukla - Slavia (O2 TV Sport). (ČTK)
19.04. Olomoučtí policisté jsou v pohotovosti
Stovky policistů v ulicích, psovodi i strážci zákona na koních budou dohlížet na fanoušky domácí Sigmy Olomouc a Baníku Ostrava, kteří se sejdou při utkání 23. kola fotbalové ligy v sobotu na Andrově stadionu. Policisté označili utkání za rizikové a kvůli předpokládaným incidentům mobilizují všechny síly. Posílí je i kolegové z okolních krajů. Očekává se příjezd až 2000 fanoušků Baníku. (ČTK)
18.04. Program 27. kola první ligy
Program 27. kola první ligy:
Pátek 4. května:
19:15 Sparta - Zlín (ČT Sport).
Sobota 5. května:
16:00 Karviná - Dukla, Mladá Boleslav - Ostrava, Liberec - Jihlava, Brno - Jablonec,
16:15 Olomouc - Bohemians 1905 (ČT Sport),
17:00 Slovácko - Teplice,
18:30 Slavia - Plzeň (O2 TV Sport). (ČTK)
17.04. Před 30 lety zemřel Antonín Puč
Útočník Antonín Puč, který zemřel 18. dubna 1988 necelý měsíc před 81. narozeninami, patřil k největším oporám meziválečné Slavie i československého národního týmu. Vyhlášený kanonýr vstřelil gól ve finále mistrovství světa 1934 v Itálii, dlouhá léta byl historicky nejlepším reprezentačním kanonýrem, v lize překonal jako druhý hranici sta branek a ve slávistickém dresu získal hráč s neomylnou levačkou osm titulů. (ČTK)
16.04. Gól Baníku měl platit, Brnu upřeli penaltu
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR odhalila ve víkendových zápasech 24. kola první ligy tři chyby sudích. V utkání mezi Slováckem a Brnem chyboval hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu, když ve 33. minutě neodpískal pokutový kop pro hosty za faul na Konstantina Bazeljuka. Slovácko po gólu ve druhé půli vyhrálo 1:0 a Brno kleslo na poslední místo tabulky. Chyby se dopustil také v utkání Slavie s Karvinou asistent Martin Wilczek, který v 87. minutě nesignalizoval těsný ofsajd Tomáše Wágnera. Karvinský útočník toho využil a snížil na konečných 2:3 pro Slavii. V duelu Ostravy s Bohemians Praha 1905 chyboval asistent Stanislav Pochylý. Ve 45. minutě nepostřehl, že se střela domácího Roberta Hrubého odrazila od břevna za brankovou čáru a teprve pak míč vyskočil ven. Baník i tak vyhrál 2:0. (ČTK)
15.04. Vrba: Ukázali jsme obrovský chakarter
Plzeň prohrávala se Spartou už 0:2, nakonec ale dokázala utkání srovnat a zapsala si cenný bod. "Prvních 20 minut byla naše hra špatná, dalších 70 minut byla dobrá. Se Spartou otáčet výsledek 0:2 není vůbec žádná jednoduchá věc, takže myslím, že jsme ukázali obrovský charakter. Doufám, že to byl možná ten moment, který nás nakopne do dalších zápasů. Tohle by nám mohlo strašně pomoct. To, že jsme dokázali aspoň vyrovnat, budeme brát jako pozitivní. Příchod Zemana nás hodně zvednul a on byl ten, který přispěl k tomu, že hra začala být víc kombinační a měli jsme víc mezihru. Nevím, jestli ten náskok je dostatečný, to se uvidí po 30. kole. Náskok se neustále zmenšuje, ale dnes může v lize ztratit kdokoliv s kýmkoliv. Jediná Slavia v tomhle kole vyhrála, zbytek týmů nahoře ztratil. Liga bude až do 30. kola zajímavá. Myslím, že koncentrace v tomhle týdnu byla výrazně lepší než v minulosti. Možná i naši hráči si začínají uvědomovat, že jsme možná prohospodařili část jara a teď jde do tuhého," zhodnotil utkání kouč Pavel Vrba. (ČTK)
15.04. Šest hráčů si jeden zápas odpočine
Hned šest hráčů dostalo ve 24. kole první ligy počtvrté žlutou kartu v sezoně a budou svým týmům v příštím duelu chybět. Týká se to dvou hráčů Zlína Ondřeje Bači a Ibrahima Traorého, sparťana Davida Hovorky, Václava Jemelky z Olomouce, ostravského De Azeveda a brněnského Lukáše Vraštila.
15.04. HET liga - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Plzeň - Sparta 2:2 (30. Řezník, 52. Hořava - 9. V. Kadlec, 12. Plavšić).
15.04. Základní sestavy pro utkání Plzeň - Sparta
Základní sestavy pro dnešní utkání české ligy: Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, D. Kolář, Kopic - Krmenčík. Sparta: Niță - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec, Stanciu, Kanga, Plavšić - Josef Šural.